Bayern s oslabeným Lipskom nemal problém.
Bayern s oslabeným Lipskom nemal problém. (Autor: TASR/AP)
TASR|28. okt 2017 o 17:41

Dortmund opäť stratil body.

BERLÍN. Bayern Mníchov je novým lídrom nemeckej futbalovej bundesligy. V šlágri 10. kola zdolal RB Lipsko 2:0 a vytvoril si trojbodový náskok pred Borussiou Dortmund, ktorá prehrala v Hannoveri 2:4.

Bayern dokázal využiť početnú výhodu, keď Lipsko hralo už od 13. minútxy bez vylúčeného Willyho Orbana. V 19. minúte otvoril skóre zápasu James Rodriguez a v 38. minúte spečatil triumf Bavorov Robert Lewandowski.

Hertha Berlín v základnej zostave so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom zdolala Hamburg 2:1.

Posledný tím bundesligovej tabuľky 1. FC Kolín má naďalej v kolónke víťazstiev nulu, keď prehral na pôde Bayeru Leverkusen 1:2.

Kolín sa síce ujal vedenia v 23. min zásluhou Sehrua Guirassyho, ale domáci po zmene strán zápas otočili vďaka presným zásahom Leona Baileyho a Svena Bendera.

Borussia Mönchengladbach si odváža tri body z ihriska Hoffenheimu, nad ktorým zvíťazila 3:1.

Bundesliga - 10. kolo:

Bayern Mníchov - RB Lipsko 2:0 (2:0)
Góly:
19. J. Rodriguez, 38. Lewandowski. ČK: 13. Orban (Lipsko)

Hannover - Borussia Dortmund 4:2 (0:0)
Góly:
40,, 86. Bebou, 20. Jonathas, 60. Klaus - 27. Zagadou, 52. Jarmolenko. ČK: 59. Zagadou (Dortmund).

Bayer Leverkusen - 1. FC Kolín 2:1 (0:1)
Góly:
54. Bailey, 74. Bender - 23. Guirassy.

Hertha Berlín - Hamburger SV 2:1 (1:0)
Góly:
17. Stark, 50. Rekik - 73. Arp.

/P. Pekarík hral celý zápas a v 52. min dostal ŽK, O. Duda (obaja Hertha) bol na lavičke náhradníkov./

Hoffenheim - Borussia Mönchengladbach 1:3 (1:0)