Winnipeg deklasoval obhajcu Stanleyho pohára, Daňo nehral

Blake Wheeler (vľavo) strieľa jeden zo siedmich gólov Winnipegu.
Blake Wheeler (vľavo) strieľa jeden zo siedmich gólov Winnipegu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|30. okt 2017 o 05:50

V nočných stretnutiach nebol v akcii ani jeden slovenský hokejista.

NEW YORK. Blake Wheeler prispel hetrikom k triumfu hokejistov Winnipegu Jets nad hráčmi Pittsburghu Penguins 7:1 v nočnom stretnutí severoamerickej NHL.

Tridsaťjedenročný krídelník strelil tri góly v priebehu piatich minút a ako vôbec prvý hráč v histórii organizácie dosiahol hetrik v prvej tretine.

"Cítil som sa výborne, pretože som pomohol tímu k víťazstvu. Je to všetko o získavaní bodov do tabuľky, všetci sme tak nastavení," povedal podľa nhl.com Wheeler.

Pozrite si momentky zo zápasu Winnipeg - Pittsburgh: fotogaléria

30.10.2017

Winnipeg nikdy predtým nestrelil päť gólov v úvodnej tretine a nedosiahol skôr štyri presné zásahy. V drese víťazného tímu absentoval slovenský útočník Marko Daňo.

Ďalšie góly Jets pridali Andrew Copp, Joel Armia, Mark Scheifele a Brendan Lemieux, ktorý sa v NHL strelecky presadil premiérovo. "Je to skvelé, som naozaj šťastný, že som skóroval," vyhlásil. Jediný presný zásah obhajcu Stanleyho pohára zaznamenal Jevgenij Malkin.

Pittsburghu nepomohla ani výmena brankárov, v 19. minúte jednotku Matta Murrayho po štyroch inkasovaných góloch z deviatich striel vymenil Casey DeSmith. Pre dvadsaťšesťročného gólmana to bol debut v zámorskej profilige.

"Dostal som sa do brány a oni skórovali z prvej strely, takže to nebolo vôbec ideálne," povedal DeSmith.

Calgary Flames triumfovali nad Washingtonom Capitals na vlastnom ľade tesne 2:1. Hráči Calgary zvíťazili pred vlastnými fanúšikmi iba druhýkrát v sezóne. Pri oboch góloch domácich asistoval Johnny Gaudreau. Víťazný presný zásah dosiahol v 50. minúte Sean Monahan.

"Každý triumf chutí dobre, ale práve dnes sme to doma potrebovali," vyhlásil 23-ročný center.

NHL 2017/2018 - základná časť (30. október):

Carolina - Anaheim 3:4sn (1:2, 2:0, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 20. Skinner (D. Ryan, Williams), 34. J. Staal (Aho, E. Lindholm), 39. Faulk (T. Teräväinen, Williams) - 11. O. Kaše (N. Ritchie), 18. D. Grant (Cogliano), 56. Silfverberg (Cogliano, H. Lindholm), rozhod. sam. nájazd: Perry

Brankári: Darling - Miller, strely na bránku: 37:25

Winnipeg - Pittsburgh 7:1 (5:0, 0:1, 2:0)

Góly: 2. Copp (Matthias, Enström), 14. Wheeler (Scheifele, Connor), 18. Wheeler (Matthias, Scheifele), 19. Armia (Hendricks), 19. Wheeler (Connor), 51. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 53. B. Lemieux (T. Myers, Armia) - 38. Malkin (Kessel, Letang)

Brankári: Hellebuyck - Murray (19. Desmith), strely na bránku: 24:32

Calgary - Washington 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Góly: 23. Ferland (Kulak, J. Gaudreau), 50. Monahan (J. Gaudreau) - 45. J. Vrána (Oshie)

Brankári: Smith - Grubauer, strely na bránku: 38:31