Atletico Madrid nezdolalo Karabach ani na domácom ihrisku.
Atletico Madrid nezdolalo Karabach ani na domácom ihrisku. (Autor: TASR/AP)
SITA|1. nov 2017 o 11:52

Futbalisti Atlética remizovali s azerbajdžanským FK Karabach 1:1.

MADRID. V ostatných štyroch sezónach boli dvakrát neúspešní vo finále futbalovej Ligy majstrov, v aktuálnom ročníku možno nepreniknú ani do osemfinále.

Futbalisti Atlética Madrid si utorkovou domácou remízou 1:1 s tímom azerbajdžanského FK Karabach v základnej C-skupine výrazne skomplikovali, ak nie priamo zahatali cestu do vyraďovacej fázy.

Karabach sa ujal vedenia

Zverenci Diega Simeoneho nezdolali outsidera ani v odvetnom súboji, pred dvoma týždňami v Baku sa zrodila bezgólová remíza.

Atlético má po štyroch kolách na konte tri body, Karabach dva. Do play-off z "céčka" smerujú AS Rím (8 b.) a londýnsky FC Chelsea (7 b.).

Ak Rimania a Londýnčania zvládnu súboje s azerbajdžanským zástupcom, Atléticu nebude stačiť ani plný bodový zisk v zostávajúcich dvoch dueloch.

Karabach sa v Madride ujal vedenia v 40. min presnou hlavičkou španielskeho stredopoliara Míchela. Domáci zmazali manko v 56. min, utešenou strelou sa prezentoval Thomas Partey.

O tri minúty neskôr sa z ihriska predčasne porúčal vylúčený krídelník Karabachu Pedro Henrique.

Simeone: Takýto výsledok sme nechceli

Simeoneho zverenci sa v druhom polčase usilovali strhnúť víťazstvo na svoju stranu, no bez úspechu. V závere prišli o stopéra Stefana Saviča, ktorý dostal druhú žltú a následne červenú kartu.

"Vysvetlenia sú výhovorky. Nezačali sme zle, mohli sme súperovi zasadiť úder, no neboli sme dôslední a oni skórovali. Potom sme znervózneli. V druhom polčase sme boli oveľa lepší.

Hostia dobre bránili, brankár podal dobrý výkon. Takýto výsledok sme nechceli. Vieme, že nás trápi koncovka," citoval Simeoneho web súťaže.

"V ďalšom kole privítame AS Rím, pokúsime sa zvíťaziť. Potom budeme vedieť, či sme ešte v hre alebo nie," dodal argentínsky lodivod.

"Bol to náročný zápas. Domáci hrali dobre, poznáme ich kvalitu. Moji zverenci však nechceli prehrať a ukázali charakter. Takéto zápasy potrebujeme, aby sme získali skúsenosti a napredovali.

Gratulujem svojim chlapcom. Výkonnostne rastú, v budúcnosti im to pomôže. Sme v náročnej skupine. Máme dva body, pokúsime sa vybojovať ďalšie," skonštatoval kouč Karabachu Gurban Gurbanov.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Atlético nezdolalo Karabach ani v odvete. Simeone: Takýto výsledok sme nechceli