Slovan nezvládol záverečnú tretinu, v Omsku prehral o štyri góly

Sportnet|5. nov 2017 o 00:00

Bratislavský klub má naďalej na konte iba 28 bodov.

KHL 2017/2018 - základná časť:

Avangard Omsk - Slovan Bratislava 5:1 (1:0, 1:1, 3:0)

Góly: 19. Medvedev (Everberg, Stas), 34. Fisenko (Medvedev, Kugryšev), 46. Minejev (Michejev, Kugryšev), 47. Semionov (Lisov, Petersson), 57. Medvedev (Menšikov, Kugryšev) - 27. Buchtele (Boychuk).

Rozhodovali: Hofman, Sergejev - Šišlo, Ivanov, vylúčení: 2:2 na 2 min., navyše Després (Slovan) 5+DKZ za pichnutie, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 8270 divákov.

Avangard Omsk: Šilin - Čudinov, Ahnelov, Martynov, Minejev, Medvedev, Menšikov, Lisov, Berezin - Petersson, Semionov, Purcell - Michejev, Fisenko, Kugryšev - Everberg, Stas, Kovaľov - Žukenov, Chochriakov, Fajzullin.

Slovan Bratislava: Mazanec - Ebert, Sersen, Després, Meszároš, Voráček, Švarný, Barker - Genoway, Boychuk, Buchtele - Řepík, Viedenský, Kašpar - Skalický, Šťastný, Šerbatov - Hlinka, Sádecký, Hrnka.

OMSK. Hráči Slovana Bratislava podľahli v Omsku domácemu Avangardu 1:5 v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL).

V rámci štvorzápasového výjazdu na ľade súperov je to pre slovanistov druhá prehra, neuspeli aj v stredu 1. novembra na úvod v kazašskej Astane s Barysom (2:5), o dva dni neskôr v piatok však triumfovali proti Jugre Chanty-Mansijsk (4:2).

Omsk zdolal Slovan aj v druhom vzájomnom dueli v tejto sezóne KHL, začiatkom septembra (5. 9.) uspel aj v hlavnom meste Slovenska - vtedy 4:1.

Slovan má v tejto sezóne na konte osem víťazstiev a 22 prehier. V tabuľke Západnej konferencie mu patrí predposledné dvanáste miesto s 28 bodmi (skóre 60:102). Na ôsmu pozíciu, ktorá zaručí účasť v play-off, má štrnásťbodové manko.

Nasledujúci duel čaká slovanistov v utorok 7. novembra v Novosibirsku proti domácemu Sibiru, týmto duelom uzavrú zverenci trénera Eduarda Zankovca štvorzápasový výjazd na klziskách súperov.

Hlas po stretnutí:

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Do zápasu sme vstúpili aktívne, mali sme šance aj tlak, no nevyužili sme štvorminútovú presilovú hru. Žiaľ, v druhej a tretej tretine sme Avangardu nestíhali ani v aktivite, ani v efektivite premenených príležitostí."

Stručný priebeh stretnutia:

I. tretina:

Slovan sa favorita nezľakol a vstúpil do zápasu veľmi aktívne. V prvej dvadsaťminútovke súpera prestrieľal, čomu napomohla aj dlhá štvorminútová presilovka. Ešte pred ňou mohol otvoriť skóre Després, ale vo výbornej pozícii namieril iba do brankára. Rovnako dopadol neskôr aj Ebert.

Slovan viedol päť minút pred koncom na strely 8:4, v závere sa však domáci dotiahli. Omsk mal možnosť presilovky, počas ponechanej výhody zmaril Mazanec výborným zákrokom tutovku Purcella.

Zverenci Eduarda Zankovca sa napokon museli brániť v oslabení až do konca, pretože v 17. minúte do konca zápasu vylúčili Desprésa. Omsk túto výhodu využil o 80 sekúnd, keď sa presadil Medvedev.

II. tretina:

Na začiatku druhej tretiny pokračovala presilovka domácich, ktorí mali niekoľko streleckých pokusov, ale Mazanec všetky pokryl. V 27. minúte vyšiel Slovanu rýchly protiútok a po Boychukovej prihrávke vyrovnal rýchlym blafákom Buchtele.

Domácim mohol vzápätí vrátiť vedenie Ahnelöv, Mazanec ho však vychytal a neskôr po prečíslení Omska výborne zasiahol Švarný. Hráči Avangardu boli v druhom dejstve aktívnejší, ale aj Slovan mal niekoľko dobrých možností.

Napokon však favorit potvrdil prevahu v 35. minúte, keď za Mazanca doklepol puk Fisenkov. V závere tretiny ešte zachránila hostí žrď Mazancovej bránky.

III. tretina:

V treťom dejstve pokračovalo ofenzívne predstavenie domácich, ich tlak narastal. O svojom víťazstve rozhodli dvoma gólmi v priebehu minúty a 24 sekúnd. Mazanca najskôr prekonal Minejev a po ňom Semionov.

Vyššej prehre Slovana zabránil niekoľkými výbornými zákrokmi Mazanec, hoci niekoľko dobrých možností na zníženie mali aj jeho spoluhráči. Konečné skóre napokon uzavrel tri minúty pred koncom Medvedev.

Online prenos: Avangard Omsk - HC Slovan Bratislava (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
05.11.2017 o 12:00
Omsk
5:1
(1:0, 1:1, 3:0)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 19. Medvedev (Everberg, Stas), 34. Fisenko (Medvedev, Kugryšev), 46. Minejev (Michejev, Kugryšev), 47. Semionov (Lisov, A. Petersson), 57. Medvedev (Menšikov, Kugryšev) – 27. Buchtele (Boychuk). Rozhodca: Hofman, Sergejev – Šišlo, Ivanov. Diváci: 8.270.
Je dobojované a Omsk právom dnes zapisuje do tabuľky všetky tri body. Po vylúčení Desprésa sa Avangard dostal na koňa a začal diktovať nielen tempo hry, no dokonale napĺňať aj scenár zápasu, ktorý mu naordinoval tréner Skabelka. Slovan síce dokázal vyrovnať v druhej tretine, Omsk však dnes žiadne prekvapenie nedopustil, svojich fans bavil pekným hokejom a navyšoval svoje konto. Raz za chrbtom Mazanca ešte zvonila konštrukcia jeho bránky, pomer striel medzi žrde v tretej tretine 16:11, celkom 40:25. Pekné popoludnie fanúšikom hokeja želá Vladimír Korduliak.
59:59
Šerbatov ešte stihol poslať puk medzi tri žrde domácej bránky, Šilin v pokľaku zlikvidoval aj tento puk a zmenu skóre nepripustil.
59:25
Mazanec spoza svojej bránky rozohráva možno poslednú akciu dnešného hokejového predstavenia.
58:25
Arénou znie mohutné Avangard a publikum sa raduje nielen zo zisku troch bodov, ale aj z pekného hokeja, veď Omsk po sérii nevydarených zápasoch boduje dnes naplno.
57:07
Ebert hľadal pukom pred bránkoviskom Šťastného, Andrej nemal priestor na efektné zakončenie a puk skončil za bránkou domácich.
56:32
56:32
goalAvangard Omsk dal gól!
Omsk opäť umne zakombinoval s pukom v zóne belasých, puk po modrej z ľavej strany na pravú poslal Menšikov, do puku sa oprel JEVGENIJ MEDVEDEV a prestrelil všetko, čo mu v ceste stálo. Asistencie: Vitalij Menšikov a Dmitrij Kugryšev.
56:08
Zakázané uvoľnenie belasých, hra sa tak opäť sťahuje pred Mazanca, vhadzujeme po ľavej ruke brankára Slovana.
55:58
Kugryšev z pravej strany priviezol puk k bránke hostí a nahodil ho do bránkoviska, Mazanec si postrážil priestor pri ľavej žrdi a puk cez hokejku schoval pod svojou rukavicou.
54:48
Peknou pohotovou strelou sa spoza pravého kruhu prezentoval zrejme Švarný, Šilin puk poslal do rohu klziska, Slovan hrá s pukom na hokejkách a drží Omsk v obrannom pásme.
54:06
Semionov po prechode modrou vystrelil príklepom, Mazanec puk poslal za svoju bránku, domáce publikum sa baví mexickou vlnou.
53:09
Lisov z pravej strany nahodil puk pred bránku, Michejev ho nedokázal tečovať za chrbát Mazanca, belasí sa zmocnili puku a vyrážajú do akcie.
52:44
Slovan odišiel z arény a na ľade vidíme už len jedno mužstvo, Švarný oslobodil belasých len za cenu zakázaného uvoľnenia.
51:52
Slovan poslal puk von z pásma, oba tímy posielajú na ľad čerstvé sily, Omsk svojou hrou baví početné domáce publikum.
50:04
importantKugryšev spálil peknú tutovku, dostal sa s pukom po kľučke vpravo a z uhla vystrelil, dokázal však minúť odkrytú časť Mazancovej bránky a puk skončil v rohu klziska.
49:22
Švarný vystrelil od modrej z jej stredu, Šilin v stoji puk schoval vo svojej rukavici.
48:56
Z vrcholu pravého kruhu k streľbe napriahol Berezin, svojim pukom však len opečiatkoval ochranné sklo za bránkou Mazanca.
48:15
Slovan opäť poslal puk von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa nám začala kúskovať.
48:06
Švarný odstrčil od Mazanca Žukenova, ktorý chcel dobiedzať a vysekať puk spod rukavíc Mazanca, keď Marek zlikvidoval puk po strele Medvedeva od modrej.
47:59
Slovan nahodil puk do pásma domácich a svoju akciu pokazil, po zakázanom uvoľnení sa hra presťahuje pred Mazanca.
46:59
46:59
Omsk diktuje tón hry a po šachovnicovej akcii navyšuje vedenie KIRILL SEMIONOV, ktorý v bránkovisku do siete hostí usmernil puk z pravej strany od Lisova. Asistencie: Nikita Lisov a André Petersson.
45:35
45:35
Michejev potiahol puk do pásma, z pravej strany od kruhu poslal puk vľavo na modrú a príklepom od modrej pomedzi betóny puk do bránky hostí poslal MAXIM MINEJEV. Asistencie: Iľja Michejev a Dmitrij Kugryšev.
45:09
Omsk poslal puk von z pásma až k Mazancovi, Slovan sa bude musieť po puk vrátiť a vyrobiť inú akciu.
43:57
Fajzullin spoza bránky z pravej strany priviezol puk na hokejke do bránkoviska, Mazanec ho pohotovo schoval pod svoje rukavice a upokojil hru na ľadovej ploche.
42:46
Hostia v plnom počte, Slovan hral celé oslabenie vo svojom pásme pod tlakom, dokázal však úspešne odolať a stále je v hre o zisk aspoň jedného bodu.
42:30
Z ľavého kruhu strieľanou prihrávkou puk do bránkoviska hostí poslal jeden z domácich borcov, Slovan sa ubránil a puk skončil v rohu klziska.
41:47
Omsk zamkol hostí v pásme, strelu Martynova spoza kruhov Mazanec vyrazil a defenzíva hostí puk poslala k mantinelu.
40:46
Za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou inkasuje dve minúty Kašpar, Omsk bude hrať svoju presilovku.
40:42
Slovan vyhral buly, puk smeroval na čiaru a odtiaľ pálil Barker, aj tento puk defenzíva domácich usmernila na ochrannú sieť.
40:36
Šerbatov vystrelil z ľavej strany od kruhu príklepom, Minejev vložil do dráhy puku svoju hokejku a puk poslal na ochrannú sieť.
40:12
Omsk to skúšal na nahodený puk, vyrobil však zakázané uvoľnenie, pásmo pre Slovan.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 13:41.
Omsk začal druhú časť presilovou hrou a tlakom v pásme súpera. Slovan však odolal a snažil sa vyrovnať aktivitu domácich na ľadovej ploche. Po peknej brejkovej akcii pekným gólom vyrovnal, no Omsk prepol na vyšší rýchlostný stupeň a držal taktovku hry pevne vo svojich rukách. Odmenou mu bol druhý gól v sieti Slovana a tak pred treťou tretinou domáci odchádzali do šatne spokojnejší. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 16:6.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:32
Hrnka spoza bránky poslal puk medzi kruhy, vystrelil Ebert, so svojou vychýlenou muškou len opečiatkoval ochranné sklo a gól do šatne neuvidíme.
38:16
Slovan v závere tretiny v útoku bezzubý, Šilin veľa práce v bránke domácich teraz veru nemá.
37:27
Opäť zakázané uvoľnenie Slovan, hra sa sťahuje pred Mazanca.
37:18
Slovan len vyhodil puk von z pásma a ubránil sa teraz nie kombinačnej akcii domácich len za cenu zakázaného uvoľnenia. Už aby sme boli v šatni.
36:09
Purcell držal puk na hokejke a nakoniec aj sám zakončil z pravej strany od kruhu, Mazanec puk vyrazil späť do hry a Slovan ho dostal pod svoju kontrolu.
35:22
Omsk držal belasých v pásme, napokon tlak domácich prerušil hlavný rozhodca, ktorý hru prerušil. Dôvodom bol fakt, že puk po strele domácich trafil masku gólmana belasých.
34:52
importantČudinov sa na pravom kruhu oprel do puku a svojim príklepom opečiatkoval žrď Mazancovej klietky, Omsk drží súpera pod tlakom.
33:50
33:50
Omsk opäť vyhral buly a dokonale pomotal hosťom hlavy. Spoza bránky Kugryšev poslal diagonálny puk popred bránkovisko na zakončenie Medvedevovi, Jevgenij vystrelil, Mazanec puk poslal pred seba a do prázdnej bránky v dorážke uspel MICHAIL FISENKO. Asistencie: Jevgenij Medvedev a Dmitrij Kugryšev.
33:39
Semionov vystrelil spoza kruhov, Mazanec cez oblúčik puk letiaci vo vzduchu schoval bezpečne vo svojej rukavici.
33:23
Slovan chyboval pri prechode do útočného pásma, po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať po pravej ruke Mazanca.
32:15
Hrnka premiešal puk na hokejke, vystrelil z medzikruža spoza obrancu domácich, Šilin dokázal puk poslať do rohu klziska a zmenu skóre nepripustil.
30:51
Pekná akcia hostí, na jej konci Kašpar poslal puk z ľavej strany vpravo Viedenskému, Marek efektne zakončiť nedokázal, bol tiesnený, puk skončil cez hokejku Šilina v rohu klziska.
30:33
Sádecký poslal puk za pravý kruh a na bránku domácich ho nahodil Meszároš, Šilin puk schoval v rukavici a vhadzovať tak budeme po jeho ľavej ruke.
29:02
importantNa ľavú stranu dostal puk na hokejku úplne voľný Ahnelöv, ktorý sa mohol opýtať Mazanca, kam to chce, Marek ho však vychytal a Jonas sa do listiny strelcov nateraz nezapíše.
28:16
importantPrečíslenie domácich tri na jedna, puk smeroval z ľavej strany na dvoch voľných hráčov v čiernom drese, Švarný na výbornú v defenzíve a puk hokejkou poslal do priestoru medzi dvoch voľných hráčov Avangardu.
27:36
Omsk dlho držal hostí v pásme, napokon puk pred bránkovisko dostal na hokejku z ľavej strany Semionov, zakončenie pokazil a puk poslal do rohu klziska.
26:06
26:06
goalSlovan Bratislava dal gól!
Slovan vyrobil brejkovú akciu, Boychuk z pravej strany naservíroval puk na stred poľa, JAN BUCHTELE vymyslel lišiacku kľučku a zo Šilina urobil štatistu. Asistencia: Zach Boychuk.
25:37
Domáci sa takmer dostali v prečíslení do šance, napokon to pred bránkoviskom Mazanca pokazili a Marek tak poľahky mohol puk poslať späť do hry.
25:28
Ebert po dlhom sóle vystrelil z pravej strany od kruhu, Šilin puk poslal do rohu klziska.
25:08
Po dlhšom čase prerušenie hry, zakázané uvoľnenie Slovan, ktorý tak nemôže na ľad poslať čerstvé sily.
24:32
Trochu nepresností v tejto fáze hry, a to na oboch stranách, aj v tejto tretine hráme vo svižnom tempe.
22:52
Žukenov po prechode modrou nahodil puk na bránku hostí, Mazanec puk letiaci tesne nad ľadom schoval vo svojej rukavici a pohotovo rozohral na hokejky svojim spoluhráčom, ktorí veru dnes na buly veľmi úspešní nie sú.
22:05
Hostia v plnom počte, Slovan tak bude už hrať s plným počtom hráčov na ľadovej ploche.
21:35
Martynov sa prezentoval pukom z pravej strany, Mazanec cez ochranné sklo puk poslal na sieť, vhadzujeme po ľavej ruke Mazanca.
21:18
Petersson vystrelil z vnútornej strany ľavého kruhu, Omsk minútu točil hostí v pásme, puk bol zblokovaný a skončil na ochrannej sieti.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 12:50.
Prvá tretina v Omsku sa hrala vo svižnom tempe, defenzíva na oboch stranách hrala na výbornú a videli sme minimum vyložených gólových šancí. Slovan dostal k dispozícii presilovku v dĺžke štyroch minút, nevyužil ju. Potom hrali presilovku domáci, Slovan ju umne ubránil, no len čo skončila, dostal Després „päťku a game over“, nuž a Omsk sa ujal vedenia. Vo svojej presilovke budú domáci pokračovať aj v úvode druhej tretiny, pomer striel medzi žrde v tej prvej 8:8.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:49
Meszároš v závere tretiny poslal puk na bránku domácich, minul ju však a Šilin si mohol vydýchnuť.
18:25
18:25
Domáci zamkli súpera v pásme, od ľavého kruhu Stas poslal puk k bránkovisku, tam ho spracoval Everbeg, poslal ho na druhú stranu bránkoviska a kapitán domácich JEVGENIJ MEDVEDEV otvoril účet večera. Asistencie: Dennis Everberg a Andrej Stas.
17:42
Omsk zamkol hostí v pásme, strelu od modrej zblokoval Viedenský a puk sa odrazil do stredného pásma, Slovan môže narýchlo prestriedať.
17:05
Za seknutie dostal Després trest v trvaní päť minút a do konca zápasu, trest odsedí Buchtele a Slovan čaká dlhé oslabenie.
16:58
Hostia v plnom počte, Meszároš je späť na ľadovej ploche.
16:44
Čudinov strieľal z pravej strany od kruhu z vnútornej strany, minul bránku hostí, Mazanec bol v strehu.
15:58
Ani teraz Omsk nezamkol hostí v pásme, Slovan posiela ďalší puk von z pásma a polovica zo svojho oslabenia je minulosťou.
14:58
Meszároš dve minúty za podrazenie, presilovka pre Omsk.
14:43
importantSignalizované vylúčenie hostí, puk na ľavý kruh dostal Purcell, ktorý ho namieril do odkrytej časti bránky hostí, Mazanec sa stihol presunúť a puk vyraziť v páde svojimi betónmi späť do hry.
14:01
Oblúčikom letiaci puk na bránku domácich Šilin dostal pod svoju kontrolu, schoval ho v rukavici a skončil na ľadovej ploche po zákroku ako futbalový brankár.
12:05
Puk sa odrazil k bránkovisku hostí, Fajzullin sa k zakončeniu nedostal, defenzíva hostí puk opäť poslala za svoju bránku.
11:24
importantMichejev potiahol puk do pásma hostí, posunul ho vpravo na kruh Kugryševovi, ktorý vystrelil, Mazanec v pokľaku zrazil betóny k sebe a puk schoval medzi svoje kolená.
10:23
Hrnka s Hlinkom si to namierili stredom hracej plochy do zóny domácich, za modrou o puk prišli a Omsk môže vyraziť do akcie.
09:21
Domáci v plnom počte, Slovan svoju dlhú presilovú hru na otvorenie účtu dnešného duelu nevyužil.
08:55
Slovan hral s pukom na hokejkách v pásme domácich, strelu na bránku neposlal, o puk prišiel a Fisenko ho poslal von z pásma.
08:14
Puk skončil v rohu klziska pri Mazancovi z dohľadu rozhodcov, hra prerušená, vhadzujeme po pravej ruke Mazanca.
07:57
Meszároš od modrej preveril pozornosť Šilina, ktorý puk vyrazil späť do hry a Avangard v oslabení zakladá svoju útočnú akciu.
07:18
Ebert vystrelil z pravej strany spoza kruhu, puk bol zblokovaný a Šilin zasahovať nemusel, zakrátko domáci puk poslali von z pásma.
06:22
Řepík vystrelil spomedzi kruhov, kam dostal puk spoza bránky, Šilin dobre čítal hru a opäť v pokľaku puk likviduje vo svojom náručí.
05:56
Buchtele bol nikým nekrytý pred bránkoviskom, dostal puk na hokejku, nedokázal však efektne vystreliť a puk Šilin poľahky schoval vo svojej lapačke.
05:21
Hlavný hru prerušil, Šťastný zostal ležať na ľade a zrejme dostal hokejkou do tváre, Stas tak za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou inkasuje dve + dve minúty.
04:10
Voráček nahadzoval puk na bránku domácich, Šilin ho poslal do rohu klziska, puk držia na hokejkách chlapci v bielych dresoch.
03:50
importantDesprés zakončil z pravej strany pred bránkoviskom, Simon bol v dobrej palebnej pozícii, Šilin však v pokľaku puk schoval niekde vo svojom výstroji.
03:15
Genoway hľadal pukom z pravej strany od mantinelu pred bránkoviskom Boychuka, nenašiel ho, Šilin bol bez práce.
02:29
Spoza kruhov vystrelil príklepom jeden z domácich borcov, ani teraz sa však skóre zápasu meniť nebude, hráme od úvodu v rýchlom tempe, zatiaľ bez prerušenia hry.
00:46
Fisenko sa postaral o prvý zápis Mazanca do štatistík, ktorý ľavým betónom poslal späť do hry puk po strele Fisenka z ľavého kruhu.
00:01
Na ľadovej ploche už máme oba tímy, Slovan v bielych farbách, Avangard v čiernych dresoch, vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude pripravené k úvodnému buly dnešného duelu.
Príjemné poludnie a dobrú chuť k obedu želám priaznivcom hokeja, belasí sa dnes predstavia na ľade Avangardu Omsk a o chvíľu vykorčuľujú na ľad aktéri oboch klubov.

Avangard Omsk:

Šilin (Furch) – Čudinov, Ahnelöv, Martynov, Minejev, Medvedev (C), Menšikov, Lisov, Berezin – Petersson, Semionov, Purcell – Michejev, Fisenko (A), Kugryšev – Everberg, Stas (A), Kovaľov – Žukenov, Chochriakov, Fajzullin

HC Slovan Bratislava:

Mazanec (Štepánek) – Ebert, Sersen, Meszároš (C), Després, Voráček, Švarný (A), Barker – Genoway, Boychuk, Buchtele – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Hlinka, Sádecký, Hrnka

Rozhodca:

Hofman, Sergejev – Šišlo, Ivanov.
HC Slovan zaknihoval v piatok víťazstvo na ľade Jugry Chanty Mansijsk, v nedeľu sa na pravé poludnie predstaví na ľade Avangardu Omsk, s ktorým na deň presne pred dvomi mesiacmi prehral v Bratislave 1:4, keď jediný gól belasých zaznamenal Marek Viedenský.

Klub Avangard vznikol v roku 1950. Hrával ruskú najvyššiu súťaž a v roku 2004 sa stal jej víťazom, aby v roku 2005 vyhral súťaž „Pohár európskych majstrov“. Od roku 2008 hráva klub nadnárodnú súťaž KHL. Mesto Omsk je druhým najväčším mestom na Sibíri s počtom viac ako 1.154.000 obyvateľov.

Od vzniku KHL Omsk nehráva v súťaži žiadne druhé husle. V šiestich ročníkoch sa vždy prebojoval do play-off súťaže a v konečnom účtovaní sa umiestnil postupne na 8., 12., a 5. mieste. Vo štvrtom ročníku hráči Avangardu obsadili krásne druhé miesto, keď vo finále nestačili na hráčov Dinama Moskva. V piatej sezóne obsadil Avangard opäť krásne 5. miesto. Až šiesta sezóna zatvorila hráčom brány play-off a tak Avangard zaknihoval celkové 20. miesto. Siedma sezóna sa opäť niesla v duchu play-off, Omsk v prvom kole vystavil stopku Barysu Astana, no v konferenčnom semifinále nestačil na AK Bars, ktorému podľahol v sérii 1:4 na zápasy. V tej ôsmej Omsk vyhral základnú časť Východnej konferencie zo ziskom 106 bodov a na rad prišlo play-off. Najskôr to bol hladký postup v sérii 4:0 na zápasy s Nižnekamskom, no v konferenčnom semifinále Avangardu vystavili stopku hráči z Ufy, ktorí sériu dotiahli do víťazného konca pomerom 4:3. Omsk tak v konečnom účtovaní obsadil opäť krásne 5. miesto. V uplynulej sezóne Avangard v play-off vystavil stopku pre námorníkov z Vladivostoku, keď sériu ukončil v pomere 4:2 na zápasy, no ďalšia prekážka menom AK Bars Kazaň sa prekonať nedala a záverečný rezultát bol 2:4 na zápasy. Omsk tak ukončil účinkovanie na peknom 7. mieste.

Kostru mužstva tvoria hráči z troch krajín. Dres obliekajú prevažne hráči z Ruskej federácie, doplnení piatimi hráčmi zo Švédska, jedným z Kanady a jedným z Českej republiky – gólman Dominik Furch. Avangard hráva svoje domáce zápasy v hale s názvom Aréna-Omsk, ktorá má kapacitu 10.318 divákov. Hlavným trénerom mužstva je Andrej Vladimírovič Skabelka.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Omsk z 29 zápasov 50 bodov, Slovan odohral rovnaký počet zápasov a do tabuľky zapísal zatiaľ 28 bodov. Na rad prichádza odveta a domáci tím je z formy

Najproduktívnejším hráčom v tíme hostí je 19 bodový Radek Smoleňák (5+14), na druhej priečke 18 bodový Colby Genoway (5+13). V tíme domácich sú na čele kanadského bodovania 17 bodoví: Iľja Michejev a André Petersson (7+10). Gólman hostí Jakub Štepánek s 91,7% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,93 gólov na zápas, Marek Mazanec90,1% úspešnosť zásahov s priemerom 3,32 gólov na zápas. Na druhej strane Dominik Furch s 93,9% úspešnosťou zásahov pri priemere 1,67 gólov na zápas, Oleg Šilin91,9% úspešnosť zásahov s priemerom 2,16 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, v Aréna Omsk bude hostiť klub zo Slovenska a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Domov»Hokej»KHL»Slovan nezvládol záverečnú tretinu, v Omsku prehral o štyri góly