Hráči Bayernu Mníchov sa radujú po jednom z gólov.
Hráči Bayernu Mníchov sa radujú po jednom z gólov. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. nov 2017 o 17:46

Domáci Dortmund prehral druhýkrát po sebe.

BERLÍN. Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v sobotňajšom šlágri jedenásteho kola najvyššej nemeckej súťaže na ihrisku Borussie Dortmund presvedčivo 3:1.

Bavori si utvorili do polčasu dvojgólový náskok, keď sa presadili Arjen Robben a Robert Lewandowski. Tretí gól pridal v 67. minúte David Alaba a definitívne rozhodol o víťazovi zápasu. Za domácich už iba skorigoval v úplnom závere Marc Bartra.

Bayern si týmto triumfom upevnil prvú priečku v bundesligovej tabuľke, vedie o šytri body pred Lipskom. Dortmund prehral druhýkrát po sebe (v predchádzajúcom kole podľahol v Hannoveri 2:4 - pozn.) a zostal na treťom mieste o skóre pred Schalke 04.

Pozrite si momentky zo zápasu Dortmund - Bayern Mníchov: fotogaléria

5.11.2017

Spomínaní futbalisti Lipska triumfovali na domácej pôde tesne 2:1 nad hráčmi Hannoveru.

Hostia síce viedli od 56. minúty gólom Brazílčana Jonathasa, ale úradujúci nemecký vicemajster vyrovnal v 70. minúte presným zásahom Yussufa Poulsena. O víťazovi rozhodol v 85. minúte 21-ročný útočník Timo Werner.