Dortmundu sa po prehre v šlágri posmievajú, tréner odmieta možnú krízu

Momentka zo stretnutia medzi Dortmundom a Bayernom.
Momentka zo stretnutia medzi Dortmundom a Bayernom. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. nov 2017 o 10:24

Futbalisti Bayernu Mníchov vyhrali o dva góly.

DORTMUND. Sobotňajší šláger jedenásteho kola nemeckej Bundesligy mal jednoznačný priebeh. Bayern Mníchov na ihrisku Borussie Dortmund dominoval, podľa Arjena Robbena podali Bavori najlepší výkon sezóny.

Práve Robben strelil úvodný gól zápasu v 17. minúte, ktorým naštartoval svoj tím k víťazstvu 3:1. "Milujem veľké zápasy," vyhlásil holandský futbalista.

Jeho prínos pre mužstvo vyzdvihol aj tréner Jupp Heynckes: "Arjen je veľmi kreatívny a prekypuje nápadmi. Navyše je vzorom profesionality."

Pozrite si momentky zo zápasu Dortmund - Bayern Mníchov: fotogaléria

5.11.2017

Kouč Bayernu zaradil do nominácie aj obrancu Joshuu Kimmicha, ktorého štart bol otázny. Mal totiž žalúdočné problémy. "Vo štvrtok ma ničila infekcia, ale na druhý deň to už bolo lepšie," vysvetlil Kimmich, ktorý v 37. minúte prihral na druhý gól hostí Robertovi Lewandowskemu.

V druhom polčase strelil rakúsky reprezentant David Alaba tretí gól a Bayern mal našliapnuté na víťazstvo rozdielom triedy. V 88. minúte však znížil Marc Bartra, ktorý ťažko niesol prehru Borussie. "Podľa mňa zvíťazil efektívnejší tím," povedal obranca domácich.

Denník Bild však víťazstvo Bayernu opísal veľmi jednoznačne, pričom si neodpustil posmešné zhodnotenie výkonu Dortmundu. V závere zápasu mal totiž problém rozhodca duelu Tobias Stieler, ktorý sa pre bolesť v lýtku nechal ošetriť domácim fyzioterapeutom.

"K ošetreniu prišlo hneď, aspoň v niečom bol Dortmund rýchlejší," uviedol Bild.

Tréner Borussie Peter Bosz odmietol krízu svojho mužstva, ktoré v uplynulých štyroch zápasoch získalo iba bod. Na Bayern stráca po jedenástom kole šesť bodov, v tabuľke klesol Dortmund na tretie miesto.

"Chcem sa poďakovať našim fanúšikom, boli skvelí aj za stavu 0:3. Naším najlepším hráčom bol Christian Pulisic. Nič ešte nie je stratené, máme pred sebou sedem mesiacov. V druhom polčase sme ukázali, že futbal hrať vieme," dodal Bosz.

Domov»Futbal»Nemecko»Dortmundu sa po prehre v šlágri posmievajú, tréner odmieta možnú krízu