Marek Hamšík (v modrom) v jednom zo súbojov.
Marek Hamšík (v modrom) v jednom zo súbojov. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. nov 2017 o 14:44

Celé stretnutia odohrali Milan Škriniar a Marek Hamšík.

MILÁNO. Futbalisti Interu Miláno remizovali v úvodnom nedeľňajšom stretnutí dvanásteho kola talianskej Serie A doma s FC Turín 1:1. V drese domácich odohral celý duel slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar, ktorý videl aj žltú kartu.

Vedúci SSC Neapol iba remizoval na pôde Chieva Verona 0:0. Za hostí odohral celý zápas slovenský stredopoliar Marek Hamšík.

Neapol má na čele jednobodový náskok pred majstrovským Juventusom Turín. Ten sa trápil doma s posledným Beneventom, s ktorým po polčase prehrával 0:1. V 57. minúte vyrovnal argentínsky kanonier Gonzalo Higuain a o výhre favorita rozhodol kolumbijský stredopoliar Juan Cuadrado.

Benevento ešte nezískalo ani bod.

Zápas v Ríme medzi Laziom a Udinese museli odložiť pre hustý dážď. Obe mužstvá napriek nepriazni počasia ešte absolvovali rozcvičku, pár minút pred výkopom ale hlavný rozhodca po konzultácii s oboma kapitánmi rozhodol o čakaní, ktoré sa neskôr zmenilo na odloženie súboja.

Serie A 2017/2018 - 12. kolo:

Inter Miláno - FC Turín 1:1 (0:0)
Góly:
79. Eder - 60. Falque
/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas a dostal žltú kartu/

Cagliari Calcio - Hellas Verona 2:1 (1:1)

9. Veretout, 39. Simeone - 5. a 30. Gerson, 50. Manolas, 87. Perotti

Juventus Turín - Benevento Calcio 2:1 (0:1)
Góly:
57. Higuain, 66. Cuadrado - 19. Ciciretti

Lazio Rím - Udinese Calcio
/odložené pre hustý dážď/

Atalanta Bergamo - AC Spal Ferrara 1:1 (1:0)
Góly:
23. Cristante - 64. Rizzo
ČK: 69. Freuler (Atalanta)

Sassuolo Calcio - AC Miláno 0:2 (0:1)
Góly:
39. Romagnoli, 67. Suso

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Neapol a Inter Miláno zaváhali, Juventus vydrel víťazstvo nad posledným tímom súťaže