Tatar rozhodol o výhre Detroitu, výrazne sa darilo aj Chárovi

Tomáš Tatar strieľa víťazný gól svojho tímu.
Tomáš Tatar strieľa víťazný gól svojho tímu. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|7. nov 2017 o 06:02

Slovenský útočník Detroitu strelil rozhodujúci gól tesne pred koncom.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar rozhodol o víťazstve Detroitu Red Wings nad Vancouvrom Canucks 3:2 v stretnutí zámorskej NHL.

Tatar skóroval v čase 58:46 minúty, na jeho zásah už domáci nedokázali odpovedať. Zaznamenal svoj štvrtý gól v sezóne 2017/2018.

Pre 26-ročného útočníka to bol jubilejný 200. bod v zámorskej súťaži, všetky nazbieral v drese Detroitu. Slovák sa míľniku dočkal po sedemzápasovej bodovej odmlke.

"Mal som v hlave, že mi chýba bod k dosiahnutiu 200 v lige, ale veľmi sa mi nedarilo. Preto som sa snažil nemyslieť na to a hrať jednoducho. Niekedy potrebujete šťastie, aby sa niečo také stalo a som rád, že to konečne vyšlo," povedal Tatar pre oficiálny klubový web Detroitu.

S jeho 200. bodovým zápisom bol spokojný aj tréner Detroitu Jeff Blashill, ktorý dúfa, že sa Tatarovi bude dariť viac: "Tomáš hral výborne v príprave, dával veľa gólov. Verím, že odteraz ich bude dávať znova. Už v uplynulom zápase v Edmontone hral dobre, v predchádzajúcich dvoch však nie."

Chára dvakrát asistoval

Hokejisti Bostonu Bruins zvíťazili nad hráčmi MInnesoty Wild 5:3. Slovenský obranca Bruins Zdeno Chára si pripísal dve asistencie a tri plusové body, odohral 25:48 minúty a bol najvyťaženejším hráčom svojho tímu.

Päť gólov Bruins strelilo päť rôznych hráčov - Jake DeBrusk, Frank Vatrano, Sean Kuraly, Torey Krug a Tim Schaller.

Prvé dva zásahy, DeBruskov a Vatranov, padli po šťastných odrazoch puku od korčúľ brániciach hráčov Minnesoty.

Pozrite si momentky zo zápasu Boston - Minnesota: fotogaléria

7.11.2017

"Nie každý gól padne po krásnej akcii. Niekedy sú efektívne aj 'škaredé' góly," povedal Chára pre tsn.ca.

Fínsky brankár Bruins Tuukka Rask si pripísal 24 úspešných zákrokov, vrátane vychytaného trestného strieľania Mikaela Granlunda. "Odohrali sme veľmi dobrý zápas. Utvorili sme si mnoho šancí a premenili ich," uviedol Rask.

Boston nastúpil na predzápasové rozkorčuľovanie v maskáčových dresoch ako vyjadrenie úcty americkým vojakom. Sedem hráčov Bruins darovalo vojakom a ich rodinám lístky na duel.

Ovečkin sa môže vyrovnať Jágrovi

Hráči New Yorku Rangers zdolali súperov z Columbusu 5:3. Štyri góly zaznamenali v poslednej tretine a tri z nich v presilovej hre. Skórovali Kevin Shattenkirk, Chris Kreider a Pavel Bučnevič.

Mika Zibanejad asistoval na každý z týchto zásahov, a s tromi asistenciami v jednom stretnutí si utvoril osobný rekord.

"Neboli sme veľmi šťastní s našimi presilovkami z prvej tretiny, nevyužili sme ani jednu z dvoch. Hovorili sme si, ako to zmeniť a skórovať, a myslím, že sa nám to podarilo. Musíme v tom pokračovať," poznamenal Zibanejad pre nhl.com.

Bývalý kouč Rangers John Tortorella pomenoval príčinu prehry svojho súčasného tímu. "Nedokázali sme ubrániť ich presilovky. Keď vám nejdú oslabenia a inkasujete zbytočné tresty, nemôžete uspieť," vyjadril sa Tortorella.

Washington triumfoval nad Arizonou 3:2 po predĺžení. Útočník Capitals Alexander Ovečkin v dueli zaznamenal svoj 216. gól v presilovke v kariére v zámorskej profilige, čím sa dostal pred Joea Nieuwendyka. Na Mika Gartnera a Jaromíra Jágra na desiatej pozícií mu chýba jeden zásah.

NHL 2017/2018 - základná časť (7. november):

Boston - Minnesota 5:3 (2:1, 2:0, 1:2)

Góly: 11. DeBrusk (CHÁRA, Szwarz), 13. Vatrano (Szwarz, CHÁRA), 26. Kuraly (Heinen, Schaller), 28. Krug (Pastrňák, Bergeron), 60. Schaller - 5. Niederreiter (R. Suter, Spurgeon), 42. Mikael Granlund (Dumba), 56. E. Staal (Zucker)

Brankári: Rask - Dubnyk (41. Stalock), strely na bránku: 34:27

/obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 25:48 minúty, zaznamenal dve asistencie a pripísal si aj tri plusové body, dvakrát stratil puk a raz ho získal/

NY Rangers - Columbus 5:3 (0:0, 1:2, 4:1)

Góly: 33. Grabner (J.T. Miller, Holden), 46. Shattenkirk (Zuccarello, Zibanejad), 50. Kreider (Bučnevič, Zibanejad), 52. Bučnevič (Zibanejad, Shattenkirk), 60. Grabner (Fast, McDonagh) - 21. Panarin (Werenski, S. Jones), 25. J. Anderson (Murray), 49. O. Bjorkstrand (Dubinsky, Jenner)

Brankári: Lundqvist - Bobrovskij, strely na bránku: 26:25

Toronto - Vegas 4:3sn (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 5. Kadri (Rielly, Marner), 10. J. Van Riemsdyk (Matthews, W. Nylander), 16. Kadri (Marleau), rozhodujúci nájazd Marner - 5. Neal (Haula, Perron), 39. R. Smith (C. Miller, W. Karlsson), 47. Engelland (Theodore)

Brankári: Andersen - Lagace, strely na bránku: 25:28

Washington - Arizona 3:2pp (1:2, 1:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 9. Smith-Pelly (Eller), 35. Ovečkin (Carlson, Kuznecov), 65. Carlson (Oshie, Kuznecov) - 1. Keller, 7. Fischer (Dvorak, Ekman-Larsson)

Brankári: Holtby - Wedgewood, strely na bránku: 40:26

Dallas - Winnipeg 1:4 (0:3, 1:0, 0:1)

Góly: 25. Jamie Benn (J. Klingberg, A. Radulov) - 1. Scheifele (Wheeler, Connor), 6. Laine (Wheeler, Scheifele), 20. Connor (Wheeler), 60. Scheifele (Wheeler, Trouba)

Brankári: Bishop - Hellebuyck, strely na bránku: 34:26

Vancouver - Detroit 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)

Góly: 48. D. Sedin (Vanek, H. Sedin), 50. Del Zotto (Horvat) - 5. Helm (F. Nielsen, Abdelkader), 36. Frk, 59. TATAR (Abdelkader, D. Larkin)

Brankári: Markström - Howard, strely na bránku: 28:29

/útočník Tomáš Tatar (Detroit) odohral 14:33 minúty, strelil víťazný gól svojho tímu, trikrát vystrelil na bránu súpera a zaznamenal jeden bodyček/