Milan Škriniar (vľavo) a Tomáš Hubočan (vpravo) utešujú Lukáša Štetinu po prvom inkasovanom góle. (Autor: TASR)
Sportnet|10. nov 2017 o 00:00

Jediným úspešným strelcom slovenského výberu bol Lukáš Štetina.

Prípravné medzištátne stretnutie:

Ukrajina - Slovensko 2:1 (1:1)

Góly: 39. Jarmolenko, 54. Konopľanka - 10. Štetina

ŽK: Rotaň - Štetina, Škrtel, rozhodovali: Treimanis - Gudermanis, Spasjonnikovs (vetci Lot.)

Ukrajina: Pjatov (46. Kovaľ) - Karavajev (63. Butko), Chačeridi (81. Šabanov), Ordec, Sobol - Rotaň - Jarmolenko, Marlos (77. Andrijevskij), Malinovskij (81. Šachov), Konopľanka (89. Mjakuško) - Kolomojec

Slovensko: Dúbravka (46. Polaček) - Gyömbér (46. Sabo), Škrtel, Štetina (46. Lobotka), Hubočan - Škriniar - Duda, Hamšík (63. Bero), Hrošovský, Rusnák - Nemec (63. Mak)

ĽVOV. Slovenská futbalová reprezentácia prehrala v piatkovom prípravnom stretnutí s domácou Ukrajinou 1:2. Zverenci Jána Kozáka síce viedli od desiatej minúty gólom Lukáša Štetinu, ale v ďalšom priebehu inkasovali od Andrija Jarmolenka aj Jevhena Konopľanku.

V šiestom vzájomnom dueli oboch krajín si Ukrajinci pripísali nad Slovákmi druhý triumf (pri troch remízach a jednej prehre), skóre je už pre nich priaznivé 7:6.

Pre Slovákov bol zápas vo Ľvove prvý z dvojice novembrových medzištátnych prípravných duelov. V utorok 14. novembra o 18:00 privítajú Nórsko v Trnave.

Pozrite si momentky z prípravného stretnutia Ukrajina - Slovensko: fotogaléria

9.9.2018

Hlasy po stretnutí:

Ján Kozák, tréner SR: "Fantastická atmosféra, nasadenie, prístup hráčov bol perfektný, málokedy sa také niečo vidí v priateľskom stretnutí. Nebyť výsledku, keďže sme prehrali, bolo by to všetko výborné. Ukrajinský súper nám dal darček chybou brankára pri našom góle, my sme mu to gavaliersky vrátili, hneď dvakrát. Škoda, zápas bol tak rozohraný, že sme ho nemali prehrať. Iba takéto duely nás budú posúvať ďalej. Čím ich bude viac, v takejto futbalovej atmosfére a s takým silným súperom, tým lepšie pre nás. Bodaj by sme takéto zápasy hrali dva do mesiaca, rast mladých hráčov by musel byť zrejmý. V dnešnom stretnutí boli dobré momenty aj slabšie. Mrzia ma ľahké straty lôpt v strednom pásme, súper potvrdil svoju vysokú kvalitu práve v rýchlych protiútokoch do otvorenej obrany. Potrestal nás za naše chyby. Neporovnával by som to so vzájomnými zápasmi z kvalifikácie o postup na ME 2016. Ukrajina má šikovných futbalistov, pričom hovoriť o tých, ktorých poznáme, vlastne ani nemá zmysel."

Andrij Ševčenko, tréner Ukrajiny: "S takým súperom, ako sú Slováci, chceme a potrebujeme hrať. Iste, ak by boli ešte lepší rivali, bolo by ešte lepšie, ale tento zápas mal pre nás svoju cenu. Som veľmi rád, že sme podržali víťaznú sériu mesta Ľvov."

Marek Hamšík, stredopoliar SR: "Ukrajina vyhrala zaslúžene, za chyby sa platí. Síce sme viedli, ale potom nás domáci zatlačili a otočili skóre. Prípravné zápasy sú však na skúšanie a tréner videl v akcii viacero hráčov. Treba dať hlavu hore, v utorok na nás čakajú Nóri."

Matúš Bero, stredopoliar SR: "Futbal je o chybách, tie naše dokázal súper potrestať. Bol to náročný zápas na ťažkom teréne, nedalo sa hrať po zemi. Škoda mojej šance za stavu 1:2, mohli sme uhrať lepší výsledok."

Lukáš Štetina, obranca SR a autor gólu: "Je krásne dať gól za národný tím. Zbieram skúsenosti. Nemali by sa stávať takéto chyby. Žiaľ, stalo sa. Som dosť sebakritický, prevažuje u mňa ten spáchaný gól."

Milan Škriniar, obranca SR: "Začali sme veľmi dobre, dali sme gól po štandardke. Ukrajina má svoju kvalitu. Prehrali sme si to vlastnými chybami, aj o tom je futbal."

Erik Sabo, obranca SR: "Pri rozhodujúcom góle vystihli moju prihrávku. Snažil som sa potom nekaziť a darilo sa mi to. Až na tú chybu som so svojím výkonom spokojný. Zápasu by skôr svedčala remíza."

Online prenos: Ukrajina - Slovensko (medzištátny zápas)

Medzinárodný prípravný zápas  2017/2018
10.11.2017 o 19:00
Ukrajina
2:1
(1:1, 1:0)
90+4 minúta
Slovensko
Góly: 39. Jarmolenko, 54. Konopľanka – 10. Štetina. ŽK: 56. Rotaň (UKR) – 41. Štetina (SVK), 49. Škrtel (SVK), 89. Hubočan (SVK). Rozhodca: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs.
Slovensko síce v zápase pomerne rýchlo vyhrávalo, ale potom dvakrát inkasovalo a napokon odchádza v pozícii porazeného tímu. Naši reprezentanti väčšinu zápasu ťahali za kratší koniec, ale v druhom polčase si vypracovali tri výborné šance na vyrovnanie. Jedna z nich dokonca skončila aj na brvne, no to vo finálnom výsledku nič neznamená. Slovensko cestuje z Ukrajiny s prehrou 1:2.
90+4
90+4
Škriniar sa individuálne presunul do útoku a vypýtal si tam aj faul niekoľko metrov od šestnástky. Po centri chcel zakončovať Bero, ale bol pokrytý.
90+3
importantSlovensko ale aj napriek tomu ostalo v útoku a bola z toho dobrá šanca na skórovanie. Lobotka centroval k pravej žrdi, kde sa do lopty hlavou oprel Škrtel, ale bránku minul.
90+2
Na opačnej strane získalo rohový kop aj Slovensko. Náš druhý roh v zápase smeroval na päťku, kde boli iba domáci.
90+1
Ukrajina zahrala roh centrom do nebezpečného územia, ale odtiaľ zakončenie na Polačeka neprišlo. Nadstavovať sa budú 4 minúty.
90
Štandardka po Hubočanovom faule domácim veľmi nevyšla, ale Ukrajina aj napriek tomu ešte ostala v útoku a dokonca si vypýtala aj rohový kop.
90
changeStriedanie v tíme Ukrajina: z ihriska odchádza Jevgen Konopľanka, prichádza Sergij Miakuško.
89
yellowCardJarmolenko výborne zrýchlil po pravej strane, ale pred šestnástkou ho fauloval Hubočan. Slovenský hráč si za to vyslúžil aj žltú kartu.
88
Domáci kapitán Rotaň sa už vrátil späť na hraciu plochu a môže sa zapojiť do defenzívnej činnosti. Ukrajina sa teraz bude pravdepodobne už iba brániť.
87
Rotaň musel byť ošetrený a napokon odkráčal za postrannú čiaru, kde sa mu lekári budú venovať aj ďalej. Našťastie ale asi nepôjde o nič vážne.
86
Rotaň sa drží za pravú nohu a ostáva ležať na trávniku. Stalo sa tak po súboji s Dudom, ktorý však nefauloval.
85
Rozohrával domáci gólman Koval, ktorý poslal loptu čo najďalej od svojej bránky. Ukrajina sa nikam ponáhľať nemusí.
84
Lobotka získal faul a Slovensko zahrávalo štandardku z približne 25 metrov. DO lopty sa oprel Hubočan, ale mieril iba nad brvno.
83
Domáci sa už dopredu nehrnú a sústredia sa najmä na defenzívnu činnosť. Ukrajina má zatiaľ dobre nakročené k víťazstvu.
82
Slováci prešli do útoku, ale nie do šestnástky. Ukrajinci sa výborne bránia a do zakončenia nás vôbec nepúšťajú.
81
changeStriedanie v tíme Ukrajina: z ihriska odchádza Ruslan Malinovskij, prichádza Jevgen Šachov.
80
changeStriedanie v tíme Ukrajina: z ihriska odchádza Jevgen Chačeridi, prichádza Arťom Šabanov.
79
Slovensko malo problém dostať sa na útočnú polovicu, pretože domáci priestor výborne prehustili. Napokon to ale našim reprezentantom vyšlo a už kombinujú v útoku.
78
Slovensko upokojilo situáciu na svojej obrannej polovici a bude chcieť rozohrávať smerom dopredu.
77
changeStriedanie v tíme Ukrajina: z ihriska odchádza Marlos, prichádza Olexandr Andrievskij.
77
Konopľanka rozohral štandardku centrom k vzdialenejšej žrdi, kde však ani jeden z dvojice domácich nezakončil. Polaček zasahovať nemusel.
76
Konopľanka získal na ľavej strane vedľa šestnástky štandardku po Škrtelovom faule. Vyzerá to na ďalšiu zaujímavú pozíciu.
75
Do konca riadnej hracej doby ostáva ešte 15 minút. Domáci celok si teraz musí dávať pozor na zvyšujúci sa počet ofenzívnych pokusov Slovenska.
74
Na opačnej strane chceli niečo vymyslieť Sabol s Konopľankom, ale lopta im odskočila od nerovnej časti trávnika. Zakončenie sme preto nevideli a rozohrávať bude Polaček.
73
importantDuda teraz dobre napádal súpera a získal loptu. Bero sa potom v pokutovom území dostal do zakončenia, ale to smerovalo iba vedľa ľavej žrde.
72
Koval chcel rozohrávkou od svojej bránky vysunúť spoluhráčov, ale to mu vôbec nevyšlo. Loptu prekopol až k Polačekovi.
71
Do loptu sa ľavou nohou oprel Malinovskij, ale bránku úplne minul. Gólman Polaček teraz zasahovať vôbec nemusel.
70
Hubočak zrazil k zemi Butka. Ukrajina bude rozohrávať štandardku z pravej strany od šestnástky. Vyerá to na zaujímavú a nebezpečnú pozíciu.
69
Kolomojec dobiedzal do Škrtela, ktorý prišiel o loptu a potom súpera aj postrčil. Slovenský kapitán by si mal na toto dávať väčší pozor, pretože už jednu žltú kartu má.
68
68
importantPo nenápadnej akcii mohlo byť vyrovnané! Hrošovský po Lobotkovej prihrávke vystrelil spoza šestnástky a trafil brvno.
67
Domáci Sobol odkráčal za postrannú čiaru a bude musieť byť ošetrený. Nevideli sme presne, čo sa mu stalo, ale zrejme to nebude nič vážne.
66
Ondrej Duda si teraz pri spracovaní lopty pomohol rukou, takže rozohrávať bude opäť domáci celok. Ukrajina má herne navrch.
65
Tréneri opäť siahli po možnosti pozmeniť zostavy oboch tímov. Do konca riadnej hracej doby ostáva ešte približne 25 minút.
64
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Marek Hamšík, prichádza Matúš Bero.
63
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Adam Nemec, prichádza Róbert Mak.
63
changeStriedanie v tíme Ukrajina: z ihriska odchádza Olexandr Karavajev, prichádza Bogdan Butko.
62
Rusnák to skúsil vysokým centrom, ktorý bol však až príliš vysoký a príliš dlhý. Koval si ho pohodlne stiahol.
61
Ukrajinci prešli až do pokutového územia. S loptou tam operoval Marlos, ale hostia ho napokon do zakončenia nepustili.
60
Hodina hry je za nami. Ukrajina dokázala otočiť skóre vo svoj prospech a teraz aj naďalej útočí. Slovensku tento duel nevychádza.
59
Nakopli sme loptu k šestnástke domáceho tímu, ale tam sa k nej Hrošovský nedostal. Na trávniku sa v týchto chvíľach nedeje nič zaujímavejšie.
58
Domáci sa vrátili do útoku. Sobol z ľavej strany chcel nájsť niekoho v šestnástke, ale Škrtel dobre zasiahol a loptu pred Polačeka nepustil.
56
yellowCardŽltú kartu dostáva Ruslan Rotaň, pretože opakovane fauloval odzadu. Rozhodca ho preto schladil kartovým trestom.
55
Slovensko od desiatej minúty vyhrávalo 1:0, ale po rovnakom čase druhého polčasu prehráva 1:2. Náš tím je jednoznačne herne slabší a robí trestuhodné hrubice.
54
54
goalUkrajina dala gól!
Slovensko opäť raz stratilo loptu a musí za to pykať. Sabo nepresne prihrával, čo ukrajinský tím ihneď využil a poslal JEVGENA KONOPĽANKU dopredu. Domáci hráč obstrelil Škrtela a Polaček si na loptu siahol, ale nevytesnil ju von z bránky.
53
Slovensko s loptou operuje v okolí stredového kruhu, ale nedokáže sa dostať na útočnú polovicu. Ukrajina predvádza presne to, čo v úvode prvého polčasu.
52
Hamšík to teraz dobre vymyslel a vysunul loptu dopredu. Tam sa snažil Duda, ale Chačeridi bol ihneď pri ňom a žiadne zakončenie nepripustil.
51
Slovensko predviedlo veľkú chybu hneď v úvode polčasu. Ak budú naši reprezentanti takto pokračovať, Ukrajina sa poľahky dostane do vedenia.
50
50
importantKonopľanka tesne spoza hranice šestnástky strieľal oblúkom, ale iba veľmi tesne minul bránku Polačeka. Ukrajina bola blízko gólu.
49
yellowCardLobotka teraz výrazne pochybil a prihral Konopľankovi, ktorý sa vyrútil ku bránke. Tesne pred pokutovým územím ho za cenu žltej karty zastavil Martin Škrtel.
47
Po prvom polčase prišlo k zmenám na oboch stranách. Aj Ukrajina a aj Slovensko striedali brankárov a Slovensko navyše vymenilo aj dvoch hráčov z poľa.
46
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Martin Dúbravka, prichádza Martin Polaček.
46
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Norbert Gyömbér, prichádza Erik Sabo.
46
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Lukáš Štetina, prichádza Stanislav Lobotka.
46
changeStriedanie v tíme Ukrajina: z ihriska odchádza Andrij Pjatov, prichádza Maxim Koval.
46
Začal sa druhý polčas.
Prvý polčas je za nami. Slovensko sa po svojej prvej zaujímavejšej šanci ujalo vedenia už v desiatej minúte, ale potom sa muselo takmer celý zvyšok času iba brániť. Ukrajina hrala v ofenzíve veľmi aktívne a snaživo, no Dúbravku prekonala iba raz, takže sa do šatní odchádza za vyrovnaného stavu 1:1. Druhá polčas sa začne približne o 20:04.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+2
Slovensko sa teraz samo dostáva z útočnej polovice, pretože Škriniarovi bol odpískaný faul pri postrannej čiare. Zdá sa, že v tomto polčase sa už nič neudeje.
45+1
Nadstavovať sa budú dve minúty. Slovensko sa v úvode tej prvej zmocnilo lopty a pokúsi sa dostať na útočnú polovicu.
45
Ukrajina prešla do útoku a Kolomojec padol v pokutovom území, ale penalta sa pískať nebude. Prebieha posledná minúta riadnej hracej doby tohto polčasu a Ukrajina sa vracia do útoku.
44
Slovensko prešlo do útoku. Hamšík sa tam pasom pokúšal nájsť Nemca, ale pred ním ešte loptu tečoval Chačeridi ku brankárovi Pjatovi.
43
Konopľanka po ľavej strane veľmi pekne ťahal loptu až ku bránkovej čiare, ale tam ho zatlačil Gyömbér a ukrajinský hráč už loptu neudržal. Rozohrávať bude Dúbravka.
41
yellowCardMáme tu prvú žltú kartu zápasu. Inkasuje ju Slovák Lukáš Štetina, ktorý rukou zasiahol tvár Kolomojca.
40
Slovensko ustálo niekoľko veľmi dobrých šancí svojho súpera, ale inkasovalo po hrubej chybe. Skóre je preto približne päť minút pred koncom polčasu vyrovnané.
39
39
Domáci využili svoju veľkú prevahu a tlak z posledných minút. Štetina pri pokuse o rozohrávku príliš dlho rozmýšľal, stratil loptu a domáci sa v trojici vyrútili na brankára. ANDRIJ JARMOLENKO nemal prečo zaváhať a Dpbravku pohodlne prepálil.
38
Domáci ešte v útoku ostali a bola z toho ďalšia skvelá šanca. Karavajev dostal veľmi veľa priestoru na pravej strane a prihrával aj do päťky, ale tam museli pod tlakom zasahovať naši zadáci.
37
importantA Ukrajina bola opäť blízko vyrovnania! Konopľanka z ľavej strany poslal loptu Jarmolenkovi, ale nebol úplne presný a druhý menovaný v skvelej pozícii nevystrelil.
36
Ukrajinskí futbalisti si prevzali loptu a budú zakladať novú útočnú akciu. Domáci sú stále oveľa aktívnejší ako hostia.
35
Škriniar bude našťastie v poriadku a bude môcť pokračovať v zápase. Do konca riadnej hracej doby prvého polčasu ostáva ešte desať minút.
34
Ukrajina opäť hrozila aj po štandardke od rohovje zástavky, ale Slovensko obetavo uspelo v defenzíve. Odniesol si to Milan Škriniar, ktorý má tržnú ranu na pravom kolene a musí byť ošetrený.
33
importantSlovensko zakočnilo, ale Pjatov rýchlo rozohral a dostal svoj tím až ku šestnástke. Po centri z ľavej strany mal zakončovať Konopľanka, ale Štetina pred ním loptu zrazil na rohový kop.
32
importantGyömbér tečoval loptu za čiaru a Ukrajina zahrávala ďalší rohový kop. Teraz to bolo priamym centrom do vápna, ale tam v obrannom zákroku uspel Hamšík. Slovensko sa potom dostalo do brejku, v ktorom boli Rusnák s Dudom. Druhý menovaný sa však rozhodol neprihrávať a jeho strela bola zrazená na roh.
31
Prvá polhodina duelu je za nami. Slovensko vhyráva 1:0, ale od streleného gólu sa do zakončenia nedostalo a musí sa iba brániť.
30
Veľmi podobná situácia, ale s úspešnejším koncom pre Ukrajinu. Konopľanka zrýchlil po ľavej strane a dokázal aj centrovať, ale pred bránkou našiel iba rukavice Dúbravku.
29
Ukrajinci rozohrali a sú späť v útoku. Z pravej strany chceli poslať pred Dúbravku tradičný center, ale to im nedovolil Štetina.
28
Už-už sa zdalo, že sa Hamšík dostane do úniku, ale bol v ofsajde. Rozohrávať pretu bude opäť iba domáci celok.
27
Slovákom sa po dlhej dobe podarilo loptu vytlačiť aspoň za stredový kruh. Ukrajinci budú zahrávať novú útočnú akciu.
26
Ukrajinský celok zahrával ďalší rohový kop a pred našou bránkou bolo opäť horúco. Slovensko sa už niekoľko minút iba bráni a pokúša sa ustáť vysoký nápor súpera.
24
importantUkrajina bola pár centimetrov od vyrovnania! Slovensko stratilo loptu vo vlastnej šestnástke, ale Kolomojcovi chýbali centrimetre, aby dokázal zakončiť.
23
Ukrajina rozohrávala štandardku z pravej strany od šstnástky. Domáci to urobili nacvičeným signálom, po ktorom sa do Jarmolenkovej lopty bez prípravy oprel Malinovskij, ale bránku minul.
22
Pozor na protiútok na opačnej strane! Marlos prihral Jarmolenkovi, ktorý získal aj výhodu, ale potom ho slovenská defenzíva dobehla. Aj napriek tomu ešte domáci Karavajev z pravej strany centroval do päťky, ale tam si poradil Štetina.
21
Slovensko po dlhšom čase prešlo do útoku. Hamšík z ľavej strany vysokým centrom za vzdialenejšou žrďou našiel Gyömbéra, ktorý ešte loptu sklepával hlavou, ale nikoho v bielom drese nenašiel.
20
Druhá desaťminútovka tohto zápasu sa skončila. Ukrajina po inkasovanom góle zvýšila svoju ofenzívnu činnosť a teraz sa dlho drží v útoku. Slovensko musí odolávať.
19
Ukrajina útočí a predvádza jednu peknú akciu za druhou. Teraz z ľavej strany Sobol centroval priamo do päťky, kde ale pomalý Jarmolenko nestihol dobehnúť.
18
Štetina padol na koleno a potom na neho ešte padol aj Dúbravka. Slovenský hráč musí byť ošetrený za postrannou čiarou, ale všetko nasvedčuje tomu, že bude v poriadku.
17
importantUkrajina opäť zahrávala nakrátko, ale potom center predsa len prišiel. Lopta priletela k zadnej žrdi, odkiaľ hlavičkoval Chačeridi, takže Dúbravka musel boxovať. Predviedol dobrý zákrok, ale po ňom nešťastne spadol na Štetinu.
16
Domáci predviedli ďalšiu peknú akciu. Marlos nakopol vysokú loptu do šestnástky, kam si z druhej vlny nabehol Jarmolenko a strieľal, ale jeho pokus bol tečovaný na rohový kop.
15
Slovensko operovalo na útočnej polovici. Rusnák sa opäť snažil na ľavej strane, ale v osobnom súboji fauloval Karavajeva.
13
Ukrajinskí hráči po štandardke dokázali zakončiť, ale nepresne. Konopľankov pokus skončil mimo bránky.
12
Ukrajina sa presunula do útoku a získala tam štandardku z rovnakej pozície, akú pred chvíľkou využilo Slovensko.
11
Domáci fanúšikovia môžu byť právom v šoku. Ukrajina bola od úvodu aktívnejšía a vypracovala si aj niekoľko pozícií na zakončenie, ale Slovensko udrelo hneď z prvej príležitosti.
10
10
goalSlovensko dalo gól!
Naši reprezentanti otvárajú skóre tohto duelu! Vôbec prvýkrát sme sa dostali na dostrel bránky, keď Rusnák po menšom faule zahrával štandardku z ľavej strany. Loptu ešte pred bránkom podvihol Hamšík, ktorý však trafil iba Pjatova. Ten fatálne pochybil a loptu iba vyrazil pred seba, kam si dôrazne nabehol LUKÁŠ ŠTETINA a zakončil do odkrytej siete.
8
Rozhodca teraz hru prerušil po tvrdom zákroku na Škriniara. Ten ale bude v poriadku a nebude potrebovať žiadne lekárske ošetrenie.
7
importantPozor ale na opačnej strane! Ukrajina získala loptu a veľmi rýchlo sa vyrútila dopredu. Z pravej strany šestnástky posielal center pred bránku Jarmolenkom ktorý sa pokúšal nájsť Malinovskija. Ten by mohol zakončovať do odkrytej časti bránky, ale pred ním hlavou výborne zasiahol Škrtel.
6
Naši sa teraz pokúsili preniknúť do útoku rýchlou narážačkou, ale Rusnák o loptu proti presile prišiel. Slovenskí reprezentanti zatiaľ pri bránke súpera ani neboli.
5
Slovensko rozohráva z vlastnej polovice najmä za pomoci svojho kapitána, ale vôbec sa mu nedarí. Ujrajinský tím loptu cez stredovú čiaru absolútne nepúšťa.
4
O prvú vzrušujúcu šancu zápasu sa teda postarala Ukrajina. Slovensko si musí v zadných radoch dávať oveľa väčší pozor, pretože podobné protiútoky by sa mu mohli vypomstiť.
3
Domáci rozohrali rohový kop nakrátko, ale aj tak prišlo zakončenie. Spoza šestástkového oblúka tvrdo vystrelil Malinovskij, no bránku Dúbravku netrafil. Náš gólman preto zasahovať nemusel.
2
importantSlovensko hybovalo v defenzíve a museli sme sa brániť. Hubočan a Škrtel mali čo robiť, aby dobehli Kolomojca, ktorý dostal kolmicu a rútil sa na bránku. Dvojica našich zadákov loptu zrazila aspoň na rohový kop.
1
Rusnák sa pokúsil nabehnúť si na dlhšiu prihrávku po ľavej strane, ale bol dobre pokrytý. Na trávniku sa zatiaľ nedeje nič zaujímavé.
1
Slováci rozohrali a duel sa začal. Naši reprezentanti loptu stiahli na svoju polovicu a tam si prihrávajú. Ukrajina začína vyššie napádať, pretože hra ešte ani nepreťala stredovú čiaru.
1
-1
Na trávniku je už všetko pripravené na úvodný výkop zápasu. Obstará ho slovenský tím, ktorý z pozície kapitána vedie Martin Škrtel. Ukrajinským kapitánom je Ruslan Rotaň.
-4
Hráči oboch celkov sú už na trávniku a nasledovať budú štátne hymny oboch krajín. Domáca Ukrajina bude hrať v modrých dresoch, Slovensko nastúpi v bielej farbe.

Ukrajina: Pjatov – Chačeridi, Jarmolenko, Malinovskij, Konopľanka, Marlos, Rotaň (C), Ordec, Karavajev, Sobol, Kolomojec
Náhradníci: Koval, Butko, Matvijenko, Kučer, Šabanov, Šachov, Tankovskij, Andrievskij, Miakuško, Svatok

Slovensko: Dúbravka – Štetina, Škrtel, Škriniar, Hubočan – Hrošovský, Gyömbér – Duda, Hamšík, A. Rusnák – A. Nemec
Náhradníci: Kozáčik, Polaček, Pekarík, Ďurica, Kiss, Mazáň, Sabo, Bero, Mak, Lobotka, Mihalík

Rozhodca: Treimanis – Gudermanis, Spasjonnikovs.
Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní priateľského zápasu slovenskej futbalovej reprezentácie. Našich sokolov čakajú v roku 2017 už iba dva duely – dnes na ukrajinskom trávniku a v utorok na trnavskom ihrisku proti Nórsku.

SLOVENSKO
Slovensko sa pokúsi dobrými výkonmi zabudnúť na neúspešnú kvalifikáciu na svetový šampionát v roku 2018 do Ruska. Naši reprezentanti v nej skončili v tabuľke Skupiny F na druhom mieste za jasným lídrom Anglickom, ale baráž im ušla, pretože spomedzi všetkých druhých tímov boli najhorší. V ďalšom kalendárnom roku si seniorská reprezentácia Slovenska zahrá aspoň v Lige národov, teda v novej súťaži, ktorá nahradí prípravné zápasy. Naši reprezentanti budú hrať v jej B-divízii.

Z pôvodnej 24-člennej nominácie dnes budú trénerovi Kozákovi chýbať až štyria hráči, menovite Juraj Kucka, Vladimír Weiss, Ján Greguš a Peter Pekarík. Slovenský kouč má však stále k dispozícii dostatok hráčov. „Rád by som to postavil tak, aby hra mala plynulosť, aby to bolo vyvážené. Niektorí možno budú menej vyťažení, no myslím si, že tá zostava, ktorá pôjde zajtra od začiatku, by mala byť dostatočne silná, aby sme hrali dobrú partiu s veľmi silnou Ukrajinou," cituje SITA Kozákove vyjadrenie z predzápasovej tlačovej konferencie.

UKRAJINA
Ani ukrajinský futbalisti sa na majstrovstvá sveta do Ruska nepozrú, pretože vo svojej Skupine I skončili v kvalifikácii až na treťom mieste za Islandom a Chorvátskom. O možnosť baráže však Ukrajina bojovala až do poslednej chvíľky, ale v rozhodujúcom záverečnom zápase doma prehrala s Chorvátskom 0:2 a so šampionátom sa musela rozlúčiť.

V celkovej histórii pôjde už o šiesty vzájomný slovensko-ukrajinský duel. Až tri zápasy sa doposiaľ skončili remízou, raz vyhrala Ukrajina a raz Slovensko. Dnes je v pozícii papierového favorita domáci ukrajinský celok. Zápas povedie trojica lotyšských arbitrov. Ako hlavný sa predstaví Andris Treimanis, na čiarach mu budú asistovať Haralds Gudermanis a Aleksejs Spasjonnikovs.
Nominácia Slovenska:

Brankári: Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň/ČR), Martin Dúbravka (Sparta Praha/ČR), Martin Polaček (Zaglebie Lubin/Poľ.)

Obrancovia: Peter Pekarík (Hertha Berlín/Nem.), Erik Sabo (Beitar Jeruzalem/Izr.), Martin Škrtel (Fenerbahce Istanbul/Tur.), Milan Škriniar (Inter Miláno/Tal.), Ján Ďurica, Tomáš Hubočan (obaja Trabzonspor/Tur.), Norbert Gyömbér (FC Bari/Tal.), Róbert Mazáň (MŠK Žilina), Lukáš Štetina (Sparta Praha/ČR)

Stredopoliari: Stanislav Lobotka (Celta Vigo/Šp.), Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň/ČR), Juraj Kucka, Matúš Bero (obaja Trabzonspor/Tur.), Filip Kiss (Al-Ittifaq/Saud. Arábia), Róbert Mak (PAOK Solún/Gréc.), Albert Rusnák (Real Salt Lake/MLS), Marek Hamšík (SSC Neapol/Tal.), Ondrej Duda (Hertha Berlín/Nem.), Vladimír Weiss (Al-Gharafa/Kat.), Jaroslav Mihalík (Cracovia Krakov/Poľ.)

Útočník: Adam Nemec (Dinamo Bukurešť/Rum.)
Vítame vás pri textovom prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovensko prehralo na Ukrajine. Nebyť výsledku, bolo by všetko výborné, tvrdí Kozák