Vystriedal Mateja Tótha. Volko vyhral anketu ako najmladší v ére samostatnosti

Volko ako majster Európy na 200 m a vicemajster Európy na 100 m z XI. ME do 23 rokov v atletike. (Autor: TASR)
Martina Janíková, Stanislava Ivánková|9. nov 2017 o 18:00

Pozrite si rok najlepšieho slovenského atléta na fotografiách.

BRATISLAVA. Má za sebou životnú sezónu. Ján Volko získal štyri medaily a utvoril desať slovenských rekordov.

Slovenský šprintér sa vo štvrtok večer stal Atlétom roka 2017. Študent Fakulty informatiky a informačných technológií STU má len 21 rokov.

Stal sa tak najmladším víťazom ankety v ére samostatnej Slovenskej republiky.

Volko sa na všetkých šampionátoch predviedol vo výbornom svetle. V marci si v Belehrade vybojoval striebornú medailu, v Bydgoszczi získal titul majstra Európy do 23 rokov v behu ma 200 metrov.

Na 100 metrovej trati získal mladý Slovák striebro. Úspech zaznamenal i na Svetovej univerziáde v Tchaj-peji. Volko do tohtoročnej zbierky pridal bronz na 200 metrov.

Pozrite si rok Jána Volka na fotografiách: fotogaléria

9.11.2017

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Vystriedal Mateja Tótha. Volko vyhral anketu ako najmladší v ére samostatnosti