Rusko si poradilo so Švajčiarskom na Karjala cupe

Ruskí hráči Sergej Kalinin, Vladimir Tkačjov a Michail Grigorenko sa tešia z gólu vo švajčiarskej sieti. (Autor: SITA/AP)
SITA|11. nov 2017 o 17:37

Rusi predviedli zničujúcu tretiu tretinu, Fíni zdolali Švédov.

HELSINKI.Hokejisti ruskej reprezentácie zvíťazili nad hráčmi výberu Švajčiarska 6:2 v úvodnom sobotňajšom stretnutí helsinského turnaja Karjala Cup.

Helvéti dokázali odpovedať na úvodný zásah Maxima Šalunova z 5. min presilovkovými gólmi Simona Mosera a Vincenta Praplana stav duelu otočili. Rusi o svojom triumfe rozhodli v tretej tretine, keď Jonasovi Hillerovi v bránke Švajčiarska nastrieľali päť gólov.

Každý zásah zaznamenal iný hráč "zbornej", presadili sa Sergej Kalinin, Nikita Nesterov, Valerij Ničuškin, Michail Grigorenko a Vladimir Tkačiov.

Popoludňajšie škandinávske derby ovládli hokejisti Fínska, ktorí triumfovali nad hráčmi Švédska 3:1. "Suomi" viedli v 31. min už 3:0, Švédi o minútu neskôr znížili, ale ďalší gól už 13 085 divákov v Hartwall Arene nevidelo.

Fíni sa vďaka triumfu dostali na prvé miesto Karjala Cupu práve pred "Tre Kronor" zásluhou lepšieho skóre.

Euro Hockey Tour - Karjala cup - Helsinki (Fín.):

Švajčiarsko - Rusko 2:6 (2:1, 0:0, 0:5)
Góly: 15. Moser (Du Bois, Ambühl), 20. Praplan (Haas, Schappi) - 5. Šalunov (Gusev, Nesterov), 47. S. Kalinin (M. Grigorenko, Kraskovskij), 47. Nesterov (Gusev, Chafizullin), 51. Ničuškin (Moziakin, Kiselevič), 52. M. Grigorenko (Krakovskij, Tokranov), 60. Tkačiov (Moziakin, M. Grigorenko)

Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše Plotnikov (Rusko) 5+DKZ za podkopnutie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Salonen, Rantala - Elonen, Pesonen (všetci Fín.), 2730 divákov

Fínsko - Švédsko 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Góly: 4. Tolvanen, 21. Peltola, 31. Manninen - 32. Pettersson

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sir, Hradil (obaja ČR) - Sourmunen, Neva (obaja Fín.), 13 085 divákov