Mladí Slováci po zápase ďakovali fanúšikom.
Mladí Slováci po zápase ďakovali fanúšikom. (Autor: TASR)
Sportnet|14. nov 2017 o 00:00

Slovenskí futbalisti v stretnutí vyhrávali, no potom inkasovali päť gólov.

Kvalifikácia ME 2019 do 21 rokov, 2. skupina:

Španielsko "21" - Slovensko "21" 5:1 (1:1)

Góly: 38. a 55. a 61. Ceballos, 53. Córdoba, 86. Mayoral - 23. Ruiz Peňa (vlastný)

ŽK: 56. Caricol, 71. Ceballos - 12. Hancko, 38. Čmelík, 54. Hromada, rozhodovali: Pandzič - Nilsson, Sjöblom (Švéd.)

Španielsko "21": Simón - Maffeo, Vallejo, Meré, Caricol (70. Lato) - Ceballos (82. Fornals), Hernández, Ruiz Peňa - Oyarzabal (46. Córdoba), Mayoral, Soler

SR "21": Jakubech - Chvátal, D. Kružliak, Sipľak, Hancko - Káčer, Lesniak (68. Herc), Hromada - Čmelík (68. Špalek), S. Mráz (87. Balaj), Jirka

CARTAGENA. Slovenskí reprezentanti dio 21 rokov prehrali v Cartagene s domácimi Španielmi 1:5 (1:1) v utorkovom stretnutí kvalifikácie o postup na ME 2019 vo futbale.

Úradujúci vicemajstri Európy v tejto vekovej kategórii Španieli strelili Slovákom ešte o gól viac ako v októbrovom prvom kvalifikačnom meraní síl v Poprade.

Slováci po sľubnom začiatku viedli od 23. minúty po vlastnom góle Fabiana Ruiza Peňu, Španieli vyrovnali v 38. minúte zásluhou Daniho Ceballosa. Ofenzívny líder domácich pridal po zmene strán ďalšie dva góly a spolu s Iňigom Córdobom a Borjom Mayoralom spečatili slovenský osud.

Zatiaľ čo Španieli sa s plným počtom dvanástich bodov zo štyroch stretnutí opäť dostali pred Severných Írov na čelo tabuľky 2. skupiny, zverenci trénera Pavla Hapala klesli na predposledné piate miesto.

Po piatich zápasoch kvalifikácie o postup na ME 2019 Slováci majú na konte iba šesť bodov za víťazstvá v Estónsku (2:1) a doma nad Severným Írskom (1:0). V ďalších troch domácich zápasoch Slováci nečakane podľahli Islanďanom (0:2) a dvakrát jednoznačne Španielom (1:4 a 1:5).

I. polčas

Štyroch hráčov vymenil Pavel Hapal v základnej zostave v porovnaní s nevydareným októbrovým meraním síl so Španielmi v Poprade (1:4).

Vykartovaného Denisa Vavra nahradil v strede obrany Dominik Kružliak a napravo vzadu sa objavil Juraj Chvátal. Do bránky sa postavil Adam Jakubech namiesto Mareka Rodáka, kapitánsku pásku opäť prevzal Jakub Hromada a vpredu od začiatku pobehoval Samuel Mráz.

Slováci predviedli nebojácny začiatok. V úvodnej štvrťhodine aktívnym prístupom držali loptu ďaleko od svojej bránky, na rohové kopy to bolo 1:1 a na gólové šance 0:1.

V 14. minúte po centri sprava Hromada umne prenechal Jirkovi a ten prekonal Simóna v bránke Španielov. Škoda len, že pred bránkovou čiarou ho zastúpil stopér Vallejo.

V 23. minúte však už v Cartagene zahrmelo zásluhou hostí. Loptu po rohovom kope Káčera dezorientovaný Ruiz nasmeroval za chrbát prekvapeného Solera - 0:1. V 27. minúte sa Španieli konečne dostali k prvej strele na bránku. Nedôraznú hlavičku však Soler adresoval len do náruče Jakubecha.

Po polhodine hry sa pripomenul strelou bez prípravy Hancko, ktorá nemierila medzi tri žrde. V 38. minúte sa odohrala situácia, ktorá zmenila chod zápasu. Káčer si v šestnástke domácich pýtal pokutový kop, ale rozhodca nechal pokračovať v hre.

Španieli sa aj po faule Čmelíka dostali do prečíslenia a ich ofenzívny líder Ceballos s pomocou pravej žrde vyrovnal na 1:1. Čmelík navyše dostal žltú kartu a tréner výberu SR Hapal po protestoch musel preč z lavičky a zvyšok zápasu dosledoval z tribúny

II.polčas

V druhom polčase sa v španielskej zostave objavil Iňigo Córdoba a po ôsmich minútach na ihrisku strelil vedúci gól domácich - 2:1. O ďalšie dve minúty sa opäť predviedol Ceballos.

V plnej rýchlosti sa pred šestnástkou otočil o 180 stupňov a vzápätí nechytateľne prekonal Jakubecha - 3:1. Bolo predčasne rozhodnuté, Španieli na ihrisku aj v hľadisku sa začali baviť futbalom.

A hráč Realu Madrid stále nemal dosť. Po hodine hry po ďalšej skvelej individuálnej akcii skompletizoval hetrik - 4:1.

V 66. minúte mohli Slováci znížiť, ale kapitán Hromada sa v dobrej pozícii v šestnástke dobre nezorientoval a nevystrelil. Piaty klinec do slovenskej rakvy pridal v 86. min Borja Mayoral.

V závere sa už len dohrávalo, skóre bolo jednoznačné a slovenská snaha nestačila na vysokú kvalitu domácich.

Pavel Hapal, tréner SR "21": "Nemyslím si, že sme odohrali zlé stretnutie. Kvalita Španielov sa však prejavila. Mohli sme ísť aj skôr do vedenia, mali sme šancu, keď to vykopávali z prázdnej bránky. Neskôr sme strelili gól, ale v druhom polčase španielski hráči ukázali kvalitu najmä v zakončení. Čokoľvek poviem k môjmu vylúčeniu, bude to proti mne. Nechcem teda o tom hovoriť, iba poviem, že v tom boli emócie a je to moja chyba. Bol som však slušný k rozhodcom, to môžem povedať. Celkovo si myslím, že ak budeme pristupovať k všetkým zápasom tak ako teraz v Španielsku, budeme víťaziť. Dnes to nešlo, lebo Španieli sú iná kategória."

Dávid Hancko, obranca SR "21": "Vstup do zápasu sme mali taký, aký sme si predstavovali. Boli sme aktívni, získavali sme loptu. V prvom polčase sme hrali vyrovnanú partiu a na ihrisku plnili to, čo sme mali. V druhom polčase sme chceli hrať to isté, ale asi musíme uznať súperovu kvalitu. Španieli sú výkonnostne inde ako my a pre nás musí byť motivácia dostať sa na ich úroveň. Každý z nás odviedol maximum, no treba športovo priznať, že boli nad naše sily. Máme ešte päť zápasov a určite sa pobijeme o druhé miesto."

Jakub Hromada, stredopoliar a kapitán SR "21": "V prvom polčase sme hrali dobre. Snažili sme sa aj po zmene strán v tom pokračovať, ale rozhodla španielska kvalita. Pred domácim vyrovnaním prišiel sporný moment, trošku máme ťažké srdce na rozhodcu. Myslíme si, že Káčera faulovali, ale už to je jedno. Potom rozhodli individuálne schopnosti Španielov. Ceballos prešiel cez štyroch hráčov, otočil sa a trafil to na zadnú, takže asi sú Španieli právom tam, kde sú a my sa musíme poučiť. Kvalifikácia je dlhá, čaká náš ešte päť zápasov, treba myslieť pozitívne."

Online prenos: Španielsko U21 - Slovensko U21 (kvalifikácia ME 2019)

Kvalifikácia na ME U21 Skupina 2 2017/2018
14.11.2017 o 21:50
Španielsko
5:1
(1:1, 4:0)
90+3 minúta
Slovensko
Góly: 38. Ceballos, 53. Córdoba, 55. Ceballos, 61. Ceballos, 86. Mayoral – 23. Ruiz (vla.). ŽK: 56. Caricol (ESP), 71. Ceballos (ESP) – 12. Hancko (SVK), 38. Čmelík (SVK), 54. Hromada (SVK). Rozhodca: Pandžič – Nilsson, Sjöblom.
Je dobojované. Slovenskí futbalisti do 21 rokov na vysoko favorizovaného súpera nestačili a prehrali jednoznačne 5:1. Kým v prvom polčase sa naši držali, do druhého dejstva vybehlo na trávnik úplne iné družstvo domácich, ktoré nám nedalo najmenšiu šancu. Španieli boli ďaleko kvalitnejší, rýchlejší, technicky vyspelejší a zaslúžene v dnešnom meraní síl víťazia. Od nás je to všetko, ďakujeme vám za pozornosť a prajeme dobrú noc.
90+3
90+3
Favorit si hru naďalej užíva, hoci do posledného hvizdu nás delia iba sekundy.
90+2
V záverečných sekundách nás zachránil ofsajd. Spomalený záber ukázal, že išlo zrejme o chybné rozhodnutie.
90+1
Náznak brejku Slovenska sa rýchlo skončil. Jirka sa lopty síce zmocnil, no do sekundy o ňu aj prišiel.
90
importantĎalšia obrovská šanca Španielov. Striedajúci Fornals sa dostal zoči-voči Jakubechovi, ale ustáli sme to.
89
Blíži sa nám záver zápasu, ktorý sa pre nás výborne začal, ale poriadne trpko skončí.
88
Hoci je o výsledku rozhodnuté, domáci sa naďalej snažia produkovať jednu útočnú akciu za druhou. Slovenskí junáci toho už majú očividne plné zuby.
87
changeEšte jedno naše striedanie. Odišiel Samuel Mráz, prišiel Filip Balaj.
86
goalŠpanielsko dalo gól!
Hra mačky s myšou pokračuje. Španieli nás dokonale vyšachovali, predviedli prekrásnu akciu a BORJA MAYORAL do prázdnej brány pridáva aj piaty gól.
84
Sympatické je, že naši sa snažia ešte čosi s výsledkom urobiť. Proti rozbehnutému súperovi to však majú mimoriadne náročné.
83
importantSoler skvelo realizoval priamy kop, lopta tesne minula ľavú Jakubechovu žrď. Ak by bol aj toto gól, išlo by o výstavný kúsok.
82
changeDani Ceballos za mohutného potlesku končí, prichádza Fornals.
81
Zaútočili sme, no nevyšlo nám to. Španieli okamžite kontrujú a je tu ďalší faul v našom podaní. A navyše aj nepríjemná štandardná situácia.
80
Prvý roh Španielov v druhom polčase sme odvrátili. Všetci naši hráči sú však na vlastnej polovici.
79
Hercov strelecký pokus bol zblokovaný. Naši nemajú ani sekundu čas. Obraz hry sa v porovnaní s prvým dejstvom zmenil minimálne o sto percent.
79
Už s istotou môžeme povedať, že naši "sokolíci" nebudú na Pyrenejskom polostrove bodovať a navyše sa prepadnú v tabuľke až na piate miesto.
78
Soler zahrával priamy kop a ubránili sme sa. Sme však bez lopty.
76
Slováci Španielom absolútne nestíhajú, Ceballos koncertuje a naši by sa už asi najradšej videli v lietadle naspäť domov. Výkon domácich je v druhom polčase priam excelentný.
75
Ceballos si dnes robí, čo chce. Španieli nás obstreľujú, ale odolávame. Posledných 15 minút ale bude veľmi náročných.
73
Predošlé slová teraz znegoval Káčer, ktorý šikovne potiahol útok. Napokon sa rozhodol aj sám zakončiť, no minul priestor troch žrdí.
72
Španieli naďalej dominujú, Slováci sa len bránia a sú stále pod tlakom.
71
yellowCardDani Ceballos fauloval Káčera a vidí žltú kartu.
70
changeStriedajú aj Španieli. Odchádza Caricol, prichádza Lato.
68
changePrvé dve zmeny na našej strane. Odchádzajú Lukáš Čmelík s Filipom Lesniakom, prichádzajú Nikolas Špalek a Kristián Herc.
66
importantPo dlhých predlhých minútach aj náš náznak útoku. Strela Čmelíka však bola dlho avizovaná a domáci sa ubránili. Rovnako tak sa neujali ani snahy Hromadu.
65
Naši bojujú, ale aj keď sa dostanú k lopte, rýchlo o ňu prichádzajú. Tlak domácich je v týchto chvíľach obrovský. Dúfajme, že ďalšie góly už v našej sieti nepribudnú.
63
Domáci sa bavia futbalom a naši hrajú prakticky od úvodu druhého polčasu bez lopty. Ožili aj fanúšikovia.
62
Slováci musia niečo začať robiť, inak to bude debakel. Sme statickí a máme obrovské problémy.
61
61
Domáci sú v laufe a opäť skórujú. DANI CEBALLOS sa opäť pohral s našou obranou a je tu štvrtý presný zásah a navyše hetrik mladej španielskej hviezdy.
58
Jakubech musel zasahovať po prudkej strele jedného z hráčov Španielska. Ďalšie minúty budú extrémne náročné.
56
yellowCardPrvá žltá karta aj na domácej strane. Fauloval Caricol.
55
55
A je tu tretí gól favorita. DANI CEBALLOS sa poľahky zbavil Káčera a pridáva ďalší nádherný presný zásah. So Slovenskom to vyzerá zle.
54
yellowCardJakub Hromada v strede poľa fauloval a je to ďalšia žltá karta.
53
53
Slovákom úvod druhého polčasu absolútne nevychádza. Striedajúci CÓRDOBA predviedol parádnu technickú strelu a nedal Jakubechovi najmenšiu šancu – 2:1.
49
Hromada bol nepríjemne atakovaný a momentálne sa zvíja vo veľkých bolestiach. Hra je prerušená a čakáme, kým nášho kapitána budú ošetrovať.
48
Nápor sme zvládli a môžeme sa upokojiť. Prvý útočný výpad Slovenska však ovocie nepriniesol.
47
Španieli na nás poriadne vybehli a musíme sa brániť. Technické finesy, ale i prudký center a zákrok Jakubecha. V úvode druhého polčasu sa bránime.
46
changeDomáci urobili cez prestávku jednu zmenu. Na ihrisko prišiel Córdoba namiesto Oyarzabala.
46
Začal sa druhý polčas.
Rozhodca napokon nenastavil ani minútu a ukončil prvé dejstvo. Videli sme veľmi dobrý prvý polčas a najmä solídny výkon zverencov Pavla Hapala, ktorí sa aj dostali do vedenia. To sme však neudržali a v závere polčasu sme inkasovali vyrovnávajúci gól. Okrem toho sme videli rušný priebeh duelu, ale i vylúčenie Pavla Hapala na tribúnu. Verme, že po prestávke dokážu naši chlapci hrať s favoritom naďalej vyrovnanú partiu a dovezú domov dáky bodík.
Druhý polčas sa začne približne v čase 22:51
45
Prvý polčas sa skončil.
45
Konečne sme sa po dlhšom čase dostal aj do útoku, no Chvátalov center nenašiel nikoho.
44
Hráme už poriadne dlho bez lopty. Domáci robia všetko preto, aby ešte do polčasu strhli vedenie na svoju stranu.
43
Soler manévroval, avšak výborne si počínal Kružliak a loptu mu zobral. Španieli však naďalej poriadne hrýzu.
42
Naďalej sa bránime a netrpezlivo čakáme na prestávku. Soler znovu zakončil, no opäť nepresne.
40
Musíme sa upokojiť, tieto minúty nám neprajú.
39
importantRozhodca Pandžič teraz úraduje! Po protestoch vylúčil trénera Pavla Hapala a ten musí ísť na tribúnu.
38
yellowCardLukáš Čmelík sa snažil zastaviť rýchly brejk, ktorý končil gólom. Španieli mali výhodu. Rozhodca však nášho futbalistu dodatočne potrestal.
38
38
Obrovská škoda. Kým naši boli rozhodení po spornej situácii vo veľkom vápne, prišiel rýchly brejk, ktorý úspešne zakončil DANI CEBALLOS a vyrovnal.
37
importantMeré bol v súboji v šestnástke s Káčerom, náš futbalista padol a zdalo sa, že je to faul. Rozhodca však penaltu neodpískal.
37
Hanckovi center vôbec nevyšiel. Z nádejnej situácie je len odkop od brány.
36
Musíme pochváliť aj našu defenzívu. Tá si zatiaľ výborne počína v náročnom bránení technicky kvalitne vybavených Španielov.
35
Šance síce nepribúdajú, ale sledujeme solídny duel a navyše vyhrávame. Do konca je však ešte poriadne ďaleko.
34
Hancko sa dostal k zakončeniu z vnútra veľkého vápna, no trafil len bočnú sieť.
33
Našu hru sme v týchto chvíľach upokojili a držíme Španielov na dištanc.
32
Máme loptu a sme na polovici súpera. Sympaticky držíme loptu a to je dobré.
31
Maffeo to skúsil individuálne a vybojoval pre svoj tím rohový kop. Z neho ale nezahrmelo.
30
Hromada nič nedaroval súperovmu hráčovi a hoci si hráči z Pyrenejského polostrova pýtajú žltú kartu, rozhodca vášne rýchlo upokojil.
29
Po polhodine hry môžeme konštatovať, že Slováci predvádzajú výborný výkon a zatiaľ aj zaslúžene vyhrávajú. Domáci začínajú byť nervózni.
28
Slovensko vysoko napáda, sledujeme veľmi dobrý futbal v solídnom tempe.
27
Slovensko predvádza zatiaľ vynikajúci výkon, no v týchto chvíľach sa musí brániť. Maffeo centrom z pravej strany našiel Ruiza a Jakubech musel ratovať.
26
Ruiz sa dostal do zakončenia, jeho pokus však mieril len Pánu Bohu do okien.
24
Španieli mohli hneď z následnej rozohrávky vyrovnať. Avšak naša obrana bola pozorná.
23
23
goalSlovensko dalo gól!
Slováci sú za svoj výkon odmenení vedúcim gólom. Po rohovom kope naskakovali na loptu viacerí hráči, napokon si ju do vlastnej siete zrazil FABIAN RUIZ.
23
Ďalší náznak našej šance. Mráz šikovne našiel Káčera, ktorý už-už zakončoval. Obrana domácich musela odvrátiť na roh.
22
Brankár Simón zle vyhodil loptu, ktorá našla len nohu Jirku. Futbalista FC Spartak Trnava skúsil lob, ale prestrelil.
21
Viazne nám kombinácia a pribúda nepresností. Hádam sa Slováci upokoja.
20
Najväčší favorit našej skupiny preberá iniciatívu a naši sú dlho bez lopty.
19
importantŠpanieli manévrovali pred našou šestnástkou, napokon prišla strela Solera z hranice vápna. Lopta však smerovala vedľa ľavej žrde.
18
Trošku zmĺkli aj fanúšikovia na tribúnach. S takýmto priebehom rozhodne nerátali.
17
Domácim nedávame priestor, tí si loptu nahrávajú, ale zatiaľ sa všetko nachádza ďaleko od Jakubechovej brány.
16
V úvodnej štvrťhodine hráme so Španielskom viac ako vyrovnanú partiu. Pri troche šťastia sme mohli aj vyhrávať, no momentálne sa skóre nemení.
15
15
Pre našich je toto obrovská škoda. Jirka si však očividne verí aj v súboji jeden na jedného, čo je pozitívnym prísľubom do ďalšieho priebehu duelu.
14
importantObrovská šanca Slovenska. Erik Jirka sa dostal k zakončeniu z vnútra šestnástky, no na bránkovej čiare zachránil domácich Vallejo.
13
Španieli zahrali signál, Sipľak odvracia na rohový kop. No ani z neho nezapršalo a ideme dopredu.
12
yellowCardDávid Hancko teraz fauloval a vidí prvú žltú kartu v zápase. Navyše, je tu priamy kop pre domácich.
11
Španieli podnikli veľký rýchly brejk. Našťastie všetko pokazila nepresná prihrávka na Solera.
10
Čmelík sa na hranici veľkého vápna dostával do šance, no bol zdvojený a padol. Rozhodca jednoznačne rozpažil a my pokračujeme v hre.
9
Mayoral sa pokúsil o strelu z veľkej diaľky, avšak minul.
8
Na štadióne Municipal de Cartagonova vládne výborná atmosféra. Fanúšikovia emotívne prežívajú každú situáciu na hracej ploche.
7
V týchto momentoch sa hra odohráva v strede poľa. Španieli majú loptu na svojich kopačkách a snažia sa čosi vymyslieť. Zatiaľ je však v ich hre pomerne dosť nepresností.
6
Prvý útok domácich končí centrom z pravej strany. Jakubech najvyššie vyskočil a loptu stiahol.
5
Domáci favorit je trošku zaskočený. Nečudo, Slovensko má v úvode prevahu.
4
V úvode zápasu sme mimoriadne aktívni, lopta bola opäť v šestnástke, avšak z náznaku šance napokon nič nebolo.
3
Pripomeňme, že zverenci Pavla Hapala sa musia vysporiadať s absenciou kľúčového stopéra Denisa Vavra.
2
Slováci začali nebojácne a podnikli prvý útok. Erik Jirka chvíľku váhal so strelou, ešte našiel spoluhráča, ktorý poslal dlhý center do veľkého vápna. Brankár Simón loptu poľahky skryl vo svojom náručí.
1
V úvode stretnutia majú loptu na kopačkách naši futbalisti. Španieli sa jej však rýchlo zmocnili.
1

Španielsko: Simón – Maffeo, Vallejo (C), Meré, Caricol – Ceballos, Hernandéz, Ruiz Peňa – Oyarzabal, Mayoral, Soler
Náhradníci: Sivera – Lato, Nuňez, Zubeldia, Fornals, Córdoba, Huguet

Slovensko: Jakubech – Chvátal, Kružliak, Sipľak, Hancko – Káčer, Lesniak, Hromada (C) – Čmelík, Mráz, Jirka
Náhradníci: Rodák – Grič, Varga, Herc, Balaj, Černák, Špalek

Rozhodca: Pandžič – Nilsson, Sjöblom.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:50.

Domov»Futbal»Reprezentácie»Slovenskí mladíci nestačili na Španielsko, Hapal skončil na tribúne