Slovenskí kickboxeri si vybojovali osem medailí, Karlík exceloval

(Autor: KBKP)
SITA|12. nov 2017 o 22:22

Na MS organizácie WAKO sa ukázala nastupujúca generácia.

BUDAPEŠŤ. Slovenskí reprezentanti v kickboxe si vybojovali dovedna 8 medailí (bilancia: 1 - 2 - 5) na tohtotýždňových majstrovstvách sveta organizácie WAKO v Budapešti.

O jediné zlato pre SR na tomto šampionáte v maďarskej metropole, kde sa predstavilo až 1388 pretekárov zo 60 krajín piatich kontinentov, sa postaral v disciplíne light-kick v kategórii do 74 kg Marek Karlík.

Na strieborný stupienok vystúpili Pavol Garaj vo fullkontakte do 75 kg a Michal Stričík v light-kicku do 84 kg, bohatú medailovú zbierku Slovenska doplnili o päť bronzov Lucia Cmárová v disciplíne K1 do 60 kg, Alexandra Filipová v low-kicku do 70 kg, Katarína Dovalová v light-kicku do 70 kg, Tomáš Tadlánek v K1 do 60 kg a Jaroslav Paľa v light-kicku do 94 kg.

"Dvadsaťčlenná výprava našich pretekárov vynikajúco reprezentovala na týchto majstrovstvách sveta WAKO. Zisk ôsmich pódiových umiestnení pre Slovensko v konkurencii najlepších kickboxerov z celého sveta možno považovať za vynikajúci výsledok. Potešiteľné je, že medaily začína nosiť nová nastupujúca generácia, ktorá vyrástla z juniorky. Veď Filipová má 18, Karlík 19 a Stričík iba 21 rokov," zhodnotil úspešné vystúpenie v Budapešti prezident Slovenského zväzu kickboxu a aj vedúci výpravy SR na šampionáte Peter Onuščák.

Najcennejší kov získal Marek Karlík, ktorý si v semifinále poradil s Dimitarom Georgievom z Macedónska 2:1 na body a napokon aj triumfoval v light-kicku do 74 kg.

"Marek nám urobil obrovskú radosť i vo finále. Po vynikajúcom výkone na tatami zdolal v dueli o zlato domáceho maďarského reprezentanta Pétera Dániela Zsarkóa jednoznačne 3:0 na body. Karlík získal vôbec prvú mužskú zlatú medailu pre Slovensko zo svetového šampionátu WAKO v histórii," poznamenal Onuščák na margo najväčšieho slovenského úlovku z MS 2017 v Budapešti.

Tesne pod vrcholom skončili jeho dvaja kolegovia z reprezentácie. "Mišo Stričík v light-kicku do 84 kg podľahol vo finále po vyrovnanom priebehu duelu skúsenému Chorvátovi Matejovi Lebovi iba tesne 1:2 na body, patrí mu však fantastické striebro.

Skúsený 31-ročný Pavol Garaj vo fullkontakte do 75 kg nestačil na výborného Rusa Nikitu Seľanského a prehral s ním v ringu 0:3 na body.

Začiatok súboja bol vyrovnaný, potom prebral bodovú aktivitu Rus a ani zvýšené záverečné úsilie Garaja nestačilo na zvrat v zápase. Pavol sa však postaral o prvú striebornú mužskú medailu v ringu (nie tatami) v histórii," doplnil informácie Peter Onuščák.

Domov»Ďalšie športy»Slovenskí kickboxeri si vybojovali osem medailí, Karlík exceloval