Radko Gudas (vpravo) sa vzdal možnosti osobného vypočutia.
Radko Gudas (vpravo) sa vzdal možnosti osobného vypočutia. (Autor: TASR/AP)
SITA|18. nov 2017 o 11:14

Český hokejista sa vzdal práva na osobné vypočutie.

PHILADELPHIA. Český hokejista v službách Philadelphie Radko Gudas sa vzdal práva na osobné vypočutie v súvislosti s jeho nedovoleným zákrokom na hlavu protihráča Mathieua Perreaulta z Winnipegu vo štvrtkovom zápase NHL.

Hráča budú telefonicky vypočúvať v nedeľu. Sekcia hráčskej bezpečnosti NHL zrejme navrhne minimálne 5-zápasový trest pre 27-ročného obrancu.

Informoval o tom web TSN.

Gudas trafil hokejkou Perreaulta po prilbe v zadnej časti hlavy a vyslúžil si za to trest 5 minút plus do konca stretnutia vo štvrtkovom dueli NHL medzi Winnipegom a Philadelphiou (3:2 po sam. nájazdoch).

Incident sa odohral v polovici prvej tretine v blízkosti mantinelu za bránkou Flyers za stavu 2:0 pre hostí. Bola to zrejme odveta za predchádzajúci zákrok Perreaulta, po ktorom zostal Gudas bez prilby na hlave.

Útočník Winnipegu nezranený pokračoval v zápase a v druhej tretine za stavu 0:2 strelil prvý gól Jets.

Po zápase sa Gudas súperovi ospravedlnil, čo Perreault prijal. Nezabudol však dodať, že "zrejme nešlo o náhodu, keď trafil aj ´mäsitú´ časť krku."

Pri posúdení výšky trestu sa v prípade Gudasa bude prihliadať na fakt, že čosi podobné sa mu v zámorskej profisúťaži nestalo prvýkrát. Premiérovo ho potrestali už v decembri 2015 za útok na hlavu Miku Zibanejada.

Vlani v októbri nútene pauzoval v šiestich dueloch za nedovolené vrazenie zozadu na mantinel bostonského útočníka Austina Czarnika. Súper vtedy utrpel otras mozgu.

Domov»Hokej»NHL»V zámorí volajú po vysokom treste. Gudasa budú vypočúvať telefonicky