Dortmund nestačil ani na Stuttgart. Tréner Bosz: Nevzdávame sa

Futbalisti Borussie Dortmund prehrali na ihrisku VfB Stuttgart 1:2
Futbalisti Borussie Dortmund prehrali na ihrisku VfB Stuttgart 1:2 (Autor: TASR/AP)
TASR|18. nov 2017 o 17:34

Stuttgart sa vďaka triumfu dostal pribežne na 11. miesto.

BERLÍN. Futbalisti Borussie Dortmund neodvrátili pokles formy ani v piatok, keď prehrali na ihrisku VfB Stuttgart 1:2.

Hostia tak utrpeli už tretiu bundesligovú prehru za sebou, štvrtú v piatich zápasoch a z posledných ôsmich duelov vo všetkých súťažiach vyhrali iba jediný raz.

Domáci hráči síce mali počas celého duelu menej loptu na svojich kopačkách a aj menej streleckých pokusov na bránku, no vedenia sa ujali už v 5. minúte.

Chadrac Akolo využil komickú chybu súperovej obrany. Marc Bartra prihral prudko brankárovi Romanovi Burkimu, od neho sa lopta odrazil presne na nohu stredopoliara DR Kongo a ten nezaváhal.

V závere polčasu vyrovnal Maximilian Philipp, keď dorazil neúspešnú penaltu Andre Schürrleho, no výhru strhol na domácu stranu v 51. minúte Josip Brekalo.

Borussia na tento gól už nedokázala odpovedať, navyše jej chýbal aj najlepší kanonier Pierre-Emerick Aubameyang, ktorého klub potrestal za porušenie disciplíny.

Dortmund figuruje priebežne na tretej priečke, no po víkende môže spadnúť až na siedme miesto. Po úvodných siedmich dueloch pritom viedol tabuľku.

"Stuttgart bez váhania trestal naše individuálne chyby. Musíme sa z toho spolu nejako dostať," sťažoval sa kapitán BVB Marcel Schmelzer.

"Po prvom inkasovanom góle sme hrali celkom dobrý futbal, no druhá polovica bola zlá," pridal sa Schürrle. "Prehra nás bolí, no nevzdávame sa," snažil holandský tréner Peter Bosz povzbudiť svojich zverencov.

"Toto víťazstvo ešte viac osladilo môj návrat do tímu. Cítim, že sa tu tvorí niečo dobré. Rozhodne ideme správnym smerom," povedal pre agentúru DPA kapitán VfB Christian Gentner, ktorý sa vrátil po dvojmesačnej pauze zavinenej zranením.

Domov»Futbal»Nemecko»Dortmund nestačil ani na Stuttgart. Tréner Bosz: Nevzdávame sa