Slovan získal bod po góle 12 sekúnd pred koncom, ale napokon prehral

Arťjom Švec-Rogovoj strieľa gól do siete Slovana.
Arťjom Švec-Rogovoj strieľa gól do siete Slovana. (Autor: TASR)
Sportnet|21. nov 2017 o 00:00

S takýmto prístupom nemôžeme pomýšľať na úspech, hnevá sa obranca slovenského klubu Michal Sersen.

KHL - utorok:

HC Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk 4:5 po predĺžení (3:1, 0:2, 1:1 - 0:1)

Góly: 6. Viedenský (Kašpar, Řepík), 13. Z. Boychuk (Ebert, Sersen), 20. Z. Boychuk (Colby Genoway, J. Mikúš), 60. Řepík (Réway) - 15. D. Siomin (Kopejkin, Katičev), 28. A. Nikulin (Afinogenov, Mozík), 37. Švec-Rogovoj (Makejev), 53. Kopejkin (Lazarev, A. Nikulin), 63. Rendulič

Vylúčení: 2:5 na 2 min, navyše: 58. Després (Slovan) 5+DKZ za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Gašilov, Kulakov (obaja Rus.) - Deďuľa (Biel.), Lazarev (Rus.), 7669 divákov

Slovan: Štěpánek - Ebert, Sersen, Meszároš, Bačík, T. Voráček, Barker, Després - Řepík, Viedenský, Kašpar - Z. Boychuk, Colby Genoway, Réway - Skalický, A. Šťasný, Ščerbatov - J. Mikúš, T. Hrnka, Marek Sloboda

Podoľsk: Karhunen (21. Igor Saprykin) - Mozík, Golovkov, Pautov, Katičev, Gimajev, Voronkov, Lukin - Afinogenov, A. Nikulin, Makejev - Rendulič, Horák, Vyglazov - Lazarev, Dmitrij Siomin, Alexej Kopejkin - Dvurečenskij, Švec-Rogovoj, Vorošilo - Gorochov

Pozrite si momentky zo zápasu Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk: fotogaléria

22.11.2017

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava v utorok získali v KHL jeden bod, keď pred vlastnými fanúšikmi podľahli Viťazu Podoľsk 4:5 po predĺžení.

Zverenci Eduarda Zankovca dvoma gólmi Zacha Boychuka a jedným presným zásahom Mareka Viedenského viedli po prvej tretine 3:1, hostia ale zásluhou Alexandra Nikulina a Arťoma Šveca-Rogového vyrovnali na 3:3.

V tretej časti poslal Viťaz do vedenia útočník Alexej Kopejkin, no Michal Řepík dvanáť sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal na 4:4. Druhý bod pre hostí zariadil v predĺžení Borna Rendulič.

Po utorku má bratislavský klub na svojom konte 32 bodov a v tabuľke Západnej konferencie mu patrí dvanásta pozícia. Na ôsmu priečku HK Soči, ktorá zaručuje prienik do play-off, má manko 18 bodov.

Slovan Bratislava sa najbližšie predstaví v Kontinentálnej hokejovej lige v sobotu 25. novembra o 17:30 doma proti Amuru Chabarovsk.

Brankár Slovana Jakub Štěpánek inkasuje gól z hokejky Alexeja Kopejkina.
Brankár Slovana Jakub Štěpánek inkasuje gól z hokejky Alexeja Kopejkina. (Autor: TASR)

Hlasy po zápase:

Zach Boychuk, útočník Slovana: "Prvých 25 minút sme hrali dobre, potom nie. Urobili sme veľa chýb, za ktoré nás súper potrestal. Ale možno je to spôsobené tým, že nehráme v optimálnej zostave a stále si na seba zvykáme."

Michal Sersen, obranca Slovana: "Nechápem, čo sa stalo po prvej tretine. Rád by som to vedel. S takýmto prístupom nemôžeme pomýšľať na úspech. Zápas sme si prehrali sami."

Valerij Belov, tréner Podoľska: "Bol to zaujímavý zápas, v ktorom padlo veľa gólov. Začali sme zle, našťastie sme vyrovnali. Pre nás je to dôležité víťazstvo."

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Nezačali sme zle, ale od druhej tretiny sme hrali vlažne a súperovi sme dovolili otočiť zápas."

KHL - ďalšie utorňajšie výsledky:

SKA Petrohrad - Jugra Chanty-Mansijk 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Góly: 4. Kovaľčuk, 24. Barabanov, 33. Šipačov, 39. Šipačov - 35. Burström, 41. Viklund, 55. Varfolomejev

Spartak Moskva - Avtomobilist Jekaterinburg 5:2 (2:1, 2:1, 1:0)

Góly: 8. Podšenďalov, 8. Stoa, 24. Dergačjov, 26. Radil, 45. Kalinin - 7. King, 30. Česalin

Dinamo Riga - Traktor Čeľabinsk 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 22. Indrašis - 40. Rybakov, 51. Szczechura, 60. Gynge

Online prenos: HC Slovan Bratislava - Viťaz Podoľsk (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
21.11.2017 o 19:00
Slovan
4:5
(3:1, 0:2, 1:1, 0:1)
63' minúta
Viťaz
Góly a asistencie: 6. Viedenský (Kašpar, Řepík), 13. Boychuk (Ebert, Sersen), 20. Boychuk (Co. Genoway, J. Mikúš), 60. Řepík (Réway) – 15. Siomin (Kopejkin, Katičev), 28. Nikulin (Afinogenov, Mozík), 37. Švec-Rogovoj (Makejev), 53. Kopejkin (A. Lazarev, Nikulin), 63. Rendulić (Afinogenov). Rozhodca: Gašilov, Kulakov – Deďuľa, Lazarev. Diváci: 7.669.
Je dobojované, najlepšími hráčmi zápasu vyhlásení: v tíme hostí Alexej Makejev, v tíme domácich Zach Boychuk. Podolsk dnes zohral zaujímavú šachovú partiu, v druhej tretine dal šach, v tej tretej dokonca mat, no Slovan v závere pri power play vstal z mŕtvych a poslal zápas do predĺženia. V ňom hral v oslabení a na rozbehnutý Podolsk nestačil. Pomer striel medzi žrde v predĺžení 0:2, celkom 27:29, v sobotu Slovan hostí Amur Chabarovsk. Pokojnú chladnú noc priaznivcom belasých želá Vladimír Korduliak.
62:20
goalViťaz Moskovská oblasť dáva gól!
Podolsk rozhodol zápas gólom v predĺžení, z ľavej strany vystrelil BORNA RENDULIČ a rozhodol o tom, že Podolsk si zapíše dva body do tabuľky. Asistencia: Maxim Afinogenov.
62:18
Domáci v plnom počte.
61:43
Z ľavého kruhu hostia poslali puk na bránku domácich, Štepánek cez hokejku puk na druhý kruh a odtiaľ v dorážke končí puk v rohu klziska.
61:27
Mozík pálil spoza kruhov, puk poslal len na ochranné sklo.
60:19
Hostia v plnom počte a až teraz bude hrať Podolsk svoju presilovku.
60:01
Začalo sa predĺženie.
V tretej tretine hostia vsietili a dlho si robili so súperom čo chceli. V závere tretiny dostali výhodu päť minútovej presilovky, no prišlo vylúčenie aj na ich strane a Slovan v závere predsa len dokázal pri power play poslať zápas do predĺženia. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 10:11, Podolsk bude hrať v predĺžení svoju presilovku.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:48
59:48
goalSlovan Bratislava dal gól!
Aréna buráca, Réway spoza bránky poslal puk na ľavý kruh a MICHAL ŘEPÍK pod brvno k vzdialenejšej žrdi zakončil. Asistencia: Martin Réway.
59:28
Skrumáž pred bránkou hostí, Saprykin na čele defenzívy odolal.
58:54
importantZakázané uvoľnenie Podolsk, Štepánek na striedačke, prázdna bránka belasých.
58:38
Belasí opäť chybovali na modrej ofsajdom, Štepánek sa vracia do bránky.
58:30
importantŠtepánek na striedačke, Slovan hrá power play bez gólmana.
58:19
Hákovanie v podaní Afinogenova, sily na ľade sa nám vyrovnajú.
57:49
Úmyselný ofsajd belasých, kalich horkosti treba vypiť do dna, vhadzujeme po ľavej ruke Štepánka.
57:43
Afinogenov vystrelil z pravého kruhu, puk si cez ochranné sklo našiel cestu na sieť, vhadzujeme v strednom pásme.
57:18
Zranený Dvurečenskij odkorčuľoval do šatne, po porade arbitrov dostal trest päť minút a do konca zápasu Després, nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou.
57:18
Šerbatov pálil spoza pravého kruhu, puk bol zablokovaný doskáckal k Saprykinovi, Igor ho pohotovo schoval pod rukavice.
56:56
importantSpoza kruhov v dobrej palebnej pozícii vypálil príklepom Kopejkin, Štepánek poslal puk späť do hry a podržal tím belasých. Slovan založil útočnú akciu.
56:05
importantDesprés vyrobil chybu a k zakončeniu sa dostal z uhla Makejev, Štepánek už ležal na ľade, puk pravým betónom zastavil a jeho cestu smerom medzi tri žrde ukončil, následne domáci puk vybojovali na svoje hokejky.
55:24
Naháňanie puku belasými, Viťaz zatiaľ hrá čo potrebuje, tlak domácich neprichádza.
52:38
52:38
Sersenom tiesnený ALEXEJ KOPEJKIN z otočky z ľavej strany pri bránkovisku zakončil a ten puk skončil za chrbtom Štepánka. Asistencie: Anton Lazarev a Alexander Nikulin.
51:39
importantSloboda ušiel defenzíve hostí a z ľavého kruhu opečiatkoval konštrukciu bránky hostí!
50:49
Slovan hral hodnú chvíľu s pukom v pásme súpera, ohroziť bránku nedokázal, Viťaz sa oslobodil len za cenu zakázaného uvoľnenia.
49:09
Réway dostal puk na medzikružie, v dobrej palebnej pozícii publikum na tribúnach potešiť nedokázal. Saprykin puk poslal za svoju bránku.
48:55
importantBrejk hostí zakončil strelou z pravej strany Siomin, aj on trafil masku Štepánka a hlavný ihneď hru prerušil.
48:04
Voronkov nahadzoval puk od modrej na bránku, Štepánek mal zakrytý výhľad, puk však dokázal s prehľadom poslať k mantinelu na pravú stranu klziska.
47:28
Mikúš vystrelil švihom z ľavého kruhu, Saprykin zrazil betóny k sebe a puk skončil v rohu klziska.
47:13
Afinogenov potiahol puk po pravej strane, zakončiť už nedokázal, hostia však následne od modrej nahodili puk na bránku a Štepánek ho musel prikryť, pásmo pre Podolsk.
46:37
Lazarev nahodil puk do bránkoviska, Štepánkovi puk narobil starosti, napokon to defenzíva domácich zvládla, Slovan hrá kŕčovito.
46:08
Barker poslal puk von z pásma, Slovan strieda počas hry, Viťaz pôjde do akcie.
45:09
Z ľavej strany to vyskúšali hostia, trafili masku Štepánka a teraz hlavný hru prerušil. Obraz hry? Slovan v defenzíve a Podolsk silný na puku.
44:25
Voronkov vystrelil od modrej z ľavej strany, puk bol tečovaný a poskočil pred Štepánkom, Jakub ho poslal späť do hry a zakrátko puk domáci dostali na svoje hokejky.
44:07
Zakázané uvoľnenie belasých, hra sa sťahuje späť a vhadzujeme po pravej ruke Štepánka.
43:20
Genoway spoza kruhov pálil švihom, aj tento puk zablokoval hráč hostí a Saprykin bol v tejto sekunde bez práce.
41:30
Siomin švihom od mantinelu od ľavého kruhu prevetral lapačku Štepánka, Jakub puk pohodlne schoval vo svojej rukavici.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:53.
V druhej tretine sme hrali od začiatku v rýchlom tempe, hostia sa kontaktným gólom vrátili do hry a Slovan začal hrať na nahadzované puky so zabezpečenou obranou. Dostal výhodu v podobe presilovky o dvoch hráčov, zbabral ju a Viťaz dokonca vyrovnal pri vlastnom oslabení. O všetkom tak rozhodne tretia časť zápasu, pomer striel medzi žrde v tej druhej 8:7.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:53
Puk na pravom kruhu našiel hokejku Boychuka, jeho strelu zablokoval obranca hostí a Saprykin si mohol vydýchnuť.
39:30
Slovan odišiel z ľadu, Viťaz teraz chyboval na modrej ofsajdom.
39:06
Barker poslal puk von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia, hra sa presťahuje pred Štepánka.
38:34
Hostia sa dostali do brejku a akciu zakončil strelou z pravého kruhu Afinogenov, Štepánek v pokľaku puk schoval do svojej lapačky.
37:28
Hostia v plnom počte, Viťaz oslabenie nielenže prežil bez ujmy, dokonca stihol aj vyrovnať.
36:12
36:12
Slovan stratil koncentráciu, hostia sa dostali v oslabení do prečíslenia a ARŤOM ŠVEC-ROGOVOJ z pravého kruhu zvolil strelu, puk skončil v sieti domácich. Asistencia: Alexej Makejev.
36:00
Hostia so štyrmi hráčmi, keď Řepík prešiel po pravej strane s pukom poza bránku a potom ho poslal na modrú nikomu.
35:28
Saprykin inkasuje dve minúty za zdržiavanie hry, Slovan má možnosť 32 sekundovej presilovky o dvoch mužov.
35:12
Slovan chybuje a Podolsk teraz umne stráži svoju modrú čiaru, čas z presilovky plynie.
34:06
Kašparov puk z pravého puku bol tečovaný a skončil v rohu klziska, Saprykin tak zasahovať nemusel.
34:00
Švec-Rogovoj za vyhodenie puku inkasuje dve minúty, presilovka pre belasých.
34:00
Dlho držal a točil Slovan súpera v pásme, Kašpar Saprykina neprekvapil a tak po akcii domácich puk skončil mimo ihriska, vhadzujeme po ľavej ruke Saprykina.
32:13
Hostia v plnom počte, Slovan hral presilovku vcelku dobre, konto súpera však nezaťažil.
32:06
Ebert vystrelil od modrej, Saprykin puk vyrazil pred seba a Mikúšovi pred bránkoviskom puk preskočil hokejku.
31:35
Genoway pokazil akciu domácich, spoza bránky pukom našiel hokejku súpera a puk bol okamžite von z pásma.
30:26
Sersen vystrelil príklepom spoza pravého kruhu, Saprykin puk vyrazil pred seba a hostia ho okamžite poslali von z pásma.
30:13
Podrazenie Šerbartova a dve minúty pre Nikulina, presilovka pre belasých je tu.
27:16
27:16
ALEXANDER NIKULIN z pravého kruhu švihom poslal puk pod brvno domácej bránky, druhý gól ako cez „kopírku“ podobný s tým prvým. Asistencia: Maxim Afinogenov a Vojtěch Mozík.
27:05
Tvrdá Ebertova strela končí v náručí Saprykina, tempo hry vysoké, Viťaz sa snaží zlikvidovať svoje manko.
26:40
Zrejme Vyglazov strieľal spoza ľavého kruhu, Štepánek v pokľaku puk poslal za svoju bránku.
25:32
Vorošilo nakorčuľoval s pukom na hokejke na ľavý kruh a švihom vystrelil, zrejme trafil Štepánka do masky, v hre sa pokračovalo a belasí vyštartovali do akcie.
24:50
Hokej vo svižnom tempe prerušili arbitri duelu, Podolsk sa previnil proti pravidlám zakázaným uvoľnením.
24:02
Šerbatov sa na pravej strane s pukom na hokejke prihnal k bránke hostí ako víchor, Saprykin si priestor pri ľavej žrdi postrážil a Eliezer sa z gólu radovať nemôže.
23:33
Slovan hral chvíľu s pukom v pásme hostí, na ľavom kruhu Boychuk puk nezachytil a hostia ho poslali von z pásma, škoda.
22:33
Mikúš ešte spravil kľučku v strednom pásme a tak tím belasých vyrobil ofsajd.
22:07
Puk skončil mimo ihriska, arbitri nariadili vhadzovanie v centrálnom kruhu.
20:27
Řepíkov puk z pravého kruhu bol zblokovaný, na druhej strane Štepánek kryje puk do lapačky.
20:01
changeStriedanie v tíme Viťaz Moskovská oblasť: z ihriska odchádza Tomi Karhunen, prichádza Igor Saprykin.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 20:01.
V prvej tretine sme videli až štyri góly a diváci sa bavia hokejom. Slovan otvoril účet duelu po peknej akcii a veselšie bolo po druhom puku v sieti súpera. Potom nastrelili belasí konštrukciu hosťujúcej bránky, aby sa vzápätí Viťaz po akcii kontaktným gólom vrátil späť do hry. Domáci chceli dať akciu na druhej strane preveriť videorozhodcom zápasu, ten to odmietol. Viťaz hral dve presilovky, Slovan jednu, využitie sme nezaznamenali, no Slovan v závere tretiny gólom do šatne poistil svoje vedenie v zápase. Pomer striel medzi žrde v prvej tretine 9:9.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:40
19:40
Genoway z ľavej strany popred bránku poslal puk na pravú stranu a ZACH BOYCHUK pohotovo trafil odkrytú časť Karhunenovej bránky. Asistencie: Colby Genoway a Juraj Mikúš.
19:33
Hostia v plnom počte, Slovan svoju presilovku v gól nepretavil.
19:17
Boychuk spadol na modrej, takmer do brejku sa dostal hráč hostí, našťastie nebezpečenstvo zažehnal druhý obranca belasých.
18:47
Slovan kombinoval s pukom v pásme hostí, Kašparovi puk skĺzol z hokejky a hostia ho vyhodili von zo svojho pásma.
17:49
Slovan nezačal presilovku dobre a teraz navyše vyrobil ofsajd, hra musela byť prerušená.
17:33
Dvurečenskij na trestnej, dve minúty za nedovolené bránenie a presilovka pre Slovan.
16:55
Domáci v plnom počte, Slovan prežil aj toto svoje oslabenie bez ujmy.
16:52
Rendulič vyskúšal pozornosť Štepánka z ľavého kruhu, Jakub puk poslal za svoju bránku a Slovan svoje oslabenie už ubráni.
16:25
Afinogenov vystrelil od modrej z pravej strany, Štepánek puk cez hokejku poslal na ochranné sklo a domáci následne von z pásma.
16:05
Slovan vyhral buly a puk okamžite smeroval medzi tri žrde bránky Viťaza, Karhunen šiel do kolien a puk kryje vo svojom náručí.
16:01
Karhunen kryje puk pod svojimi rukavicami a Slovan získava čas aj pásmo na vhadzovanie.
15:35
Druhý puk počas oslabenia mimo pásmo belasých, Podolsk svojho súpera v pásme ešte zamknúť nedokázal.
14:55
Za podrazenie odchádza na trestnú Boychuk, Viťaz bude hrať opäť presilovú hru.
14:25
14:25
DMITRIJ SIOMIN pri prečíslení hostí dva na jeden sa rozhodol z ľavého kruhu pre strelu švihom a puk cez brvno poslal do siete domácich. Asistencie: Alexej Kopejkin a Jevgenij Katičev.
13:00
importantSlovan aktívny v útoku a mohol pridať tretí kúsok do siete hostí, s Karhunenom teraz hrala konštrukcia jeho bránky.
12:34
12:34
Puk z ľavej strany od kruhu poslal na bránku Karhunena Ebert, Boychuk puk tečoval smerom na bránku, Karhunen puk vyrazil pred seba a v dorážke po ľade ZACH BOYCHUK poslal puk do odkrytej bránky. Asistencie: Nick Ebert a Michal Sersen.
11:06
Golovkov vystrelil príklepom od modrej, Štepánek poslal puk späť do hry a belasí ho po chvíľke vyviezli von z pásma.
10:47
Na Afinogenova smeroval puk, no Maxim bol v pásme o čosi skôr a tak čiarový sľubnú akciu hosťom zastavil pre ofsajd.
09:41
Domáci v plnom počte, Slovan oslabenie prežil bez ujmy, hostia hrali v pásme belasých, efektný palebný priestor im hostiteľ nedal.
09:35
Štepánek schoval puk do lapačky a hostia sa ani po tejto svojej akcii radovať nemôžu, aj keď už pomaly dvíhali hokejky nad hlavy.
08:41
Viťaz drží domácich v pásme, puk po ľade z medzikružia chcel na Štepánka poslať Afinogenov, minul cieľ a Slovan vzdoruje presilovke hostí.
07:41
Slovan zle striedal a za to ja trest pre hráčsku lavičku, presilovka pre hostí.
07:25
Réway sa v individuálnej akcii po pravej strane dostal až na kruh, hodil puk pred bránku hostí, nikoho v modrom drese však nenašiel.
06:40
Nepríjemný skáckajúci puk poslali domáci na bránku hostí, Karhunen v pokľaku puk schoval pod svoje rukavice.
05:58
Lukin strieľal od mantinelu z ľavej strany, Voráček sa hodil na ľad a inkasoval puk do hornej časti tela, otrasený v sprievode lekára opúšťa hraciu plochu.
05:28
05:28
Pekná akcia belasých slávi úspech, spoza bránky poslal puk medzi kruhy Kašpar a MAREK VIEDENSKÝ z prvej poslal pozdrav pod brvno hosťujúcej bránky. Asistencie: Lukáš Kašpar a Michal Řepík.
04:44
Lazarev posielal puk pred bránku od mantinelu z ľavého kruhu, puk len preletel bránkoviskom a skončil v opačnom rohu klziska.
03:47
Malá skrumáž pred bránkou hostí priniesla akurát vzruch na tribúnach, Karhunen si s pukom poradil a schoval ho pod svoju rukavicu.
03:08
Hostia hrali chvíľu s pukom v pásme belasých, strela spoza kruhov v podaní Mozíka bola zablokovaná, potom s pukom na hokejke poza bránku belasých prešiel Golovkov, Štepánek bol pozorný a priestor pri ľavej žrdi vykryl.
01:34
Hostia opäť po chybe vyprodukovali zakázané uvoľnenie, hra sa tak opäť sťahuje do ich obrannej zóny.
01:27
Šťastného príklep od modrej dostal do nohy Vyglazov, ktorý sa zložil na ľad ako odrezaný stromček, to muselo bolieť, v sprievode lekára a spoluhráčov korčuľuje na lavičku.
00:51
Nahadzovaným pukom do pásma belasých Podolsk vyrobil zakázané uvoľnenie.
00:20
Nahadzovaný puk pred bránku Sersen malou domov poslal do rukavice Štepánka, Jakub pohotovo zareagoval a puk schoval v lapačke.
00:01
Na ľadovej ploche už máme oba tímy, vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude pripravené k úvodnému buly dnešného duelu.
Príjemný večer vám želám z Bratislavy, na ľadovej ploche prebieha rozkorčuľovanie v plnom prúde, domáci tradične v modrom, hostia v bielo-červených farbách.

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Mazanec) – Ebert, Sersen (A), Meszároš (C), Bačík, Voráček, Barker, Després – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Genoway, Boychuk, Réway – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Mikúš, Hrnka, Sloboda

Viťaz Moskovská oblasť:

Karhunen (Saprykin) – Mozík, Golovkov, Pautov, Katičev, Gimajev, Voronkov, Lukin – Afinogenov (C), Nikulin, Makejev – Rendulič, Horák (A), Vyglazov – Lazarev, Siomin, Kopejkin (A) – Dvurečenskij, Švec-Rogovoj, Vorošilo – Gorochov

Rozhodca:

Gašilov, Kulakov – Deďuľa, Lazarev.
Medveščak Záhreb opustil KHL, a tak „dvojičku“ s HC Slovan pre aktuálnu sezónu vytvoril Viťaz Podolsk. Tretí vzájomný súboj je naplánovaný v Bratislave v utorok večer.

Víťaz Podolsk je pomerne mladé hokejové mužstvo. Jeho vznik môžeme datovať do roku 1996. Vtedy vznikol klub s názvom Víťaz v meste Podolsk. V roku 2004 sa klub presťahoval z mesta Podolsk trochu južnejšie, do Čechova. Obe mestá sú súčasťou Moskovskej oblasti, južnejšie od hlavného mesta Moskva. V lete však klub Víťaz Čechov ohlásil návrat do mesta Podolsk, kde bude túto sezónu hrávať svoje domáce zápasy.

Klub účinkuje v KHL od jej vzniku v roku 2008, no nezaznamenal vo svojej histórii žiadne veľké úspechy. V KHL skončil postupne v celkovom hodnotení klubov na 23., 23., 21., 23., 22., 24. , 20., a na 24. mieste. V uplynulej sezóne sa Viťaz po prvýkrát prebojoval do vyraďovacích bojov, svoju púť v play-off však skončil hneď v prvom kole, neskorší víťaz Gagarinovho pohára SKA Petrohrad nedovolil chlapcom z Podolska vyhrať ani jeden zápas. V konečnom účtovaní klubov Viťaz zaznamenal krásne 12. miesto, historicky najlepšie. Hokejisti klubu sú však preslávení svojou agresívnou hrou do tela, tri sezóny späť vedenie klubu vyhlásilo, že už upustia od tvrdej agresívnej hry a skutočne tomu aj tak bolo. Hokejisti Víťaz Čechov inkasovali najviac trestných minút v celej KHL. Najškandalóznejší v histórii ľadového hokeja bol zápas Čechov – Omsk, ktorý sa odohral deviateho januára 2010. Skončil po hromadných bitkách už v čase 3:39, s vylúčeniami 19:18, počtom trestných minút 421:419.

Červeno-biely dres klubu obliekajú okrem domácich hráčov z Ruskej federácie aj dvaja hráči z Fínska, rovnako dvaja z Českej republiky – Roman Horák a Vojtěch Mozík, no a zastúpenie má aj Švédsko. Viťaz hráva svoje domáce zápasy v Ľadovom paláci Viťaz, ktorý má kapacitu 5.500 divákov. Hlavným trénerom mužstva je Valerij Gennadievič Belov.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Podolsk z 34 zápasov 33 bodov, Slovan odohral o dva zápasy menej a získal doposiaľ 31 bodov. Súperi sa stretli už dvakrát, dvadsiateho tretieho septembra prehral Slovan na ľade súpera hladko pomerom 0:4, aby o štyri dni neskôr pred domácim publikom zaknihoval dôležité víťazstvo po výsledku 4:3, góly belasých strieľali 2 x Hrnka, Švarný a Řepík.

Najproduktívnejšími hráčmi v tíme domácich sú dvaja 19 bodoví: Radek Smoleňák a Colby Genoway (5+14). V tíme hostí je na čele kanadského bodovania Alexej Makejev s 23 kanadskými bodmi (11+12), na druhej priečke 21 bodový Maxim Afinogenov (12+9). Gólman domácich Jakub Štepánek s 91,6% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,86 gólov na zápas, Marek Mazanec89,9% úspešnosť zásahov s priemerom 3,40 gólov na zápas. Na druhej strane Tomi Karhunen s 93,2% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,40 gólov na zápas, Igor Saprykin91,7% úspešnosť zásahov s priemerom 2,76 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Aréna Ondreja Nepelu privíta klub Viťaz Podolsk a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na bratislavskej ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Domov»Hokej»KHL»Slovan získal bod po góle 12 sekúnd pred koncom, ale napokon prehral