Nitra zmazala dvojgólové manko a postúpila v mládežníckej Lige majstrov

Mládežníci Nitry oslavujú svoj postup.
Mládežníci Nitry oslavujú svoj postup. (Autor: SITA)
Sportnet|21. nov 2017 o 19:09

Dorastenci Nitry zabojujú v play off Youth League 2017/2018 o miestenku do osemfinále vyraďovacej fázy.

Youth League 2017/2018 - 2. predkolo, odveta:

FC Nitra - FC Šachťor Soligorsk 3:0 (1:0)

Góly: 50. a 64. Dojčinovič, 37. Fábry.

Rozhodoval: Jakupovič (BaH), ŽK: Koša, Fábry, Macho, Baláži - Starostin, Kozel.

Zostava Nitry: Baláži - Fabiš, Koša, Straňák, Paľo - Šútorík, Macho - Guláš (79. Kubica), Fábry (90.+2 Sádovský), Chobot - Dojčinovič (72. Rybanský)

/prvý zápas 0:2, FC Nitra postúpil do play off/

Fotogaléria zo zápasu Nitra - Soligorsk: fotogaléria

5.2.2018

NITRA. Starší dorastenci FC Nitra zvíťazili v utorňajšej domácej odvete druhého predkola mládežníckej futbalovej Ligy majstrov (Youth League 2017/2018) nad Šachťorom Soligorsk hladko 3:0 a postúpili do ďalšej fázy.

V prvom súboji na pôde bieloruského súpera zverenci trénera Martina Babinca prehrali 0:2. Tím spod Zobora postúpil do play off.

V ňom sa pobije o miestenku do osemfinále vyraďovacej fázy. Za súpera už dostane dorastencov klubu účinkujúceho v mužskej Lige majstrov.

Dva góly Dojčinoviča

Zverenci trénera Martina Babineca, ktorí v prvom predkole prekonali tím macedónskeho klubu Škendija Tetovo (1:0 doma, 1:1 vonku), v utorok pod Zoborom otvorili skóre v 37. minúte.

Presadil sa ofenzívny univerzál Marek Fábry.

Po zmene strán sa za dôveru dvoma gólmi - vrátane postupového - odvďačil Daniel Dojčinovič, ktorý v pondelok oslávi svoje 17. narodeniny.

Dve časti Ligy majstrov

Mládežnícka Liga majstrov je rozdelená na dve časti. V majstrovskej vetve účinkuje 32 národných šampiónov. Po dvoch predkolách zostane v hre osem tímov, jedným z nich je FC Nitra. V skupinovej fáze je 32 dorasteneckých mužstiev tých klubov, ktoré štartujú aj v seniorskej LM.

Osem víťazov skupín prenikne do jarného osemfinále. Zvyšné okteto osemfinalistov vzíde zo súbojov play-off, v ktorých si zmerajú sily tímy z druhých priečok skupinovej fázy a osem najlepších po predkolách majstrovskej vetvy.

Od play-off sa hrá vyraďovacím spôsobom na jeden duel, v prípade remízy po 90 minútach nasleduje bez predĺženia jedenástkový rozstrel.

Žreb play-off o osemfinále (termíny sú 6. a 7. február 2018) je na programe v pondelok 11. decembra o 14:00 vo švajčiarskom Nyone.

Nitra hrala aj vlani

Účastníci z majstrovskej vetvy, teda aj Nitra, majú garantovanú výhodu domáceho prostredia. Potenciálnymi súpermi Nitry pred vyvrcholením skupinovej fázy sú aj Manchester United, Bayern Mníchov, Paríž Saint-Germain, FC Chelsea, Atlético Madrid, FC Barcelona, Juventus Turín, SSC Neapol, Borussia Dortmund a Real Madrid.

Finále mládežníckej LM 2017/2018 je na programe 23. apríla v Nyone.

V uplynulej sezóne triumfoval rakúsky Red Bull Salzburg, vo finále prekonal Benficu Lisabon 2:1.

Predvlani zažilo Slovensko v mládežníckej LM premiéru zásluhou účinkovania FK Senica. Mužstvo zo Záhoria v úvodnom predkole tesne nestačilo na rovesníkov z FC Turín (0:0 doma, 1:2 vonku).

Vlani sa v tejto súťaži predstavil FC Nitra, v úvodnom predkole bol nad jeho sily španielsky FC Málaga (2:3 doma, 0:5 vonku).

Hlasy po zápase:

(zdroj: web FC Nitra)

Martin Babinec (tréner FC Nitra "19"): "My sme išli do zápasu s dvojgólovým mankom, ale s dôverou vo vlastné sily, že s týmto výsledkom sa dá niečo urobiť. Na chlapcov som veľmi hrdý. Otočiť zápas, postúpiť, nedostať gól na ťažkom teréne s kvalitným súperom, to bolo veľmi dôležité. Veľká poklona pre našich hráčov, že zápas zvládli vo veľkom štýle."

Domov»Futbal»Liga majstrov»Nitra zmazala dvojgólové manko a postúpila v mládežníckej Lige majstrov