Do zostavy Banskej Bystrice prichádza zaujímavé meno.
Do zostavy Banskej Bystrice prichádza zaujímavé meno. (Autor: SITA)
SITA|23. nov 2017 o 20:03

Pozrite si súhrn štvrtkových výsledkov Tipsport ligy.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ. Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili na domácom ľade nad tímom HK Orange 20 vo štvrtkovom stretnutí 22. kola Tipsport ligy 3:2 po samostatných nájazdoch.

Skóre otvoril v druhej časti hry hosťujúci útočník Niki Jaško. Liptáci skórovali až v tretej tretine, keď sa presadili Branislav Rapáč a Marek Uram. Hosťom sa podarilo vyrovnať v poslednej minúte, keď zápas poslal do predĺženia Vojtech Zeleňák.

Hokejisti Košíc prehrali v Banskej Bystrici: fotogaléria

23.11.2017

V samostatných nájazdoch rozhodol svojím druhým gólom v dueli Branislav Rapáč. Hráči L. Mikuláša nadviazali na svoje nedeľňajšie víťazstvo v Nových Zámkoch a práve tohto súpera preskočili v tabuľke, keď sa dostali na ôsme miesto zaručujúce účasť v play-off.

Naopak, mladíci sa naďalej trápia a zaznamenali jedenástu prehru v sérii.

Majster vyhral v šlágri

Hokejisti HC ‘05 iClinic Banská Bystrica zdolali na vlastnom ľade HC Košice 5:3. Domáci vybehli na Košičanov hneď v úvode stretnutia, keď už v piatej minúte vyhrávali 3:0 a poslali hosťujúceho brankára Vladislava Habala na striedačku.

V bránke ho nahradil Stanislav Škorvánek. Ten si udržal nepriestrelnosť do polovice stretnutia, keď Banskobystričania znova odskočili hosťom na rozdiel troch gólov. Košice, za ktorých premiérovo nastúpil obranca Martin Gernát, už dokázali iba skorigovať, keď sa v závere druhej časti presadil Blake Kessel.

V domácom drese najviac zažiarili Tomáš Surový (1+2), Josh Brittain (2+1) a Guilaume Asselin (0+3). Domáci získali už 46 bodov a v tabuľke sa priblížili k svojmu štvrtkovému súperovi už iba na jeden bod.

Trenčín jasne vyhral v Žiline

Hokejsti MsHK Doxxbet Žilina podľahli na vlastnom ľade Dukle Trenčín 2:5. Skóre otvoril v úvode druhej tretiny hosťujúci útočník Marcel Hossa.

Žiline sa podarilo streliť prvý gól Trenčínu až v treťom vzájomnom tohtosezónnom dueli, keď sa v záverečnej tretine presadil Michal Švihálek.

Hostia však dokázali vsietiť ešte štyri góly. Za Trenčanov si dva góly pripísal Marcel Hossa a kapitán Branko Radivojevič dosiahol tri asistencie.

Trenčín zvýšil svoj náskok na čele tabuľky na 9 bodov, keď získal už 56 bodov.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 22. kolo - štvrtok:

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Orange 20 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 42. B. Rapáč (J. Sukeľ, Paukovček), 46. M. Uram (M. Sukeľ, Kriška), rozhodujúci. sam. nájazd B. Rapáč- 33. Jaško (Marcinek, Mesaroš), 60. Zeleňák (Smolka, Kelemen)

Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: R. Lauff, Orolín - Gavalier, Bogdaň

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nádašdi, Luža, J. Tabaček, Moravčík, J. Nemec, R. Suchý, Nitriansky, Pacalaj - Kriška, M. Sukeľ, M. Uram - Spilar, Langhammer, Piatka - B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ - Števuliak, Lištiak, A. Laco

HK Orange 20: Kostelný - Pupák, Krempaský, A. Leško, Hílek, Zeleňák, Fereta, Matejovič, Hedera - Vašaš, Bjalončík, Václav - Marcinek, Jaško, Mesaroš - Čacho, Tamaši, V. Vybiral - Kelemen, Kundrik, Smolka

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HC Košice 5:3 (3:2, 2:1, 0:0)

Góly: 3. Brittain (Asselin, T. Surový), 5. T. Surový (A. Sedlák), 5. Faille (Brittain, Asselin), 27. M. Lunter, 30. Brittain (T. Surový, Asselin) - 8. Pacan (J. Suja, E. Šedivý), 13. L. Nagy (E. Šedivý), 38. B. H. Kessel (Marek Hovorka)

Vylúčení: 3:8 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Hradil, Šír - Tosenovjan, Kollár, 2532 divákov

Banská Bystrica: Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Gründling, V. Mihálik, M. Róth, Košecký - Lamper, T. Surový, M. Lunter - Hohmann, Bubela, M. Bartánus - Brittain, Faille, Asselin - Belluš, Češík, Gabor

Košice: Habal (5. Škorvánek) - E. Šedivý, Dudáš, Gernát, B. H. Kessel, M. Bača, Pulli, Matejka, Michalčin - L. Nagy, Boltun, Hričina - J. Suja, Marek Hovorka, Kafka - P. Koyš, Pacan, T. Klíma - Š. Petráš, Vrábeľ, M. Novotný

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Hlavne pre diváka to bol veľmi dobrý zápas, padlo veľa gólov, ďalšie šance zostali nevyužité na oboch stranách. Mali sme dobrý vstup do zápasu, nevyhli sme sa však aj chybám, súper sa dotiahol. Pre nás bol veľmi dôležitý gól na 4:2. Košice majú veľmi ofenzívnych hráčov, aj preto som rád, že sme záver zvládli, podržal nás aj brankár Lassila."

Milan Jančuška, tréner Košíc: "O prehre rozhodol zlý vstup do zápasu a za stavu 2:3 naša presilovka, keď sme dostali gól. My sme potom museli otvoriť hru, vznikalo veľa šancí a na moje gusto aj príliš veľa vylúčených hráčov. Horším mužstvom sme neboli, mohli sme sa vrátiť do zápasu, ak by sa nám to podarilo, asi by sme dopadli inak."

MsHK Doxxbet Žilina - HK Dukla Trenčín 2:5 (0:0, 0:1, 2:4)

Góly: 44. Švihálek (Chaloupka, J. Jurík), 59. Holovič (Tvrdoň, Harant) - 22. Marcel Hossa (T. Varga, Radivojevič), 45. Ölvecký (Bezúch, Radivojevič), 47. J, Pardavý ml. (D. Hudec, Sojčík), 58. Sojčík (Radivojevič), 60. Marcel Hossa (Holenda, T. Varga)

Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše Marek Páč (Trenčín) 10 min za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Konc st. - Gajan st., Stanzel, 821 divákov

Žilina: T. Tomek - Juraško, P. Mikuš, Chaloupka, Poulin, Hatala, Harant, Váňa, Michal Roman - Klimenta, R. Hruška, Handlovský - J. Jurík, Švihálek. R. Tomas - Stupka, Holovič, Tvrdoň - Rogoň, F. Ondruš, E. Švec

Trenčín: M. Valent - L. Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, J. Švec - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - Marcel Hossa, Bulík, T. Varga - O. Mikula, R. Dlouhý, M. Hecl - Sojčík, J. Pardavý ml., D. Hudec

Stanislav Škorvánek, tréner Žiliny: "Úvod zápasu a prvá tretina nebola podľa našich predstáv. Chceli sme v domácom prostredí dostať Trenčín pod tlak, ale hostia podali dobrý výkon a pod tlakom sme boli my. V druhej tretine sme dostali gól, ale paradoxne sa nám vydarila lepšie, mali sme šance, hrali sme presilovky, chýbal nám gól, aby sa nám hralo lepšie. V tretej tretine sme vyrovnali, ale taktickou chybou sme inkasovali a po góle na 1:3 už Trenčín ako skúsený tím postrážil náskok."

Peter Oremus, tréner Trenčína: "V druhej tretine mali domáci tlak, ale dali sme gól na 1:0. Trochu sme si to potom skomplikovali, ale hrali sme proti húževnatému súperovi. Víťazstvo nás veľmi teší."

Domov»Hokej»Slovensko»Bystrica v šlágri porazila Košice, Liptovský Mikuláš potreboval na dvadsiatku nájazdy