Slovenka je v celkovom poradí Svetového pohára tretia.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2017/2018:

1.Viktoria RebensburgováNemecko1:57:63 min
4.Stephanie BrunnerováRakúsko+ 1,65 s
5.Federica BrignoneováTaliansko+ 1,75 s
6.Tessa WorleyováFrancúzsko+ 2,11 s
10.Petra VlhováSR+ 2,76 s

KILLINGTON. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v sobotu v druhom obrovskom slalome sezóny Svetového pohára 2017/2018 desiate miesto.

Súťaž v americkom Killingtone s prehľadom vyhrala Nemka Viktoria Rebensburgová, ktorá nadviazala na triumf z úvodného obrovského slalomu sezóny v rakúskom Söldene. Vlhová skončila v Söldene šestnásta, vlani obsadila v Killingtone trináste miesto.

"V lete som sa výdatne venovala tréningu obrovského slalomu, to je základ. Okrem toho nemám prvýkrát po dlhom čase žiadne zdravotné problémy, takže táto zima je úplne odlišná," uviedla Rebensburgová na stránke ORF.

Pozrite si, ako sa prvé tri pretekárky radovali z pódiového umiestnenia: fotogaléria

25.11.2017

Vlhová zaostala za víťazkou o 2,76 sekundy a získala ďalších 26 bodov. V priebežnom hodnotení disciplíny jej po dvoch súťažiach patrí dvanásta priečka, v celkovom poradí Svetového pohára je po troch pretekoch tretia.

Doterajším maximom 22-ročnej Vlhovej v obrovskom slalome na svetovom fóre zostalo siedme miesto, dosiahla ho v marcovom finále minulej sezóny v Aspene.

"Byť v najlepšej desiatke je vždy úspech, určite by som však aj v obrovskom slalome chcela viac. Vážim si však aj tento úspech. Tvrdo na tom pracujeme, verím, že postupne prídu aj lepšie výkony a ešte hodnotnejšie umiestnenia. Idem ešte na slalomový tréning a už sa teším na zajtrajší slalom," uviedla Vlhová na facebooku.

Za Rebensburgovou sa umiestnila Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,67 s), ktorá vedie celkové poradie Svetového pohára o päť bodov práve pred Nemkou.

Na treťom mieste skončila Talianka Manuela Mölggová (+1,49). Tridsaťštyriročná pretekárka sa po trinásty raz dostala na pódium v pretekoch Svetového pohára, ale nikdy nebola na najvyššom stupienku.

V nedeľu je v Killingtone na programe slalom, v ktorom sa predstaví aj Vlhová. Online prenos vám ponúkneme na stránke SME.sk.

12.Petra VlhováSR41 b
Viktoria Rebensburgová (v strede) sa raduje zo svojho víťazstva, vľavo druhá Mikaela Shiffrinová a vpravo tretia Manuela Moelggová. (Autor: TASR/AP)

Online prenos: Obrovský slalom žien - Killington 2017 (2. kolo, Petra Vlhová)

15. Sofia Goggiaová (ITA) +2,86
2. kolo obrovského slalomu sa práve skončilo.
30
importantVíťazka prvého kola Nemka Viktoria Rebensburgová sa výkonu Shiffrinovej nezľakla! Neecká reprezentantka síce chybovala, ale išla veľmi rýchlo a napokon suverénne víťazí o 67 stotín!
29
importantDomáca hviezda Mikaela Shiffrinová mala počas celej jazdy mohutnú podporu. Aj tá jej pomohla k perfektnému výkonu, po ktorom ide na prvé miseto s náskokom 82 stotín!
28
importantManuela Mölggová z Talianska zvládla jazdu druhého kola výborne! S istotou skončí na stupni víťazov, pretože priebežne je s náskokom 16 stotín prvá.
27
Stephanie Brunnerová obhájila svoj náskok zo štartu a do cieľa sa dostala na prvej pozícii. Oproti doterajšej líderke bola lepšia o 10 stotín.
26
Tessa Worleyová na prvom medzičase strácala, potom si vypracovala náskok, ale napokon v cieli stratila 36 stotín a smeruje na druhú pozíciu.
25
importantFederica Brignoneová z Talianska si udržala náskok a do cieľa prišla s vedením o pol sekundy! Vďaka tomu ide na priebežne prvú priečku.
24
Ďalšia Talianka Marta Bassinová skončila šiesta so stratou 58 sekúnd. Teraz nesledujeme sériu dobrých výkonov.
23
Sofia Goggiaová z Talianska mala náskok 56 sekúnd. V polovici trate mala ešte náskok 27 sekúnd, ale napokon zaostala a zaradila sa až na ôsmu priečku.
22
Britka Alex Tilleyová predviedla zlú jazdu. Finišovala so stratou 1,16 sekundy a skončila až jedenásta.
21
Ana Drevová zo Slovinska mala na štarte náskok 18 stotín, ale neudržala ho. Napokon finišovala na druhom mieste, takže Vlhovú vytlačila na štvrtú priečku.
20
importantNa štart sa postavila Slovenka Petra Vlhová. Tá strácala už v polovici trate, na treťom medzičase jej namerali stratu 45 stotín sekundy a napokon finišovala so stratou 53 stotín, čo ju radí na priebežné tretie miesto.
19
Lara Gutová zo Švajčiarska predviedla zlý výkon. Do cieľa dorazila až so stratou 1,46 sekundy a neskončí lepšie než na dvanástej priečke.
18
Irene Curtoniová z Talianska bola v strete už od prvého medzičasu a napokon finišovala iba na ôsmej priečke.
17
Ragnhild Mowinckelová nepredviedla až takú dobrú jazdu a so stratou 55 stotín sekundy smeruje na priebežné tretie miesto.
16
importantŠvédka Frida Hansdotterová zvládla druhé kolo v druhom najrýchlejšom čase a dostáva sa do vedenia o tri desatiny sekundy!
15
Slovinka Tina Robniková došla do cieľa so stretou 46 stotín a to ju poslalo na priebežné štvrté miesto. Po jej jazde nasleduje komerčná prestávka.
14
Ďalšia Švajčiarka Wendy Holdenerová finišovala so stretou 66 stotín a prepadla sa na piate miesto.
13
Švajčiarka Melanie Meillardová zvládla druhé kolo s druhým najrýchejším časom a s náskokom troch desatín preberá priebežné vedenie.
12
Rakúšanka Bernadette Schildová začala s náskokom 16 stotín. Na poslednom medzičase potom strácala šesť stotín, ale napokon je o stotinu prvá!
11
Marie Michele Gagnonová z Kanady mala dobrý začiatok, ale potom začala stácať a v cieli sa prepadla na piatu priečku.
10
Eva-Maria Bremová z Rakúska nepredviedla dobrý výkon. Finišovala so stratou 1,27 a ide ne siedme miesto.
9
Elisabeth Kappaurerová z Rakúska začala s náskokom 41 stotín, ktorý napokon skresala na 22 stotín, ale aj napriek tomu si vyslúžila priebežné prvé miesto.
8
Nina Haver-Løsethová bola v Killingtone pred rokom druhá, ale teraz Nórka nepredviedla dobrú jazdu a po dvoch chybách skončila so stratou 92 stotín.
7
Taina Bariozová z Francúzska mala už na štarte náskok dvoch desatín, ale napokon finišovala so stratou trinástich stotín.
6
Tina Weiratherová z Lichtenštajnska skončila so stretou pol sekundy na druhom mieste.
5
Švajčiarka Simone Wildová teraz nepredviedla dobrú jazdu. Celkovo stráca na líderku sekundu a osem stotín a prepadáva sa až na poslednú priečku.
4
Aj Nórka Mina Holtmanová prekonala predchádzajúcu jazdu. Po dobrom výkone sa do cieľa dostala s náskokom v súčte štyroch desatín sekundy a suverénne ide na prvú priečku.
3
Na prvé miesto sa teraz posunula Adriana Jelinková z Holandska, ktorá si počas celej jazdy vynikajúco udržala stopu. Vo finále bola najrýchlejšia o tri stotiny.
2
Slovinka Meta Hrovatová v úvode mierne strácala, ale potom predviedla rýchlejšiu pasíž a napokon si vypracovala aj tesný náskok. Do cieľa prišla s vedením o jednu stotinu.
1
Ako prvá sa na trať postavila Američanka Megan McJamesová, ktorá finišovala s časom 2:01,75. Od neho sa v nasledujúcich minútach budeme odvíjať.
26. Simone Wildová (SUI) +2,67
27. Mina Fürst Holtmannová (NOR) +2,74
28. Adriana Jelinková (NED) +2,77
29. Meta Hrovatová (SLO) +2,94
30. Megan McJamesová (USA) +3,01
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 19:00.

Domov»Zimné športy»Vlhová skončila desiata, obrovský slalom v Killingtone vyhrala Rebensburgová