Plzeň splnila svoj cieľ. Tréner chválil aj Hrošovského

Futbalisti Plzne sa v Európskej lige tešili z postupu. (Autor: SITA/AP)
TASR|24. nov 2017 o 08:27

Futbalisti Plzne si v Európskej lige vybojovali postup.

PLZEŇ. Skupinu rozbehli nemastne-neslane, napokon si však postup zabezpečili s predstihom.

Futbalisti Viktorie Plzeň si zahrajú Európsku ligu UEFA aj na jar, účasť v šestnásťfinále si definitívne zaistili štvrtkovým triumfom 2:0 nad rumunským FCSB.

Trojica Slovákov

Z postupu sa teší aj trio Slovákov, v domácom drese odohral celý zápas Patrik Hrošovský, Marek Bakoš nastúpil v 66. minúte a brankár Matúš Kozáčik bol na lavičke náhradníkov.

Suverénny líder českej ligy začal svoje účinkovanie v G-skupine EL potupnou prehrou 0:3 v Bukurešti a potom dostal tri góly aj na ihrisku podpriemerného Lugana.

Ale dve víťazstvá za sebou spoločne so zaváhaniami Be'er Ševy ich opäť nakopli a vyniesli im postup už po 5. kole.

Zverenci trénera Pavla Vrbu majú pred Luganom trojbodový náskok a nemôžu skončiť v tabuľke horšie ako druhí, keďže majú lepšiu bilanciu zo vzájomných súbojov so švajčiarskym klubom.

Víťazstvo spečatil Kopic

"Splnili sme cieľ, čo nás veľmi teší," povedal pre klubový web Milan Petržela, ktorý v 50. minúte otvoril skóre duelu s FCSB. Mužstvá v ňom hrali otvorený ofenzívny futbal, zápas bol plný šancí.

"Chceli sme to doma zvládnuť. I keď sme v prvom polčase neskórovali, tak nás tréner v prestávke nabádal k tomu, aby sme pokračovali v našom hernom štýle.

Hneď na začiatku druhého polčasu sa nám podarilo dať gól, čo nás trochu upokojilo. Po druhom góle bolo hotovo," hodnotil duel stredopoliar Viktorie.

Triumf spečatil v 76. minúte Jan Kopic. Plzeň tak až na štvrtý pokus skolila rumunského súpera na lopatky. Oba tímy na seba narazili aj v predkole Ligy majstrov, pričom Plzeň predtým uhrala s FCSB iba jednu remízu a dvakrát prehrala.

Vrba: Musíme mať k súperom rešpekt

"Túto sezónu nás už trochu strašili. Sme šťastní, že sme ich doma zdolali, čo znamená postup do jarnej fázy," radoval sa stredopoliar Tomáš Hořava, ktorý patril ku kľúčovým mužom Západočechov.

"Teší ma, že sme zvíťazili nad tímom, ktorý v Európe radím jednoznačne k tým lepším," povedal tréner Vrba. Viktorii skvele fungoval najmä stred zálohy, kde operovali Hořava s Hrošovským.

Pavel Vrba, tréner Plzne

"Takto sa naša záloha skrátka vykryštalizovala. Hrošovský a Hořava si na jeseň vydobyli svoje miesta a sú to teraz naši kľúčoví hráči, ktorí hrajú nadštandardne.

Vo štvrtkovom zápase ale predviedlo niekoľko hráčov skvelé výkony, od brankára až po útok," vyslovil sa Vrba, ktorý dokázal už po štvrtý raz postúpiť do jarných vyraďovacích bojov Európskej ligy.

"Postup do ďalšej fázy je nadstavba. Niekomu sa môže zdať, že to taká pridaná hodnota nie je, ale opak je pravdou. Niektorí majú tendenciu podceňovať európske mužstvá. Lugano teraz napríklad zdolalo Beer-Ševu, ktorá už má svoje meno.

My skutočne nie sme pupok Európy a musíme mať k súperom rešpekt. V šatni všetci vieme, že hráme proti silným súperom a je to tak správne," dodal Vrba.

Domov»Futbal»Európska liga»Plzeň splnila svoj cieľ. Tréner chválil aj Hrošovského