Klaebo a Nilssonová triumfovali v úvodných pretekoch, Slovákom sa nedarilo

Na snímke vpravo Švédka Stina Nilssonová vyhrala úvodné preteky novej sezóny Svetového pohára. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|24. nov 2017 o 10:54

Najlepšie umiestnenie zaznamenala Alena Procházková.

RUKA. Víťazmi úvodných pretekov novej sezóny Svetového pohára v behu na lyžiach sa stali Nór Johannes Hösflot Klaebo a Švédka Stina Nilssonová, ktorí triumfovali v piatkových šprintoch klasickou technikou na 1,4 km vo fínskom stredisku Ruka.

Klaebo zvíťazil vo finále šprintu s náskokom 1,35 sekundy pred krajanom Palom Golbergom.

Na pódiu ich doplnil Švéd Calle Halfvarsson (+4,03), severskú dominanciu zvýraznil štvrtým miestom Fín Ristomatti Hakola (+5,65).

V ženskej súťaži sa tešila z víťazstva Nilssonová, ktorá tesne zdolala vo finále Američanku Sadie Bjornsenovú (+0,24).

Na bronzový stupienok sa postavila Julia Belorukovová z Ruska (+0,91). Nilssonová tak nadviazala na triumfy z posledných troch šprintov minulej sezóny.

Slovenským reprezentantom sa nepodarilo postúpiť z predpoludňajšej kvalifikácie do piatkovej hlavnej súťaže.

V ženskej kvalifikácii obsadila Alena Procházková 43. miesto, keď za víťazkou Idou Ingemarsdotterovou zo Švédska zaostala o 15,08 sekundy. Od postupovej tridsiatky ju delilo 5,02 s.

Neuspela ani dvojica mužov, Peter Mlynár skončil v kvalifikácii na 54. priečke so stratou 11,40 s na víťaza Johannesa Hösflota Klaeba z Nórska, Andrej Segeč bol 110. (+24,49).

"Trať bola náročná na techniku behu, lyže som mal vynikajúce pripravené. Po tejto stránke som absolútne spokojný. Päťdesiate štvrté miesto možno neznie senzačne, ale v konkurencii 127 pretekárov to je na moje pomery, respektíve podmienky, veľmi solídny výsledok.

A 2,4 s od postupového miesta určite nie je nezvládnuteľný rozdiel, najmä keď na medzičase v polovici trate som figuroval na 31. mieste," uviedol Peter Mlynár, ktorý je členom Športového centra polície Štrbské Pleso, pre agentúru SITA.

3.Calle HalfvarssonŠvédsko43

Domov»Zimné športy»Klaebo a Nilssonová triumfovali v úvodných pretekoch, Slovákom sa nedarilo