Poprad aj Zvolen vyhrali totožne 7:5, uspela aj Nitra

Hráči Nitry sa radujú po jednom z gólov.
Hráči Nitry sa radujú po jednom z gólov. (Autor: SITA)
Sportnet|24. nov 2017 o 19:52

Piatkový program ponúkol zápasy s vysokým počtom gólov.

BRATISLAVA. Hokejisti Popradu zvíťazili v piatkovom zápase 22. kola Tipsport ligy nad Novými Zámkami 7:5.

Domáci sa dostali do vedenia zásluhou Petra Lichanca v oslabení v 17. minúte. Góly potom pribúdali na oboch stranách, no Nové Zámky vyrovnali až v 36. minúte, keď po zásahu Karla Plášila bolo 4:4.

O dve minúty unikol obrancom Nových Zámkov Andreas Štrauch a jeho nájazd prerušil iba faul. Následné trestné strieľanie Štrauch premenil a tento gól sa ukázal byť ako víťazný.

Nové Zámky natiahli šnúru prehier na päť zápasov.

Aj hráči Zvolena uspeli na ľade Liptovského Mikuláša 7:5. Zvolenčania viedli v 12. minúte gólom Matúša Matisa 2:1, no domáci dokázali ešte do konca prvej tretiny otočiť nepriaznivý stav na 3:2.

Obrat sa následne podaril aj hosťom a v 35. minúte viedli po góle Coffmana už 5:3. Domáci však vyrovnali na 5:5 v 56. minúte, keď sa presadil už svojím tretím gólom v stretnutí útočník Matúš Sukeľ.

Z triumfu a troch bodov sa však napokon tešili hostia - v 59. minúte to v priebehu 37 sekúnd zariadili dvoma gólmi Steen a Ross.

Hokejisti Nitry si poradili s Detvou, keď ju zdolali 4:1 a natiahli šnúru víťazných duelov na štyri. Na prvý gól Branislava Mezeia v 7. minúte ešte dokázali hostia odpovedať, keď sa v 14. minúte presadil v presilovke Ladislav Ščurko.

Lenže do konca zápasu už skóroval len trikrát ľavý krídelník prvého útoku Nitry Tomáš Mikúš a zariadil svojmu tímu tri body.

Pozrite si momentky zo zápasu Nitra - Detva: fotogaléria

24.11.2017

Tipsport liga 2017/2018 - 22. kolo:

Poprad - Nové Zámky 7:5 (1:0, 4:4, 2:1)

Góly: 17. Lichanec, 25. Matúš Paločko (Lichanec, D. Brejčák), 29. Svitana (D. Brejčák, Mlynarovič), 32. Svitana (D. Brejčák, Štrauch), 38. Štrauch (z tr. strieľania), 44. D. Brejčák (Mlynarovič, Svitana), 60. Mc Dowell (D. Brejčák, Mlynarovič) - 25. Š. Novotný (Cetkovský), 31. Dubec (M. Jass), 33. Plášil (Šimun), 36. Plášil (Lantoši, Róbert Varga), 48. Zbořil (Š. Novotný, (Milan Hruška)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: M. Novák, Lokšík - Výleta, R. Gavalier, 1118 divákov

Poprad: A. Ivanov (5. L. Gavalier) - McDowell, D. Brejčák, Jáchym, Š. Fabian, P. König, I. Davydov, Dinda, Ježek - Svitana, Mlynarovič, Štrauch - R. Rapáč, Heizer, Buc - Abdul, Vartovník, D. Bondra - Matúš Paločko, Lichanec, Kroták

Nové Zámky: V. Kováč (32. P. Romančík) - M. Jass, A. Salija, Michal Novák, Plášil, Šimek, Milan Hruška, Trška - Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský - Štumpf, V. Škoda, K. Jass - Róbert Varga, Šimun, Lantoši - B. Fábry, Rehák, Dubec

Hlasy po stretnutí:

František Štolc, asistent trénera Popradu: "My sme radi za tri body. Bolo to veľmi ofenzívne predstavenie z oboch strán. Zápas ovplyvnilo zranenie prvého brankára Ivanova, do zápasu musel naskočiť mladý Gavalier, čo pre neho vôbec nebolo jednoduché. Dali sme ale góly a konečne sme sa presadili v presilovke 5 na 3, čo u nás nie je zvykom. Dúfam, že nám to vydrží. Súper sa stále doťahoval, my sme ale vždy vedeli odpovedať a zvýšiť vedenie. Tak to šlo až do konca zápasu."

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Čo k takémuto zápasu dodať. My sme začali štandardne a sami sme si strelili prvý gól. Bola to individuálna chyba v presilovej hre na modrej čiare a je z toho gól. V druhej tretine pre mňa nepochopiteľných 4:4, minimálne tri góly sme pritom dostali z predbránkového priestoru. Uchyľovali sme sa v obrane na bránenie jedného na jedného, čo vôbec nemáme v našom repertoári a z toho sme inkasovali. Bohužiaľ, po vyrovnaní na 4:4 urobíme faul na trestné strieľanie. V situácii, keď hrá súper 6 na 5, mu zdupľujeme presilovku, to nemá ani význam komentovať. Som z výsledku veľmi smutný. Bolo v našich silách bodovať."

Liptovský Mikuláš - Zvolen 5:7 (3:2, 1:3, 1:2)

Góly: 11. Langhammer (M. Uram, Kriška), 14. Rudolf Huna (R. Suchý), 16. M. Sukeľ (M. Uram, Kriška), 37. M. Sukeľ (M. Uram, Langhammer), 56. M. Sukeľ (M. Uram, J. Tabaček) - 8. Síkela (Matis), 12. Matis, 28. Ross (O. Steen), 32. Martin Ďaloga (Ross), 35. Coffman (Ross, Drgoň), 59. O. Steen (Coffman, Obdržálek), 59. Ross (Obdržálek (Coffman)

Vylúčení: 5:8 na 2 min, navyše Wharton (Zvolen) 10. min za hrubosť, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák - Rojík, Kacej, 850 divákov

Liptovský Mikuláš: Košarišťan - Nádašdi, Luža, J. Tabaček, Moravčík, Pacalaj, R. Suchý, Nitriansky, J. Nemec - Kriška, M. Sukeľ, M. Uram - Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak - B. Rapáč, Paukovček, J. Sukeľ - Spilar, Piatka, A. Laco

Zvolen: M. Šimko - Ross, Drgoň, J. Kováčik, Hraško, Wharton, Ťavoda, Andersons, T. Bokroš - Obdržálek, O. Steen, Coffman - Michal Chovan, M. Kytnár, Šišovský - Síkela, L. Jurík, Matis - Martin Ďaloga, V. Fekiač, T. Török

Pavol Paukovček, tréner Liptovského Mikuláša: "Chlapcov musím za výkon pochváliť a nemám im čo vytknúť. Podali bojovný výkon, ale ten na body, žiaľ, nestačil. Dali sme síce päť gólov, ale dostali sme sedem, čo je doma strašne veľa."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Sledoval som zápas Mikuláša s dvadsiatkou, na margo čoho sme pripravili taktiku na zápas. Chceli sme hrať otvorený hokej a využiť to, že súper mal zápas zo včera v nohách. Chceli sme vyhrať, čo sa nám podarilo, ale robili sme chyby, ktorých sa musíme v budúcnosti vyvarovať."

Nitra - Detva 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 7. Mezei (M. Krištof, T. Mikúš), 26. T. Mikúš (M. Paulovič, M. Krištof), 38. T. Mikúš (M. Paulovič, M. Krištof), 47. T. Mikúš (M. Paulovič, M. Krištof) - 14. Ščurko (Murček)

Vylúčení: 8:8 na 2 min, navyše Huňady (Detva) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Siegel - Synek, Soós, 2395 divákov

Nitra: Lawson - Rýgl, Mezei, Milam, Ordzovenský, M. Versteeg, Korím - M. Paulovič, M. Krištof, T. Mikúš - Kutálek, Blackwater, J. Šiška - Macík, Timotej Šille, Csányi - D. König, Ondrušek, Fominych - Miroslav Pupák

Detva: A. Nagy - Martin Chovan, Kuklev, F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, D. Jendroľ, Vyskoč - J. Tibenský, Surovka, Utkin - Milý, Murček, Ščurko - Videlka, Matúš Chovan, Žilka - Ondris, Huňady, M. Surový

Antonín Stavjaňa, tréner Nitry: "Čakajú nás za dva dni dva zápasy proti tímom z oboch pólov tabuľky. Dnes to bola Detva, ktorá je v tabuľke dole a hráči k tomu zo začiatku nepristúpili s plnou vážnosťou a spoliehali sa, že súpera poľahky zdolajú. Za stavu 1:1 však boli vyvedení z omylu a museli sme im dohovoriť. Aj za stavu 2:1 tam mal súper na hokejke vyrovnávajúci gól, ktorý Lawson zázračne chytil a v momente sme odskočili na 3:1. Hru sme potom kontrolovali a v závere šetrili sily na zajtrajší zápas v Trenčíne."

Ivan Dornič, tréner Detvy: "Videli sme výborný hokej pred výbornou kulisou z obidvoch strán. Veľkou mierou sa o to pričinilo aj naše mužstvo. Prvá tretina bola veľmi vyrovnaná. Druhá tretina bola tá, ktorá rozhodla. Žiaľ, aj napriek tomu, že sme si vytvorili štyri čisté šance sme ich nedokázali premeniť. Súper využil hneď prvú šancu. Nevedeli sme sa presadiť a ukážkou toho je aj posledná naša akcia, keď Milý prešiel celé klzisko, ale nedokázal dať gól. My musíme popracovať na zakončení a premieňaní šancí, pretože s jedným gólom sa nedá vyhrať proti súperovi, akým je Nitra."

Domov»Hokej»Slovensko»Poprad aj Zvolen vyhrali totožne 7:5, uspela aj Nitra