Slovenky privítali hostiteľa tohtoročných majstrovstiev sveta, prehrali o gól

Momentka zo zápasu Slovensko - Nemecko, na snímke strieľa Simona Szarková.
Momentka zo zápasu Slovensko - Nemecko, na snímke strieľa Simona Szarková. (Autor: TASR)
SITA|24. nov 2017 o 21:01

Slovenské hádzanárky po polčase vyhrávali o tri góly.

Prípravný medzištátny zápas:

Slovensko - Nemecko 22:23 (13:16)

Zostava a góly SR: Medveďová, Gubiková, Furgaláková - Minárčiková 2, Pastorková, Tulipánová, Rechtorisová 1, Patrnčiaková, Pócsíková, Takáčová, M. Školková 2, M. Rajnohová 3, Kučerová, S. Szarková 12/3, Demajová, Habánková, Bujnochová 2

Najviac gólov za Nemecko: Bölková 5, Geschkeová 4/2

Pok. hody: 3/3 - 3/2, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Brunovský a V. Čanda (obaja SR), 250 divákov

BRATISLAVA. Hádzanárky Slovenska nezískali skalp organizátora tohtoročných decembrových majstrovstiev sveta.

Zverenky kouča Dušana Poloza podľahli reprezentantkám Nemecka v piatkovom medzištátnom stretnutí v Hant aréne na bratislavských Pasienkoch tesne 22:23 (13:16).

Ďalší program Sloveniek:

Pondelok 27. novembra:

Slovensko - Island (17.30, sTC aréna, Púchov)

Utorok 28. novembra:

Slovensko - Island (17.00, Mestská športová hala, Trenčín)

Najlepšou strelkyňou výberu Slovenska bola do tretice v tohtotýždňových medzištátnych zápasoch Simona Szarková, autorka dvanástich gólov.

Pre Slovenky to bol už tretí prípravný duel počas aktuálneho zrazu, v utorok v Pančeve (30:30) a v stredu v Belehrade (24:26) si zmerali sily so Srbkami.

Sériu vystúpení, ktorými sa pripravujú na pokračovanie kvalifikácie ME 2018, zavŕšia začiatkom budúceho týždňa, keď sa v pondelok 27. novembra od 17.30 h predstavia v Púchove a v utorok 28. 11. od 17.30 h v Trenčíne proti Islanďankám.

Hlasy po stretnutí:

Dušan Poloz, tréner SR: "Nemky boli silnejšími súperkami ako Srbky, minimálne o triedu lepšie. Je potešujúce, že sme s ďalším účastníkom držali krok a až do konca nebolo o osude duelu rozhodnuté. Dosiahnuté výsledky však nepreceňujem, Srbsko i Nemecko sú v príprave na MS, my však tiež skúšame svoje veci.

V prvom polčase skončila takmer každá strela v našej sieti, v druhom dejstve sme obranu zlepšili. Problém máme so spojkovým radom, z ktorého hráčky nevyvíjajú na súpera strelecký tlak až na jednu výnimku - Simu Szarkovú.

Ak chceme v dueli so súperom tohto rangu zvíťaziť, potrebujeme, aby sme mali aspoň dve - tri takéto hráčky. V druhom polčase bola pasáž, keď sme mali päťkrát loptu vo svojich rukách, ale vyprodukovali sme z toho, ak sa nemýlim, jedinú strelu. To bolo kľúčové pre ďalší vývoj."

Simona Szarková, spojka SR a najlepšia strelkyňa duelu: "O tom, že sme neuhrali aspoň nerozhodný výsledok, rozhodol náš výkon v obrane v prvom polčase. Boli sme málo agresívne, nechávali sme Nemkám veľa priestoru. Ony sa dostávali do preskokov a strieľali ľahké góly. Pri bránení sme neboli dostatočne dôsledné.

Po zmene strán sa to zlepšilo. Škoda prehry. Hoci dokážeme hrať vyrovnané partie aj s kvalitnými protivníkmi, tieto tesné výsledky mrzia. Máme sa ešte čo učiť a zdokonaľovať náš herný prejav. Mne defenzívna obrana nemeckého tímu vyhovovala, dokázala som sa cez ňu presadzovať. Na povzbudenie potrebujeme už víťazstvo. Dúfam, že nad Islandom vyhráme a úspešne zakončíme reprezentačný zraz."

Domov»Ďalšie športy»Slovenky privítali hostiteľa tohtoročných majstrovstiev sveta, prehrali o gól