Tréner o Gáboríkovi: Dobre sa pripravil na zápas, je to výborný profesionál

Gólová asistencia Mariána Gáboríka tímu Los Angeles k bodom nepomohla. Prehrali 2:3 po predĺžení. Na snímke brankár Kings Darcy Kuemper inkasuje gól z hokejky Olivera Ekmana-Larsonna. (Autor: TASR/AP)
TASR|25. nov 2017 o 10:41

Slovenský útočník má za sebou svoj tohtosezónny debut v NHL. Na ľade Arizony zaznamenal jednu asistenciu.

NEW YORK. V štrnástich zápasoch zámorskej NHL sa v noci z piatka na sobotu predstavili štyria slovenskí hokejisti, z ktorých bodovali traja.

Tomáš Tatar strelil svoj siedmy gól v prebiehajúcej sezóne, jeho Detroit však prehral na ľade New Yorku Rangers 1:2 po predĺžení.

Svoj návrat do zostavy Los Angeles po dlhej rekonvalescencii ozdobil Marián Gáborík jednou asistenciou, Kings napokon podľahli domácej Arizone 2:3 po predĺžení.

Rovnako bod za asistenciu si pripísal Peter Cehlárik, ktorý prispel k víťazstvu Bostonu 4:3 nad obhajcom Stanleyho pohára Pittsburghom.

Tatar: Všetci vieme, čo nám chýba

Po dvoch bezgólových tretinách otvoril skóre duelu New York Rangers - Detroit v 45. minúte Tatar. Slovenský útočník sa presadil počas presilovky, keď po prihrávke Niklasa Kronwalla delovkou bez prípravy prepálil Lundqvista.

"Takýchto zápasov by sme mali odohrať čo najviac, mali sme tam veľa dobrý vecí počas 60 minút," citoval Tatara oficiálny web Red Wings.

"Všetci vieme, čo nám chýba - mali by sme dávať viac gólov. No aj ich brankár podal výborný výkon. Musíme si z toho vziať to dobré a budeme úspešní."

"Pri mojom góle som sa snažil len dobre vystreliť. Vedel som, že už sa blíži koniec presilovky, že to môže v nej byť posledná strela," dodal Tatar.

Asistenciu si pri góle Tomáša Tatara pripísal aj Henrik Zetterberg. Kapitán Red Wings vďaka nej dosiahol svoj 918. bod v NHL a v historickej klubovej produktivite sa vyrovnal na šiestom mieste Pavlovi Dacjukovi.

Rangers však dokázali duel otočiť a získať dva body. V 51. minúte vyrovnal Chris Kreider a v 37. sekunde predĺženia rozhodol Mats Zuccarello.

Začal vo štvrtom úseku

Gáborík po aprílovej operácii ľavého kolena už niekoľko dní naplno trénoval a v noci na sobotu sa v zápase s Arizonou vrátil do súťažného diania v NHL.

Korčuľoval dobre, pýtal si puk a chcel byť v hre. Tvrdo bojoval aj pri mantineloch, čo nie je ľahké, najmä keď bol tak dlho mimo hry.

John Stevens, tréner Los Angeles Kings o návrate Mariána Gáboríka

Pri svojom tohtosezónnom debute začal vo štvrtom útoku s Fínom Jussim Jokinenom a nováčikom Jonnym Brodzinským, v priebehu stretnutia mu však dal tréner šancu aj v prvej formácii LA vedľa Anžeho Kopitara.

Z ich spolupráce rezultoval vyrovnávajúci gól Kings na 1:1 v 23. minúte. Pri avizovanom vylúčení slovenský krídelník poslal puk na hokejku Kopitara, ktorý ho jemným tečom usmernil do siete.

Kings dokázali gólovo zareagovať aj na presný zásah Brendana Perliniho, no v predĺžení rozhodol o víťazstve Coyotes Christian Fischer. Gáborík odohral 13 minút a 51 sekúnd a zapísal si okrem asistencie aj jeden plusový bod.

"Myslím si, že korčuľoval dobre, pýtal si puk a chcel byť v hre. Tvrdo bojoval aj pri mantineloch, čo nie je ľahké, najmä keď bol tak dlho mimo hry. Je to výborný profesionál. Myslím si, že sa naozaj dobre pripravil na tento zápas," povedal tréner Kings John Stevens na margo Gáboríkovho návratu.

Domov»Hokej»NHL»Tréner o Gáboríkovi: Dobre sa pripravil na zápas, je to výborný profesionál