Mladý Nór Klaebo má skvelú formu, po šprinte vyhral aj klasickú pätnástku

Johannes Hösflot Klaebo sa usmieva po víťazstve v sobotňajších pretekov.
Johannes Hösflot Klaebo sa usmieva po víťazstve v sobotňajších pretekov. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. nov 2017 o 14:49

Slovák Peter Mlynár skončil v sobotu vo fínskej Ruke na 91. mieste.

RUKA. Nórsky reprezentant Johannes Hösflot Klaebo je zatiaľ suverénom úvodného kola Svetového pohára v behu na lyžiach vo fínskej Ruke.

Iba dvadsaťjedenročný severan po piatkovom šprinte triumfoval aj v sobotu v pretekoch na 15 kilometrov klasickou technikou s intervalovým štartom.

Upevnil si líderskú pozíciu v rámci minitour Ruka Triple.

Mlynár výrazne zaostal

Svojho krajana Didrika Tönsetha zdolal o 15,3 sekundy. Fínski fanúšikovia sa potešili z tretieho miesta Iiva Niskanena (+17,7 s).

Obhajca celkového triumfu vo Svetovom pohári Nór Martin Johnsrud Sundby dobehol na ôsmom mieste s vyše polminútovým odstupom za víťazom.

Jediný Slovák v konkurencii 117 pretekárov Peter Mlynár bol klasifikovaný na 91. priečke. Za víťazným Klaebom zaostal o priepastných 3:30,2 minúty.

V nedeľu vybehnú muži v Ruke do pretekov na 15 km voľnou technikou s hendikepovým štartom. Líder Klaebo bude mať v úvode náskok 38,3 s pred Rusom Alexandrom Bolšunovom a 44,1 s pred krajanom Paalom Golbergom.

Iba štvrtý a piaty triumf

Klaebo je trojnásobným juniorským majstrom sveta z roku 2016 z rumunského Rašnova. Zo svetového šampionátu medzi dospelými má zatiaľ na konte jeden bronz zo šprintu v Lahti 2017.

Vo SP na konci uplynulého ročníka slávil celkový triumf v kanadskej minitour v Québec City a jeho aktuálne dva triumfy v Ruke majú poradové číslo 4 a 5.

3.Paal GolbergNórsko+ 44,1 s

Domov»Zimné športy»Mladý Nór Klaebo má skvelú formu, po šprinte vyhral aj klasickú pätnástku