Pondelok, 21. október, 2019 | Meniny má Uršuľa

Ružomberok má skvelú formu, Slovan stratil body v Podbrezovej

Pozrite si sumár sobotňajších zápasov sedemnásteho kola slovenskej najvyššej futbalovej súťaže.

David Holman (vľavo) zo Slovana strieľa na bránu v zápase proti Podbrezovej.David Holman (vľavo) zo Slovana strieľa na bránu v zápase proti Podbrezovej.(Zdroj: TASR)

SENICA. Futbalisti Senice si v stretnutí sedemnásteho kola Fortuna ligy pripísali druhé víťazstvo v sezóne, keď zdolali hráčov Prešova tesne 1:0.

O triumfe domácich rozhodol Michal Ranko. V 76. minúte skóroval presnou strelou z voleja. V nadstavenom čase dostali Seničania loptu do bránky ešte jedenkrát, no rozhodca gól neuznal pre ofsajd.

Hráči Senice neprehrali už štyri zápasy za sebou. V tabuľke sú však so ziskom desiatich bodov stále na poslednom dvanástom mieste.

Prečítajte si tiež: ONLINE: FC Spartak Trnava - MŠK Žilina Čítajte

Prešov má o dva body viac.

Ružomberok má formu

Michalovčania zvíťazili v Zlatých Moravciach 1:0. Rozhodujúcim momentom zápasu bola 41. minúta.

Hlavičku Sadama Sulleya vyrazil brankár Kováč iba pred Martina Koscelníka, ktorý zaznamenal jediný gól duelu.

Zlaté Moravce nedokázali zvíťaziť už v štyroch stretnutiach v sérii.

Hráči Ružomberka triumfovali tesne 2:1 nad domácim AS Trenčín. Domáci sa dostali do vedenia v 38. minúte, keď po strele Desleyho Ubbinka vyrazil brankár Matúš Macík loptu iba k Rangelovi Jangovi a ten svoju šancu využil.

Trenčan Ubbink v priebehu dvoch minút dostal dve žlté karty a Ružomberok v poslednej päťminútovke duel otočil gólmi Haskiča a Dominika Kružliaka.

Ružomberčania nenašli vo Fortuna lige premožiteľa už v deviatich zápasoch po sebe. Naposledy ich zdolal bratislavský Slovan 16. septembra na Pasienkoch.

Slovan stratil body v Podbrezovej

Futbalisti Slovana Bratislava nečakane stratili body na pôde Podbrezovej, keď remizovali 1:1. Slovan viedol od desiatej minúty, po rohovom kope skóroval hlavou Milan Rundič. Domáci vyrovnali v 62. minúte gólom Bernadinu.

Bratislavský klub už nedokázali skórovať, aj keď hral po vylúčení domáceho Sedláčka v 73. minúte v početnej prevahe.

Podbrezová nedokázala triumfovať už v šiestich zápasoch po sebe.