Vlhová: Na zdolanie Shiffrinovej potrebujem dve dobré kolá. A to som nezvládla

Slovenská lyžiarka skončila aj v druhom slalome sezóny na stupňoch víťazov. V Killingtone bola druhá.

Petra Vlhová predviedla skvelý výkon.(Zdroj: TASR/AP)

KILLINGTON. Lyžiarske rovesníčky Mikaela Shiffrinová a Petra Vlhová po dvoch slalomoch nového ročníka Svetového pohára výrazne odskočili konkurencii a delia sa o líderskú pozíciu vo Svetovom pohári.

Slovenka porazila americkú fenoménku husto osadených bránok vo fínskom Levi, ale tá jej to na domácom snehu v Killingtone vrátila. A výrazne.

Je na čele klasifikácie slalomu

Prečítajte si tiež: Vlhová skončila v Killingtone druhá, suverénne vyhrala Shiffrinová

Čo je podstatnejšie, obe skončili aj druhé preteky sezóny 2017/2018 s veľkým náskokom pred svojimi súperkami.

V Levi bola celkovo druhá Shiffrinová rýchlejšia o 1,25 sekundy ako tretia Švajčiarka Wendy Holdenerová, v Killingtone druhá Vlhová nadelila tretej Rakúšanke Bernadette Schildovej 1,03 sekundy. V slalome ide o priepastné rozdiely. A to Slovenka podľa vlastných slov aktuálne dosť pokazila prvú jazdu.

"Necítila som sa ideálne, nebola som vo svojej koži. Trápila som sa. Z piateho miesta som bola trošku nešťastná," priznala dvadsaťdvaročná Liptáčka Petra Vlhová po prvom kole.

Do druhého kola išla s tým, že pôjde absolútne naplno, ak chcela aspoň trochu zmazať manko 1,45 sekundy na Shiffrinovú a dostať sa na pódium.

Podarilo sa jej to spolovice. Američanka síce bola rovnako suverénna ako v prvom kole, ale ďalšie tri súperky jasne zdolala.

Vlhová preukázala dobré nervy aj skvelú výkonnosť a druhým miestom sa zaradila so Shiffrinovou plece pri pleci na čelo slalomového poradia SP.

"Hore som spravila menšiu chybu a myslela som si, že je to už stratené. Potom som sa však naštartovala a dala do toho všetko. Keď som videla v cieli, že som prvá o 1,06 sekundy, povedala som si niečo, čo teraz ani nemôžem zopakovať " s úsmevom zhodnotila talentovaná slovenská lyžiarka.

So Shiffrinovou sa súperiť dá

Preteky jej podľa vlastných slov vyšli len polovične, čo je málo na súperenie s olympijskou víťazkou a trojnásobnou majsterkou sveta Shiffrinovou.

Aktuálne s ňou prehrala o 1,64 sekundy. "Trochu ma mrzí tá veľká strata na Shiffrinovú. Je to s ňou boj," povzdychla si Vlhová a pokračovala:

"Ešte raz - mrzí ma to prvé kolo, ale ako som už povedala v Levi - súperiť so Shiffrinovou sa dá. Keď ju však chcem poraziť, potrebujem na to dve dobré kolá. A to som dnes nezvládla," dodala druhá žena celkového poradia SP.

Najlepšie slalomárky si teraz dajú takmer mesačnú pauzu. Najbližšie sa predstavia 20. decembra vo francúzskom Courcheveli.

V starom roku ich ešte čaká 29. decembra slalom v rakúskom Lienzi. Medzitým dostanú prednosť elitné pretekárky SP v kĺzavých disciplínach.