Hokejisti Bostonu nestačili na Edmonton.
Hokejisti Bostonu nestačili na Edmonton. (Autor: SITA/AP)
SITA|26. nov 2017 o 22:21

Nájazdy rozhodli o triumfe New Yorku Rangers aj Caroliny.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu Bruins podľahli na domácom ľade Edmontonu Oilers 2:4 v nedeľňajšom stretnutí severoamerickej NHL.

Pre Bruins to bol prvý neúspech po štyroch víťazných zápasoch. Slovenský obranca Zdeno Chára odohral v drese zdolaného mužstva takmer 21 a pol minúty. Jeho spoluhráč Peter Cehlárik nehral pre zranenie.

Rozhodla tretia tretina

Bruins viedli od 15. min gólom českého útočníka Davida Pastrňáka, no Edmonton otočil v druhej tretine presnými zásahmi Patricka Maroona a Adama Larssona.

Boston síce ešte vyrovnal v 36. min gólom ďalšieho Čecha Davida Krejčího, ale v záverečnej časti hry Oilers definitívne strhli stav na svoju stranu, keď skóroval Ryan Strome.

Rezultát stanovil 51 sekúnd pred koncom Leon Draisaitl.

Carolina zvíťazila nad Nashvillom 4:3 po samostatných nájazdoch. Ani jeden z tímov si nevypracoval počas stretnutia výraznejší náskok, preto súboj dospel až do záverečnej "lotérie".

V nej v drese domáceho tímu uspeli Sebastian Aho a Teuvo Teräväinen, za hostí sa nepresadil nikto.

Rangers natiahli sériu víťazstiev

Brankár Predators Juuse Saros zneškodnil 33 z 36 striel súpera.

"Myslím si, že jeho výkon bol vynikajúci. Súper sa vyznačuje tým, že veľa strieľa na bránku a ani dnes to nebolo inak," povedal podľa nhl.com o svojom zverencovi tréner Nashvillu Peter Laviolette.

Sme spokojní s našimi výkonmi za ostatné štyri týždne. Náš rekord je síce fajn, ale mužstvá v tejto lige sú veľmi súťaživé a svoje postavenie musíme dokázať v každom stretnutí.

Henrik Lundqvist, brankír New York Rangers

Brankár víťazného tímu Scott Darling zastavil 32 z 35 streleckých pokusov domácich.

"Tretí gól beriem na seba. Mali sme vyhrať v riadnom hracom čase. Chlapci na to nebrali ohľad a bojovali pre mňa ďalších päť minút a triumf stanovili v nájazdovom rozstrele," kajal sa Darling.

Nájazdy rozhodli aj o víťazovi súboja New York Rangers - Vancouver Canucks, ktorý sa skončil i po predĺžení 3:3, hoci Rangers prestrieľali súpera pomerom 32:20.

Druhý bod pred domácich zariadil v siedmej sérii Jimmy Vesey.

Rangers zvíťazili už štvrtýkrát po sebe a zároveň natiahli sériu triumfov na domácom ľade už na osem zápasov, čo sa im podarilo naposledy v roku 2015.

"Sme spokojní s našimi výkonmi za ostatné štyri týždne. Náš rekord je síce fajn, ale mužstvá v tejto lige sú veľmi súťaživé a svoje postavenie musíme dokázať v každom stretnutí," skonštatoval brankár Rangers Henrik Lundqvist.

NHL 2017/2018 - nedeľa:

Carolina - Nashville 4:3 sn (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 4. Jooris (Krüger, T. van Riemsdyk), 32. V. Rask (E. Lindholm, Hanifin), 46. Williams (D. Ryan, V. Rask), rozhodujúci sam. nájazd Aho - 16. Arvidsson (Ekholm, Saros), 31. Ekholm (Josi, Turris), 52. C. Smith (Fiala)

Rangers - Vancouver 4:3 sn (0:1, 1:1, 2:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 38. Fast (Holden, Brendan Smith), 41. Grabner (Zuccarello, Shattenkirk), 46. Vesey (Rick Nash, K. Hayes), rozhodujúci sam. nájazd Vesey - 8. Loui Eriksson (H. Sedin), 28. Virtanen, 41. Gagner (Vanek)

Boston Bruins - Edmonton Oilers 2:4 (1:0, 1:2, 0:2)

Góly: 15. Pastrňák (Krug, T. Rask), 36. Krejčí (Krug, Riley Nash) - 30. Maroon (Kassian), 35. Lucic (A. Larsson, Cammalleri), 43. R. Strome (Draisaitl), 60. Draisaitl

Slovenský obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 21:22 min, pripísal si jednu mínusku, šesť bodyčekov a na trestnej lavici strávil dve minúty.