Nicole Rajičová zašla desiaty najlepší krátky program.
Nicole Rajičová zašla desiaty najlepší krátky program. (Autor: TASR/AP)
SITA|27. nov 2017 o 09:03

Súťaž sólistiek vyhrala Japonka Satoko Mijaharová.

LAKE PLACID. Japonka Satoko Mijaharová vyhrala súťaž sólistiek na šiestom podujatí krasokorčuliarskej Grand Prix ISU Americká korčuľa v Lake Placid.

Devätnásťročná japonská šampiónka triumfovala so ziskom 214,03 bodu pred krajankou Kaori Sakamotovou, ktorá nazbierala 210,59 b a bronzový stupienok obsadila Američanka Bradie Tennellová s 204,10 bodu.

Slovenka Nicole Rajičová si po krátkom programe polepšila o jednu priečku a patrí jej 9. miesto so ziskom 167,61 bodu.

"Som veľmi šťastná a spokojná s dnešným predstavením a s tým, že som dosiahla moje sezónne bodové maximum. Po zranení je to prvý veľký krok.

Najdôležitejšie preteky, majstrovstvá Japonska, prídu budúci mesiac. Budem pokračovať v tvrdej práci, aby som mohla ukázať to najlepšie, na čo mám," povedala víťazka Mijaharová podľa portálu isu.org.