Trenčín porazil dvadsiatku, Košice dali Novým Zámkom sedem gólov

Trenčín nemal problém s Novými Zámkami.
Trenčín nemal problém s Novými Zámkami. (Autor: SITA)
SITA|28. nov 2017 o 19:31

Pozrite si súhrn utorňajších výsledkov Tipsport ligy.

PIEŠŤANY. Hokejisti Trenčína zvíťazili 4:2 v Piešťanoch nad hráčmi HK Orange 20 v utorňajšom zápase 23. kola Tipsport ligy. Domáci odolávali lídrovi súťaže až do polovice zápasu.

Na gól Tomáša Starostu odpovedal Alex Tamáši, ale potom už boli hostia jasne lepší. Druhý zásah Dukly si pripísal Tomáš Bulík, tretí zariadil ešte pred koncom druhej tretiny Juraj Bezúch.

V záverečnej časti sa zverencom Ernesta Bokroša podarilo zdramatizovať duel, keď sa presadil Peter Kundrik, no posledné slovo patrilo skúsenejším Trenčanom - na 4:2 upravil minútu pred koncom Peter Ölvecký.

Pre slovenských mladíkov to bola ligová rozlúčka s domácim prostredím pred odchodom na blížiace sa majstrovstvá sveta do 20 rokov (26. decembra - 5. januára).

Hokejisti HC Košice na vlastnom ľade deklasovali hráčov HC Nové Zámky 7:0. Domáci už v 14. min viedli o tri góly. Hostia zareagovali výmenou brankára, keď miesto Frederika Foltána zaujal Vladimír Kováč.

Ten si čisté konto udržal iba do úvodu druhej tretiny - prekonal ho Ladislav Nagy. O hladký triumf Košíc sa postarali šiesti strelci: Marek Hovorka, Tomáš Klíma, Jere Pulli, Jakub Suja, David Šoltés a Nagy, ktorý sa presadil dvakrát.

Hostia figurujú na druhej priečke v ligovej tabuľke, Nové Zámky sú deviate.

Hokej - Tipsport liga 2017/2018 - 23. kolo - utorok:

HK Orange 20 - HK Dukla Trenčín 2:4 (0:0, 1:3, 1:1)

Góly: 30. Tamáši (Čacho, Dlapka), 58. Kundrik (A. Leško) - 21. Starosta (Radivojevič), 31. Bulík (Marcel Hossa, Frühauf), 36. Bezúch (Ölvecký, Radivojevič), 59. Ölvecký (Radivojevič)

Vylúčení: 7:7 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Fridrich, Müllner - Kacej, Orolin, 404 divákov

HK Orange 20: Kostelný - Dlapka, Krempaský, A. Leško, Hílek, Pupák, Fereta, Matejovič, Hedera - Vašaš, Bjalončík, Václav - Marcinek, N. Jaško, Šmída - Čacho, Tamaši, V. Vybiral - Kelemen, Kundrik, Smolka

Trenčín: Hiadlovský - L. Romančík, Starosta, Frühauf, Cebák, Bohunický, Holenda, Pač, J. Švec - Radivojevič, Ölvecký, Bezúch - Marcel Hossa, Bulík, T. Varga - O. Mikula, R. Dlouhý, M. Hecl - Sojčík, J. Pardavý ml., D. Hudec

HC Košice - HC Nové Zámky 7:0 (3:0, 2:0, 2:0)

Góly: 3. Marek Hovorka (B. H. Kessel), 5. T. Klíma (Šoltés, Boltun), 14. Pulli (Boltun, Hričina), 21. L. Nagy (Pacan, Spilar), 29. J. Suja (Marek Hovorka, H. B. Kessel), 42. Šoltés, 50. L. Nagy (Pacan, Spilar)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Snášel - Stanzel, Smrek, 3019 divákov

Košice: Škorvánek - Matejka, B. H. Kessel, E. Šedivý, Dudáš, M. Bača, Pulli, M. Novotný, Michalčin - J. Suja, Marek Hovorka, Kafka - L. Nagy, Pacan, Spilar - Šoltés, Boltun, Hričina - Š. Petráš, Vrábeľ, T. Klíma

Nové Zámky: Foltán (14. V. Kováč) - Plášil, A. Salija, Michal Novák, M. Jass, Šimek, Milan Hruška, Látal, Trška - Zbořil, Š. Novotný, Cetkovský - B. Fábry, V. Škoda, Dubec - Róbert Varga, Šimun, Lantoši - Štumpf, Dominik Rehák, K. Jass

Hlasy po zápase:

Milan Jančuška, tréner HC Košice: "Takýto zápas sa ľahko hodnotí. Boli sme lepší vo všetkých herných činnostiach, dobre sme sa pohybovali a kombinovali. Za čisté konto si zaslúži pochvalu aj brankár Škorvánek. Je to zaslúžené víťazstvo a zároveň veľmi dobrá pozvánka na nedeľný zápas proti Nitre."

Ladislav Lubina, tréner Nových Zámkov: "Moje hodnotenie je krátke a jednoduché. Prvých desať minút sme ešte akoby sedeli v autobuse. Súper dobre korčuľoval, my sme postávali na mieste. My sme odstreľovali puky od seba a tým, že súper bol v pohybe, tak ich zbieral. Boli sme neustále pod tlakom. Výsledok korešponduje s obrazom hry."

Domov»Hokej»Slovensko»Trenčín porazil dvadsiatku, Košice dali Novým Zámkom sedem gólov