Barcelona bola v domácom pohári suverénna, San Sebastian vyradil treťoligista

Aleix Vidal strieľa jeden z gólov Barcelony.
Aleix Vidal strieľa jeden z gólov Barcelony. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|29. nov 2017 o 22:13

Futbalisti Barcelony strelili v dvojzápase celkovo osem gólov.

BARCELONA. Španielsky futbalový klub FC Barcelona zvíťazil v odvete šestnásťfinále Španielskeho pohára (Copa del Rey - pozn. red.) nad treťoligovou Murciou vysoko 5:0 a s celkovým skóre 8:0 z oboch zápasov postúpil do ďalšej fázy súťaže.

V pohári skončil prvoligista Real Sociedad San Sebastian, ktorý prehral s Lleidou doma 2:3 a keďže v úvodnom stretnutí vyhral iba 1:0, ďalej ide tím z tretej ligy vďaka gólom na súperovom ihrisku.

San Sebastian pritom v odvete viedol už 2:0.

"Tréner nám cez prestávku povedal, že na nich musíme zatlačiť a pokúsiť sa vyhrať druhý polčas. Že keď dáme prvý gól, ďalšie prídu tiež," povedal striedajúci Bojan Radulovič, ktorý strelil v 89. minúte postupový gól.

So súťažou sa rozlúčil aj ďalší účastník La Ligy Athletic Bilbao, ktorý doma senzačne prehral s treťoligovou Formenterou 0:1.

O postupe hostí rozhodla hlavička Alvara Muniza v piatej minúte nadstaveného času. Prvý zápas sa skončil výsledkom 1:1.

/prvý zápas 4:1, postúpilo Las Palmas/

Domov»Futbal»Španielsko»Barcelona bola v domácom pohári suverénna, San Sebastian vyradil treťoligista