Celta remizovala na Nou Campe, Lobotka odohral celý zápas

Stanislav Lobotka (vpravo) v súboji s Lionelom Messim.
Stanislav Lobotka (vpravo) v súboji s Lionelom Messim. (Autor: TASR/AP)
Pavol Spál, TASR|2. dec 2017 o 00:00

Slovenský reprezentant podal dobrý výkon.

BARCELONA. V úvodnom sobotňajšom stretnutí 14. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže prekvapujúco remizovala FC Barcelona doma so Celtou Vigo 2:2.

Hostia išli do vedenia v 20. minúte zásluhou Iaga Aspasa, ktorý dorazil strelu spoluhráča, domáci ale o chvíľu vyrovnali po góle Lionela Messiho.

V druhom polčase dostal presnou strelou k tyčke Barcelonu do vedenia Luis Suarez, ale Celta vyrovnala v 70. minúte, keď sa Maximiliano Gomez dobre zorientoval v šestnástke.

Lobotka odohral celý zápas a proti lídrovi španielskej ligy a jednému z najlepších tímov sveta podal dobrý výkon. Sebavedomý. Spoľahlivý v defenzíve i pri zakladaní akcií.

Dobre čítal hru a zblokoval niekoľko lôpt. I dve Messiho. Z hráčov hostí patril Slovák medzi najlepších. Lobotka mal opäť vysokú úspešnosť prihrávok, skazil možno dve. Slovenský stredopoliar sa viackrát dostal do súboja s Messim. A neraz bol aj úspešný.

Celta Vigo je iba tretím tímom, ktorý v tejto sezóne dokázal Barcelone zobrať body. Tréner Celta Vigo Carlos Unzue pripravil svoj tím veľmi dobre, dokázal využiť, že vlani pracoval v Barcelone ako asistent trénera. Celta mala i šťastie, že Barcelona dvakrát nastrelila žrď.

Barcelona je na čele s 36 bodmi, o 5 bodov menej má druhá Valencia so zápasom k dobru.

La Liga: FC Barcelona - Celta Vigo (fotogaléria): fotogaléria

2.12.2017

La Liga - 14. kolo:

FC Barcelona - Celta Vigo 2:2 (1:1)
Góly:
22. Messi, 62. L. Suarez - 20. Aspas, 70. Gomez

Online prenos: FC Barcelona - Celta Vigo (La Liga 2017/2018, 14. kolo, Stanislav Lobotka)

Španielska Primera Division  2017/2018
02.12.2017 o 13:00
Barcelona
2:2
(1:1, 1:1)
90+6 minúta
Vigo
Góly: 22. Messi, 62. L. Suárez – 20. Aspas, 70. Gómez. ŽK: 2. L. Suárez (BAR), 83. Vermaelen (BAR) – 74. Roncaglia (CVG), 81. Jozabed (CVG), 86. Blanco (CVG), 87. Wass (CVG), 88. Sisto (CVG), 90+5. Mallo (CVG). Rozhodca: Mario Melero Lopez. Diváci: 63 208.
Máme tu koniec stretnutia, v ktorom sa zrodil prekvapivý výsledok 2:2. Po tomto výsledku môžu byť spokojní najmä hostia, ktorí si do tabuľky pripíšu cenný jeden bod. S týmto konštatovaním sa s Vami lúčim. Odo mňa to je z tohto stretnutia všetko. Ja ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. Z pozície komentátora sa Vám hlásil Róbert Gašpárek.
90+5
yellowCardŽltú kartu dostáva Hugo Mallo (Celta Vigo).
90+3
importantAlcacer Paco si nabehol na prihrávku a prudkou hlavičkou ju poslal smerom na bránku. Dobrá strela míňa o kúsok cieľ a putuje nad brvno do zámedzia.
90+2
importantHlásateľ oznámil, že na dnešné stretnutie sa prišlo pozrieť 63 208 platiacich divákov.
90+1
importantŠtvrtý rozhodca sa v druhom polčase rozhodol nadstaviť ešte 5 minút navyše.
90
Celta Vigo so šancou skórovať po rohovom kope. Snaha ale končí na obrancovi, ktorý dokázal loptu odkopnúť.
89
Lopta ide do zámedzia a nasleduje rohový kop. Celta Vigo so šancou ohroziť bránku súpera
88
yellowCardŽltú kartu dostáva Pione Sisto (Celta Vigo).
87
yellowCardŽltú kartu dostáva Daniel Wass (Celta Vigo).
86
yellowCardŽltú kartu dostáva Rubén Blanco (Celta Vigo).
86
importantLionel Messi si ponoril tvár do dlaní po zahodení obrovskej šance. Odrazená lopta sa odrazila na jeho hlavu, ale z blízkosti bránky ju poslal len vedľa ľavej žrde.
85
Denis Suárezsi prebral pas a ocitol sa vo výhodnej palebnej pozícii na zakončenie z hranice šestnástky. Ale jeho snaha bola zablokovaná.
84
changeStriedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Jozabed, prichádza Pablo Hernández.
83
yellowCardŽltú kartu dostáva Thomas Vermaelen (FC Barcelona).
81
yellowCardŽltú kartu dostáva Jozabed (Celta Vigo).
80
Iago Aspas si našiel cestu cez rôzne prekážky, ale napokon jeden z hráčov súpera loptu odkopol preč.
79
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Ivan Rakitić, prichádza Paco Alcácer.
78
Luis Suárez sa tlačil do hlavičkového zakončenia, ale v tomto súboji bol najúspešnejší gólman, ktorý loptu vyboxoval za hranicu vlastného vápna.
76
Aktuálny pomer držania lopty na oboch stranách je: 63% – 37%.
75
75
importantGerard Pique vypálil tesne vedľa pravej tyčky z vnútra pokutového územia. Predchádzala tomu skvelá prihrávka od Lionel Messi a výborné nabehnutie si.
74
yellowCardŽltú kartu dostáva Facundo Roncaglia (Celta Vigo).
73
importantPaulinho a jeho prudká strela z hranice pokutového územia. Nanešťastie pre neho, pokus minul brvno o niekoľko centimetrov.
72
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Samuel Umtiti, prichádza Thomas Vermaelen.
70
70
goalCelta Vigo dalo gól!
MAXIMILIANO GÓMEZ dostal prihrávku, ktorú mu ako na podnose pripravil Iago Aspas, dobre sa zorientoval v šestnástke a strelou do ľavej časti siete upravil skóre zápasu na 2:2.
68
Iago Aspas premárnil sľubnú šancu na skórovanie. Na bránku poslal z hranice šestnástky prízemnú strelu. Marc-Andre ter Stegen ale ponúkol výborný zákrok a loptu smerujúcu do stredu bránky chytil.
67
Ivan Rakitić načechral do šestnástky nebezpečný center z rohového kopu, ale nikto zo spoluhráčov nedokázal predskočiť obranu súper.
66
Lionel Messi dostáva dobrú prihrávku za hranicou šestnástky, strieľa z veľmi nádejnej pozície, ale triafa iba obrancu súpera. Lopta opúšťa hraciu plochu. Barcelona tak získava výhodu rohového kopu.
64
importantLionel Messi skúsil poslať centrovanú loptu z výskoku hlavou do ľavej polovice siete. Proti bol Ruben Blanco a cez brilantný reflex dokázal zabrániť tomu, aby lopta skončila v sieti.
63
changeStriedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Brais Méndez Portela, prichádza Facundo Roncaglia.
62
62
goalBarcelona dala gól!
LUIS SUÁREZ vďaka skvelej prihrávke sa dostáva k lopte a posiela ju do siete. Skvelý pas spoluhráča premenil strelou k ľavej žrdi na gól. Stav stretnutia je 2:1! Asistenciu si na svoje konto pripíše Jordi Alba.
61
Brais Mendez si síce poradil s protihráčom, ale pomohol si pri tom faulom.
60
Dobrá obranná práca. Lionel Messi so snahou o prihrávku do šestnástky. Luis Suárez sa k lopte nedostal. Zasiahol hráč súpera.
58
Lopta sa po niekoľkých prihrávkach dostala až na kopačku Ter Stegena, ktorý hral v tomto prípade na istotu, a tak ju upratal do bezpečnej vzdialenosti.
57
Futbalisti hosťujúceho celku majú výhodu outového vhadzovania na polovici súpera.
56
Pri lopte sú hostia, ktorí sa formou krátkych prihrávok snažia prepracovať až k pokutovému územiu súpera.
54
Ivan Rakitić nastrelil loptu do veľkého vápna, ale zmocnil sa jej len Ruben Blanco, ktorý bol pri tomto centri najbližšie.
53
changeStriedanie v tíme FC Barcelona: z ihriska odchádza Andrés Iniesta, prichádza Denis Suárez.
52
Luis Suárez robil čo mohol, aby stihol dlhý pas svojho spoluhráča, ale prihrávka nebola príliš presná, a tak loptu pohodlne zachytil brániaci hráč.
51
V ofsajdovej pasci Barcelona. Jeden z hráčov si svoj nábeh načasoval nepresne a logicky tak nasledoval hvizd rozhodcu.
50
Pri lopte sú hráči Barcelony, ktorí si medzi sebou vymieňajú krátke prihrávky na vlastnej polovici ihriska.
48
48
Vo vnútri šestnástky si Paulinho vybojoval miesto, ale presný pas na gól nepremenil. Jeho strela skončila vedľa ľavej tyči.
47
9:6, to je aktuálny pomer streleckých pokusov oboch celkov.
46
Začal sa druhý polčas.
Máme za sebou prvý polčas. Ten možno označiť ako pomerne atraktívny. Mali sme možnosť vidieť dva presné zásahy a množstvo ďalších šancí. Domáci hrajú podľa očakávania kombinačný futbal a naopak hostia vsadili na pevnú defenzívu a udrieť sa snažia po rýchlych kontrách. My sa Vám opäť hlásime po prestávke, ktorá bude trvať približne 15 minút.
45+2
Prvý polčas sa skončil.
45+1
importantŠtvrtý rozhodca sa rozhodol v prvom polčase nadstaviť ešte jednu minútu navyše.
45
Obrovská škoda tejto príležitosti, z ktorej sa skúsil presadiť Daniel Wass. Loptu si spracoval po presnom pase, ale pokus nasmeroval na míle ponad brvno.
43
Brais Mendez to skúsil z veľkej diaľky, ale horšie to nemohlo dopadnúť ani so zavretými očami. Lopta na míle minula pravú žrď. Nabudúce by si mal strelu dvakrát rozmyslieť.
42
Máme tu čas na malé štatistické okienko. Momentálny pomer držania lopty je: 62% – 38%.
41
Neúspešný center do pokutového územia. Daniel Wass so svojou snahu narazil na obranu súpera.
40
Asistent rozhodcu zdvihol zástavku na znamenie postavenia mimo hry. Celta Vigo tak musí zastaviť svoje útočné snaženie.
38
Zástavka je hore. Lionel Messi mal dosť priestoru na nabehnutie si za obranu, ale časovo to neodhadol dobre.
36
importantPaulinho predskočil celú obranu súpera a hlavičkuje z presného centra na bránku. Loptu chcel upratať presne do stredu bránky, ale proti bol Ruben Blanco, ktorý vytiahol skvelý zákrok!
35
Lionel Messi dostal prihrávku na hranicu šestnástky, ale jeho strela je zblokovaná.
34
Pione Sisto sa skúšal uvoľniť, ale hráč súpera pohotovo zasiahol, a tak získal loptu na svoju stranu.
33
importantZlatá príležitosť! Lionel Messi sa dostal k odrazenej lopte ako prvý, ale napálil ju len do ľavej žrde!
32
importantTo bola veľká strelecká príležitosť! Luis Suárez predviedol dobrý nábeh do veľkého vápna a milimetrový pas za obranu poslal na bránku. Jeho pokus ale jeden z obrancov zablokoval brilantným sklzom.
31
Gólman sa o túto strelu ani nemusel zaujímať. Ivan Rakitić obetoval presnosť na úkor sily a svoj pokus poslal absolútne mimo. Lopta skončila vysoko nad bránkou.
30
Barcelona volí rozohrávku nakrátko po rohovom kope, vďaka čomu môžu domáci aj naďalej pokračovať vo svojej útočnej snahe.
29
Paulinho poslal pas do šestnástky, ale snaha sa končí skôr, ako začala. Precízna práca defenzívy súpera. Barcelona získava rohový kop.
28
Center do pokutového územia. Ivan Rakitić by musel byť o niečo presnejší, aby z tohto mráčika zapršalo v podobe gólovej pozície.
26
Lionel Messi poslal dopredu utešenú loptu. Cieľom bol Ivan Rakitić. Ale Ruben Blanco nekapituluje vďaka dobrému zásahu.
25
25
importantAsistent rozhodcu zdvihol zástavku a hlavný arbiter fúkol do píšťalky. Luis Suárez síce zasunul loptu do siete, ale bol v postavení mimo hry.
24
Pri lopte sú domáci futbalisti, ktorí sa na dlhší čas usadili na polovici súpera, kde si medzi sebou vymieňajú série krátkych prihrávok.
22
LIONEL MESSI dostal od spoluhráča prihrávku za obranu, do ktorej sa oprel z prvej. Jeho tvrdý strelecký pokus končí až za chrbtom bezmocného gólmana. Stav stretnutia je vyrovnaný 1:1! Asistenciu si na svoje konto pripíše Paulinho.
22
20
20
IAGO ASPAS bol v správny čas na správnom mieste a odrazenú loptu poslal z vnútra pokutového územia rovno do siete. Stav stretnutia je 0:1!
19
importantMaximiliano Gomez Gonzalez si nabehol na presný pas a sám pred brankárom umiestnil loptu k ľavej žrdi. Marc-Andre ter Stegen predviedol svoje kvality a štýlovo strelecký pokus zlikvidoval.
18
Ivan Rakitić pristúpil k realizácii rohového kopu, ale lopta doplávala len k obrancom súpera.
17
Jordi Alba skúsil nájsť spoluhráča prihrávkou spoza šestnástky. Defenzíva súpera je rýchla a pohotovo vystavila útočnej snahe červenú. Hlavný rozhodca a jeho asistent ukazujú na rohový kop. Zahrávať ho bude tím Barcelona.
16
Voľný kop posiela Lionel Messi do pokutového územia. Jeden z obrancov pohodlne zažehnal nebezpečenstvo.
15
Arbiter bol na správnom mieste a videl faul Hugo Mallo. Ten držal protihráča. Nasleduje štandardná situácia pre tím FC Barcelona.
13
Daniel Wass nacentroval do šestnástky, ale Marc-Andre ter Stegen vybehol zo svojho priestoru a zmocnil sa lopty.
12
Paulinho sa dostáva k prihrávke. Autorom Lionel Messi. S odkopom a zároveň koncom útočnej akcie prichádza jeden z obrancov.
10
Lopta sa nachádza na polovici Celty Vigo,ale sú to práve hostia, kto ju má pevne pod kontrolou.
8
Luis Suárez skúsil šťastie z hranice veľkého vápna, ale jeho pokus smerujúci nízko do stredu siete bol prislabý. Ruben Blanco s pohodlným zákrokom.
7
Exekútor rohového kopu zvolil možnosť krátkej rozohrávky so svojím spoluhráčom.
6
Lionel Messi sa dostal do priestoru a vystrelil z rohu pokutového územia. Jeden z obrancov snahu zablokoval. Lopta ide mimo hry. Šancu skórovať z rohového kopu bude mať Barcelona.
5
Center zo strednej vzdialenosti zahraný tímom Celta Vigo je pokrytý jedným z obrancov.
4
changeStriedanie v tíme Celta Vigo: z ihriska odchádza Sergi Gómez, prichádza Gustavo Cabral.
3
Sergio Gomez Sola si pýta pomoc lekárov bolestivým výrazom v tvári. Uvidíme, aké vážne to sním je.
2
2
yellowCardŽltú kartu dostáva Luis Suárez (FC Barcelona).
1

FC Barcelona: ter Stegen – Roberto, Piqué, Umtiti, Alba – Rakitić, Busquets, Paulinho, Iniesta (C) – Messi, L. Suárez.
Náhradníci: Cillessen – Denis Suárez, Alcácer, Digne, A. Gomes, Aleix Vidal, Vermaelen.

Celta Vigo: Blanco – Sergi Gómez, Fontàs, Mallo (C) – Wass, Lobotka, Jozabed, Portela, Sisto – Aspas, Gómez.
Náhradníci: S. Álvarez – Radoja, P. Hernández, Guidetti, Mor, Cabral, Roncaglia.

Rozhodca: Mario Melero Lopez.
Vážení diváci! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na 12. kolo LaLigy, kde FC Barcelona privíta na svojom trávniku Celta Vigo. Poďme si v krátkosti predstaviť aktuálnu formu oboch celkov.

FC BARCELONA:

Futbalisti Barcelony aj naďalej suverénne kraľujú v ligovej súťaži. Nachádzajú sa na 1. priečke tabuľky so ziskom 35 bodov a so štvorbodovým náskokom nad druhou Valenciou. Na svojom konte majú jedenásť víťazstiev, dve remízy a zatiaľ žiadnu porážku. Svojím súperom nastrieľali 34 gólov a len 5 inkasovali. Naposledy vycestovali práve do Valencie, odkiaľ si odniesli len jeden bod po remíze 1:1. Valencia od 60. minúty viedla zásluhou Rodriga, ale Barcelona vyrovnala v 82. minúte po presnom zásahu Albu, ktorý zúžitkoval presnú prihrávku Lionela Messiho.

CELTA VIGO:

Hráči tohto celku figurujú na 9. priečke so ziskom 17 bodov. To sa im podarilo po piatich víťazstvách, dvoch remízach a šiestich porážkach. Ich aktuálne skóre je 24:19. Naposledy sa predstavili pred zrakmi vlastných fanúšikov v zápase s Legánes. Jediným šťastným strelcom sa stal v 27. minúte domáci Aspas, ktorý dokázal využiť ponúknutý pokutový kop.

Z pozície komentátora sa Vám bude hlásiť Róbert Gašpárek.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Celta remizovala na Nou Campe, Lobotka odohral celý zápas