Slovan sklamal, od najslabšieho tímu súťaže dostal päť gólov

Sportnet|3. dec 2017 o 00:00

Slovan prehral po skvelej domácej sérii.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - nedeľa:

Dinamo Riga - HC Slovan Bratislava 5:1 (3:0, 2:1, 0:0)

Góly: 6. Galviňš (M. Redlihs, Indrašis), 14. Indrašis (Darziňš, Zile), 16. Darziňš (Indrašis, Galviňš), 37. Razgals (Zile, Bičevskis), 38. Indrašis (M. Redlihs, Darziňš) - 35. Meszároš (Řepík, Viedenský)

Vylúčení: 6:11 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vasilijev, Ovčinnikov - Sadovnikov, Sazonov (všetci Rus.), 5542 divákov

Riga: Kalniňš - Stollery, Jerofejevs, Pujacs, Galviňš, Ališauskas, Zile, Svars - Darziňš, Indrašis, M. Redlihs - Skvorcovs, McMillan, N. Žerdev - Pavlovs, Batna, Razgals - Gegeris, Bičevskis, Bukarts

Slovan: J. Štěpánek - Ebert, Sersen, Meszároš, Bačík, Barker, Després, T. Voráček - Skalický, A. Šťastný, Ščerbatov - Řepík, Viedenský, Kašpar - Colby Genoway, Z. Boychuk, Réway - Buchtele, Sádecký, T. Hrnka

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava prehrali jednoznačne 1:5 na ľade lotyšského Dinama Riga v nedeľňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) 2017/2018.

Domáce mužstvo položilo základ svojho úspechu v prvej tretine gólmi Guntisa Galviňša, Miksa Inrašisa a Laurisa Darziňša, úvodné dva zásahy padli v presilovkách.

Slovan v 35. min znížil zásluhou Andreja Meszároša, no o tri minúty už Dinamo viedlo štvorgólovým rozdielom - skórovali Frenks Razgals a opäť Indrašis. V tretej časti 5542 divákov nevidelo gól.

Riga, ktorá figuruje na poslednom 13. mieste Západnej konferencie, ukončila trojzápasovú víťaznú šnúru Slovana. Hráči bratislavského tímu sú na Západe na predposlednej 12. pozícii, dosiaľ odohrali 37 duelov a vybojovali 40 bodov.

Na ôsmu priečku, ktorá zaručí účasť v play-off, majú 16-bodové manko. V utorok o 17.00 h SEČ Slovan nastúpi na ľade Torpeda Nižnij Novgorod.

Hlas po zápase:

Eduard Zankovec, tréner HC Slovan Bratislava (zdroj: www.hcslovan.sk): "Gratulujem Rige k víťazstvu. Domáce mužstvo bolo od začiatku duelu lepšie vo všetkých herných činnostiach a zaslúžene zvíťazilo."

Online prenos: Dinamo Riga - HC Slovan Bratislava (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
03.12.2017 o 16:00
Riga
5:1
(3:0, 2:1, 0:0)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 6. Galvinš (Rēdlihs, Indrašis), 14. Indrašis (Dārziņš, Zile), 16. Dārziņš (Indrašis, Galvinš), 37. Razgals (Zile, Bičevskis), 38. Indrašis (Rēdlihs, Dārziņš) – 35. Meszároš (Řepík, Viedenský). Rozhodca: Vasiliev, Ovčinnikov – Sadovnikov, Sazonov. Diváci: 5.542.
Riga sa po prvýkrát v tejto sezóne raduje z domáceho víťazstva v riadnom hracom čase. Slovan to na Dinamo nevie, veď v riadnom hracom čase vyhral nad Rigou naposledy v októbri, to sa ale písal rok 2014. Dnes sa Dinamo posadilo na koňa využitím svojich presiloviek a Slovan opäť raz a presne pykal za svoju nedisciplinovanosť. Belasí musia čím skôr na tento nevydarený zápas zabudnúť, Slovan sa o dva dni predstaví na ľade Torpeda Nižnij Novgorod. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 13:7, celkom 31:32, pekný večer fans hokeja želá Vladimír Korduliak.
59:52
Puk končí v lapačke Štepánka a dnešný duel už len dohrávame, o všetkom je už dávno rozhodnuté.
59:29
McMillan drží puk na hokejke, potiahol ho až za vlastnú bránku a čaká, kým oba tímy pošlú na ľad čerstvé sily.
58:58
Hostia v plnom počte, Slovan prežil dlhé oslabenie a zmena skóre sa neudiala.
58:24
Dinamo vyrobilo pri prechode do útočného pásma ofsajd, čiarový mu akciu zastavil.
58:12
Slovan so štyrmi korčuliarmi na ľadovej ploche, napokon ani nebude hlavný konzultovať situáciu s videorozhodcom zápasu.
57:57
importantIndrašis sa raduje z gólu, hlavný rozpažil, ten puk sa odrazil späť do hry zrejme od konštrukcie Štepánkovej bránky.
57:12
Galvinš vystrelil príklepom z vrcholu ľavého kruhu, len to tak zazvonilo na zadnom mantineli za bránkou Štepánka.
56:58
importantOddychový čas domácich, ktorí volia taktiku na svoju presilovku piatich proti trom.
56:58
Indrašis bol v zakončení faulovaný, za hákovanie inkasuje dve minúty Řepík a Slovan pôjde do trojky.
56:18
Domáci v plnom počte a bude to Slovan, ktorý sa bude musieť brániť početnej výhode svojho súpera.
56:12
Šťastný dostal dve minúty za nedovolené bránenie a chvíľu budeme hrať štyria proti štyrom.
56:01
Slovan zamkol Dinamo v pásme a posadil ho na kolotoč, Kapšarov puk spoza pravého kruhu si našiel cestu medzi betóny Kalniņša, ktorý opäť podržal svoj tím.
54:56
Hrnka vystrelil príklepom z vrchného oblúka pravého kruhu, o zápis do listiny strelcov sa však teraz nepostaral, puk skončil na ochrannom skle.
54:18
Slovan si zahrá presilovku, za hákovanie dostal dve minúty trestu Jerofejevs, Slovan má možnosť na kozmetickú úpravu výsledku.
53:44
Puk v tejto fáze hry lieta z pásma do pásma, strelu do priestoru tej ktorej bránky sme ale nevideli.
52:06
Boychuk dostal puk na pravý kruh, v pokľaku vystrelil z prvej, Zach však trafil len vonkajší oblúk Kalniņšovej bránky.
51:08
Réway hľadal svojim pukom Viedenského na ľavej strane pri bránkovisku domácich, jeho úmysel defenzíva domácich vystihla a útočná akcia hostí skončila.
50:46
Hostia v plnom počte, Meszároš už naskočil na ľadovú plochu pomôcť svojim spoluhráčom.
50:33
Štepánek nestihol puk rozohrať na hokejku Voráčka, krajania si nerozumeli, Štepánek tak puk musel schovať pod svoju rukavicu.
49:50
Zile pálil od modrej, Skalický puk zablokoval a ten skončil v strednom pásme, Dinamo bude musieť vymyslieť inú presilovkovú akciu.
48:46
Meszároš dostal dve minúty za podrazenie, Riga si zahrá presilovú hru.
48:10
Do bitky sa pustili hráči v oboch táboroch a budeme nadeľovať: Ebert dve + dve minúty za hrubosť, Razgals dve + dve minúty za hrubosť. Hrať budeme s plným počtom hráčov na oboch stranách.
47:49
importantKašpar sa dostal do brejku a po peknej strele Kalniņš puk cez svoj pravý betón vyrazil na vrchnú sieť svojej bránky.
47:45
Hostia v plnom počte, Dinamo svoju presilovú hru využiť nedokázalo.
47:24
Bukarts z ľavej strany z bránkovej čiary nahadzoval puk do bránkoviska, Štepánek sa na hruškách nachytať nenechal.
46:35
Slovan so štyrmi hráčmi teraz stratil puk v strednom pásme a nemohol do útoku, domáce tribúny ženú svojich vpred pokrikom Riga, Riga.
45:45
Boychuk dostal dve minúty za seknutie a Dinamo si zahrá ďalšiu svoju dnešnú presilovú hru.
45:40
Pujacs stratil puk a Kašpar z ľavej strany nevystrelil, hľadal pukom v rovnakej pozícii na pravej strane pokrytého Boychuka, zbytočne.
44:52
Kašpar z uhla poslal puk do bránkoviska domácich, Kalniņš puk kryje a vhadzovať budeme po pravej ruke domáceho brankára.
44:41
Opäť puk v moci Štepánka, ktorý schoval pod rukavicu puk domácich z pravej strany.
44:35
Dinamo vyhralo po zakázanom uvoľnení buly v pásme hostí, puk smeroval na modrú a z jej stredu pálil jeden z domácich hráčov, Štepánek v pokľaku puk kryje vo svojom náručí.
43:30
Hostia v plnom počte, Slovan svoje oslabenie umne ubránil, Dinamo má pohodlný štvorgólový brejk.
43:17
Puk za bránkou Kalniņša a Slovan môže v oslabení pokojne prestriedať.
42:55
Galvinš pálil od modrej, ten puk skončil na ochrannej sieti, no po teči hráča v bielom drese, vhadzujeme opäť po pravici Štepánka.
42:28
Slovan zahral v obrannom pásme s vysokou hokejkou, hlavný hru prerušil a nariadil vhadzovanie po pravici Štepánka.
41:30
Podrazenie a na trestnú putuje Réway, Slovan nezačal tretiu časť najlepšie.
41:11
Hostia v plnom počte, Slovan toto oslabenie prežil bez ujmy.
40:25
Slovan poslal puk von z pásma cez všetky čiary a získal sekundy zo svojho oslabenia.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:51.
Slovan hral v druhej tretine presilové hry, no nevyužil ani jednu. Aj keď belasí poslali za chrbát Kalniņša puk z hokejky kapitána Meszároša, boli to domáci, ktorí šťastným gólom odskočili opäť na rozdiel troch gólov. A aby toho nebolo málo, po brejkovej akcii zavesil piaty puk do siete hostí kapitán domácich Indrašis. Slovan hrá s ťažkými nohami, prirýchlo sa zbavuje puku a domáci majú dostatok priestoru aj času na ľadovej ploche. Pomer striel medzi žrde v druhej tretine 5:14.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:29
Després vyhodil puk von z pásma a Galvinš spoza bránky domácich začína presilovkovú akciu Dinama.
39:11
Viedenský usadá na trestnú, dve minúty za seknutie a presilovku si v závere druhej tretiny zahrá domáce Dinamo.
38:47
Voráček od modrej puk usmernil medzi tri žrde, Kalniņš oblúčikom ponad hlavy hráčov poslal puk späť do hry.
37:36
37:36
goalDinamo Riga dalo gól!
Prečíslenie domácich tri na jeden, Mikelis Redlihs z ľavej strany poslal puk vpravo a MIKS INDRAŠIS nedal Štepánkovi šancu. Asistencie: Mikelis Redlihs a Lauris Daržins.
36:18
36:18
Zile vystrelil od modrej z ľavej strany, puk od hokejky hráča v bielom drese trafil do tela FRENKSA RAZGALSA a od tela domáceho hráča sa nešťastne odrazil do siete hostí. Asistencie: Kristaps Zile a Maris Bičevskis.
35:15
Réway nemohol hrať s pukom, Slovan chyboval na modrej ofsajdom a tak musel čiarový znova fúkať do svojej píšťalky.
34:20
34:20
goalSlovan Bratislava dal gól!
Řepík poslal z ľavej strany od mantinelu puk na hokejku kapitána tímu a ANDREJ MESZÁROŠ nakorčuľoval pred bránku a po ľade zakončil. Asistencie: Michal Řepík a Marek Viedenský.
33:06
Slovan opäť len odovzdal puk domácim hráčom a tak defenzíva Dinama veľa práce teraz nemala.
32:28
Zakázané uvoľnenie domácich, pred ním Kalniņš poslal späť do hry puk z hokejky Sesrena, ktorý pálil spoza kruhov.
31:50
Slovan opäť chybuje v strednom pásme, vyrobil ofsajd na modrej a čiarový tak musel opäť hru prerušiť.
31:21
Genoway poslal puk do stredného pásma a oba tímy striedajú počas hry.
30:08
Slovan poslal puk von z pásma len za cenu zakázaného uvoľnenia, belasí tak striedať nemôžu.
29:12
Šerbatov ušiel defenzíve domácich po ľavej strane popri mantineli, Eliezer vystrelil z ľavého kruhu, Kalniņš opäť puk letiaci tesne nad ľadom schoval vo svojej lapačke.
28:44
Domáci v plnom počte, Slovan hral presilovku mizerne a navyše mohol aj inkasovať.
27:58
importantIndrašis sa s pukom z pravej strany predral až pred bránkovisko a zakončil, Štepánek puk vyrazil späť do hry a belasí pôjdu do akcie.
27:22
Slovan stratil puk v útočnom pásme, domáci ho vyviezli do strednej zóny a poslali až za bránku Štepánka.
26:44
Batņa zbytočne atakoval Boychuka, dostal dve minúty za hrubosť a Slovan možnosť na zmenu skóre v presilovej hre.
26:44
Boychuk usmernil pred bránkoviskom puk smerom medzi tri žrde, Kalniņš aj teraz zmenu skóre nepripustil.
26:30
Čiarový prerušil hru, Slovan chyboval na modrej čiare ofsajdom, akciu mu zastavil Sadovnikov.
24:41
Šerbatov poslal do zakončenia Skalického, ktorý vystrelil spred bránkoviska bekhendom, aj teraz Kalniņš puk poslal späť do hry a na hokejky ho vybojovali domáci borci.
23:45
Domáci v plnom počte, Slovan ani svoju druhú presilovku v dnešnom zápase v gól nepretavil.
23:13
Sersen vystrelil príklepom spoza ľavého kruhu, Kalniņš puk vyrazil pred seba a Buchtele s pukom korčuľuje za bránku domácich.
22:19
Meszároš pálil od modrej z jej stredu, Kalniņš puk vyrazil pred seba a domáci ho zakrátko poslali von z pásma.
22:11
Kašpar vystrelil z pravého kruhu, Kalniņš v pokľaku puk pri ľavej žrdi kryje vo svojom výstroji.
21:45
Ališauskas dostal dve minúty za nedovolené bránenie, Slovan si opäť zahrá presilovú hru.
21:42
Buchtele s pukom nakorčuľoval z ľavej strany až pred Kalniņša, zakončil bekhendom, Kalniņš ho v pokľaku vychytal.
21:25
Domáci v plnom počte, Slovan ponuku na vymazanie nuly na konte Kalniņša neprijal.
20:40
Slovan zamkol Dinamo v pásme, Kašparov puk z pravého kruhu Kalniņš vyrazil pred seba, hostia držia domácich v pásme.
20:25
importantKašpar vystrelil z pravého kruhu, Kalniņš cez rameno puk poslal na ochranné sklo.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 16:58.
Slovan absolútne nezvládol prvú tretinu duelu v Rige a domáci tak majú nakročené za prvým domácim víťazstvom v sezóne za tri body. Slovan inkasoval prvé dva puky do siete v oslabeniach, Riga hrala chvíľu presilovku s výhodou dvoch mužov, bez využitia. Tretí puk sa dostal do siete hostí po peknej akcii domácich od nohy Barkera. Slovan dostal až v závere tretiny výhodu v podobe presilovej hry, ktorou otvorí druhú tretinu duelu. Pomer striel medzi žrde v tej prvej 13:11.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:25
Bičevskis dostal dve minúty za seknutie a Slovan bude mať možnosť si zahrať presilovú hru, aj keď možno delenú.
19:25
Štepánek má puk pod rukavicami ležiac na ľade, Bičevskis sa tak už k žiadnej dorážke nedostane.
19:02
Kalniņš opäť kryje nahodený puk na jeho bránku, Slovan bude mať pásmo na vhadzovanie.
18:26
Stollery vystrelil švihom spoza pravého kruhu, Štepánek poslal puk späť do hry a belasí ho dostali pod svoju kontrolu.
18:11
Voráček pálil príklepom spoza pravého kruhu, Kalniņš puk letiaci tesne nad ľadom bezpečne schoval vo svojej lapačke.
17:27
Réway dostal vpravo k bránkovisku pekný puk a aj pekne vystrelil, Kalniņš si postrážil priestor pri ľavej žrdi a puk poslal späť do hry.
15:39
15:39
Akcia ako z hokejovej učebnice, kolmá prihrávka do stredného pásma, Indrašis po prechode modrou zadovkou poslal puk za pravý kruh, odtiaľ mu ho vracal vľavo k bránkovisku LAURIS DARŽINS a puk sa od nohy Barkera dostal za chrbát Štepánka. Asistencie. Miks Indrašis a Guntis Galvinš.
14:46
Len nahodený puk po ľade z ľavej strany Kalniņš bezpečne kryje medzi svojimi betónmi.
14:29
Štepánek v rozkľaku pravým betónom poslal puk späť do hry, keď domáci strieľanou prihrávkou spoza pravého kruhu poslali puk do priestoru hosťujúcej bránky.
13:26
13:26
MIKS INDRAŠIS z prvej pálil z pravého kruhu, kde mu diagonálny puk z ľavého kruhu naservíroval Daržins. Asistencie: Lauris Daržins a Kristaps Zile.
13:12
Slovan so štyrmi korčuliarmi na ľade.
13:00
Štepánek zasahoval pred Skvorcovsom, ktorý neuspel pred bránkoviskom a následná strela z pravého kruhu bola nepresná.
12:34
Slovan pôjde do trojky, za podrazenie odchádza na trestnú Šťastný.
11:52
Druhý puk poslali hostia von z pásma a Slovan opäť tak získava cenné sekundy zo svojho oslabenia.
11:12
Viedenský inkasuje dvojku za hákovanie, druhá presilovka pre Dinamo, Riga tú prvú využila.
10:33
Slovan vybojoval v obrannom pásme puk, Šťastný ho poslal do stredného pásma, hostia puk len nahodili za bránku domácich a odišli striedať.
08:34
Prečíslenie dva na jeden, Genoway z ľavej strany vracal puk vpravo Boychukovi, ktorý sa už dostal z uhla a nedokázal puk poslať na bránku domácich.
07:27
Puk lietal z pásma do pásma a videli sme aj trochu nepresností, teraz Slovan vyrobil po zlej rozohrávke zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje pred Štepánka.
06:28
Hrnka si prevzal na hokejku puk v strednom pásme, nakorčuľoval s ním na ľavý kruh a vystrelil švihom, Kalniņš puk kryje vo svojej lapačke.
05:11
05:11
GUNTIS GALVINŠ dostal puk z pravého kruhu za kruhy a strelou švihom vystrelil pod ľavé brvno Štepánkovej bránky. Asistencie: Mikelis Redlihs a Miks Indrašis.
Celú situáciu preveril videorozhodca duelu, gól domácich bude platiť.
04:39
Za faul kolenom dostal dve minúty Boychuk a Dinamo si zahrá dnes ako prvý tím presilovú hru.
03:36
Šerbatov sa presadil na pravej strane a dostal sa s pukom až k bránkovisku, namiesto strely volil prihrávku medzi kruhy, nepodarilo sa mu nájsť správneho adresáta.
03:13
Slovan nahodil puk na bránku súpera, Kalniņš musel puk prikryť a Slovan bude mať pásmo na vhadzovanie.
01:48
Z pravého kruhu vystrelil Skvorcovs, Štepánek v pokľaku likviduje puk a to tak, že mu po vypadnutí z náručia skončil pri betóne, kde ho okamžite schoval pod svoju rukavicu.
00:54
Řepík spoza bránky poslal puk medzi kruhy, Šerbatov vystrelil z prvej, jeho puk zablokovalo klbko hráčov pred bránkoviskom.
00:01
Na ľadovej ploche už máme oba tímy, vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude pripravené k úvodnému buly dnešného duelu.
Príjemný podvečer vám želám pri sledovaní nášho textového prenosu z Rigy, kde miestne Dinamo preverí silu bratislavského Slovana. Domáci nastúpia na duel v karmínových farbách, hostia v bielych dresoch.

HC Dinamo Riga:

Kalniņš (Armalis) – Jerofejevs, Stollery, Galviņš, Pujacs (A), Zile, Ališauskas, Svars – Indrašis (C), Daržins, M. Rēdlihs (A) – Žerdev, McMillan, Skvorcovs – Razgals, Batņa, Pavlovs – Bukarts, Bičevskis, Ģēģeris – Lipsbergs

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Kožiak) – Ebert, Sersen (A), Meszároš (C), Bačík, Després, Barker, Voráček – Skalický, Šťastný, Šerbatov – Řepík, Viedenský, Kašpar (A) – Genoway, Boychuk, Réway – Buchtele, Sádecký, Hrnka

Rozhodca:

Vasiliev, Ovčinnikov – Sadovnikov, Sazonov.
HC Slovan odštartuje päť zápasovú šnúru na ihriskách súperov v nedeľu v Rige. Miestne Dinamo v októbri zvíťazilo v Bratislave gólom v predĺžení, belasí by body radi späť.

Riga je hlavným mestom Lotyšska a najväčším pobaltským mestom s takmer 700.000 obyvateľmi. Mesto leží v zálive Riga pri ústi rieky Daugava a žije v ňom takmer tretina obyvateľstva Lotyšska. Mesto Riga bolo založené v roku 1201 a jeho historická časť je zapísaná na Zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Mesto Riga bolo v roku 2014 Hlavným Európskym mestom kultúry spolu so švédskym mestom Umeå.

Hokejový klub Dinamo Riga bol znovu založený v roku 2008, keď predtým fungoval v období rokov 1946 až 1995. Od znovuzrodenia vstúpil tím do KHL, keď jej prvým trénerom sa stal Slovák Július Šupler. Ten na konci sezóny 2011/2012 z tímu odišiel do CSKA Moskva, predtým však vo všetkých troch sezónach dosiahol s Dinamom vždy záverečné play-off súťaže. V prvom ročníku vypadlo Dinamo v prvom kole s menovcom Dinamo Moskva po sérii 0:3 na zápasy. V druhom ročníku to bolo veselšie, v prvom kole Dinamo vyradilo SKA Petrohrad 3:1 na zápasy. Potom však nestačilo na HK MVD Balašicha po sérií 1:4 na zápasy. V tretej sezóne v KHL to bolo opäť Konferenčné semifinále, v prvom kole vyradilo Dinamo Riga svojho menovca z Moskvy po sérii 4:2 na zápasy, no potom podľahli 2:4 na zápasy hráčom Lokomotiv Jaroslavľ. Po Šuplerovi prevzal tím Fín Pekka Rautakalio, vo štvrtej sezóne to bolo opäť „len“ prvé kolo play-off, Torpedo Nižnij Novgorod vyradil Dinamo po sérii 4:3 na zápasy. V piatej sezóne skončilo Dinamo na 24. mieste, na účasť v play-off súťaže strácalo 22 bodov. Náplasťou však bola výhra v Pohári nádeje, keď Dinamo vyhralo vo finále s Amurom Chabarovskom 3:1 na zápasy. V šiestej sezóne vypadlo Dinamo hneď v úvodnom kole play-off s tímom Donbass Doneck, jeden zo zápasov sa hral aj v Bratislave, po sérii 3:4 na zápasy obsadilo Dinamo v konečnom účtovaní 12. priečku. V siedmom ročníku zostali brány play-off pre Dinamo zatvorené a v konečnom účtovaní klub obsadil 21. priečku. Rovnako tak tomu bolo i v ôsmej sezóne, no v záverečnom hodnotení o stupienok nižšia priečka s poradovým číslom 22. V uplynulej sezóne Dinamo skončilo najhoršie zo všetkých svojich účinkovaní v KHL a napokon z toho bola predposledná, 28. priečka plejády klubov KHL.

Strieborno-karmínový dres obliekajú predovšetkým domáci hráči z Lotyšska, traja hráči sú z Kanady, dvaja z Litvy, po jednom hráčovi má zastúpenie aj Fínsko, USA a Ruská federácia. Dinamo hráva svoje domáce zápasy v Arēna Rīga, ktorá má kapacitu 10.300 divákov, súčasným hlavným trénerom je domáci Lotyš Ģirts Ankipāns.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenalo Dinamo z 37 zápasov 26 bodov, Slovan odohral o jeden zápas menej a získal doposiaľ 40 bodov.

Najproduktívnejším hráčom v tíme domácich je obranca Miks Indrašis s 24 kanadskými bodmi (13+11), na druhej priečke Danny Kristo s 18 bodmi (8+10). V tíme hostí je na čele kanadského bodovania 22 bodový Colby Genoway (6+16), na druhej pozícii 19 bodový Radek Smoleňák (5+14). Gólman domácich Jānis Kalniņš disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 93,4% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,06 gólov na zápas, Justin Peters s 86,9% úspešnosťou drží priemer 3,48 gólov na zápas. Gólman hostí Jakub Štepánek s 91,9% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,62 gólov na zápas, Marek Mazanec89,9% úspešnosť zásahov s priemerom 3,40 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Arēna Rīga bude hostiť tím od Dunaja a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.