Arsenal prehral a ukončil tak dlhú sériu. Wenger: Hrali sme brilantne

Wenger napriek prehre nachádzal na svojich hráčov iba slová chvály.
Wenger napriek prehre nachádzal na svojich hráčov iba slová chvály. (Autor: SITA/AP)
SITA|2. dec 2017 o 22:34

Hoci Arsenal bol v takmer každej štatistike duelu úspešnejší ako súper, bodovo vyšiel naprázdno.

LONDÝN. Po dvanástich víťazných ligových zápasoch na svojom trávniku našli futbalisti londýnskeho Arsenalu doma premožiteľa v poslednom sobotňajšom zápase 15. kola aktuálneho ročníka anglickej Premier League, keď v šlágri podľahli na Emirates Stadium Manchestru United 1:3.

Diváci videli duel v strhujúcom tempe, v ktorom efektivita hráčov United pred súperovou bránkou a zahadzovanie šancí Arsenalu rozhodli o rezultáte v prospech zverencov trénera Josého Mourinha.

Je paradoxné, že hoci Arsenal bol v takmer každej štatistike duelu suverénne úspešnejší ako súper (75-percentné držanie lopty, strely 33:8, strely na bránku 15:4, rohové kopy 12:1), bodovo vyšiel naprázdno.

Wenger: Hrali sme brilantne

Londýnsky tím hral počas takmer celého zápasu smerom dopredu vynikajúco a premárnil množstvo čistých šancí. Pri mužstve Josého Mourinha stálo neraz šťastie, respektíve ho zachránili skvelé zákroky brankára Davida de Geu.

"Milujem, keď môj tím hrá a bojuje. Arsenal hral v istých momentoch fantastický ofenzívny futbal a spôsobil nám veľa starostí. Musím však povedať, že moji hráči si zaslúžia veľké slová. Toľko ich ani po anglicky neviem - skvelé, fenomenálne, fantastické. Zaslúžili si tri body,“ citoval portál BBC pozápasové vyjadrenie trénera United Mourinha.

Premier League: Arsenal FC - Manchester United: fotogaléria

4.12.2017

Hosťom vyšiel vynikajúco úvod stretnutia, keď ich najprv Ekvádorčan Antonio Valencia už v 4. min poslal do vedenia strelou pomedzi nohy brankára Petra Čecha a o sedem minút kombinačnú akciu zakončil strelou od žrde do bránky Jesse Lingard po chybách obrany Arsenalu.

"Zápas sme vzadu neodštartovali dobre, dostali sme do psychickej nevýhody, boli sme nervózni. Mali sme však dostatok šancí vrátiť sa do zápasu, hrali sme absolútne brilantne a ukázali vysokú kvalitu," znelo hodnotenie kouča londýnskeho klubu Arséna Wengera.

Lingard dal dva góly

Domáci po dvojgólovom manku zvýšili obrátky, zatlačili súpera do hlbokej defenzívy, utvorili si šance - najväčšiu mal Alexandre Lacazette, ale ani na dvakrát neprekonal vynikajúceho brankára De Geu.

"Bol to ťažký zápas, som skutočne šťastný. Strelili sme dva rýchle góly, ale koncom prvého polčasu sme stratili kontrolu nad hrou. Po tom, ako súper znížil stav i po vylúčení Pogbu, sme to mali ťažké,“ sumarizoval španielsky brankár Manchestru De Gea.

Ten zaznamenal v zápase 14 zásahov, viac sa nepodarilo žiadnemu brankárovi v Premier League od sezóny 2003/2004.

Po zmene strán Lacazette v 49. min znížil, ale namiesto vyrovnania hostia šli opäť do dvojgólového vedenia zásluhou Lingarda, ktorý strelil už svoj druhý gól v zápase - v 63. minúte.

"Bolo to skvelé víťazstvo. Myslel som si, že chlapci sú príliš hlboko, najmä v prvom polčase, keď sme boli pod tlakom. V druhom polčase sme sa museli preskupiť a reorganizovať," povedal dvojgólový strelec pre televízny program Match of the Day.

United vyhral na Arsenale po troch rokoch

Od 74. min, keď Paul Pogba nešetrne prišliapol nohu Héctora Bellerína a videl červenú kartu, hrali domáci presilovku, ale na prehre 1:3 už nič nezmenili.

Manchestru United sa podarilo vyhrať na Emirates Stadium po troch rokoch, keď sa na ňom naposledy tešili z víťazstva v novembri 2014 pri prvom plnom bodovom zisku na súperovom trávniku pod vedením trénera Louisa van Gaala.

Sobotňajší zápas bol 18. trénerským súbojom Josého Mourinha a Arséna Wengera. Bilancia vyznieva jednoznačne pre portugalského kouča s deviatimi víťazstvami, siedmimi remízami a iba dvoma prehrami.

Manchestru United patrí po sobote 2. priečka tabuľky so ziskom 35 bodov a 5-bodovým mankom na vedúci Manchester City, ktorý má k dobru nedeľňajší zápas s West Hamom United.

Futbalisti Arsenalu utrpeli ligovú prehru na domácom trávniku po 15 zápasoch, keď na svojom štadióne nepodľahli v Premier League žiadnemu súperovi od januára 2017 (1:2 s Watfordom). V aktuálnej tabuľke im patrí piata pozícia so ziskom 28 bodov.

Domov»Futbal»Anglicko»Arsenal prehral a ukončil tak dlhú sériu. Wenger: Hrali sme brilantne