Momentka zo zápasu Chicago - Los Angeles.
Momentka zo zápasu Chicago - Los Angeles. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|4. dec 2017 o 05:49

Slovenskí hokejisti v stretnutí nebodovali.

NEW YORK. Hokejisti Chicaga Blackhawks neuspeli už štvrtýkrát po sebe, keď podľahli na domácom ľade hráčom Los Angeles Kings 1:3 v nedeľňajšom stretnutí severoamerickej NHL. Pre hostí to bolo piate víťazstvo v sérii.

Slovenskí útočníci Richard Pánik a Marián Gáborík nebodovali.

Prvý menovaný odohral v drese Blackhawks takmer dvanásť minút a prezentoval sa jedným bodyčekom. Jeho protihráč Gáborík bol na ľade takmer trinásť minút a brankára domácich ohrozil dvoma streleckými pokusmi. Dve minúty sedel na trestnej lavici za hákovanie.

Pozrite si momentky zo zápasu Chicago - Los Angeles: fotogaléria

4.12.2017

Brankár Chicaga dostal iba jeden gól

Hráči Chicaga hrali počas úvodných dvoch tretín až štyrikrát presilovú hru, no ani jednu z nich nevyužili. Skóre stretnutia otvoril až v 50. minúte hosťujúci Christian Folin.

V 58. minúte zvýšil do prázdnej bránky Dustin Brown.

O sedemnásť sekúnd vykresal iskričku nádeje pre Chicago presným zásahom Jonathan Toews. Triumf Kings spečatil opäť do opustenej bránky 52 sekúnd pred záverečnou sirénou kapitán Anže Kopitar.

Gólman Blackhawks Anton Forsberg zneškodnil 21 z 22 striel súpera a dosiahol 95,50-percentuálnu úspešnosť zákrokov.

Jeho náprotivok Jonathan Quick zastavil 24 z 25 striel domácich (96,60%).

"Na začiatku sme hrali tak, ako sme chceli a myslím si, že v prvej tretine sme určovali tempo hry. V druhej časti to bolo o dosť horšie, no Quick nás podržal. V treťom dejstve sme našli spôsob ako zvíťaziť," zhodnotil pre nhl.com Kopitar, ktorý si okrem gólu pripísal i asistenciu.

"Forsberg sa opäť veľmi snažil a bol pre nás dôležitý. Robil všetko, čo od neho potrebujeme. Musíme ho však podporiť, vytvoriť niečo v ofenzíve a pokúsiť sa pre neho zvíťaziť," uviedol kapitán Chicaga Toews.

Stone: Tak trápne som sa ešte necítil

Hokejisti Ottawy Senators prehrali ôsmykrát v ostatných deviatich zápasoch, keď vo Winnipegu utŕžili od Jets debakel 0:5.

Štyri body za jeden gól a tri asistencie získal Blake Wheeler. Tridsaťjedenročný krídelník je so ziskom 35 bodov štvrtým najproduktívnejším hráčom celej súťaže, s 28 gólovými prihrávkami je zároveň najlepším asistentom v NHL.

Jeden z fanúšikov Ottawy vysokú prehru nezvládol a na ľad hodil svoj dres.
Jeden z fanúšikov Ottawy vysokú prehru nezvládol a na ľad hodil svoj dres. (Autor: TASR/AP)

Brankár Winnipegu Connor Hellebuyck zastavil všetkých 21 striel hráčov Senators a pripísal si prvé čisté konto v aktuálnej sezóne.

Winnipeg prestrieľal hostí pomerom 49:21. V bránke Senators začal Mike Condon, no po piatich inkasovaných góloch z 22 striel ho v 37. minúte vymenil Craig Anderson. Ten zastavil všetkých 27 striel, ktoré naňho smerovali.

"Nebol to najlepší zápas Ottawy, iba 60-minútovka, v ktorej sme získali dva body. Zabudneme na tento zápas rovnako rýchlo, ako sme ho odohrali," skonštatoval tréner Winnipegu Paul Maurice. "Ešte som sa tak trápne necítil, odkedy pôsobím v NHL," povzdychol si útočník Sens Mark Stone.

NHL 2017/2018 - základná časť (4. december):

Chicago - Los Angeles 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Góly: 59. J. Toews (Seabrook) - 50. Folin (D. Brown, Kopitar), 58. D. Brown (Pearson, Forbort), 60. Kopitar

/útočník Richard Pánik (Chicago) odohral 11:57 minúty a prezentoval sa iba jedným bodyčekom, útočník Marián Gáborík (LA) odohral 12:52 minúty, dvakrát vystrelil na bránu súpera, dostal dve trestné minúty za hákovanie a raz získal puk/

Winnipeg - Ottawa 5:0 (2:0, 3:0, 0:0)

Góly: 3. Scheifele (Wheeler, Byfuglien), 6. Perreault (Trouba, Wheeler), 24. Wheeler (Scheifele, Perreault), 27. Laine (Wheeler, Byfuglien), 27. T. Myers (Little, Perreault)

/útočník Marko Daňo (Winnipeg) nehral/

Colorado - Dallas 2:7 (0:2, 2:2, 2:7)

Góly: 21. Rantanen (MacKinnon), 33. Comeau (Nieto, Barrie) - 15. Seguin, 20. Seguin (Radulov, J. Klingberg), 27. Spezza (D. Shore, J. Klingberg), 28. Pateryn (A. Radulov, Jamie Benn), 45. B. Ritchie (McKenzie), 58. D. Shore, 59. B. Ritchie (Faksa, Lindell)

Las Vegas - Arizona 3:2pp (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 23. Tuch (C. Miller, Eakin), 41. Marchessault (Schmidt, W. Karlsson), 64. R. Smith (Marchessault) - 34. Chychrun (M. Domi, C. Fischer), 49. Stepan (M. Domi, Keller)

Domov»Hokej»NHL»Pánik hral proti Gáboríkovi, Los Angeles strelilo z troch gólov dva do prázdnej brány