Slovenky postúpili do štvrťfinále, Nemecku strelili sedem gólov

Sportnet|5. dec 2017 o 00:00

Ďalším súperom slovenských florbalistiek bude Fínsko.

MS vo florbale žien - play off o štvrťfinále:

Nemecko - Slovensko 3:7 (1:2, 1:3, 1:2)

Góly: 9. Schimanská (Baumgartenová), 26. Neumannová (Baumgartenová), 58. Neumannová (Baumgartenová) - 3. Ferenčíková (P. Hudáková), 8. Košturiaková (Hudáková), 27. Košturiaková (Ferenčíková), 36. Šponiarová (P. Hudáková), 40. Klapitová (Šidlová), 46. Košturiaková (P. Hudáková), 60. Cupráková (Trošková).

Rozhodovali: Kirjonen, Sirkka (obaja Fín.), vylúčené: 1:1, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 2031 divákov.

Nemecko: Brünnová - Timmelová, Pradelová, Holstová, Beppler-Altová, Mena Königová, Schulzová, Jensenová - Baumgartenová, Neumannová, Schimanská - Bestová, Kleerbaumová, Kuhlmannová - Mietzová, Entelmannová, Weikumová - Brökerová, Grünewaldová

SR: Krištofová - Ďuríková, Šponiarová, Šidlová, Klapitová, Kocurová, Bobotová - Ferenčíková, Košturiaková, P. Hudáková - K. Hudáková, Trošková, Kvasková - Cupráková, Robová, Dzurinová - Boľová, Grossová, Pintérová

<>

BRATISLAVA. Slovenské florbalové reprezentantky postúpili na MS v Bratislave medzi najlepšiu osmičku. V utorkovom súboji play off o štvrťfinále zdolali v Aréne Ondreja Nepelu Nemky presvedčivo 7:3.

Zverenky trénera Michala Jedličku zaznamenali úspech aj vo svojom štvrtom vystúpení na šampionáte. Po tom, čo vyhrali základnú C-skupinu s plným počtom šiestich bodov, herne dominovali aj v dueli so štvrtým tímom B-skupiny.

Nemky síce dokázali vyrovnať z 0:2 na 2:2, v druhej tretine však tím z usporiadateľskej krajiny zrýchlil hru, odskočil súperovi na rozdiel troch gólov a potom už pohodlne kontroloval vývoj stretnutia.

Pozrite si, ako prebiehal zápas o štvrťfinále MS (fotogaléria): fotogaléria

5.12.2017

Hetrikom sa na triumfe SR podieľala kapitánka Lucia Košturiaková.

Už teraz je jasné, že Slovenky minimálne vyrovnajú historicky najlepšie umiestenie na MS, ktorým bola ôsma priečka z roku 2015.

Vo štvrťfinále narazia vo štvrtok o 17.00 h proti veľkým favoritkám a ašpirantkám na zlato Fínkam. Nemky čaká iba boj o 9.-12. miesto.

Hlasy po zápase:

Michal Jedlička (tréner SR): "Čakali sme, že to bude trochu jednoduchšie. Začali sme slušne a v tlaku, no prvá tretina nám úplne nevyšla; nepremenili sme šance. Podarilo sa nám v druhej tretine zápas zlomiť a duel sme v pohode dohrali do konca. Dnes to však nebol náš dobrý výkon. Od zajtra sa pripravujeme na Fínky, vyskúšame si nejaké varianty. Musíme mať vo štvrtok veľa šťastia, musí zachytať brankárka, musíme byť produktívni a hrať s loptičkou, inak nevydržíme tempo. Budeme absolútni outsideri, no je to šport, môže sa stať všetko. "

Michaela Šponiarová (hráčka SR): "Museli sme dnešný zápas zvládnuť, výkon ma však neteší. Bolo to z našej strany zbrklé, určite máme na čom zapracovať. Vedenie 2:0 akoby nám trochu uškodilo. Som rada, že sme to prekonali a že Betka je v poriadku."

Karolína Krištofová (brankárka SR): "Prvé dve tretiny sa pred mojou bránkou takmer nič nedialo. V tretej tretine sa mi podarilo trochu podržať tím, to ma teší. Bol úžasný pocit, keď diváci skandovali moje meno. Naše obrankyne sú super a veľmi mi pomohli. Tréner však povedal, že máme dostať maximálne dva góly a dostali sme tri, tak trochu na tom musíme zapracovať."

Alžbeta Ďuríková (hráčka SR): "Cítila som trhnutie v kolene, dosť to bolelo. Myslela som si, že som na šampionáte dohrala. Našťastie, podarilo sa mi to rozhýbať. Tréner ma chcel šetriť na Fínky, no aspoň trochu som sa dostala do hry. Nedali sme toľko gólov, koľko sme chceli, no vyhrali sme. Vo štvrtok to bude pre nás malé finále."

Stručný priebeh zápasu:

Slovenky od úvodu diktovali tempo hry a po góloch najskúsenejších hráčok Ferenčíkovej a Košturiakovej viedli už v 8. minúte 2:0.

Nemky to však nezrazilo do kolien, naopak agresívnou hrou a zhustenou obranou začali domáce hráčky umne vytláčať do rohov a sami nebezpečne hrozili z brejkov.

Najprv znížila skóre Schimanská a potom brankárka Krištofová predviedla sériu zázračných zákrokov pri šanci Kleerbaumovej.

V 26. min. vyšla Nemkám rýchla kontra, na konci ktorej Neumannová vyrovnala na 2:2. Darmo domáce družstvo reklamovalo, že akcii predchádzal faul na Ďuríkovú, ktorá sa v bolestiach zvíjala na hracej ploche, gól platil.

Odpoveď Sloveniek bola však rýchla, presilovku využila kapitánka Košturiaková a vrátila svojmu tímu vedenie. Do slovenských radov tým opäť vliala pokoj.

Zverenky Michala Jedličku dokázali v ďalších minútach lepšie kombinovať a najmä rýchlejšie prechádzať do útoku, čo sa prejavilo aj na skóre. Na 4:2 zvýšila Šponiarová a piaty zásah pridala z dorážky Klapitová.

V tretej tretine Slovenky s prehľadom kontrolovali vývoj. V 46. min. zvýšila na 6:2 Košturiaková, ktorá tak skompletizovala svoj hetrik.

Nemky si päť minút pred koncom zobrali oddychový čas, ale viac ako k zníženiu na konečných 3:6 im to nepomohlo. Naopak, záverečnú bodku za stretnutím dala gólom do prázdnej bránky Cupráková.

Online prenos: Slovensko - Nemecko (MS žien vo florbale 2017, play-off o štvrťfinále)

MS žien Predkolo 2017/2018
05.12.2017 o 16:00
Nemecko
3:7
(1:2, 1:3, 1:2)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 9. Schimanská (Baumgartenová), 26. Neumannová (Baumgartenová), 58. Neumannová (Baumgartenová) – 3. Ferenčíková (Hudáková), 8. Košturiaková (Hudáková), 27. Košturiaková (Ferenčíková), 36. Šponiarová (Hudáková), 40. Klapitová (Šidlová), 46. Košturiaková (Hudáková), 60. Cupráková (Trošková).
Výborne! Slovenské florbalové reprezentantky zvládli svoj zatiaľ najnáročnejší súboj na domácich majstrovstvách sveta, keď po tuhom boji zdolali Nemecko 7:3. Priebeh zápasu však nebol až taký jasný, ako nazančuje výsledok. Nemky tvrdo bojovali a poriadne preverili aj defenzívu slovenského tímu. Slovenky teraz čaká ďalší deň voľna a vo štvrtok nastúpia na mimoriadne náročné štvrťfinálové stretnutie proti Fínsku. Pre dnešok je to už odo mňa zo Zimného štadióna Ondreja Nepelu všetko, prenosom vás sprevádzal Jakub Kocourek!
59:20
goalSlovensko dalo gól! A je definitívne rozhodnuté. Po viacerých tvrdých súbojoch o loptičku pri mantineloch aj na polovici ihriska sa Slovenky presunuli na nemeckú polovicu ihriska a LENKA CUPRÁKOVÁ aj silou vôle dotlačila loptičku za bránkovú čiaru. Asistencia: Trošková.
58:10
importantNemky hrali bez brankárky, čo chcela využiť Denisa Ferenčíková, no veľmi dobre sa s ňou vrátila až dvojica súperiek, ktoré napokon vytečovali jej strelu mimo ihriska.
57:21
goalNemecko dalo gól!
Tlak nemeckých florbalistiek bol v psoledných minútach taký veľký, že už sa to inak ani nemohlo skončiť. Proti strele Pauline Baumgartenovej ešte Karolína Krištofová dokázala zasiahnuť, no na dorážku LAURY NEUMANNOVEJ už nemala nárok. Asistencia: Baumgartenová.
57:07
Tak na toto sa nepozeralo vôbec príjemne. Po strete s nemeckou obrankyňou zostala chvíľu na hracej ploche ležať otrasená Lenka Cupráková. Vyzerá to však, že bude v poriadku.
56:05
importantTak v týchto momentoch je to doslova zdrvujúci tlak zo strany Nemecka, Karolína Krištofová predvádza jeden krajší zákrok za druhým a nedovoľuje Nemkám priblížiť sa na rozdiel troch gólov.
55:54
Tlak Nemecka pokračuje, no Anna Lena Bestová tentokrát páli nad bránu Karolíny Krištofovej.
55:28
Anna-Lena Bestová sa pokúsila prekvapiť strelou z ťažkého uhla Karolínu Krištofovú v bránke Slovenska, no tá aj s menšími problémami dokázala zasiahnuť.
55:14
Rozhodca tentokrát píska v neprospech Slovenska, keď Michaela Šponiarová poslala v rohu za našou bránkou k zemi Pauline Baumgartenovú. Nemecko si berie oddychový čas a pokúsi sa ešte zvrátiť nepriaznivý stav tohto zápasu.
54:04
Šárka Boľová získala loptičku na vlastnej polovici, pekne sa obtočila okolo súperky a preniesla hru doľava na Lenku Cuprákovú. Proti jej ďalekonosnej strele zsahuje Christa Brünnová.
53:35
Nemecké florbalistky znova na polovici Slovenska, po ich aktivite na pravej strane budú rozohrávať štandardnú situáciu z pravej strany.
52:46
Dobrá práca od Alžbety Ďuríkovej, ktorá najskôr zblkovala strelu z nemeckých hokejok, následne zaviezla loptičku na polovicu súperiek, kde nebezpečne do horných partií bránky strieľala Barbora Kocúrová.
51:44
Paulína Hudáková bola pred týmto zápasom najlepšou strelkyňou Sloveniek, no dnes si zatiaľ pripisuje len asistencie. Tentokrát znova stroskotala so svojim streleckým pokusom z ľavej strany.
50:39
A znova smola na hokejke Kristíny Hudákovej, ktorá dorážala nahadzovanú loptičku od Andrey Šidlovej len mimo nemeckej bránky.
49:41
importantKristína Hudáková má jednoduhco smolu. Andrea Šidlová pre ňu vybojovala lotpičku na polovici ihriska do samostantého úniku, no Christa Brünnová jej zakončenie do ľavého horného rohu očakávala. Následne Kristína vracala loptičku do bránkoviska, odkiaľ ju nedokázala doraziť Šárka Boľová.
48:50
Nemecké florbalistky predvádzajú dobrý pohyb na polovici Slovenska, naše reprezentantky ich však dokážu vytláčať z ideálnych streleckých pozícií.
47:45
Nemky to skúsili nahodenou loptičkou, ktorú pred Karolínou Krištofovou tečovala tiesnená Elena Brökerová, no slovenská gólmanka opäť predviedla dobrý reflex.
46:20
importantFantastická Karolína Krištofová! Alžbeta Ďuríková sa vydala na ofenzívny výlet, kde si však nerozumela s Lenkou Cuprákovou, Nemky podnikli rýchly protiútok a Karolína Krištofová musela ukázať ďalší famózny zákrok, keď sa na poslednú chvíľu dokázala presunúť k svojej ľavej žrdke!
45:07
goalSlovensko dalo gól! Výborne, Slovenky vedú už o štyri góly. Postarala sa o to svojim tretím dnešným presným zásahom kapitánka LUCIA KOŠTURIAKOVÁ, ktorej asistoval kto iný ako Paulína Hudáková. Asistencia: Paulína Hudáková.
44:30
Barbora Kocúrová takticky prerušila hru, Nemky však svoju štandardnú situáciu z ľavej strany vôbec nezvládli a Karolína Krištofová môže založiť ďalší útok Slovenska.
43:57
importantObrovskú bojovnosť za bránkou Nemecka predviedla Lenka Cupráková, ktorá vybojovala loptičku od nemeckej obrankyne, poslala ju do bránkoviska, odkiaľ však Katarína Klapitová prestreľuje!
42:53
importantDobrá správa. Alžbeta Ďuríková je na palubovke. Teraz dokonca pripravila dobrú stireľanú prihrávku na teč pre Luciu Košturiakovú, loptička končí tesne mimo!
42:00
Prvá formácia to skúsila postupnou formácoiou, ktorú však Nemky prečítali, Vanessa Weikumová ale pri svojom nájazde na Karolínu Krištofovú bránku vôbec netrafila.
41:30
Druhá formácia prišla na krátke striedanie, počas ktorého sa v dobrej pozícii pred bránkou súperiek ocitla Jana Trošková. Tá následne musle a bojovať aj v strede ihriska, kde napokon rozhodca prerušuje hru a prisudzuje loptičku Slovenkám.
40:43
Na mieste zranenej obrankyne Alžbety Ďuríkovej do tretej tretiny nastúpila Klaudia Robová. Tá teraz nahadzovala lotpičku priamo do bránkoviska, odkiaľ ju po zákroku brankárky Brünnovej dokázali Nemky odpratať.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Slovenské reprezentantky zvládli aj druhú tretinu osemfinálového súboja proti Nemecku, keď v nej strelili tri góly. Do čierneho sa trafili Lucia Košturiaková, Michaela Šponiarová a Katarína Klapitová. Nemecké florbalistky však hrajú mimoriadne agresívne, čo im prinieslo aj gólové ovocie, keď ich druhý presný zásah zaznamenala Laura Neumannová. Navyše, pred inkasovaným gólom sa zranila slovenská obrankyňa Alžbeta Ďuríková a vyzerá to tak, že do dnešného zápasu už nezasiahne. Do poslednej tretiny idú Slovenky s trojgólovým náskokom, tak verme, že sa im ho podarí udržať.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:11
goalSlovensko dalo gól! Slovenky odskakujú v závere druhej tretiny na rozdiel troch gólov. Andrea Šidlová najskôr dobre zapracovala v defenzíve, následne potiahla loptičku nahodila ju na nemeckú brankárku, ktorá ju vyrazila len pred seba a KATARÍNA KLAPITOVÁ ju dorazila nekompromisne do ľavého horného rohu bránky! Asistencia: Šidlová.
38:49
Klaudia Robová dostala prihrávku na os ihriska od Lenky Cuprákovej, jej strela bekhendom bránku Nemecka míňa.
37:55
Slovenky si teraz trochu nerozumeli v kombinácii na pravej strane, loptička sa dostala k ľavému mantinelu, kde však dokázala aktivitu Nemecka prerušiť Viktória Bobotová.
36:51
Pekná kombinácia prvej slovenskej formácie v pôvodnom zložení. Cez Paulínu Hudákovú a Luciu Košturiakovú sa loptička dostala k Denise Ferenčíkovej, tá však bránku Christy Brünnovej míňa.
35:27
goalSlovensko dalo gól! Aké je to jednoduché, keď sa to vie. Paulína Hudáková rozohrávala štandardnú situáciu z pravého rohu, našla MICHAELU ŠPONIAROVÚ, a tá prestrelila všetko, čo jej stálo v ceste! Asistencia: Paulína Hudáková.
34:46
Peknú kombináciu druhej formácie nedokázala Katarína Klapitová zakončiť, keď bola dobre pokrytá nemeckou obrankyňou a následne si musela dať pozor aj Karolína Krištofová.
33:49
Na opačnej strane ihriska sa teraz proti pravidlám previnila Katarína Klapitová, a tak môžu Nemky vymyslieť niečo na polovici Slovenska.
32:46
importantŠkoda! Kristína Huáková pripravila loptičku ako na podnose pre svoju sestru Paulínu, tá ju minula! V opačnom prípade by nemala nemecká gólmanka Brünnová žiadnu šancu!
31:21
Zdá sa, že sestry Hudákové zaradil tréner Jedlička do jednej formácie a tie okamžite ukazujú skvelú súhru, keď sa tentokrát Kristína Hudáková snažila doraziť zakončenie svojej sestry Paulíny.
30:18
importantLucia Košturiaková minula loptičku pred poloodkrytou bránkou Nemecka! Na zaplnených tribúnach Arény Ondreja Nepelu sa ozval hlasný výdych!
29:53
Lucia Košturiaková preniesla hru krížom cez polovicu Nemecka na Paulínu Hudákovú, no tá má dnes zatiaľ trochu smoly, keď si loptičku musela spracovávať a následne ju triafala zo vzduchu.
28:25
importantNeuveriteľné, čo teraz nepremenila Paulína Hudáková! Jej sestra Kristína jej pripravila ideálnu pozíciu, Paulíne stačilo zasunúť loptičku do odkrytej bránky, no napokon minula!
27:15
Slovenské florbalistky sú po vedúcom góle ako pokropené živou vodou a stále viac sa tlačia do zakončenia. Verme, že sa im podarí dosiahnuť nejaký poisťujúci presný zásah.
26:41
goalSlovensko dalo gól! Výborne! Slovenské reprezentantky využívajú svoju prvú presilúv hru na týchto majstrovstvách sveta, keď sa po peknej kombinácii presadila LUCIA KOŠTURIAKOVÁ! Asistencia: Ferenčíková.
26:21
Slovenky dostávajú ideálnu príležitosť pomstiť zranenie Alžbety Ďuríkovej a dostať sa do opätovného vedenia, keď si na trestnú lavicu odchádza sadnúť Vanessa Weikumová.
25:21
Tak to snáď ani nemôže byť pravda. V strede palubovky zostala ležať zranená Alžbeta Ďuríková a Nemky využívajú dieru v našej defenzíve na vyrovnávajúci gól, keď sa presadila LAURA NEUMANNOVÁ. Asistencia: Baumgartenová.
24:42
Nemky sa najmä v defenzíve evidentne svedomito pripravili na našu najúdernejšiu formáciu a dokážu naše najproduktívnejšie hráčky vytláčať z dobrých streleckých pozícií.
23:50
importantTak to je obrovská škoda! V rohu za nemeckou bránkou skvelým spôsobom zabojovala Lenka Cupráková, narovnala si loptičku na os ihriska, no jej strela tesne minula pravú žrď nemeckej bránky!
22:53
Paulína Hudáková s Denisou Ferenčíkovou za nemeckou bránkou vyvinuli tlak na Juliu Pradelovú, loptička preskočila mantinel a hra je prerušená. Julia Pradelová však pri tomto súboji utrpela nejaké menšie zranenie a krívajúc odchádza striedať.
21:46
Klaudia Robová prerušila kombináciu Nemiek spoza bránky Karolíny Krištofovej, Daniela Kvasková si však následne nespracovala náročnú prihrávku od Kataríny Klapitovej.
20:48
Slovenky začali druhú tretinu v oslabení, no fantasitkcú robotu odviedla najskôr Michaela Šponiarová a následne aj Denisa Ferenčíková, ktoré na polovici Nemecka nazbierali poriadnu porciu sekúnd a trest Paulíny Hudákovej sa už chýli ku koncu.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Už po úvodnej tretine zápasu osemfinálového duelu je vidieť, že Nemecko je úplne iný súper v porovnaní s tými, s ktorými sa Slovenky stretli v základnej skupine. Nemky hrajú omnoho agresívnejšie, a to aj na polovici Slovenska, čo spôsobuje našej defenzíve pomerne výrzané problémy. Napriek tomu Slovensko po prvých dvadsiatich minútach vyhráva 2:1, keď sa presadili Denisa Ferenčíková s Luciou Košturiakovou, za Nemecko znižovala Riccarda Schimanská.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
Slovenky však záver prvej tretiny v početne nevýhode zvládli s loptičkou vo svojej moci a úvodnú dvadsaťminútovku tak prečkali bez ujmy.
19:03
Tak to je nepríjemnosť na záver náročnej prvej tretiny. Slovenky totiž budú hrať v štyroch, keď sa Paulína Hudáková previnila voči pravidlám a za nedovolené bránenie v hre si odcháádza sadnúť na dve minúty na trestnú lavicu.
18:49
Prvá formácia Slovenska znova nebola ďaleko od gólu, no Lucia Košturiaková ani Paulína Hudáková so svojimi dorážkami neuspeli prit Christe Brünnovej.
18:33
Jana Trošková sa snažila natlačiť do bránkoviska, no neuspela. Navyše, pri pravom mantineli zostala na chvíľu ležať Kristína Hduáková, ktorá však napokon po svojich odišla striedať. Verme, že Kristína bude v poriadku.
17:45
Tak to je škoda. Po dobrej práci v defenzíve od Lucie Košturiakovej a Alžbety Ďuríkovej mohli Slovenky vyraziť do protiútoku, no Denisa Ferenčíková sa ešte trochu zbytočne snažila na ľavom krídle nájsť Paulínu Hudákovú.
16:52
Karolína Krištofová si pripisuje ďalší zákrok, keď tentokrát pomerne jednoducho vyrazila loptičku svojou ľavačkou po strele od Aleny Holstovej.
16:32
Na polovici súperiek bola usadená aj druhá formácia, no tam o loptičku prišla Kristína Hudáková, a tak sa Slovenky musia stiahnuť znova do obrany.
15:37
Tak to je obrovský tlak prvej formácie Slovenska! Christa Brünnová musela postupne vytiahnuť fantasický zákrok proti Ferenčíkovej, Košturiakovej, aj Paulíne Hudákovej!
14:25
Veľkú príležitosť tentokrát mali aj Slovenky, keď sa v dobrej streleckej pozícii ocitla Daniela Kvasková, no nemeckú bránku tesne netrafila.
13:35
importantFantastická Karolína Krištofová! Tá teraz sériou úžasných zákrokov zabránila Randi Kleerbaumovej v dosiahnutí vyrovnávajúceho gólu!
12:59
Tak napokon sme videli najmä dobrú pozičnú obranu Nemiek, ktoré zblokovali snáď tri strelecké pokusy od Lucie Košturiakovej.
11:45
Slovenky sa po dlšom čase dostávajú k nejakému súvislejšiemu manévrovaniu s loptičkou na polovici Nemecka. Na palubovke máme prvú formáciu, tak sa snáď máme znova na čo tešiť.
10:59
Skvelou prácou teraz slovenskej defenzíve pomohla Patrícia-Mária Dzurinová, ktorá sa obetavo položila do strely nemeckej obrankyne od polovice ihriska.
9:50
Tak dnešný zápas v Aréne Ondreja Nepelu má zatiaľ vynikajúce tempo a brankárky na oboch stranách sa rozhodnee nenudia. Hra sa prelieva z jednej strany na druhú.
8:58
Nemky sa však nevzdávajú a naďalej tvrdo napádajú na polovici Slovenska, čo im tentokrát už prinieslo ovocie v podobe streleného gólu. Po nedorozumení v našej defenzíve sa presadila RICCARDA SCHMIANSKÁ. Asistencia: Bamgartenová
7:11
goalSlovensko dalo gól! Pekná akcia Sloveniek prináša druhý gól. Paulína Hudáková pekne preniesla hru doprava, kde LUCIA KOŠTURIAKOVÁ nič nevymýšľala a prepálila nemeckú gólmanku! Asistencia: Paulína Hudáková.
6:53
Nemky sa snažia byť na polovici Slovenska mimoriadne agresívne, čo si teraz odniesla Andrea Šidlová, ktorá dostala úder hokejkou do tváre od svojej súperky, no bez trestu na strane Nemecka.
5:45
Andrea Šidlová si na pravej strane ofenzívy Slovenska nerozumela s Janou Troškovou, a tak budú pri lopte ooäť nemecké florbalistky, ktoré môžu založiť ďalší útok.
4:55
Nemecké florbalistky predviedli dobrú aktivitu na polovicu našich reprezentantiek, keď niekoľkokrát dokázala loptičku na svoju hokejku získať najmä Anne-Marie Mietzová, no tá následne prihrala len na hokejku Lucie Košturiakovej.
3:49
Kristína Hudáková pálila náprahom z pravého krídla, Christa Bünnová loptičku vytlačila vedľa bránky, Slovenky však zostávajú v ofenzíve.
2:58
Nemky sa zatiaľ snažia tlačiť do ofenzívy najmä po svojej ľavej strane, odkiaľ to teraz smerom na bránku Karolíny Krištofovej skúšala celkom nebezpečne Katja Timmelová.
2:07
goalSlovensko dalo gól! Skvelé, Slovenky sa dostávajú do rýchleho vedenia, keď Paulína Hudáková prihrala na hranicu bránkoviska DENISE FERENČÍKOVEJ, a tá prestreľuje Christu Brünnovú v bránke Nemecka! Asistencia: Paulína Hudáková.
1:56
Poprvýkrát boli v ofenzíve aj reprezentantky Nemecka, Andrea Šidlová tam poslala k zemi Franzisku Kuhlmannovú, no tá následne poslala loptičku len do rúk Karolíny Krištofovej.
0:52
Tentrokrát si Košturiaková s Ferenčíkovou svoje úlohy vymenili, no Denisa Ferenčíková trafila len pred sebou stojacu Juliu Pradelovú.
0:28
Slovenky sa hneď od úvodu tlačia pred bránku Nemecka, Lucia Košturiaková však po prihrávke od Denisy Ferenčíkovej neprestrelila húštinu tiel pred sebou.
00:01
Pekné popoludnie zo Zimného štadióna Ondreja Nepelu! Florbalové majstrovstvá sveta žien v Bratislave dospeli do svojej vyraďovacej fázy, v ktorej nechýba ani slovenská reprezentácia. Tú dnes čaká súboj o postup do štvrťfinále proti reprezentácii Nemecka. Oba tímy už sú na hracej ploche. Vypočuli sme si hymny oboch krajín, zostáva predstaviť otváracie formácie a osemfinálový zápas sa môže začať!

Zdroj: youtube

Nemecko: Brünnová (Recková) – Pradelová, Timmelová, Schimanská, Baumgartenová – Beppler-Altová, Holstová, Kuhlmannová, Kleerbaumová, Bestová – Schulzová, Mena Königová, Weikumová, Entelmannová, Mietzová – Jensenová, Grünewaldová, Brökerová

Slovensko: Krištofová (Hlavatá) – Šponiarová, Ďuríková, Paulína Hudáková, Košturiaková, Ferenčíková – Klapitová, Šidlová, Kvasková, Trošková, Kristína Hudáková – Bobotová, Kocúrová, Dzurinová, Robová, Cupráková – Pintérová, Grossová, Boľová.
Vážení fanúšikovia!

Majstrovstvá sveta žien vo florbale pokračujú v Bratisalve piatym hracím dňom. Slovenské reprezentantky si po suverénnom víťazstve v základnej C-skupine dopriali včera deň voľna, počas ktorého spoznali svojho súpera do osemfinálového predkola. Stali sa ním Nemky. Zápas Sloveniek o postup do štvrťfinále sa na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu začína o 16:00.

NEMECKO

Nemecko na tomto svetovom šampionáte tak trochu zaostáva za očakávaniami. Napriek tomu, že bolo členom mimoriadne silnej základnej B-skupiny, najmä z hľadiska výkonov sa od nich čakalo predsa len trochu viac. Do turnaja vstúpili výpraskom od vysoko favorizovaných Švédiek v pomere 2:23. No a práve dva góly do siete úradujúcich majsteriek sveta boli jedinými dvoma presnými zásahmi, ktoré nemecké florbalistky v základnej skupine dokázali streliť. V nasledujúcom dueli totiž museli predýchať ďalší debakel, tentokrát 14:0, ktorý im uštredrili Švajčiarky. Vo včerajšom súboji o výhodnejšiu pozíciu v osemfinálovom predkole zverenky trénera Simona Brechbuhlera nestačili ani na Poľky, ktorým najmä po nezvládnutej úvodnej tretine, kedy inkasovali až trikrát, napokon podľahli jednoznačne 0:5. Ak chcú dnes Nemky proti rozbehnutým Slovenkám uspieť, budú sa musieť vyvyrovať nezvládnutého vstupu do zápasu. V prvej tretine im totiž Švédky nastrieľali osem, Švajčiarky štyri a Poľky tri góly.

SLOVENSKO

Slovenky bez najmenších komplikácií potvrdili úlohu favoritiek vo svojej základnej skupine. Postupne zdolali vysokým rozdielom Singapur, Estónsko a napokon aj Austráliu. Pri vstupe do turnaja proti Singapurčankám ich nerozhodil ani úvodný inkasovaný gól, celý priebeh zápasu kontrolovali a napokon zvíťazili 12:2. Nasledoval sobotňajší súboj proti Estónkam. Aj v ňom sa zverenky českého trénera Michala Jedličku trochu pomalšie rozbiehali. Znova inkasovali ako prvé, slabšiu pasáž si vybrali aj v polovici stretnutia, no víťazstvo po výsledku 10:3 im neuniklo. No a na záver základnej skupiny predviedli Slovenky doslova galapredstavenie, keď Austráliu zničili výsledkom 21:1. Slovensko je po základných skupinách tímom s druhým najvyšším počtom strelených gólov, hneď po suverénnom Švédsku, keď ich nastrieľalo celkovo 43. Podľa toho vyzerá aj tabuľká produktivity, ktorej vládne neudržateľná Paulína Hudáková. Tá v troch zápasoch nazbierala 18 bodov za 8 gólov a 10 asistencií. Osem presných zásahov majú na svojom konte aj Denisa Ferenčíková, ktorá pridala štyri asistencie a kapitánka Lucia Košturiaková. Tá sa prezentovala aj troma gólovými prihrávkami.

Domov»Ďalšie športy»Slovenky postúpili do štvrťfinále, Nemecku strelili sedem gólov