Štvrtok, 6. august, 2020 | Meniny má JozefinaKrížovkyKrížovky

Durant a Curry mohli v závere oddychovať. Hráči Golden State poľahky uspeli u súpera

Skvelý výkon predviedol v drese Oklahomy Russell Westbrook.

Kevin Durant (vľavo) a Stephen Curry.Kevin Durant (vľavo) a Stephen Curry. (Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Hráči Golden State zvíťazili na palubovke Miami hladko 123:95 v nedeľňajšom stretnutí basketbalovej NBA. Prvá štvrtina patrila domácim, no zvyšok zápasu ovládli suverénni hostia.

Heat nevyšla najmä tretia 12-minútovka, v ktorej dominovali Warriors a uspeli v nej 37:17. Úlohu kľúčových osobností Golden State potvrdili Stephen Curry a Kevin Durant. Prvý menovaný nastrieľal aj vďaka piatim trojkám 30 bodov, Durant pridal 24.

Ani jeden z nich už nezasiahol do záverečného dejstva po tom, ako sa im tréner Steve Kerr rozhodol dopriať oddych. "Len sa snažím byť čo najefektívnejší, nie je za tým žiadne kúzlo," uviedol na margo svojho výkonu Curry.

New York zaváhal

Úlohu favorita zvládol aj Houston, keď v Los Angeles zdolal Lakers 118:95. Rockets zvíťazili v siedmom stretnutí v sérii a neohrozene kraľujú Západnej konferencii. V profilige je lepší už iba Boston.

Domáci držali krok so súperom iba do začiatku druhej štvrtiny, keď viedli o tri body. Potom už len doťahovali. V drese hostí sa s 36 bodmi bysol James Harden. Lakers utrpeli piatu prehru v sérii, celkovo štrnástu v prebiehajúcej sezóne.

Prečítajte si tiež: Prekonal legendu, stal sa legendou. Ešte pár rokov a bude najlepším v histórii Čítajte

New York, ktorý prekvapujúco bojuje o priečky pre play-off, doma zaváhal a podľahol Orlandu 100:105. Magic si už v úvode duelu utvorili 17-bodový náskok, ten však v priebehu zápasu premrhali a v záverečnej štvrtine dokonca aj zaostávali o bod.

Knicks však za stavu 85:85 neustrážili Nikolu Vučeviča, ktorý deviatimi bodmi zabezpečil hosťom rozhodujúci náskok. Celkovo zaťažil ich konto 34 bodmi.

"Cítil som sa dobre. Potrebovali sme zvíťaziť, preto som sa snažil hrať čo najagresívnejšie a pomôcť tímu," povedal 27-ročný Čiernohorec so švajčiarskym rodiskom.

Westbrook s triple-double

Russell Westbrook dosiahol svoje siedme triple-double v tejto sezóne a doviedol tím Oklahoma City k domácemu triumfu nad San Antoniom 90:87.

Dvadsaťdeväťročný rozohrávač nazbieral 22 bodov a pridal po desať doskokov a asistencií.

"Víťazstvo sa vždy cení, v profilige nie je samozrejmosťou. Netrafili sme niekoľko striel, ale máme kvalitnú obranu. Keď nedokážeme skórovať my, nech nedáva body ani súper," zhodnotil zápas Westbrook.

Spurs neuspeli prvýkrát po štyroch zápasoch, napriek tomu figurujú na treťom mieste v Západnej konferencii, domáci sú na deviatej priečke.