Slovan vyhrával o dva góly, v osemgólovom zápase však prehral

Sportnet|7. dec 2017 o 00:00

Slovanu sa na zahraničnom výjazde nedarí.

Kontinentálna hokejová liga (KHL) - štvrtok:

Severstaľ Čerepovec - HC Slovan Bratislava 5:3 (1:2, 1:1, 3:0)

Góly: 11. Rybin (Mazur, Ugarov), 35. Kagarlickij (V. Vasiliev, Černov), 53. Kagarlickij (V. Vasiliev, Jevsejenkov), 57. Bumagin (Jevsejenkov, Kagarlickij), 60. Rybin - 9. T. Hrnka (Skalický, Ščerbatov), 19. J. Mikúš (Kašpar), 31. Viedenský (Kašpar, Barker)

Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Gusev, Cyplakov - Savenkov, Nikolajev (všetci Rus.)

Čerepovec: J. Hudáček - Jevsejenkov, Veriovkin, Kalašnikov, V. Višnevskij, V. Vasiliev, Mazur, Kudako - Bumagin, Černov, Kagarlickij - Mereskin, Ugarov, Rybin - Mons, Trubačov, Vovčenko - Kazakovcev, Ščerbina, Monachov - Geraskin

Slovan: J. Štěpánek - T. Voráček, Sersen, Meszároš, Bačík, Després, Barker, Černý - J. Mikúš, Viedenský, Kašpar - Řepík, Z. Boychuk, Réway - Genoway, A. Šťastný, Buchtele - Skalický, T. Hrnka, Ščerbatov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali na ľade Severstaľu Čerepovec 3:5 vo štvrtkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy a pripísali si tretí nezdar v sérii.

Hráči Čerepovca v bránke so slovenským reprezentantom Júliusom Hudáčkom sa dočkali víťazstva po troch prehrách po sebe.

3.

zápas po sebe prehral Slovan.

Slovanisti strelili v prvej tretine dva góly zásluhou Tomáša Hrnku a Juraja Mikúša. V polovici stretnutia po góle Mareka Viedenského hostia viedli 3:1, ale napokon nezískal ani bod.

O dokonalý obrat domácich sa postarali dvoma gólmi (v presilovke aj oslabení) Dmitrij Kagarlickij a Alexander Bumagin. Práve Bumagin v 57. min opäť v presilovke strelil víťazný gól Severstaľu.

V samom závere 37 sekúnd pred koncom pridal piaty gól do prázdnej bránky hostí druhým presným zásahom v zápase Maxim Rybin. Slovan v tretej tretine zlyhal v útoku, pomer striel 11:2 pre domácich je toho dôkazom.

Hráčov Slovana čakajú na náročnom "tripe" po klziskách súperov ešte dva zápasy. V sobotu 9. decembra sa predstavia na ľade Spartaka Moskva a v pondelok 11. decembra v Minsku proti Dinamu.

Hlasy po zápase:

Eduard Zankovec, tréner Slovana: "Boli sme svedkami bojovného duelu, vyšli nám dve tretiny, po ktorých sme viedli o gól. Žiaľ, v záverečnej dvadsaťminútovke sa hra otočila. Súper dominoval, fyzicky nás prevýšil. Opäť sme sa nechali vylučovať, čo napokon aj rozhodlo celé stretnutie."

Online prenos: Severstaľ Čerepovec - HC Slovan Bratislava (KHL 2017/2018)

KHL  2017/2018
07.12.2017 o 17:00
Čerepovec
5:3
(1:2, 1:1, 3:0)
60' minúta
Slovan
Góly a asistencie: 11. Rybin (Mazur, Ugarov), 35. Kagarlickij (Vasiliev, P. Černov), 53. Kagarlickij (Vasiliev, Jevsejenkov), 57. Bumagin (Kagarlickij, Jevsejenkov), 60. Rybin (Ugarov, Mereskin) – 9. Hrnka (Skalický, Šerbatov), 19. J. Mikúš (Kašpar), 31. Viedenský (Kašpar, Barker). Rozhodca: Gusev, Cyplakov – Savenkov, Nikolajev. Diváci: 2.679.
Slovan mal zápas dobre rozohraný a viedol o dva góly, no potom inkasoval v presilovke a zosadol z koňa. Dirigentskej taktovky sa postupne chopili domáci a napokon dvomi využitými presilovkami v tretej tretine rozhodli o zisku troch bodov. V závere zápasu už len kozmeticky upravili výsledok pukom do prázdnej bránky. Slovan tak ani dnes bodovať nebude a rozhodne to nebude ľahké ani v sobotu na ľade Spartaka v Moskve. Pomer striel medzi žrde v tretej tretine 11:3, celkom 37:19, lúči sa s vami Vladimír Korduliak.
59:23
59:23
goalSeverstaľ Čerepovec dal gól!
Domáci sa dostali v pásme hostí k odrazenému puku, keď ho belasí nedokázali dostať pod svoju kontrolu a MAXIM RYBIN z vrcholu ľavého kruhu nemal problém puk poslať do prázdnej bránky súpera. Asistencie: Alexej Ugarov a Alexander Mereskin.
59:05
importantOddychový čas domácich, ktorí mobilizujú sily na záver tretej tretiny.
59:05
Domáci skúsili trafiť opustenú bránku súpera, nepodarilo sa im to, vyrobili len zakázané uvoľnenie.
58:56
importantŠtepánek na striedačke a Slovan hrá power play bez brankára.
57:58
Spoza bránky Štepánka Slovan zakladá jednu z posledných akcií dnešného večera.
57:28
Sersenov puk z ľavej strany Hudáček kryje vo svojej rukavici, Slovan bude mať aspoň pásmo na vhadzovanie.
56:28
56:28
Kagarlickij z ľavého kruhu poslal puk na pravý a z prvej ALEXANDER BUMAGIN okolo lapačky presúvajúceho sa Štepánka poslal puk do siete belasých. Asistencie: Dmitrj Kagarlickij a Alexander Jevsejenkov.
56:03
Černov z ľavého kruhu poslal puk do opačného rohu klziska, domáci stále pri puku v pásme Slovana.
55:15
Kagarlickij poslal puk do priestoru hosťujúcej bránky z ľavého kruhu príklepom, trafil masku Štepánka, po menšej šarvátke vylučovať nebudeme.
55:04
Meszároš dostal dve minúty za krosček a presilovka pre domácich, ktorí môžu rozhodnúť duel vo svoj prospech.
54:48
importantSpred bránkoviska zakončil Rybin, Štepánek puk poslal späť do hry a Severstaľ si zahrá presilovku.
52:04
52:04
Severstaľ pomotal defenzíve belasých hlavy a na ľavej strane pri bránkovisku kapitán domácich DMITRIJ KAGARLICKIJ zakončil do odkrytej bránky hostí. Asistencie: Valerij Vasiliev a Alexander Jevsejenkov.
51:46
Monachov tvrdo zaparkovaný na mantinel za bránkou Štepánka, Bačík dostal dve minúty za vrazenie, presilovka pre Čerepovec.
51:03
Trochu neskoro ale predsa, čiarový píska zakázané uvoľnenie domácich, sťahujeme sa k Hudáčkovi.
49:48
Domáci v plnom počte, Severstaľ sa ubránil a stále je tak v hre o zisk aspoň jedného bodu.
49:34
Slovan sa nepresnou prihrávkou sám pripravil o útočné pásmo, je po presilovke belasých.
48:45
Jevsejenkov na modrej puk do pásma hostí neposlal, vrátil sa s ním do stredného pásma a poslal malú domov, aby získal čas pre svoj tím.
47:48
Vovčenko trafil do tváre na ľad vrátivšieho sa Kašpara a tak dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou pre domácich.
47:36
Hostia v plnom počte, Slovan svoje oslabenie bez problémov ubránil.
46:39
Hrnka zo stredného pásma poslal puk za bránku domácich, ani Severstaľ nehrá presilovku tak, ako by si ju predstavoval.
46:01
Slovan poslal druhý puk von z pásma a opäť zbiera sekundy zo svojho oslabenia.
45:36
Kašpar trafil do tváre Mereskina a pôjde von, dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou a presilovka pre Severstaľ.
45:19
Zakázané uvoľnenie domácich, vhadzujeme po ľavej ruke Hudáčka, Severstaľ sa snaží hrať s pukom a dostať belasých pod tlak, zatiaľ márne.
44:12
Domáci v plnom počte, Slovan túto presilovku odohral v zlom rozpoložení a po ľadovej ploche naháňal sám seba.
43:45
Slovan sa nie a nie kombinačne dostať do pásma domácich, Severstaľ úspešne bráni svoju obrannú zónu.
42:50
importantPrečíslenie domácich dva na jeden a zablokovaná strela tuším Bačíkom, ktorý sa obetavo hodil na ľad, nuž toto by sa vážne belasým počas presilovky stávať nemalo.
42:12
Ščerbina dostal trest dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovka pre Slovan.
42:02
Kazakovcev vystrelil z vnútornej strany ľavého kruhu, puk však poslal len do ochranného skla.
41:35
Hra sa nám pekne kúskuje, zakázané uvoľnenie Severstaľ, presúvame sa pred Hudáčka.
41:30
Slovan pri prechode do útočnej zóny vyrobil ofsajd na modrej.
41:06
Slovan poslal puk von cez všetky čiary a vyrobil zakázané uvoľnenie, striedať belasí nemôžu.
40:56
Puk na pravú stranu k bránkovisku dostal na palicu Vovčenko, do dráhy puku mu vložil hokejku Bačík a puk usmernil na ochrannú sieť.
40:27
Puk po strele Černova spoza pravého kruhu skončil na ochrannej sieti, vhadzujeme v strednom pásme.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 18:49.
V druhej tretine Slovan odskočil domácim na dva góly a belasí opäť využili početnú výhodu. Slovan hral uvoľnene a vyrábal pekné akcie, znova si vypýtal faul a čo čert nechcel, stalo sa. Domáci v oslabení vsietili a tak o majiteľovi troch bodov ešte rozhodnuté nie je. Potom hrali presilovku aj domáci chlapci, belasí sa ubránili. Počkáme si na scenár tretej tretiny duelu, pomer striel medzi žrde v tej druhej 13:10.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:49
Kašpar prešiel s pukom cez modrú a vystrelil spoza kruhov, Hudáček cez vyrážačku puk usmernil do rohu klziska.
38:49
Hostia v plnom počte, Slovan svoje oslabenie ubránil, domáci sa k vyrovnaniu nedostali.
38:37
Kagarlickij vystrelil príklepom spoza ľavého kruhu, Štepánek zmenu skóre nepripustil, vhadzujeme po pravej ruke gólmana hostí.
38:11
Mons inkasuje puk do kolena a ako podťatý strom skončil na ľade, už je v rukách lekára a snáď bude všetko v poriadku.
37:36
Štepánek nahodený puk kryje v lapačke, Kagarlickij pred chvíľou z pravého kruhu hľadal na druhej strane Černova, Meszároš však domácich do zakončenia nepustil.
36:49
Veriovkin skončil na ľade nedobrovoľne, dve minúty za hákovanie dostal Skalický a presilovku si zahrá domáci klub.
35:36
Domáci v plnom počte a nielenže neinkasovali, kontaktným gólom v oslabení sa vrátili späť do hry.
34:30
34:30
Slovan inkasuje v presilovke a domáci sa právom radujú. DMITRIJ KAGARLICKIJ nakorčuľoval s pukom po ľavej strane do pásma, potom puk potiahol za kruhy a vystrelil, puk končí v sieti bránky Slovana. Asistencie: Valerij Vasiliev a Pavel Černov.
33:36
Za seknutie odchádza na trestnú Trubačov a Slovan dostal príležitosť na pekný brejk.
32:56
Domáci poslali puk von z pásma a na chvíľu sa vymanili spod tlaku belasých. Slovan je dnes lepším mužstvom na ľadovej ploche a má nakročené za plným bodovým ziskom.
32:05
Višnevskij preveril pozornosť Štepánka pukom medzi tri žrde, Jakub puk poľahky zlikvidoval vo svojej rukavici.
31:23
importantBarker nahodil puk do pásma, belasí sa dostali razom do prečíslenia a Hrnka vystrelil spred bránkoviska, Hudáček vytiahol fantastický zákrok a puk po semafore končí v jeho lapačke!
30:21
30:21
goalSlovan Bratislava dal gól!
Z pravej strany spoza bránkovej čiary Kašpar naservíroval puk pred bránkovisko a MAREK VIEDENSKÝ pohotovo zakončil. Asistencie: Lukáš Kašpar a Cam Barker.
29:37
Meszároš od modrej poslal puk na pravý kruh a z prvej vystrelil príklepom Kašpar, Hudáček mal odkrytý výhľad a puk v pokľaku zlikvidoval.
28:48
Slovan počas presilovky vyrobil zakázané uvoľnenie, hra sa sťahuje späť pred Štepánka.
28:36
Domáci puk poslali von cez všetky čiary a získali čas zo svojho oslabenia.
28:31
Za seknutie dostal dve minúty Černov a Slovan si opäť zahrá presilovú hru.
27:02
Sersen nahodil od modrej puk na Hudáčka, ten puk vyrazil späť do hry, Šerbatov sa na pravej strane k dorážke nedostal.
26:34
Monachov po ľavej strane dopravil puk do pásma belasých, Štepánek puk napokon kryje pod svojou lapačkou.
26:20
Barker vystrelil švihom z ľavého kruhu, Hudáček v pokľaku pri pravej žrdi puk kryje medzi svojimi betónmi.
25:29
Hudáček kryje pod rukavicou puk, ktorý si našiel cestu do bránkoviska, Slovan bude mať pásmo na vhadzovanie.
24:28
Kagarlickij spoza bránky poslal puk medzi kruhy, Bumagina pokryli hráči v bielych dresoch a tak bol Štepánek v tejto chvíli bez práce.
23:29
Barker vystrelil od modrej, Hudáček puk vyrazil pred seba a belasým chýbal kúsok šťastia v dorážke, napokon puk konči pri mantineli na pravej strane klziska.
22:00
Domáci sa takmer v brejku dostali do prečíslenia, to zakončenie však nemalo razanciu a belasí si mohli vydýchnuť.
21:09
Hostia v plnom počte, Bačík už naskočil na ľad pomôcť svojim spoluhráčom.
20:54
Genoway poslal puk von z pásma cez všetky čiary a oslabenie by už Slovan mal prežiť bez ujmy.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Ďalšia tretina sa začne približne o 17:56.
V prvej tretine začal aktívnejšie Slovan a aj sa po brejkovej akcii ujal vedenia. Domáci však našli na gól hostí rýchlu odpoveď a vyrovnali. Slovan využil svoju druhú presilovku v zápase a opäť sa ujal vedenia, no na začiatku druhej tretiny bude začínať v oslabení. Pomer striel medzi žrde v prvej časti hry 13:6.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:50
Domáci hrajú s pukom v zóne hostí, Slovan im palebný priestor dosiaľ neposkytol.
19:09
Bačík inkasuje dve minúty za podrazenie a presilovku si v závere tretiny zahrá Severstaľ.
18:34
18:34
Kašpar posunul puk od mantinelu z pravej strany na hokejku JURAJA MIKÚŠA, ktorý z vnútornej strany pravého kruhu prestrelil medzi betónmi Hudáčka v bránke domácich. Asistencia: Lukáš Kašpar.
18:00
Slovan opäť rozohráva svoju presilovkovú akciu spoza bránky Štepánka.
17:42
Seknutie v podaní Ugarova a Slovan bude hrať opäť v početnej výhode.
16:01
Domáci v plnom počte, Slovan ponuku od domácich neprijal.
15:36
Slovan stratil puk pred bránkou domácich a následne aj útočné pásmo, zrejme je po presilovke hostí.
14:41
Ďalší puk až za bránkou Štepánka, Slovan bude musieť vymyslieť inú akciu počas svojej početnej výhody.
14:24
Štepánek rozohráva presilovkovú akciu hostí spoza vlastnej bránky.
14:01
Trubačov dve minúty za nedovolenú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovka pre belasých.
13:44
Najskôr Mikúš nahadzoval puk do bránkoviska spoza bránky, Bačíka nenašiel, potom pred bránkoviskom puk netrafil Viedenský, Slovan tak puk na Hudáčka poslať nedokázal.
12:50
importantGenoway povozil defenzívu domácich na kolotoči, potom poslal puk na pravú stranu a našiel voľného Buchteleho, ktorý vystrelil, Hudáček efektne zatočil puk do svojej lapačky!
11:45
Z vnútornej strany pravého kruhu vystrelil Mons, Štepánek v pokľaku puk likviduje vo svojom náručí.
10:09
10:09
Puk po strele z pravej strany od mantinelu od modrej Štepánek vyrazil na druhú stranu a pred bránkoviskom nikým nekrytý MAXIM RYBIN puk poslal do odkrytej časti Štepánkovej bránky. Asistencie: Adam Masuhr a Alexej Ugarov.
08:59
08:59
Slovan sa dostal do prečíslenia dva na jeden, Skalický z ľavej strany posunul puk vpravo a TOMÁŠ HRNKA sa po zápase v Bratislave zapisuje proti Čerepovci opäť do listiny strelcov. Asistencie: Pavol Skalický a Eliezer Šerbatov.
08:49
Puk v rukavici Štepánka, ktorý likviduje puk z hokejky Geraskina, ktorý pálil zápästím z pravého kruhu.
08:35
Puk lietal z pásma do pásma, teraz Slovan vyrobil zakázané uvoľnenie a čiarový musel hru prerušiť.
06:42
Černov vystrelil z vrcholu pravého kruhu, jeho strelu švihom Štepánek zneškodnil a puk poslal Jakub späť do hry.
05:49
Sersen preveril pozornosť Hudáčka, ten poslal puk späť do hry a Šťastný zvádza boje za bránkovou čiarou domácich.
04:48
importantRybin dostal puk spoza bránky do bránkoviska a mám pocit, že aj poslal puk do betónov Štepánka, Jakub puk poslal späť do hry a domácim sa radovať nedovolil.
03:55
Šerbatov z ľavého kruhu nabil na modrú a príklepom pálil Meszároš, Hudáček puk vyrazil späť do hry a od korčule domáceho hráča sa puk odrazil späť k Hudáčkovi, ktorý puk pohotovo prikryl pod svoju lapačku.
03:37
Slovan prechod do útočného pásma domácich pokazil a po zakázanom uvoľnení sa hra presťahuje pred Štepánka.
02:29
Čiarový prerušil hru a vhadzovať sa bude po ľavej ruke brankára Hudáčka.
01:07
Slovan hral s pukom na hokejkách v pásme svojho dnešného hostiteľa, puk na bránku Hudáčka však poslať nedokázal.
00:10
Domáci nahodili puk do pásma hostí, ten sa odrazil od zadného mantinelu do bránkoviska a Štepánek puk schoval pod svoju rukavicu.
00:01
Príjemný podvečer vám želám, v Čerepovci sú už na ľadovej ploche oba tímy, vypočujeme si hymny oboch krajín a všetko bude pripravené k úvodnému buly dnešného duelu.

Severstaľ Čerepovec:

Hudáček (Magarilov) – Veriovkin, Jevsejenkov, Kalašnikov, Višnevskij, Masuhr, Vasiliev, Kudako – Kagarlickij (C), Černov, Bumagin – Rybin (A), Mereskin, Ugarov – Vovčenko, Trubačov (A), Mons – Monachov, Ščerbina, Kazakovcev – Geraskin

HC Slovan Bratislava:

Štepánek (Sedláček) – Sersen (A), Voráček, Meszároš (C), Bačík, Barker, Després, Černý – Mikúš, Viedenský, Kašpar (A) – Řepík, Boychuk, Réway – Genoway, Šťastný, Buchtele – Skalický, Hrnka, Šerbatov

Rozhodca:

Gusev, Cyplakov – Savenkov, Nikolajev.
HC Slovan pokračuje na svojom tripe tretím zápasom a vo štvrtok ho čaká Severstaľ Čerepovec na čele s Júliusom Hudáčkom. V októbri zvíťazil Slovan na domácom ľade po samostatných nájazdoch, na rad prichádza odveta.

Severstaľ Čerepovec – hokejový klub datuje vznik v roku 1956. Dvakrát menil svoj názov, súčasný Severstaľ platí od roku 1994. V histórii klubu hráči vybojovali v najvyššej súťaži roku 2001 bronzové medaily, o dva roky neskôr, v roku 2003 skončili na striebornej priečke. KHL hráva klub od jej vzniku, v prvých dvoch ročníkoch sa do play-off súťaže neprebojoval. V ďalších dvoch ročníkoch sa hráči ruského klubu do play-off prebojovali, no svoje účinkovanie ukončili v prvom kole, v oboch sezónach boli nad ich sily hráči Atlant Mytišči, obe série skončili 2:4 na zápasy. V piatej sezóne zaznamenal klub svoj najväčší úspech, v play-off v prvom kole prešiel hladko cez Lokomotiv Jaroslavľ, sériu zvládol 4:1 na zápasy. V druhom kole ich čakal silný protivník, SKA Petrohrad zvíťazil v sérii 4:0 na zápasy. Severstaľ tak obsadil v jednotlivých ročníkoch KHL postupne 17., 18., 10., 11. miesto. V piatej sezóne Severstaľ zaznamenal najväčší úspech klubu a bolo z toho pekné 8. miesto. V šiestej aj siedmej sezóne to však bolo opäť bez účastí v play-off súťaže a konečné účtovanie znamenalo 18. priečku. V ďalších dvoch o nič lepšie, opäť bez play-off a v konečnom hodnotení klubov 27. a 23. miesto.

Žlto-bielo-čierny klubový dres obliekajú hráči z Ruskej federácie, doplnení jedným hráčom zo Švédska, jedným z Českej republiky – Matěj Stránský a zastúpenie má aj Slovenská republika – Július Hudáček. Svoje domáce zápasy hráva Severstaľ v Ľadovom paláci s kapacitou 5.583 divákov. Hlavným trénerom mužstva je Alexander Viačeslavovič Guľavcev.

V aktuálnej tabuľke KHL zaznamenal Severstaľ zo 40 zápasov 55 bodov, Slovan odohral o dva zápasy menej a získal zatiaľ 40 bodov. V októbrovom zápase sa v Bratislave do listiny strelcov zapísali: 2 x Hrnka, Meszároš a Buchtele a jediným úspešným aktérom v samostatných nájazdoch bol Hrnka, ktorý rozhodol o zisku dvoch bodov pre belasých.

Najproduktívnejším hráčom v tíme domácich je Dmitrij Kagarlickij s 34 kanadskými bodmi (12+22), na druhej priečke Alexander Bumagin s 24 bodmi (7+17). V tíme hostí je na čele kanadského bodovania 22 bodový Colby Genoway (6+16), na druhej pozícii 18 bodový Zach Boychuk (8+10). Gólman domácich Július Hudáček disponuje k dnešnému dňu v aktuálnej sezóne 92,3% úspešnosťou zásahov s priemerom 2,13 gólov na zápas, Alexej Artamkin s 90,5% úspešnosťou drží priemer 3,15 gólov na zápas. Na strane hostí Jakub Štepánek s 91,5% úspešnosťou zásahov pri priemere 2,79 gólov na zápas.

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu ďalšieho zápasu KHL, Ľadový palác v Čerepovci bude hostiť tím od Dunaja a my vám aj z tohto zápasu krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme aktuálne dianie na ľadovej ploche.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.