Slovenky otočili zápas proti Nórsku, zahrajú si o piate miesto

Slovenské florbalistky si zahrajú o piatej miesto.
Slovenské florbalistky si zahrajú o piatej miesto. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|8. dec 2017 o 00:00

Slovenské florbalistky strelili sedem gólov.

MS 2017 florbalistiek - o 5. - 8. miesto:

Slovensko - Nórsko 7:4 (1:3, 4:1, 2:0)

Góly: 12. Šponiarová (Ferenčíková), 23. Šponiarová, 26. Ferenčíková (P. Hudáková), 35. P. Hudáková (Ferenčíková), 36. P. Hudáková (Ďuríková), 59. Klapitová (K. Hudáková), 60. Košturiaková - 6. Thorvaldsenová (Holmová), 16. Holmová (Thorvaldsenová), 19. Hjortová (Holmová), 31. Einstulenová

Vylúčené: 0:2 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kirjonen a Sirkka (obaja Fín.), 732 divákov

SR: Krištofová (Hlavatá) - M. Šponiarová, Ďuríková, Šidlová, Trošková, Robová, Boľová - Ferenčíková, Košturiaková, P. Hudáková - K. Hudáková, Kocurová, Klapitová - Cupráková, Bobotová, Kvasková - Dzurinová, V. Grossová, Pintérová

Nórsko: Dahlerová - Osterhaugová, Einstulenová, Gidskeová, Farnesová, Gillbergová - Hjortová, H. Hedlund Eriksenová, Thorvaldsenová, Langakerová, Holmová - Torpová, Bergová, Gundersenová, Knudsenová, Haugová - Flatlandová, Bakkaová, K. Hedlund Eriksenová

<>

BRATISLAVA. Slovenské florbalistky zvíťazili v piatkovom zápase o 5.-8. miesto na MS v Bratislave nad Nórskom 7:4.

V sobotu o 11.15 h nastúpia v dueli o konečné 5. miesto proti Poľsku.

Významný míľnik dosiahla v zápase slovenská reprezentantka Paulína Hudáková, autorka troch bodov, ktorá ich už celkovo na šampionáte nazbierala 26, čo je najviac v historických tabuľkách počas jedných MS.

Pozrite sa, ako prebiehal zápas Sloveniek s Nórskom (fotogaléria): fotogaléria

8.12.2017

Hlasy (zdroj: RTVS):

Michal Jedlička (tréner SR): "Bol to ťažký duel. Vo štvrtok dievčatá proti Fínkam bojovali a siahali na senzáciu, no dnes mali v úvode veľmi ťažké nohy, bolo to až hrôzostrašné. Našťastie sme zmobilizovali sily a od druhej tretiny sme hrali dobre. Prvá formácie to dnes vzala na seba, ale všetky dievčatá šli na sto percent a previedli kvalitný tímový vykon."

Katarína Klapitová (hráčka SR, autorka gólu): "Som veľmi rada, že mi to tam v závere padlo a upokojilo nás to. V prvej polovici zápasu sme ťahali za kratší koniec. Zlomilo sa to, keď sme mali hernú prevahu a pribúdali na naše konto góly. Tréner nás vedie k tomu, že nič nie je nemožné a dokážeme otočiť zápasy, v ktorých prehrávame. Teraz sa tešíme na duel proti Lotyškám, ktorým máme čo vracať. Chceme ich zdolať a verím, že nás prídu fanúšikovia povzbudiť."

Stručný priebeh zápasu

Dirigentskej taktovky sa od úvodu chopili Slovenky, ktoré túžili po štvrtkovej semifinálovej prehre uspieť. Skóre mohla otvoriť po rýchlom brejku Šponiarová, ale trafila iba ľavú žrď.

Naopak, nórske florbalistky svoju prvú možnosť využili a Thorvaldsenová otvorila skóre duelu.

O šesť minút neskôr však vybojovala prvú presilovku v zápase Paulína Hudáková a Michaela Šponiarová ju dokázala využiť - 1:1. Nórky však do konca prvého dejstva ešte dva razy udreli a do kabín odchádzali s dvojgólovým náskokom.

V druhej tretine sa však zverenky Michala Jedličku nadýchli k výbornému výkonu a po dvoch zásahoch Paulíny Hudákovej a jednom Denisy Ferenčíkovej a Šponiarovej, otočili výsledok.

Nórky sa v druhej tretine presadili iba raz a tak Slovenky viedli po 40. minútach 5:4.

V tretej tretine mali šance obe mužstvá, výbornými zákrokmi sa prezentovala najmä Krištofová, ale gól padol až dve minúty pred koncom, keď sa presadila Katarína Klapitová.

Definitívnu bodku za duelom dala gólom do prázdnej bránky kapitánka Lucia Košturiaková.

Online prenos: Slovensko - Nórsko (MS žien vo florbale 2017, zápas o 5. - 8. miesto)

MS žien O 5. - 8. miesto 2017/2018
08.12.2017 o 13:00
Slovensko
7:4
(1:3, 4:1, 2:0)
60' minúta
Ukončený
Nórsko
Prehľad
Góly a asistencie: 12. Šponiarová (Ferenčíková), 23. Šponiarová, 26. Ferenčíková (Hudáková), 35. Hudáková (Ferenčíková), 36. Hudáková (Ďuríková), 59. Klapitová (Hudáková), 60. Košturiaková – 6. Thorvaldsenová (Holmová), 16. Holmová (Thorvaldsenová), 19. Hjortová (Holmová), 31. Einstulenová.
Prenos
Slovenské florbalistky sa dnes síce pomaly rozbiehali, v prvej tretine za svojimi súperkami zaostávali, no napokon dotiahli zápas s Nórskom do víťazného konca. Po úvodných 20 minútach prehrávali 1:3, následne však predviedli fantastický obrat a zvíťazili 7:4. V tretej tretine sa presadili Katarína Klapitová a gólom do prázdnej bránky aj kapitánka Lucia Košturiaková. Za najlepšie hráčky zápasu boli vyhlásené zo slovenského tímu Michaela Šponiarová a z Nóriek to bola Hildegun Holmová. Slovenské florbalistky si už zajtra od 11:15 zahrajú o konečné piate miesto proti Lotyšsku. My budeme pritom, nenechajte si ujsť náš online prenos. Pre dnešok je to už však odo mňa všetko. Zo Zimného štadióna Ondreja Nepelu sa s vami lúči Jakub Kocourek!
Koniec zápasu.
59:45
goalSlovensko dalo gól! Nórky sa síce tlačili do zakončenia, slovenské florbalistky však predviedli skvelú pozičnú hru. Bránka nórskeho tímu bola opustená, čo na gól cez celé ihrisko využila LUCIA KOŠTURIAKOVÁ. Bez asistencie.
58:19
Nórsky tréner sa ešte snaží niečo vymyslieť a berie si oddychový čas.
58:19
goalSlovensko dalo gól! Fantázia, Slovenky pravdepodobne zasadili definitívny úder do rakvy Nórska. Ukážkovú robotu odviedla Kristína Hudáková, ktorá potiahla loptičku po pravej strane, zbavila sa nórskej obrankyne a naservírovala loptičku ako na zlatom podnose pre KATARÍNU KLAPITOVÚ! Asistencia: Kristína Hudáková.
58:05
importantKarolína Krištofová predviedla ďalší famózny zákrok, keď strelu jednej z Nóriek vytlačila znova reflexívne, tentokrát ľavou rukou!
57:33
Paulína Hudáková spadla v súboji s Anette Marie Bergovou, hra je prerušená, no vylučovať sa nebude.
56:40
Takto sa nám to páči. Lena Gillbergová znova obišla dookola celou polovicou Slovenska, no Viktória Bobotová ju nepustila k žiadnej nebezpečnej prihrávke či dokonca strele.
55:15
Kristína Hudáková bola v ďalšej šanci slovenského tímu, no Malin Dahlerová ju dokázala zneškodniť.
54:47
Nórky sa síce snažia podnikať rýchle protiútoky, no od začiatku tretej tretiny sa im len málokedy podarí zaskočiť dobre sformovanú defenzívu Sloveniek.
53:45
Katarína Klapitová chce dnes veľmi pomôcť mužstvu. Je na nej vidieť obrovská snaha. Teraz sa po nepresnom zakončení dokonca dostala do krátkej potýčky s nórskou obrankyňou.
52:42
Slovenky sa snažia kontrolovať hru s loptičkou vo svojej moci, od zápasu o piate miesto ich už delí len niekoľko minút.
51:55
importantFamózna, fantastická Karolína Krištofová! Karen Farnesová sa natlačila pred jej bránku a keď už to vyzeralo, že je slovenská brankárka prekonaná, tak prišiel úžasný zákrok ležiacej Krištofovej, ktorá proti strele Farnesovej vystrčila svoju pravačku! Nádherný florbalový moment!
51:15
Andrea Šidlová skúšala nahodiť loptičku na teč pre Kristínu Hudákovú, no tá jej myšlienku nepochopila a pri loptičke bola nakoniec skôr nórska brankárka.
50:15
Denisa Ferenčíková skúsila obstreliť Anette Marie Bergovú, Malin Dahlerová si loptičku našla a dokázala ju vytlačiť mimo svojej bránky.
49:43
No a znova pozorná Karolína Krištofová. Aj tentokrát si dala pozor proti Hildegun Holmovej.
48:35
importantKarolína Krištofová teraz podržala Slovenky, keď v priebehu pár sekúnd zasahovala proti Ode Langakerovej aj Hildegun Holmovej dvoma skvelými zákrokmi!
47:55
Katarína Klapitová napálila loptičku z pravej strany rovno do tela nórskej brankárky.
47:35
Naďalej sledujeme veľkú nervozitu na hokejkách nórskych florbalistiek. Tie majú veľký problém založiť nejakú dlhšiu súvislejšiu akciu, ktorou by dostali pod tlak slovenskú defenzívu.
46:05
importantLucia Košturiaková z hranice bránkoviska tiesnená prestreľuje bránku Nóriek!
45:55
Karen Farnesoví najskôr v zaujímavej pozícii trafila len Luciu Košturiakovú, no následne dokázala z dobrej streleckej pozície vytlačiť rozbehnutú Paulínu Hudákovú.
44:50
Skvelá práca od Kataríny Klapitovej, ktorá zapracovala pri mantineli na vlastnej polovici, odovzdala loptičku Andrey Šidlovej, no jej strela nemala potrebné parametre, aby zaskočila Malin Dahlerovú.
43:41
Nórky teraz trochu ožili a znova to skúsili rýchlym protiútokom, no Slovenky sa tentokrát stihli na poslednú chvíľu vrátiť do defenzívy a súperky do šance nepustiť.
42:50
Klaudia Robová nahodila loptičku len do Charlotty Hjortovej, tá ju potiahla až pred Karolíny Krištofovú, ktorá si pripísala pomerne jednoduchý zákrok.
42:30
O prekvapivé zakončenie spoza niekoľkých hráčok sa pokúsila Alžbeta Ďuríková, bránku však netrafila. Následne musela Malin Dahlerová zasahovať proti projektilu Denisy Ferenčíkovej.
41:15
Nórske reprezentantky aj po príchode z kabín pôsobia rovnako nervózne ako v závere druhej tretiny a majú veľké problémy vymyslieť niečo, čím by prekvapili evidentne rozbehnuté súperky.
40:19
Nórkam sa síce podarilo konečne vyhrať úvodné vhadzovanie, no následne si nerozumeli v kombinácii, a tak svoju prvú akciu v poslednej dvadsaťminútovke zakladajú slovenské florbalistky.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Fantastické ofenzívne predstavenie predviedli slovenské reprezentantky v druhej tretine zápasu s Nórskom, keď dokázali otočiť nepriaznivý vývoj a z 1:3 je razom 5:4 v ich prospech. Góly v tejto dvadsaťminútovke strieľali zo Sloveniek Michaela Šponiarová, Denisa Ferenčíková a dvakrát sa presadila aj Paulína Hudáková. Z nórskeho tímu trafila do čierneho Tone Einstulenová. Zápas to rozhodne nie je ľahký, no ak sa budú slovenské hráčky vyvarovať chýb v defenzíve, majú šancu dotiahnuť ho do víťazného konca. Nebude to však jednoduché, Nórky totiž predvádzajú veľmi kvalitný výkon a dokazujú svoju veľkú kvalitu. Tak držte palce, nech to vyjde!
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:02
Zakončenie napokon prišlo z hokejky Lucie Košturiakovej a loptička letela tesne vedľa pravej žrde nórskej bránky!
38:45
Slovenky znova nasťahované pred Malin Dahlerovou, zatiaľ však na ich ďalšiu strelu čakáme.
37:54
Klaudia Robová sprevádzala Hildegun Holmová až pred bránku Karolíny Krištofovej pri jej výlete celou šírkou ihriska a napokon jej dobrou prácou znepríjemnila zakončenie.
36:35
Michaela Šponiarová hrá dnes skvelý zápas. Teraz sa snažila prestrčiť loptičku do šance na Denisu Ferenčíkovú, zastavila ju však Tone Einstulenová.
35:23
goalSlovensko dalo gól! Tak to je fantázia, Slovenky v priebehu pár desiatok sekúnd otáčajú zápas vo svoj prospech, čo zariadila ďalšou presnou strelou PAULÍNA HUDÁKOVÁ! Asistencia: Ďuríková.
34:49
goalSlovensko dalo gól! Znova je vyrovnané! Po prihrávke od Denisy Ferenčíkovej sa nádhernou strelou do horných partií bránky prezentovala PAULÍNA HUDÁKOVÁ! Asistencia: Ferenčíková.
34:19
Paulína Hudáková sa obtáčala okolo nórskej bránky, no v tej rýchlosti pri pokuse o zakončenie zavadila hokejkou o bránkovú konštrukciu a loptičku netrafila.
33:40
Katarína Klapitová to skúsila spoza bránky nahodiť na Kristínu Hudákovú, tá však nebola na mieste, kam napokon loptička mierila.
32:54
Denisa Ferenčíková tentokrát dobre zapracovala v defenzíve, keď dokázala zblokovať strelu z otočky od Karen Farnesovej a následne ju vyviezla na polovicu Nórska.
32:20
Opäť sa slovenský prvý útok tlačil do zakončenia, Malin Dahlerová ale dokázala loptičku pred Luciou Košturiakovou prikryť, keď si dala pozor na nahodenie od Denisy Ferenčíkovej.
31:15
importantLucia Košturiaková páli z tesnej blízkosti len do nórskej brankárky, Malin Dahlerová chytá aj dorážku od Paulíny Hudákovej!
30:19
goalNórsko dalo gól!
Nórky využili ďalší nedôraz v slovenskej defenzíve a získavajú vedenie späť na svoju stranu. Krásnou nechytateľnou strelou sa prezentovala TONE EINSTULENOVÁ. Bez asistencie.
29:35
importantTak to je veľká škoda! Skvelú prácu odviedla Barbora Kocúrová, ktorá vybojovala loptičku od nórskej obrankyne, posunula ju Kataríne Klapitovej, tá však trafila len Malin Dahlerovú!
28:33
Paulína Hudáková to teraz so svojou aktivitou pred Malin Dahlerovou trošku prehnala, rozhodcovia prerušujú hru a Nórky budú rozohrávať.
27:49
Nórske florbalistky po vyrovnávajúcom góle Slovenska evidentne znervózneli a ich kombináciám chýba presnosť. Slovenky sa to snažia využiť na dokonalý obrat v priebehu pár minút.
26:37
importantMichaela Šponiarová mala na hokejke hetrik, no Malin Dahlerová jej strelu vyrazila reflexívnym zákrokom ľavou rukou! Tlak Sloveniek ale trvá.
25:32
goalSlovensko dalo gól! Slovenky využívajú druhú presilovú hru v zápase! Toľko to lietalo okolo nórskej bránky, až to tam napokon padlo. Peknou strelou zblízka sa prezentovala DENISA FERENČÍKOVÁ, ktorá vyrovnáva stav stretnutia na 3:3! Asistencia: Paulína Hudáková.
24:24
Tak teraz ma doslova až zamrazilo. Po tvrdom kontakte s Odou Langakerovou sa nekontrolovane zrútila na zem Lucia Košturiaková. Slovenke museli síce na nohy pomáhať jej spoluhráčky, v zápase však bude pokračovať. Slovensko si zahrá presilovú hru.
23:35
Lucia Košturiaková teraz síce vybojovala loptičku na svoju hokejku, no Denisa Ferenčíková nebola na mieste, kde by ju jej kapitánka očakávala.
22:38
goalSlovensko dalo gól! Výborne! Slovenky strieľajú mimoriadne dôležitý kontaktný gól! Veľký tlak na nórsku bránku využila na skórovanie znova MICHAELA ŠPONIAROVÁ! Bez asistencie.
22:03
importantLenka Cupráková sa tlačila do bránkoviska, kde však po kontakte s nórskou súperkou stratila stabilitu, a tak nemohla dôraznejšie zakončiť.
21:05
Strela Lucie Košturiakovej bola zrazená, o chvéľu na to musela zasahovať už aj Karolína Krištofová.
20:15
importantŠkoda, veľká škoda. Slovenské florbalistky rozohrali zaujímavú kombináciu po pravej strane, ktorú sa snažila zakončiť Lucia Košturiaková, neujala sa ani dorážka Denisy Ferenčíkovej.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Prvá tretina dnešného zápasu proti Nórsku slovenským florbalistkám príliš nevyšla. Síce boli opticky o niečo aktívnejšie, no napriek tomu prehrávajú po úvodných 20 minútach 1:3. Na otvárací gól Emilie Thorvaldsenovej síce ešte dokázala odpovedať Michaela Šponiarová využitou presilovou hrou, no v záverečných minútach získali pre Nórsko dvojgólový náskok Hildegun Holmová a Charlotta Hjortová. Ak chcú Slovenky zajtra zabojovať o konečné piate miesto, budú musieť v ďalších dvoch tretinách výrazne pridať. Verme, že sa im podarí nepriaznivý priebeh duelu otočiť vo svoj prospech.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:47
Nórske florbalistky dohrávajú prvú tretinu veľmi takticky s loptičkou vo svojej moci a vyzerá to tak, že sa už v prvej tretine nič vážnejšie nestane.
18:45
Tak to snáď ani nie je pravda. Absolútne zbytočnú chybu v strede ihriska spravila Andrea Šidlová, ktorá prišla o loptičku, čo Nórky využili na ďalší rýchly protiútok, ktorý gólovo zakončila CHARLOTTA HJORTOVÁ. Asistencia: Holmová.
17:35
Michaela Šponiarová to myslela pekne, keď chcela preniesť hru zľava doprava na Denisu Ferenčíkovú, no jej prihrávke chýbala presnosť, čo pripravilo Slovenky o príležitosť ohroziť Malin Dahlerovú.
16:37
Znova to slovenské florbalistky rozohrali až na hranicu nórskeho bránkoviska, kde sa nedokázala pretlačiť Katarína Klapitová. Oba tímy odchádzajú striedať.
15:55
Slovenky boli znova až príliš nedôrazné pred vlastnou bránkou, čo Nórky okamžite trestajú, keď sa presadila HILDEGUN HOLMOVÁ. Asistencia: Emilie Thorvaldsenová.
14:38
Kristína Hudáková sa tak snažila natlačiť do bránkoviska Malin Dahlerovej, až sa previnila proti pravidlám a rozhodcovia jej snahu prerušujú.
13:54
Lenka Cupráková sa pokúsila obtočiť okolo Charlotty Hjortovej, loptička jej však ušla z čepele hokejky, a tak odchádza striedať.
12:59
Paulína Hudáková prišla o loptičku na polovici súperiek, Karen Farnesová však bránku Karolíny Krištofovej nedokázala trafiť. Obe družstvá striedajú.
11:49
goalSlovensko dalo gól! Skvelé! Presne toto Slovenky potrebovali. Mahlin Dalherová vyrazila strelu Denisy Ferenčíkovej len pred seba a MICHAELA ŠPONIAROVÁ už nemala problém loptičku doraziť do odkrytej bránky! Asistencia: Ferenčíková.
11:22
Slovensko si zahrá prvú presilovú hru v zápase, keď Henriette Knudsenová poslala nedovolene na zem Paulínu Hudákovú a musí si ísť oddýchnuť na trestnú lavicu.
10:48
Dobrá práca Andrey Šidlovej, ktorá pomohla Karolíne Krištofovej pred jej vlastným bránkoviskom a uľahčila jej zákrok.
9:38
Slovenky poriadne búšia do defenzívy Nórska, Malin Dahlerová teraz zasahovala proti strelám Denisy Ferenčíkovej aj Lucie Košturiakovej.
8:55
importantObrovské šance na oboch stranách! Najskôr sa predviedla Malin Dahlerová proti Šárke Boľovej a následne slovenský tím podržala Karolína Krištofová po zakončení Kristine Haugovej!
7:59
Kristína Hudáková sa pekne obtočila okolo nórskej obrankyne a pokúsila sa zasunúť loptičku do bránky, čo sa jej nepodarilo. Neujala sa ani dorážka Barbory Kocúrovej.
6:45
Slovenské florbalistky sa po inkasovanom góle znova tlačili pred nórsku brankárku, no tentokrát z toho zákrok Malin Dahlerovej nebol.
5:46
Nedáš-dostaneš. Nórky predvedli rýchly protiútok, Karolína Krištofová ešte strelu Hildegun Holmovej vytlačila, no EMELIE THORVALDSENOVÁ už loptičku nasmerovala za jej chrbát. Asistencia: Holmová.
5:29
importantŠkoda! Malin Dahlerová teraz dvakrát podržala nórsky tím, keď najskôr predviedla skvelý zákrok proti Lucii Košturiakovej a následne vytlačila aj strelu Denisy Ferenčíkovej.
4:07
Kristína Hudáková sa pretlačila pred nórsku brankárku, tá ju však napokon do zakončenia nepustila a loptičku dostala do bezpečia.
3:48
Nórske florbalistky znova pred Karolínou Krištofovou, no tá naďalejčaká na svoj prvý zákrok, keďže aj tentokrát sa Slovenkám podarilo zahnať hru len do rohu a následne zaznel hvizd jedného z rozhodcov.
2:43
Nórky využili moment striedania v slovenskom tíme a nasťahovali sa s loptičkou na našu polovicu, Alžbeta Ďuríková však dokázala vytlačiť Kine Eriksenovú z ideálnej streleckej pozície.
1:45
Katarína Klapitová pálila z pravej strany bez prípravy, bránku Malin Dahlerovej však minula. Napriek tomu zostávajú Slovenky s loptičkou na polovici Nórska.
0:35
Slovenky začali zápas aktívnejšie. Po vyhratom vhadzovaní sa nasťahovali na polovicu súperiek. Alžbeta Ďuríková však pri svojom streleckom pokuse trafila len pred sebou stojacu súperku a Paulína Hudáková pri pokuse o streľbu z prvej loptičku minula.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Krásne piatkové popoludnie zo Zimného štadióna Ondreja Nepelu! Slovenské florbalové reprezentantky po včerajšej štvrťfinálovej prehre s Fínskom nastúpia už o malú chvíľu v prvom zápase skupiny o 5.- 8. miesto proti reprezentácii Nórska. Družstvá už sú nastúpené na hracej ploche, vypočuli sme si hymny oboch krajín. Zostáva už len predstaviť úvodné formácie a zápas sa môže začať!
Úvodné zostavy:

Slovensko: Krištofová (Hlavatá) – Ďuríková, Šponiarová, Paulína Hudáková, Košturiaková, Ferenčíková – Trošková, Šidlová, Klapitová, Kocúrová, Kristína Hudáková – Boľová, Robová, Kvasková, Bobotová, Cupráková – Pintérová, Grossová, Dzurinová

Nórsko: Dahlerová (Ekholtová) – Osterhaug, Einstulenová, Gidskeová, Farnesová, Gillbergová – Hjortová,Hanne Hedlund Eriksenová, Thorvaldsenová, Langakerová, Holmová – Torpová, Bergová, Gundersenová, Knudsenová, Haugová – Flatlandová, Bakkaová, Kine Hedlund Eriksenová.
Vážení fanúšikovia!

Slovenské florbalové reprezentantky napriek mimoriadne sympatickému výkonu neuspeli vo včerajšom štvrťfinále na MS v Bratislave proti vysokému favoritovi z Fínska. Už dnes tak začínajú súboje v skupine o 5.-8. miesto. Ich prvým súperom bude od 13:00 Nórsko.

SLOVENSKO

Slovenky v základnej skupine potvrdili v každom zápase úlohu veľkého favorita a prešli ňou bez najmenšieho zaváhania. V osemfinálovom predkole už ich čakal trochu silnejší súper. Nemky predviedli agresívny výkon, s ktorým si však slovenské reprezentantky poradili a zvíťazili 4:3. Vo včerajšom štvrťfinále už ale zverenky českého trénera Michala Jedličku čakala poriadna výzva v podobe vicemajsteriek sveta Fíniek. Slovenky sa ale florbalového giganta nezľakli a ukázali veľkú chybu. V prvej tretine dokonca dvakrát viedli, no o lepší výsledok ako nerozhodných 2:2 ich pripravila nedisciplinovanosť a až štyri vylúčenia. Druhá dvadsaťminútovka priniesla trochu zlepšený výkon aj na strane Fínska, ktoré dokázala strhnúť vedenie na svoju stranu a do tretej tretiny tak vstupoval v lepšej pozícii favorit. Tomu sa podarilo odskočiť Slovenkám najskôr na rozdiel troch gólov, no a záver zápasu zvládli mimoriadne skúsene. Navyše, v posledných sekundách ešte kozmeticky upravila konečný výsledok Eliisa Alankaová. Slovenské reprezentantky však ukázali, že sa stále viac približujú užšej svetovej špičke a pri takých výkonoch, aký predviedli vo štvrtok proti Fínsku by im vytúžené piate miesto rozhodne nemalo ujsť. Veľkou oporou sa v tak včera, ako aj v utorok proti Nemecku ukázala byť brankárka Karolína Krištofová, ktorá niekoľkými fantastickými zákrokmi dokázala svoje družstvo podržať.

NÓRSKO

Nórsko patrí do prvej osmičky najlepších tímov sveta, a tak bolo zaradené do náročnejšej skupiny s Lotyšskom, Fínskom a Českom. Z troch zápasov s týmito tímami napokon vydolovalo len jediné víťazstvo, no o to dôležitejšie. Nórky totiž hneď v prvom dueli na šampionáte zdolali Lotyšsko tesne 3:2. Následne prišli dva debakle 10:1 od Fínska a 8:0 od Česka. V osemfinálovom predkole sa zverenky trénera Vidara Bjerkelunda pobili o štvrťfinálovú miestenku s USA. Tento súboj napriek nie príliš vydarenej tretej tretine zvládli lepšie Nórky, ktoré zvíťazili tesne 5:4. Včera večer však Nórsko dostalo ďalšiu lekciu zo svetového florbalu, keď vo štvrťfinále podľahlo Švajčiarsku 10:1. Po prvej tretine bol ale stav len 2:1 v prospech reprezentácie krajiny Helvétskeho kríža. V nórskom tíme sú výraznejšie produktívne len dve hráčky – Karen Farnesová s piatimi bodmi za 3 góly a 2 asistencie a Frida Norstromová rovnako s piatimi bodmi za dva góly a tri gólové prihrávky.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 13:00.

Domov»Ďalšie športy»Slovenky otočili zápas proti Nórsku, zahrajú si o piate miesto