Klinsmannov syn zachránil Herthe remízu, Pekarík skóroval

Brankár Herthy Jonathan Klinsmann zneškodnil pokutový kop.
Brankár Herthy Jonathan Klinsmann zneškodnil pokutový kop. (Autor: TASR/AP)
SITA|8. dec 2017 o 09:01

Brankár Jonathan Klinsman zneškodnil pokutový kop.

BERLÍN. Brankár Jonathan Klinsmann, syn bývalého slávneho nemeckého futbalistu Jürgena Klinsmanna, zachránil pri svojom debute za Herthu BSC remízu (1:1) svojho tímu vo štvrtkovom zápase 6. kola skupinovej fázy Európskej ligy proti švédskemu tímu FK Östersund.

Dvadsaťročný Klinsmann zneškodnil pokutový kop kapitána Östersundu Brwu Nouriho tri minúty pred koncom.

"Je to dobré pre súťaženie v tíme, že Jonathan hral tak dobre. Pod tlakom nerobí chyby," glosoval tréner Herthy BSC Berlín Pál Dárdai výkon mladého brankára.

"Počínal si dobre, získal skúsenosti aj s tímom do 21 rokov, nie vždy bez chýb. Pracuje s ním kondičný tréner. Budeme však môcť o ňom veľa hovoriť, keď príde jeho čas," dodal tréner.

Klinsmann má dobrú brankársku postavu (194 cm) a chytá za výber USA do 20 rokov a po úspešnej letnej skúške v Herthe dostal svoj prvý profesionálny kontrakt, predtým pôsobil v tíme kalifornskej univerzity.

Brankár berlínskeho tímu v prvom polčase skvelým zákrokom končekmi prstov zabránil v skórovaní Sotiriosovi Papagiannopoulosovi.

Tento hráč otvoril skóre zápasu v 58. min, do troch minút bolo vyrovnané zásluhou gólu Petra Pekaríka.

Napriek tomu sa však Hertha so súťažou rozlúčila, keď v J-skupine obsadila poslednú štvrtú priečku so ziskom piatich bodov.

Okrem mladého Klinsmanna dostal príležitosť aj 18-ročný syn trénera Palko Dárdai. Pri svojom debute v prvom polčase trafil do brvna.

"Nechcem o ňom viesť veľké reči, je to mladý hráč," povedal Pál Dárdai o synovi.

Domov»Futbal»Európska liga»Klinsmannov syn zachránil Herthe remízu, Pekarík skóroval