Hráči Blues sa tešili z výhry.
Hráči Blues sa tešili z výhry. (Autor: SITA/AP.)
SITA|8. dec 2017 o 09:58

Pred zápasom som pozorne počúval reč trénera Mika Yea a rozprával sa s viacerými hráčmi, doplnil amatérsky hokejista.

ST. LOUIS. Amatérsky hokejista a fanúšik tímu St. Louis Tyler Stewart dostal predčasný vianočný darček.

Majiteľ sezónnej permanentky v Scottrade Center celú jednu tretinu štvrtkového zápasu NHL St. Louis - Dallas (3:0) kryl chrbát domácemu gólmanovi Jakovi Allenovi.

Dres s číslom 98

S tímom Blues najprv podpísal skúšobný kontrakt, potom absolvoval predzápasovú rozcvičku a v prvej tretine bol pripravený zaskočiť v prípade potreby.

Na sebe mal dres s číslom 98 a počas rozcvičky čelil aj niekoľkým strelám "nových" spoluhráčov.

Dôvod bol prozaický: druhý brankár St. Louis Carter Hutton sa zranil v dolnej časti tela počas ranného tréningu a narýchlo povolaný Vile Husso z tímu AHL San Antonio Rampage nestihol pricestovať do St. Louis do začiatku stretnutia s Dallasom.

Podarilo sa mu to až 5 minút pred koncom prvej tretiny. Stewart, ktorý pracuje vo firme s výdajnými automatmi, celkom nečakane zažil svojich 5 minút slávy.

Splnený sen

Od druhej tretiny sa vrátil na svoje miesto v hľadisku a zápas dopozeral po boku manželky a matky.

"Je to splnený sen. Pred zápasom som pozorne počúval reč trénera Mika Yea a rozprával sa s viacerými hráčmi, aj Vladimirom Tarasenkom. To teda bolo niečo," vravel spokojný Tyler Stewart.

Dvadsaťpäťročný Stewart v minulosti hrával hokej v tíme Saint Louis University, vo štvrtok ho príjemne zaskočil telefonát z vedenia St. Louis.

V čase, keď sa mu práve končila pracovná zmena, mu ponúkli na chvíľu sa stať hráčom svojho obľúbeného mužstva.

"Dostal som vianočný darček, na ktorý nikdy nezabudnem," dodal Stewart.

Domov»Hokej»NHL»Dostal darček, na ktorý nikdy nezabudne. Fanúšik bol brankárskou dvojkou St. Louis