Češky nezískali medailu ani v Bratislave, v zápase o bronz podľahli Švajčiarsku

Švajčiarske florbalistky sa radujú z trofeje. (Autor: flickr.com/photos/iff_floorball)
Sportnet|9. dec 2017 o 00:00

České florbalistky prehrali o gól.

MS žien vo florbale 2017 - zápas o bronz:

Česko - Švajčiarsko 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Góly: 21. Krupnová (Ratajová), 32. Kubišová (Urbánková) - 26. Ruttimannová (Martiová), 48. Ruttimannová (Ulberová), 50. Ruttimannová (tr. str.)

BRATISLAVA. Švajčiarske florbalistky získali bronzové medaily na majstrovstvách sveta, ktoré sa konajú v Bratislave. V zápase o bronz zdolali české súperky 3:2.

Češky viedli 1:0 i 2:1, Švajčiarky o zisku bronzových medailí rozhodli dvojgólovou treťou tretinou. Hrdinkou zápasu bola Corin Ruttimannová, ktorá zabezpečila všetky tri presné zásahy, vrátane víťazného z trestného strieľania.

"Začali sme dobre a do tretej tretiny sme šli s vedením, ale potom sme sa s tým uspokojili a mysleli sme si, že sa to dohrá nejako samé. Prvá lajna Švajčiarok predviedla dobrý výkon. MS hodnotím neúspešne, pretože náš cieľ bolo dostať sa do finále a nezvládli sme to. Toto bol môj posledný svetový šampionát," povedala česká kapitánka Martina Čapková.

Obe družstvá sa v zápase o bronz na majstrovstvách sveta stretli aj pred dvomi rokmi vo Fínsku. Švajčiarske florbalistky vtedy zdolali české súperky tesne 5:4.

Online prenos: Česko - Švajčiarsko (MS žien vo florbale 2017, zápas o bronz)

MS žien  2017/2018
09.12.2017 o 14:15
Česko
2:3
(0:0, 2:1, 0:2)
60' minúta
Švajčiarsko
Góly a asistencie: 21. Krupnová (Ratajová), 32. Kubišová (Urbánková) – 26. Ruttimannová (Martiová), 48. Ruttimannová (Ulberová), 50. Ruttimannová (t.s.). Rozhodca: Tom Kirjonen, Jyrki Sirkka. Diváci: 2508.
To je ode mě pro dnešek vše! Děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek sobotního večera. Na shledanou!
Kapitánka Martina Čapková uzavírá vyjádření o celém turnaji: "Mistrovství hodnotím neúspěšně. První cíl, který jsme měly byl postup do finále. Prostě nezvládly jsme to." Na závěr pak dodala, že tohle byl její poslední zápas za český národní tým.
"Abych řekl pravdu, myslím si, že jsem to zvládla více méně v pohodě. Až teda na zápas s Polskem, to jsem byla opravdu jalová. Jinak si myslím, že se tady nějakým způsobem tým snažil. Možná někdo čekal, že když vedu kanadský bodování, že tady budu střílet. Ale určitě je hlavní, aby ta pětka dávala góly. Cože se povedlo. A to si myslím, že je nejdůležitější," dodává ještě Řepková.
K utkání se vyjádřila i útočnice Martina Řepková: "Těžko se to říká, ale myslím si, že jsme takhle prohrát neměly. Asi nikoho z nás by nemrzelo tolik, kdybych prohrály nějakým jiným způsobem než tak jak to bylo. To asi dokáže ten tým nejvíc zlomit. Asi mě to bude dlouho mrzet, ale za dva roky jsme na mistrovství zase. Asi největším problémem bylo to, že po tom nájezdu jsme sice chtěly, ale v té hlavě to bylo."
Dnešní utkání hodnotila mimo jiné i kapitánka Martina Čapková: "Zápas hodnotím tak, že jsme začaly dobře, hrály jsme aktivně. Do třetí třetiny jsme šly s drobným zákrokem, nicmeně jsme začaly hrát více dozadu a myslely jsme si, že se to nějak dohraje."
Po velmi napínavé třetí třetině české hráčky prohrávají se Švýcarkami a obsazují tak 4. místo na MS!
Trenér české reprezentace Miroslav Janovský dostává pamětný dres. Toto je jeho poslední šampionát.
Rozhodčí dnešního utkání dostávají stříbrné medaile a čeští fanoušci je vypískávají.
Dnešní utkání sledovalo 2508 diváků.
Nejlepší hráčky tohoto utkání:
Jana Christiánová (Česko)
Corin Ruttimannová (Švýcarsko)
Konec zápasu.
59:57
Švýcarky vyhazují balónek na druhou polovinu. Je rozhodnuto.
59:46
Češky se stále drží na útočné polovině a vytvářejí obrovský tlak.
59:20
Christiánová se vrátila a dobře zasáhla.
59:01
Probíhá poslední minuta třetí třetiny.
58:56
Urbánková pálí pouze do gólmanky.
58:12
Christiánová zůstává na střídačce. Češky hrají v šesti.
58:10
importantNení čas! Trenér Janovský si bere oddechový čas.
57:50
Po chybě v české obraně se k míčku dostala Ruttimannová a vysoko přestřeluje.
57:20
importantK Čapkové se dostal nečekaně před bránu míček, ta ho ale nedokázala propasovat do brány.
57:18
Řepková v souboji padá. Vylučovat se ale nebude.
56:50
Scheideggerová vysoko přestřeluje branku.
56:35
importantTo je škoda! Urbánková teď mohla v těsné blízkosti gólmanky vyrovnat. Ale ani na dvakrát nepřekonala Heiniovou v bráně Švýcarska.
55:59
Švýcarkám se díky napadání daří držet Češky v obranné polovině.
55:45
Češky rozehrávají a snaží se vymyslet útočnou akci.
54:59
Dorážka Krupnové se odrazila od jedné z obránkyň.
54:50
Přihrávka Kubišové před branku neprošla.
54:30
Kapcová se snaží aktivně napadat.
54:10
Švýcarky kombinují na vlastní polovině a nikam nespěchají.
53:30
Švýcarky jsou teď hodně aktivní a více nebezpečnější.
52:51
Stellaová se dostala k odraženému míčku. Zpracovala si ho a následně vystřelila přímo do Christiánové. Znovu se však dostala i k dorážce, která byla zblokovaná obranou.
52:18
Parádní střelu z poloviny vytáhla Čapková. Míček ale jen těsně minul švýcarskou branku.
51:50
Češky kombinují za vlastní brankou.
50:55
Řepková se hnala do útoku, Češky ale vzápětí o balónek přišly.
49:46
49:46
goalŠvýcarsko právě vstřelilo branku!
Trestné střílení proměňuje svou střelou CORIN RUTTIMANNOVÁ. Bez asistence
49:46
importantObrovská chyba české gólmanky, ta podle všeho zasáhla míček mimo velké brankoviště. Nařízeno trestné střílení!
49:01
Parádní střelu ze standardní situace vytáhla Ratajová. Heiniová ale úspěšně zasahuje.
48:59
Češky teď budou zahrávat volný úder na pravé straně po faulu na Ratajavou. Česká hráčka se po zapískání rozčiluje, protože podle jejího názoru i diváků v hale to bylo na na dvě minuty. Rozhodčí byl ale jiného názoru.
48:36
Přihrávka Krupnové neprošla až ke Kapcové. Švýcarky se ženou do útoku.
48:19
Hra začíná nabírat na obrátkách. Hraje se velmi tvrdě.
47:55
47:55
Co se nepovedlo CORIN RUTTIMANNOVÉ před malou chvíli, se povedlo z následují dorážky. Přesnou střelou pod horní tyč máme v Bratislavě vyrovnáno. Asistence: Seraina Ulberová.
47:50
Střelu Ruttimannové neúspěšně doráží Ulberová.
47:40
Leierová pohotově zasáhla proti přihrávce před českou branku.
46:51
Řepková se snaží pálit od poloviny. Do cesty se jí ale postavila jedna z obránkyň.
46:20
Reinhardová teď měla na florbalce vyrovnání! Před bránkou ve vyložené šanci nedokázala trefit míček.
45:49
Krupnová vyslala Kapcovou do úniku. Té se však nepodařilo zpracovat balónek a ztrácí ho.
44:54
Řepková se uvolnila podél mantinelu a dostala se až k brance. Stihla ještě nahodit na Mlejnkovou, ale míček se dostal až za ni a nemohla tak vystřelit.
44:32
Krupnová nahodila před branku Švýcarek, Kapcová ale nestihla míček doběhnout.
43:55
Švýcarky měly k dispozici standardní situaci, kterou nevyužily.
43:20
importantFlurianová v další šanci, tentokráte trefuje tyč.
41:28
Flurianová si potáhla míček z pravé strany do středu hřiště. Zkusila vystřelit , ale trefila jen české hráčky.
41:23
A opět Ruttimannová pouze do zdi.
40:53
Ruttimannová zkouší pálit, ale trefuje pouze obranu.
Třetí třetina začne přibližně v 15:32.
I druhá třetina byla velmi vyrovnaná. Lépe se však dařilo českým hráčkám, které vstřelily dva góly. Oba celky dokázaly přežít i oslabení. Naneštěstí pro Češky byla ke konci třetiny vyloučena Denisa Ratajová. Švýcarky tak budou mít první minutu a půl k dispozici výhodu přesilové hry. Do třetí třetiny se vstoupí za stavu 2:1. Dokáže Česko v tomto utkání vybojovat stříbrnou medaily? To se dozvíme ve třetí třetině. Tak s námi dále sledujte utkání.
Střely druhé třetiny:
Česko – 6
Švýcarsko – 11
40:00
Druhá třetina skončila.
39:45
Martiová nabíjela křižnou přihrávkou Wikiové. Tu ale zastavila Řepková.
39:29
Vyloučení v týmu Česko (Denisa Ratajová – 2 minuty, Nedovolené vrážení).
39:09
Spichigerová je proti Christiánové neúspěšná.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:46
Martiová hledala před brankou spoluhráčku, ale míček neprošel.
38:12
Střelu Stellaové vykryla Krupnová.
37:50
Další útočná akce Češek nevyšla a Švýcarky znovu na balónku.
37:13
Ruttimannová se prokličkovala kolem české obrany a nabídla míček vedle branky Wikiové, ta ale promáchla.
37:05
Na levé straně se dokázala uvolnit Kapcová, která si potáhla míček dopředu. Přihrála za sebe na dobíhající Krupnovou, která ale balónek ideálně nezpracovala.
36:28
Krupnová se u mantinelu dostala do střetu s Gamperliovou.
35:57
Kapcové ani Krupnové se nyní nepodařilo přejít do útoku.
35:29
Švýcarky se opět usazují na polovině Češek.
34:52
Švýcarsko hraje v plném počtu.
34:27
Střelu Jirákové před brankou dvakrát dorážela Koníčková, míček ale za záda Heiniové nepropadl.
33:34
Češky se drží na polovině soupeře, ke střelám se ale moc nedostávají.
32:52
Vyloučení v týmu Švýcarsko (Seraina Ulberová – 2 minuty, Nedovolené vrážení).
32:50
Ratajová se chystala ke střele, ale byla atakována do obličeje.
32:30
Řepková se hnala do útoku, ale vzápětí přišla o balónek.
32:14
Švýcarky si přihrávají na vlastní polovině.
31:25
Švýcarky ihned po buly se snaží dostat dopředu, to se jim ale zatím příliš nedaří. Český tým dobře brání.
31:20
31:20
goalČesko právě vstřelilo branku!
Urbánková nejdříve svou ránou trefila bránící hráčku. Následně se míček dostal k DOMINICE KUBIŠOVÉ, která nadvakrát dorážela do branky. Asistence: Tereza Urbánková.
31:15
Švýcarky trefují horní tyč české branky.
31:01
importantGerigová nasřeluje břevno!
30:58
Ratajová v zajímavé šanci na levé straně. Zkusila vystřelit ale minula branku.
30:25
Ratajová vystihla přihrávku a přesouvá hru na druhou polovinu.
29:37
Útok nevyšel a Švýcarky se usazují na polovině Češek.
29:13
Billá s Beránkovou kombinují na vlastní polovině.
28:46
Urbánková v šanci před brankou promáchla.
28:10
Kapcová znovu pálí, ale ani tentokrát neprostřelila zeď Švýcarek.
27:41
Střela Kapcové byla sražena mimo branku.
27:04
Ruttimannová měla před sebou odkrytou branku. Míček ji ale sjel z florbalky a končí za mantinelem.
26:40
Ulberová po další rychlé akci se teď dostala do příležitosti na levé straně. Míčkem ale branku netrefila.
26:38
Urbánková nepropálila obranu.
26:15
Čapkové se nepovedlo vyhodit míček z obranné půlky a tak se ho zmocňují Švýcarky.
25:40
Přihrávka Gerigové končí za mantinelem. Míček získávají Češky.
25:30
25:30
Češky si teď nepřesně přihrály na vlastní polovině, čehož využívají soupeřky. Ty si přihrály napříč hřištěm z levé strany na pravou stranu, kde stala CORIN RUTTIMANNOVÁ, kterou střelou z první na bližší tyč nedala Christiánové příliš šancí. Česká gólmanka se natahovala, ale na rychlou střelu Ruttimannové nedosáhla. Asistence: Flurina Martiová.
24:59
Švýcarky předvedly krásnou kombinaci. Proti zakončující střele Scheideggerové zasáhla Christiánová svou nohou.
24:20
Švýcarky kombinují na vlastní polovině.
23:45
Proti střele Zwinggiové zasahuje Christiánová.
22:58
Oba celky nyní bojují na středu hřiště.
22:30
Scheideggerová nepřesně přihrála, české hráčky mohou jít dopředu.
22:23
Řepková zasáhla proti přihrávce a Češky můžou útočit.
21:06
Mlejnková získala balónek a poslala ho Urbánkové, útočnou akci ale zastavila obrana Švýcarek.
20:31
Gamperliová se ocitla hned vzápětí před českou brankou v zajímavé pozici. Na dvakrát, ale nedokázala míček protlačit přes českou obranou do sítě.
20:24
20:24
Je tu první gól utkání! Kapcová nejdříve vyzkoušela svůj bekhend, Heiniová však zasáhla a míček se odrazil k Ratajové, která poslala míček ELIŠCE KRUPNOVÉ. Ta pěknou střelou k bližší tyčce střílí první gól. Asistence: Denisa Ratajová.
20:16
Kapcová přečetla rozehrávku a přenáší hru na druhou polovinu.
20:05
I druhé úvodní buly vyhrávají Švýcarky.
20:01
Začala druhá třetina.
Druhá třetina začne přibližně ve 14:50 .
První třetina byla velmi vyrovnaná. Mohli jsme vidět velmi aktivní a tvrdou hru. Oba celky si vytvořily spoustu příležitostí, žádná však nezapadla do branky. Do druhé třetiny se tak bude vstupovat za nerozhodnutého stavu 0:0.
Střely první třetiny:
Česko – 2
Švýcarsko – 4
20:00
První třetina skončila.
19:59
Christiánová parádně zasahuje pravou rukou.
19:50
Gerigová pálí mimo.
19:33
Hraje se opravdu tvrdě, Krupnová nyní skončila za mantinelem.
19:12
Kapcová před brankou vybojovala míček, vystřelit se jí ale nepovedlo.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:54
Češky kombinují na polovině Švýcarek.
18:20
Mlejnková zaváží balónek do útoku a získává standardní situaci.