Stina Nilssonová (V strede) sa raduje z víťazstva.
Stina Nilssonová (V strede) sa raduje z víťazstva. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|9. dec 2017 o 11:36

Slovenskej reprezentantke sa nepodarilo postúpiť do vyraďovacích bojov.

DAVOS. Švédka Stina Nilssonová a Nór Johannes Hösflot Klaebo sa stali víťazmi sobotňajšieho šprintu voľnou technikou na 1,5 kilometra v rámci 3. kola Svetového pohára 2017/2018 v behu na lyžiach vo švajčiarskom Davose.

Dvadsaťštyriročná Nilssonová dosiahla výsledný čas 2:51,71 minúty a triumfovala s náskokom 2,57 sekundy pred druhou Nórkou Ingvild Flugstad Östbergovou. Tretie miesto obsadila Švajčiarka Nadine Fähndrichová (+2,73).

Jediná Slovenka v štartovom poli Alena Procházková sa ani po tretí raz v sezóne nedostala do vyraďovacej časti.

V kvalifikácii obsadila nepostupovú 50. pozíciu.

Nilssonová načala druhú desiatku triumfov v šprintoch Svetového pohára, v tejto sezóne triumfovala po druhý raz po úvodnom víťazstve v rámci minisérie Ruka Triple vo fínskej Ruke pri Kuusame. Celkovo má Švédka v súčte všetkých disciplín na konte už šestnásť triumfov vo Svetovom pohári.

Mužskú kategóriu v šprinte na rovnako dlhej trati najlepšie zvládol nórsky reprezentant Klaebo, ktorému v cieli namerali čas 2:28,07 minúty. Ako druhého klasifikovali talianskeho špecialistu Federica Pellegrina s mankom 1,80 sekundy. Tretí post obsadil Rus Alexander Bolšunov (+4,64).

Klaebo opäť potvrdil nevídanú tohtosezónnu nadvládu, keď dominoval v šiestich z úvodných siedmich pretekov, ktoré sa rátajú do celkového poradia Svetového pohára. V sumáre má 21-ročný rodák z Trondheimu na konte deväť víťazstiev na podujatiach Svetového pohára.

Johannes Hoesflot Klaebo (v strede) sa raduje z víťazstva.
Johannes Hoesflot Klaebo (v strede) sa raduje z víťazstva. (Autor: TASR/AP)

6.Sophie CaldwellováUSA91 b

Domov»Zimné športy»Šprint v Davose vyhrali Nilssonová a Klaebo, Procházková skončila už v kvalifikácii