Sobota, 24. október, 2020 | Meniny má KvetoslavaKrížovkyKrížovky

Fluryová vyhrala super-G v St. Moritzi, Kantorová skončila na 54. mieste

Nepríjemný pád mala Lara Gutová, Mikaela Shiffrinová skončila dvadsiata.

Jasmine Fluryová (v strede) sa raduje z víťazstva.Jasmine Fluryová (v strede) sa raduje z víťazstva. (Zdroj: TASR/AP)

54.Barbara KantorováSR+ 4,49 s

ST. MORITZ. Prekvapujúcim triumfom domácej pretekárky Jasmine Fluryovej sa skončil sobotňajší super-G v rámci Svetového pohára alpských lyžiarok vo švajčiarskom St. Moritzi.

Fluryová zvíťazila s náskokom desiatich stotín sekundy pred krajankou Michelle Gisinovou a šestnástich stotín pred líderkou priebežného poradia tejto disciplíny Tinou Weiratherovou z Lichtenštajnska.

Dvadsaťštyriročná Fluryová absolvovala v St. Moritzi 27. preteky Svetového pohára v kariére a dosiaľ nikdy nestála na pódiu pre tri najlepšie.

Jej výsledkovým maximom doteraz bolo piate miesto zo super-G z kórejského Čongsonu v marci tohto roku.

"Na štarte sa mi zasekla vnútorná lyža, bolo to trochu komické. Celkovo som využila dobré podmienky počas mojej jazdy, čo sa nedá povedať o všetkých pretekárkach. Niektoré mali smolu a nebolo to férové," uviedla Fluryová v prvej reakcii na webe laola1.at.

Problémy robilo opäť počasie

Preteky, ktoré výrazne ovplyvnil nárazový vietor najmä v spodnej časti zjazdovky Engiadina, sa nie celkom vydarili líderke a zároveň obhajkyni celkového prvenstva vo Svetovom pohári Američanke Mikaele Shiffrinovej.

Prečítajte si tiež: Kombináciu zrušili, Vlhová bola štvrtá Čítajte

Skončila dvadsiata s odstupom 1,37 sekundy na víťazku. Jazdilo sa na skrátenej trati, preteky boli pre silný vietor viackrát prerušené.

Organizátori bojovali proti nepriazni počasia už aj v piatok, z týchto dôvodov najprv vymenili poradie súťaží v kombinácii.

Po slalome presunuli štart super-G z 13.00 na 14.00 h a potom zrušili celé preteky.

Gutová mala pád

Jediná Slovenka v štartovnej aj výsledkovej listine Barbara Kantorová obsadila posledné klasifikované 54. miesto s mankom 4,49 sekundy na víťazku.

Nepríjemný pád mala Švajčiarka Lara Gutová, ktorá zahranila pravou lyžou do snehu a stratila stabilitu. Po náraze do ochrannej siete sa však po niekoľkých sekundách postavila na nohy a po bočnej strane trate prišla za aplauzu divákov do cieľa.

Problémy mala aj Američanka Lindsey Vonnová, ktorú klasifikovali na 24. mieste. Historická líderka v počte triumfov vo Svetovom pohári opúšťala cieľový priestor s veľkými bolesťami.

Tridsaťtriročná Američanka so zjavnými problémami preťala cieľovú čiaru a zrútila sa na zem. Okamžite sa jej ujal lekársky personál. Podľa prvých správ utrpela zranenie chrbta, no otec pretekárky neskôr pre agentúru AP skonštatoval, že Vonnová je v poriadku.