Ilustračná fotografia.
Ilustračná fotografia. (Autor: TASR/AP)
TASR|9. dec 2017 o 18:14

Madridský klub je priebežne tretí.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v sobotňajšom šlágri pätnásteho kola španielskej La Ligy nad FC Sevilla 5:0.

Domáci tím rozhodol o jasnom triumfe už v prvom polčase, v ktorom strelil všetky góly.

Dvakrát sa do listiny strelcov zapísal Cristiano Ronaldo, premiérový zásah v A-tíme Realu zaznamenal marocký obranca Achraf Hakimi.

Realu patrí v neúplnej tabuľke tretia priečka s päťbodovým mankom na vedúcu Barcelonu, ktorú čaká nedeľňajší súboj na pôde Villarrealu.

Ronaldo pred úvodným výkopom zapózoval fotografom so Zlatou loptou magazínu France Football, ktorú získal piatykrát.

Priaznivci Realu mu pripravili búrlivé ovácie, aplauz zaplneného štadióna San Bernabeu ho sprevádzal aj pri odchode z trávnika v 76. minúte.

Celta Vigo prehrala vo Valencii 1:2, slovenský reprezentant Stanislav Lobotka odohral za hostí celý zápas.

Getafe FC - SD Eibar 0:0

Deportivo La Coruňa - CD Leganés 1:0 (1:0)
Gól:
24. Adrian

Valencia - Celta Vigo 2:1 (1:0)
Góly: 28. Zaza, 81. Parejo (11 m) - 46. Aspas
/stredopoliar Stanislav Lobotka (Celta Vigo) odohral celý zápas/

Domov»Futbal»Španielsko»Real Madrid strelil za jeden polčas päť gólov, Lobotka bol pri prehre svojho tímu