Hráči Chicaga zdolali Arizonu.
Hráči Chicaga zdolali Arizonu. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|11. dec 2017 o 06:09

Pozrite si výsledky zápasov NHL 2017/2018 z noci na pondelok.

NEW YORK. Jokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili nad hráčmi Arizony Coyotes 3:1 v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL.

Blackhawks rozhodli o svojom triumfe tromi zásahmi v tretej tretine.

Rozhodol Anisimov

"Naša prvá tretina bola normálna, druhá podpriemerná a tretia naozaj dobrá. V tretej tretine bolo v našej hre veľa dobrých vecí. Vyzeralo to, že sme hrali vo väčšom tempe," povedal tréner Chicaga Joel Quenneville pre nhl.com.

Presadili sa Tommy Wingels, Arťom Anisimov a Nick Schmaltz. Rozhodujúci zásah si pripísal ruský útočník Anisimov po prihrávke Patricka Kana v 56. min.

"Skvelá akcia, skvelá prihrávka. Už predtým mali v zápase nejaké príležitosti. Je pekné vidieť ich v jednom útoku. Hrajú ofenzívne a dokážu rozhodovať zápasy," vyjadril sa Quenneville.

Toronto zdolalo Edmonton 1:0, jediný gól tohto merania síl vsietil už v 34. sekunde Zach Hyman.

Brankár Maple Leafs Curtis McElhinney potreboval na čisté konto 41 úspešných zákrokov.

"Cítil som sa skvele. Myslím si, že som to zvládol," povedal kanadský brankár. Maple Leafs uspeli v treťom dueli po sebe.

Tarasenko: Môj gól bol šťastný

Buffalo podľahlo St. Louis 2:3 v predĺžení. Víťazný gól strelil ruský útočník Vladimir Tarasenko.

"Chcel som to iba poslať do bránky. Myslím si, že keď máte tak veľa šancí a puk ešte nebol v bránke, musíte svoju hru zjednodušiť.

Môj gól bol šťastný, ale myslím si, že naša lajna hrá lepšie každým zápasom. Vypracovali sme si veľa šancí, nabudúce nesmieme čakať až do predĺženia," uviedol ruský útočník.

Blues v stretnutí viedli 2:0, ale v III. tretine dvomi gólmi vyrovnal Evan Rodrigues.

"Naša tretia tretina bola naozaj dobrá. Tak sme mali začať celý zápas," povedal tréner Sabres Phil Housley.

NHL 2017/2018 - výsledky (11.12.2017):

Chicago Blackhawks - Arizona Coyotes 3:1 (0:0, 0:0, 3:1)

Góly: 48. Wingels (Hayden, Oesterle), 56. Anisimov (P. Kane, Seabrook), 57. Schmaltz (P. Kane) - 55. Duclair (Goligoski, Chychrun)

Slovenský útočník Richard Pánik (Chicago Blackhawks) strávil na ľade 13:38 min., dvakrát ohrozil bránku súpera, zaznamenal tri bodyčeky a pripísal si jeden mínusový bod.

St. Louis Blues - Buffalo Sabres 3:2 po predĺžení (1:0, 1:0, 0:2, 1:0)

Góly: 1. B. Schenn (Edmundson, A. Steen), 37. Stastny (Tarasenko, Edmundson), 65. Tarasenko (Parayko, Stastny) - 42. Rodrigues (S. Reinhart, E. Kane), 59. Rodrigues (R. O'Reilly, Scandella)

Toronto Maple Leafs - Edmonton Oilers 1:0 (1:0, 0:0, 0:0)

Gól: 1. Hyman (Gardiner, W. Nylander)

San Jose Sharks - Minnesota Wild 3:4 po predĺžení (0:2, 1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 40. Burns (Thornton, Hertl), 43. Burns (Pavelski), 55. Hertl (Labanc, DeMelo) - 5. R. Murphy (Zucker, E. Staal), 11. E. Staal (R. Suter, Mikael Granlund), 25. E. Staal (R. Murphy, Mikael Granlund), 64. Niederreiter