Slovenskí hokejisti prehrali s Rusmi po predĺžení na turnaji v Nórsku

Slovenský brankár Július Hudáček v akcii.
Slovenský brankár Július Hudáček v akcii. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|15. dec 2017 o 00:00

Slovákom patrí priebežne tretie miesto.

MECA Hockey Games 2017 - Hamar (Nórsko):

Slovensko - Olympijský tím Ruska 2:3 po predĺžení (1:0, 0:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 6. Lamper (T. Surový, Graňák), 49. Cingeľ (T. Surový, Čerešňák) - 22. Svetlakov (Ľubimov), 43. Korškov, 62. Naumenkov (Svetlakov)

Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Sjöqvist, Persson - Norlander, Bakken

Zostava Slovenska: J. Hudáček - Graňák, Čerešňák, Starosta, Baranka, Meszároš, A. Jánošík, Švarný, O. Kotvan - Cingeľ, T. Surový, Lamper - A. Kudrna, Bubela, L. Hudáček - Paulovič, Krištof, Matúš Sukeľ - Skalický , Ölvecký, T. Hrnka

Zostava Olympijského tímu Ruska: Samsonov - Rykov, Belov, Jarullin, Naumenkov, Provolnev, Bereglazov, A. Vasilevskij, Trjamkin - M. Karpov, V. Tichonov, Barabanov - Golyšev, V. Tkačov, Kagarlickij - Korškov, Chochlačov, Makejev - Ľubimov, Svetlakov, Kuzmenko

HAMAR. Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali vo svojom druhom vystúpení na turnaji MECA Hockey Games 2017 v nórskom Hamare s Olympijským tímom Ruska 2:3 po predĺžení.

Zverenci trénera Craiga Ramsayho sa ujali vedenia zásluhou dorážky Patrika Lampera po akcii kapitána Tomáša Surového.

Rusi vyrovnali v úvode druhej tretine zásluhou Andreja Svetlakova, na začiatku tretej ich poslal do vedenia Jegor Korškov.

Lukáš Cingeľ potom vyrovnal na 2:2 a v predĺžení druhý bod pre ruský výber zariadil Michail Naumenkov.

V 39. vzájomnom zápase sa zrodil 23. triumf Rusov, päť súbojov sa skončilo nerozhodne a jedenásťkrát uspeli Slováci.

Svoj záverečný zápas na turnaji odohrajú slovenskí reprezentanti v sobotu o 17.00 h, nastúpia v ňom proti domácemu výberu Nórska.

V sezóne 2017/2018 slovenská hokejová reprezentácia zo siedmich duelov dosiahla štyri víťazstvá (Česko, USA, Nemecko a Francúzsko) a tri prehry (Česko, dvakrát Rusko olympionici).

Všetkých sedem stretnutí absolvovali dvaja hokejisti - obranca Peter Čerešňák a útočník Matej Paulovič.

Pozrite si momentky zo zápasu Rusko - Slovensko: fotogaléria

15.12.2017

MECA Hockey Games 2017 - výsledky a tabuľka:

Štvrtok 14. decembra:

Francúzsko - Slovensko 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Nórsko - Olympijský tím Ruska 3:4 pp (1:1, 2:2, 0:0 - 0:1)

Piatok 15. decembra:

Olympijský tím Ruska - Slovensko 3:2pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Nórsko - Francúzsko 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Sobota 16. decembra:

Francúzsko - Olympijský tím Ruska (13.00)

Hlasy po stretnutí SR - Olympijský tím Ruska:

Craig Ramsay, tréner SR: ""Po druhej tretine som sa pýtal, či je na ľade to mužstvo, ktoré hralo prvú tretinu. V prvej sme hrali dobre, ale potom sme sa vracali k starým veciam, ktoré jednoducho nefungujú. Pred treťou tretinou som hráčom dohovoril, začali bojovať a navzájom sa podporovať. Tento zápas mi z trénerského hľadiska veľa ukázal."

Július Hudáček, brankár SR: "Prvú tretinu sme začali veľmi dobre, mali šance a dali gól. V druhej časti sa hra vyrovnala, v tretej to bolo otvorené až do konca. Pekný zápas pre divákov. Škoda predĺženia, v ktorom sme hrali dosť riskantne. V predĺžení troch proti trom musíme hrať viac takticky."

Patrik Lamper, útočník SR: "Rusi boli lepší korčuliari, hlavne v protiútokoch sme si na nich museli dávať pozor. Neodohrali sme zlý zápas, v prvej tretine sme boli viac ako vyrovnaný súper. Druhá nám veľmi nevyšla, no v tretej sme vyrovnali. Škoda, že predĺženie nám nevyšlo."

Online prenos: Olympijský tím Ruska - Slovensko (MECA Hockey Games 2017)

MECA Hockey Games 2017  2017/2018
15.12.2017 o 16:00
Ruský olympijský tím
3:2
(0:1, 1:0, 1:1, 1:0)
62' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 22. Svetlakov (Ľubimov), 43. Korškov, 62. Naumenkov (Svetlakov) – 6. Lamper (Surový, Graňák), 49. Cingel (Surový, Čerešňák). Rozhodca: Sjoqvist, Persson – Norlander, Solholm Bakken.
Ruská hokejová reprezentácia vyhrala aj druhý zápas na turnaji až po skončení riadneho hracieho času. Béčko "zbornej" bolo počas celého stretnutia nebezpečnejšie a po rýchlom góle Lampera postupne otočilo skóre vďaka Svetlakovovi a Korškovovi. Tesný náskok však neudržalo a Cingel poslal duel do predĺženia. V pridanej päťminútovke mali Rusi jasne navrch a Naumenkov im zabezpečil dva body.
61:22
goalRuský olympijský tím dal gól! Aktívnejší tím zaslúžene získal bod naviac. MICHAIL NAUMENKOV si potiahol puk od modrej čiary až pred bránu a svoju individuálnu akciu zakončil presnou strelou do Hudáčkovej svätyne. Asistencia: Andrej Svetlakov.
61:13
Hrá sa vo formáte troch proti trom, čo vyhovuje viac ruským hokejistom. Július Hudáček musel už dvakrát zasahovať.
60:10
importantRusi mohli bleskovo rozhodnúť o svojom víťazstve. Kagarlickyj našiel pred bránou voľného Tkačiova, ale ten zblízka stroskotal na Hudáčkovi.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Ruskí hokejisti využili svoju prevahu v úvode tretej tretiny a vďaka vydarenej individuálnej akcii Korškova sa ujali vedenia. Potom boli naďalej aktívnejší, ale nedali si pozor na unikajúceho Cingela a ten dokázal vyrovnať na 2:2. Oba tímy majú zatiaľ istotu jedného bodu.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
58:46
Miloš Bubela preváhal ideálny moment na koncovku. Napokon prihral Liborovi Hudáčkovi, ktorého strela bola zblokovaná.
58:00
Iľja Samsonov sa zrazil so spoluhráčom a vypadol mu nôž z korčule. Ruský brankár teraz potrebuje pomoc mužov z lavičky, no bude pokračovať v zápase.
57:25
Nepresnosti na slovenskej strane pokračujú. Adam Jánošík takisto nezvládol rozohrávku a urobil tretí icing našich po sebe.
56:28
importantĎalšie zakázané uvoľnenie slovenského tímu. Peter Čerešňák vyhodil puk cez všetky čiary a Craig Ramsay si zobral oddychový čas.
55:39
Dominik Graňák nezvládol prechod stredným pásmom. Nahadzoval puk za ruskú bránu, ale spoza červenej čiary, takže to bol icing.
54:15
Michal Krištof sa obtočil okolo brániaceho Rusa a potom z otočky poslal puk na bránu. Z ostrého uhla trafil iba konštrukciu.
53:56
Libor Hudáček dostal mimoriadne veľkorysý priestor v útočnom pásme, zrazu sa pred ním otvorila cesta, a tak preveril Samsonova prudkou strelou švihom.
52:40
importantObrovská šanca Rusov. Graňák nedokázal spracovať puk a potom nechal pred bránou úplne voľného Romana Ľubimova. Ten zakončoval zblízka a len centimetre ho delili od gólu.
51:49
Slovenskí hokejisti môžu vystriedať, pretože po zblokovanej strele jedného z ruských hráčov zamieril puk na ochrannú sieť.
51:14
Ruský olympijský tím si teraz vytvoril tlak v útočnom pásme. Július Hudáček musel čeliť sérii streleckých pokusov, ale všetky vyriešil.
50:45
Tomášovi Starostovi preskočil puk hokejku a potom sa s ním zbytočne zamotal v rohu klziska. Rusi to využili, ale Hudáček pokryl zblokovanú strelu.
49:33
Slovákom sa otvoril priestor na rýchly protiútok. V situácii dvoch proti jednému ale Surový neprihral voľnému Lamperovi.
48:52
goalSlovensko dalo gól! Od konca reklamnej prestávky ubehlo len osem sekúnd, LUKÁŠ CINGEL dostal ideálnu prihrávku do jazdy a napriek tlaku protihráčov dokázal prekonať Iľju Samsonova. Asistencie: Tomáš Surový, Peter Čerešňák.
48:43
Ivan Baranka narazil na mantinel Anatolija Golyševa, ktorý sa ťažko zdvíhal na vlastné nohy. Rozhodcovia však odmietli vylučovať.
48:00
Iľja Samsonov neudržal puk a vypadol mu do bránkoviska. Ihneď sa tam zjavili traja slovenskí hokejisti, no ich aktívne dorážky nepriniesli vyrovnanie.
47:20
Naumenkov chcel strieľať od modrej čiary, ale nečakane spadol a bol rád, že Slováci jeho zaváhanie nevyužili.
46:25
Slovákom sa naskytla brejková situácia. V prečíslení troch proti dvom zakončoval Libor Hudáček, no nebezpečnejšia bola dorážka Andreja Kudrnu.
45:20
Pavol Skalický chcel poslať puk ďaleko od slovenskej brány, ale nahadzoval ho tesne spoza červenej čiary, takže urobil icing.
44:45
Matej Paulovič a Dmijtrij Kagarlickyj sa dostali do vzájomného konfliktu na modrej čiare. Rozhodcovia situáciu rýchlo vyriešili a oddelili ich od seba.
43:50
Slovenskí hokejisti budú musieť pridať najmä v ofenzívne. Samsonov je takmer bez práce a sleduje dianie na ľade iba z diaľky.
42:39
goalRuský olympijský tím dal gól! Zborná otáča skóre vo svoj prospech. JEGOR KORŠKOV dostal veľmi veľa priestoru, pohodlne prešiel z vlastného obranného pásma až pred Hudáčka a prekonal ho presnou strelou pod brvno. Bez asistencie.
41:28
Ivan Baranka vystrelil zo stredného pásma priamo na bránu, ale puk bol tečovaný a putoval až na ochrannú sieť.
40:30
Peter Čerešňák chcel vystreliť od modrej čiary, ale puk mu tesne ušiel do stredného pásma, a tak nemohol ohroziť Samsonova.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Prostredné dejstvo bolo jasne v réžii ruského olympijského tímu. Béčko "zbornej" vyťažilo zo svojej hernej prevahy iba jediný gól. V úvode druhej tretiny vyrovnal presnou strelou Svetlakov, no potom Slovákov viackrát podržal Július Hudáček, a tak platí stav 1:1.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:35
importantVeľká šanca ruského celku. Jegor Korškov zostal voľný pred slovenskou bránou, dostal presnú prihrávku, ale zblízka neprekonal Júliusa Hudáčka.
38:52
Ruská reprezentácia nevyužila ponúknutú presilovku. Počas dvoch minút bola dlho v útočnom pásme, ale bez streleckej snahy.
37:45
Albert Jarullin vyprodukoval delovku z vrcholu pravého kruhu, ale puk poslal iba do betónu Hudáčka. Následnú dorážku Slováci nedovolili.
36:52
Slováci sa budú musieť brániť. Dve trestné minúty za držanie dostal Libor Hudáček, ktorý sa previnil v útočnom pásme.
36:36
Andrej Kudrna sa nepretlačil do útočného pásma. Na modrej čiare bol zastavený hneď trojicou súperov, a tak nemal nárok.
35:40
Rusi zakombinovali na jeden dotyk. Pred bránou zostal nepokrytý Barabanov, ale nebol pripravený na zakončenie a nedokázal prekonať Hudáčka.
35:00
Ivan Švarný vypálil príklepom od modrej čiary. Jeho pokus mal potrebnú razanciu aj presnosť, ale smeroval priamo na Samsonova.
34:07
Ďalší ofsajd ruského tímu. Alexej Makejev spadol na modrej čiare, čo jeho spoluhráčom prekazilo plán vniknúť do útočného pásma.
33:25
Rusi nezvládli prechod modrou čiarou. V neprehľadnej situácii napokon rozhodcovia odpískali ofsajd. Nasleduje reklamná prestávka.
32:38
Nevýrazný výkon slovenského výberu v druhej tretine pokračuje. Ani v presilovke nedokázali naši hráči vážnejšie ohroziť Samsonova.
32:01
Slováci dlho dolovali puk pri mantineli. Napokon ho získali a Peter Čerešňák vypálil od modrej čiary, čo musel riešiť Iľja Samsonov.
31:13
Libor Hudáček síce vnikol do útočného pásma, ale Andrej Kudrna prekročil modrú čiaru o niečo skôr, takže bol z toho ofsajd.
30:38
Roman Ľubimov odchádza na tresnú lavicu. Ruský útočník narazil na mantinel jedného zo Slovákov a odsedí si dve minúty.
29:56
Július Hudáček prikryl puk, pretože jeho kolegovia sa dostávali pod tlak ruského výberu. Vďaka prerušeniu hry mohli Slováci aspoň vystriedať.
29:11
Viktor Tichonov zachytil nepresnú rozohrávku slovenského tímu, ale z jeho práce ruskí hokejisti nič nevyťažili.
28:23
Komorná atmosféra v Hamare neprospieva kvalite hry. Duelu chýba väčší náboj a hokejisti na oboch stranách nepredvádzajú výkony na hranici svojich možností.
27:40
Slovenskí hokejisti boli po dlhšom čase v útočnej tretine. Matej Paulovič strieľal spoza hráča, no puk neprešiel až na Samsonova.
26:10
Slováci v druhej časti hry nedokážu podržať puk v útočnom pásme. Prevažne sa bránia a nechávajú priestor Rusom.
25:23
Matej Paulovič poľahky získal vhadzovanie v útočnom pásme. Jeho pokus zo stredu klziska Samsonov schoval do lapačky.
24:20
Libor Hudáček zostal úplne voľný pred ruskou bránou, ale nedočkal sa pohotovej prihrávky od Miloša Bubelu, takže nemohol zakončovať.
23:30
Slováci boli pod tlakom v obrannom pásme. Nedokázali si presne prihrať a vyprodukovali zakázané uvoľnenie.
22:37
Maxim Karpov dostal vynikajúcu prihrávku do jazdy, na ľavom krídle mal dostatok priestoru a príklepom vyskúšal pozornosť Júliusa Hudáčka.
21:58
goalRuský olympijský tím dal gól! Je vyrovnané. Roman Ľubimov potiahol puk do útočného pásma, prihral voľnému ANDREJOVI SVETLAKOVOVI a jeho delovka skončila v sieti. Asistencia: Roman Ľubimov.
21:35
Miloš Bubela udržal na svojom chrbte dvojicu ruských hokejistov, ale potom nepresne prihrával do rohu Andrejovi Kudrnovi.
20:35
Viktor Tichonov sa oprel do puku hneď po buly. Jeho nebezpečnú strelu príklepom vytlačil Július Hudáček do rohu klziska.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Úvodných dvadsať minút bolo vyrovnaných, pretože ani jeden z tímov nepredviedol ideálny výkon. Videli sme minimum gólových šancí, ale skóre sa menilo aspoň raz. V šiestej minúte poslal Slovákov do tesného vedenia Lamper, ktorý dotlačil puk do siete po dobrej práci Surového.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:05
importantVladimir Tkačiov zostal zabudnutý za slovenskou obranou a bol úplne sám pred Júliusom Hudáčkom. Zblízka však poslal puk mimo brány.
18:46
Vylúčený Vasilevskij je späť na ľadovej ploche. Slovenskí reprezentanti nevyužili presilovku a Samsonova príliš nezamestnali. Až v závere početnej výhody nebezpečne strieľal Krištof.
18:02
Iľja Samsonov bol bez hokejky, ale napriek tomu dokázal zasiahnuť po nahodenom puku od modrej čiary a prerušil hru.
17:20
Slovenský tím sa neudržal v útočnom pásme. Rusi získali puk za vlastnou bránou a vyhodili ho cez všetky čiary.
16:46
Prvá presilovka pre Slovensko. Dve trestné minúty za zdržiavanie hry inkasoval Alexej Vasilevskij.
16:33
Kotvan zvládol situáciu v strednom pásme, keď si pod tlakom dovolil otočku a puk dostal do bezpečného priestoru.
15:23
Výkon ruského tímu je zatiaľ sklamaním. Treba však dodať, že náš dnešný súper absolvoval včerajší vyrovnaný duel s Nórskom, ktorý sa hral do neskorých večerných hodín.
14:10
Jarullin si pomohol rukami v súboji s Lamperom a Slovák spadol na ľadovú plochu. Píšťalky rozhodcov zostali mlčať.
13:55
Iľja Samsonov zvolil riešenie na istotu. Puk bol v blízkosti jeho bránkoviska, a tak ho radšej schoval do lapačky. Nasleduje reklamná prestávka.
13:08
Slováci prežili úvodné oslabenie a nepustili Rusov do gólovej šance. Zborná hrozila iba strelami z diaľky, ktoré boli navyše nepresné.
12:30
Anton Belov zaváhal na modrej čiare. V zdanlivo pohodlnej situácii mu puk preskočil hokejku a putoval do stredného pásma.
11:45
Naumenkov skúšal šťastie od modrej čiary. V oboch prípadoch však trafil iba slovenských hokejistov pred sebou.
11:08
Prvé vylúčenie v dnešnom zápase. Rozhodcovia udelili dve trestné minúty Lukášovi Cingelovi, ktorý sa previnil hákovaním.
10:20
Michail Naumenkov vnikol do útočného pásma a ihneď posielal puk na bránu. Slovenskí zadáci jeho strelu zblokovali.
09:40
Viktor Tichonov bol nekrytý pred slovenskou bránkou, ale puk smeroval tesne vedľa neho. Ruský útočník tak nemohol zakončovať.
09:09
Rusom nevyšla rozohrávka z vlastného obranného pásma. Po nepresnom pase cez celé ihrisko odpískali rozhodcovia icing.
08:30
Andrej Kudrna získal odrazený puk v útočnom pásme a ihneď sa snažil vystreliť na ruskú bránu. Pod tlakom nemieril presne.
07:45
Ruský olympijský tím sa usadil na dlhší časový úsek pred Júliusom Hudáčkom, ale nedokázal slovenského gólmana vážnejšie ohroziť.
06:10
Rusi rýchlo reagovali a dostali sa do útočného pásma. Ľahké nahodenie z ostrého uhla však Július Hudáček bez problémov vyriešil.
05:11
goalSlovensko dalo gól! Tomáš Surový sa natlačil s pukom pred ruskú bránku, Iľja Samsonov nevedel, či úspešne zasiahol proti nášmu hráčovi a jeho váhanie využil na dorážku PATRIK LAMPER. Asistencie: Tomáš Surový, Dominik Graňák.
05:05
Tomáš Hrnka udržal na svojom chrbte ruského obrancu, prihral takmer na modrú čiaru Pavlovi Skalickému a ten preveril pozornosť Iľju Samsonova.
04:36
Puk opustil hraciu plochu. Golyšev narazil v strednom pásme na jedného z našich hokejistov, ktorý ho zblokoval na tribúnu.
03:30
Július Hudáček úspešne vyriešil neprehľadnú situáciu vo svojom bránkovisku. Puk sa mu plietol pod nohami, no napokon ho skryl do lapačky.
03:12
Ruský útočník Svetlakov zostal ležať na ľadovej ploche po tvrdom zákroku Libora Hudáčka. Rozhodcovia síce prerušili hru, ale nevylučovali.
02:27
Patrik Lamper bol rýchlejší v korčuliarskom súboji, obišiel ruského zadáka, ale jeho strela švihom z ľavého krídla skončila na betóne Samsonova.
01:40
Ivan Švarný pohotovo nahadzoval puk od modrej čiary. Pred Samsonovom stálo viacero hráčov, no napriek tomu si pripísal úspešný zákrok.
00:52
Libor Hudáček pohodlne zaviezol puk z vlastného obranného pásma až do útočného a potom nebezpečne prihrával pred bránu. Rusi na poslednú chvíľu zasiahli.
00:12
Slováci vyhrali buly a získali puk. Rýchlo ho však stratili a Rusi dokázali ohroziť Júliusa Hudáčka.
00:01
V Hamare odzneli pred úvodným buly hymny oboch krajín. Teraz je už všetko pripravené na ostrý štart duelu medzi dvoma výbermi, ktoré vstúpili do turnaja víťazstvom.

Ruský olympijský tím: Samsonov – Naumenkov, Provolnev, Bereglazov, Rykov, Jarullin, Belov, Triamkin, Vasilevskij – Kagarlickyj, Tichonov, Ľubimov, Golyšev, Kuzmenko, Tkačiov, Makejev, Svetlakov, Chochlačiov, Karpov, Barabanov, Korškov.

Slovensko: J. Hudáček – Graňák, Čerešňák, Starosta, Baranka, Meszároš, A. Jánošík, Švarný, O. Kotvan – Cingel, T. Surový, Lamper – A. Kudrna, Bubela, L. Hudáček – Paulovič, Krištof, Matúš Sukeľ – Skalický , Ölvecký, T. Hrnka

Rozhodca: Sjoqvist, Persson – Norlander, Solholm Bakken.
Vítame vás pri sledovaní on-line prenosu z druhého vystúpenia slovenskej hokejovej reprezentácie na turnaji MECA Hockey Games 2017 v nórskom Hamare. Po včerajšom víťazstve nad Francúzskom sa náš výber predstaví v súboji proti ruskému olympijskému tímu.

Ruský olympijský tím vyhral novembrový Nemecký pohár a aj teraz v Nórsku je ašpirantom na prvenstvo. Béčko "zbornej" má vo svojom strede množstvo kvalitných hokejistov z KHL, ktorí sa pokúsia prebojovať do záverečnej nominácie na turnaj pod piatimi kruhmi. Ruský kouč Iľja Vorobiov zobral do Hamaru napr. gólmana Metallurgu Magnitogorsk Iľju Samsonova, defenzívnu hviezdu Avtomobilistu Jekaterinburg Nikitu Triamkina alebo útočníkov Alexandra Chochlačiova, Viktora Tichonova a Romana Ľubimova. Rusi v prvom zápase turnaja proti Nórom zvíťazili 4:3 po predĺžení.

Slovensko má pod vedením nového trénera Craiga Ramsayho pozitívnu zápasovú bilanciu. V doterajších šiestich vystúpeniach v aktuálnej sezóne zaznamenalo až štyri víťazstva. Najskôr si pripísalo jeden triumf a jednu porážku v augustovom dvojzápase proti Česku. Následne v novembri absolvovalo Nemecký pohár, na ktorom obsadilo druhé miesto. Slováci pred vyše mesiacom zdolali Američanov aj Nemcov, no v boji o najvyššiu priečku podľahli Rusom. Dobrú formu si však priniesli aj do nórskeho Hamaru. MECA Hockey Games 2017 odštartovali včerajším víťazstvom 4:2 nad Francúzskom.

Ruský olympijský tím má príjemné spomienky na nedávny vzájomný duel so Slovenskom. Na Nemeckom pohári dosiahol víťazstvo 4:2 a ovládol celý turnaj. Slováci síce v tomto stretnutí viedli, ale iba vďaka dlhej presilovke o dvoch hráčov. Vo zvyšku duelu boli Rusi lepší a výsledok otočil vo svoj prospech.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti prehrali s Rusmi po predĺžení na turnaji v Nórsku