Slovensko zdolalo Nórsko po nájazdoch, na turnaji obsadilo druhé miesto

Brankár Branislav Konrád zasahuje po strele Andersa Bastiansena.
Brankár Branislav Konrád zasahuje po strele Andersa Bastiansena. (Autor: SITA/AP)
Sportnet|16. dec 2017 o 00:00

Víťazom turnaja sa stal Olympijský tím Ruska.

MECA Hockey Games 2017 - Hamar (Nórsko):

Nórsko - Slovensko 0:1 pp a sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Rozhodujúci nájazd: Kudrna. Rozhodovali: Magnusson (Švéd.), Persson - Solholm Bakken (obaja Nór.), Norlander (Švéd.), vylúčení: 3:3, presilovky a oslabenia: 0:0.

Zostava Nórska: Haugen - Bull, Holös, Sörvik, Johannesen, Ödegaard, Espeland, Lesund, Valkvae-Olsen - Thoresen, M. Olimb - K.A.Olimb - Rosseli-Olsen, Bastiansen, Reichenberg - Kristiansen, Forsberg, Salsten - Hoff, Roest, Röymark

Zostava Slovenska: Konrád - Graňák, Čerešnák, Starosta, Baranka, Meszároš, Jánošík, Švarný, Kotvan - Cingel, Hrnka, Lamper - Kudrna, Bubela, L. Hudáček - Sukeľ, Krištof, Paulovič - Skalický, Ölvecký, Miklík

HAMAR. Slovenskí hokejoví reprezentanti zvíťazili vo svojom treťom vystúpení na turnaji MECA Hockey Games 2017 v nórskom Hamare nad domácim výberom 1:0 po samostatných nájazdoch a obsadili konečné druhé miesto.

Turnaj vyhral Olympijský tím Ruska, ktorý si trofej vybojoval po triumfe nad Francúzskom 3:1.

Turnaj v Nórsku bol posledným testom slovenského národného tímu pred februárovými zimnými olympijskými hrami. Väčšina hráčov, ktorí boli v nominácii, by mala ísť aj do Pjongčangu.

V 31. vzájomnom zápase sa zrodilo 22. víťazstvo Slovákov, dva súboje sa skončili nerozhodne a sedemkrát uspeli Nóri.

V sezóne 2017/2018 slovenská hokejová reprezentácia z ôsmich duelov dosiahla päť víťazstiev (Česko, USA, Nemecko, Francúzsko a Nórsko) a tri prehry (Česko, dvakrát Olympijský tím Ruska).

Všetkých osem stretnutí absolvovali dvaja hokejisti - obranca Peter Čerešňák a útočník Matej Paulovič.

Hlasy po zápase:

Craig Ramsay (tréner SR): "Som na tento tím a jeho hru veľmi pyšný. Rovnako ako v predchádzajúcich dueloch sme opäť mali jednu zlú tretinu, tá prvá bola hrozná. Brankár Konrád nás však podržal. Chlapci sa zomkli a bojovali, aj keď sme prišli o Hrnku."

Dominik Graňák (obranca SR, kapitán): "Väčšiu časť zápasu dokážeme predvádzať to, čo chceme. Mali sme však výpadky, počas ktorých nás držia nad vodou brankári. Celkovo tento turnaj hodnotím pozitívne, bola to kvalitná príprava pred olympiádou."

Branislav Konrád (brankár SR): "V úvode som to mal ťažšie, dlhšie som nechytal zápas. V prvej tretine mal súper dosť striel a ja som sa rozchytal. V ďalších dvoch tretinách sme hrali výborne a bolo to ľahšie."

Andrej Kudrna (útočník SR, autor víťazného nájazdu): "Bol to veľmi ťažký zápas. Obe mužstvá mali niekoľko šancí, ale brankári podali kvalitný výkon. Som rád, že sa nám podarilo vyhrať, aj keď až v nájazdoch."

Miroslav Šatan (generálny manažér SR): "Mužstvo boli iné, chceli sme nový systém vyskúšať aj s novými hráčmi. Veľa z nich príjemne prekvapilo. Finálna zostava bude vybraná aj z oboch tímov. Myslím si, že polovica hráčov pôjde na olympiádu z tímu ktorý bol v Nemecku a polovica z toho, ktorý bol v Nórsko. Čo sa týka brankárov, vypočujeme si aj názor Jána Lašáka."

MECA Hockey Games 2017 - výsledky a tabuľka:

Štvrtok 14. decembra:

Francúzsko - Slovensko 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)

Nórsko - Olympijský tím Ruska 3:4 pp (1:1, 2:2, 0:0 - 0:1)

Piatok 15. decembra:

Olympijský tím Ruska - Slovensko 3:2pp (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)

Nórsko - Francúzsko 6:0 (3:0, 1:0, 2:0)

Sobota 16. decembra:

Francúzsko - Olympijský tím Ruska 1:3 (0:0, 1:2, 0:1)

Nórsko - Slovensko 0:1sn (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Konečná tabuľka:

1.Olympijský tím Ruska3120010:67 b
2.Slovensko311107:56 b
3.Nórsko310209:55 b
4.Francúzsko300033:130 b

Online prenos: Nórsko - Slovensko (MECA Hockey Games 2017)

MECA Hockey Games 2017  2017/2018
16.12.2017 o 17:00
Nórsko
0:1
(0:0, 0:0, 0:0, 0:0, 0:1)
66' minúta
Ukončený
Slovensko
Prehľad
Góly a asistencie: rozh. náj. Kudrna. Rozhodca: Johan Magnusson, Robert Hallin – Tobias Norlander a Rune Solholm Bakken..
Prenos
Slovenskí hokejisti dramatický zápas napokon zvládli a tretíkrát v tomto roku zdolávajú výber Nórska. Dnes sa víťazstvo nerodilo ľahko, veď sme na góly museli čakať až do samostatných nájazdov. Ani v nich Branislav Konrád neinkasoval a zaslúžene sa stáva najlepším hráčom Slovenska v tomto zápase. Rovnaké ocenenie na strane súpera získal Lars Haugen, no v záverečnej nájazdovej lotérii nestačil na pokusy Andreja Kudrnu a Petra Ölveckého. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera.
Koniec zápasu.
goalV samostatných nájazdoch zvíťazil tím Slovenska. Autorom víťazného gólu je ANDREJ KUDRNA, ktorý premenil tretí samostatný nájazd. Okrem neho sa gólovo presadil aj Peter Ölvecký, ktorý presnou strelou spečatil druhé miesto slovenskej reprezentácie na MECA Hockey Games 2017.
Peter Ölvecký predviedol na jeho pomery netradičné zakončenie. Z tesnej blízkosti vystrelil príklepom a prekonal Larsa Haugena. Vďaka tomu slovenský tím víťazí v dnešnom stretnutí.
Anders Bastiansen to skúšal priamou strelou, ale trafil len lapačku slovenského brankára. Branislav Konrád zostáva naďalej neprekonaný a približuje náš tím k víťazstvu.
Lukáš Cingel to skúšal šikovne. Tesne pred bránkoviskom si posunul puk do bekhendu, no jeho zakončenie minulo bránu Larsa Haugena.
Ken André Olimb mohol vyrovnať skóre v nájazdovej lotérii, no ani on strelou švihom nedostal puk za chrbát bezchybného Konráda.
Andrej Kudrna je prvým hokejistom, ktorý rozvlnil sieť. Z pravej strany smeroval na domáceho brankára a presnou strelou skóroval.
Branislav Konrád ukázal skvelú prácu s hokejkou. Aleksander Reichenberg až príliš dlho váhal, čo slovenský brankár dokonale využil vypichnutím puku.
Libor Hudáček to skúšal blafákom do bekhendovej strany, ale neuspel. Lars Haugen predviedol skutočne výborný zákrok a drží svoj tím vo výhode.
Mathis Olimb to takisto skúšal priamou strelou na nášho brankára. Branislav Konrád ale dobre zasiahol, a tak je stav stále bezgólový.
Samostatné nájazdy začal Michel Miklík, no jeho strela mierila len do dobre postaveného nórskeho brankára.
Samostatné nájazdy začínajú.
Ani v pridanej päťminútovke sme sa gólu nedočkali. Veľkú šancu zahodili najmä domáci hokejisti. Patrick Thoresen nepremenil trestné strieľanie a v prečíslení dvoch pri jednému zlyhal aj Christian Bull.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:27
Lars Haugen neudržal strelu od modrej čiary. K dorážke sa snažil dostať Matúš Sukeľ, ale ani on nepretlačil puk za chrbát domáceho brankára. Zápas pomaly speje k samostatným nájazdom.
63:57
Slovenskí hokejisti si v závere predĺženia zahrajú v početnej výhode. Po súboji s Liborom Hudáčkom putuje na trestnú lavicu za sekanie Daniel Sørvik.
63:20
Hokejisti Nórska si počínali proti pravidlám. Po ofsajdovom verdikte sa bude vhadzovať v strednom pásme, bližšie k bráne slovenského mužstva.
62:48
Adam Jánošík sa snažil zakombinovať s Pavlom Skalickým. Útočník bratislavského Slovana sa ale napokon do zakončenia nedostal, a tak sa rýchlo musí vrátiť späť.
62:12
importantSkvelý Branislav Konrád! Domáci hokejisti sa dostali do brejku dvoch proti jednému. Zodpovednosť na svoje plecia zobral obranca Christian Bull, ale puk trafil len do nášho brankára.
61:35
Do nádejnej pozície sa v predĺžení dostali aj naši chlapci. Peter Čerešňák dostal puk do jazdy od Michela Miklíka, natlačil sa pred bránu, ale mieril len do bočnej siete.
61:06
Nórski hokejisti sú v predĺžení aktívnejším tímom. Teraz ale dobre hokejkou zapracoval Branislav Konrád, keď vypichol puk domáceho hráčovi číhajúcemu na úrovni bránkoviska.
60:34
importantPatrick Thoresen je mimoriadne kvalitným hráčom, ale túto situáciu nezvládol. Rozhodol sa priamo vystreliť, no z forhendovej strany bránu netrafil. V predĺžení tak pokračujeme ďalej.
60:34
importantNórsko bude mať veľkú šancu rozhodnúť dnešný zápas. Dominik Graňák fauloval unikajúceho Patricka Thoresena a jeden z hlavných rozhodcov nariaďuje trestné strieľanie.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Počas riadneho hracieho času sme gól nevideli, a tak budeme svedkami predĺženia. Obe mužstvá si už na turnaji pridanú päťminútovku vyskúšali a úspešní neboli. Aj preto sa už pred týmto zápasom stali predčasným víťazom turnaja, podobne ako na Nemeckom pohári, hráči ruského olympijského výberu.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
58:58
Zo zakázaného uvoľnenia súpera sme nedokázali nič vyťažiť. Následne sa však črtala šanca pre Libora Hudáčka. Ten sa natlačil pred nórsku bránu, no tiesnený dvojicou obrancov nedokázal zakončiť.
58:23
Nórski hráči teraz dlhší časový úsek čakali s pukom vo vlastnom obrannom pásme. Ani oni už nechcú príliš riskovať a snažia sa hrať zo zabezpečenej obrany.
57:30
Puk opustil priestor hracej plochy, a tak sa bude vhadzovať len v strednom pásme. Craig Ramsay posiela na ľad prvú útočnú formáciu, v ktorej však už dlhšiu dobu nevidíme Tomáša Hrnku.
56:47
Domáci hokejisti sú v ostatných minútach aktívnejším tímom. Aj teraz sa dlho držali vo svojom útočnom pásme, no musíme pochváliť aj našich obrancov, ktorí ich nepustili do gólových pozícii.
55:27
Pomaly sme sa prehupli do záverečnej päťminútovky riadneho hracieho času. Nóri nás teraz zatlačili v obrannom pásme. Daniel Sørvik najskôr pálil nepresne, ale následne náš brankár musel zasahovať po strele Jonasa Holøsa.
54:28
Po sérii odrazov si puk našiel Libor Hudáček. Následne si zasekol brániaceho obrancu, vystrelil z ľavého kruhu na vhadzovanie, ale našiel len lapačku domáceho brankára.
53:46
Po reklamnej prestávke sa dopredu tlačili naši hráči. Patrik Lamper posúval puk Lukášovi Cingelovi, ale ten ho nespracoval a následne sa už do koncovky nepredral.
53:19
Slovenskí hokejisti teraz chybovali v strednom pásme a takmer na to doplatili. Mathis Olimb vystrelil z ľavého kruhu na vhadzovanie, no ďalší dobrý zákrok predviedol Branislav Konrád.
52:27
Od modrej čiary vystrelil prudko a bez prípravy Ivan Baranka. Puk po jeho zakončení ale mieril len do zadného mantinelu. Následne Nóri vyhodili puk aspoň do stredného pásma.
51:54
Po výbornej prihrávke spoza brány sa dostal k strele švihom Michel Miklík. Košický rodák vystrelil zo svojej tradičnej palebnej pozície z ľavého kruhu, no úvodný gól zápasu nezaznamenal.
51:22
Andrej Meszároš sa neulakomil a prihrávkou doprava uvoľnil lepšie postaveného Adama Jánošíka. Ten vystrelil prudko, ale Lars Haugen na dvakrát jeho pokus kryje.
50:35
Tomáš Starosta dostal šancu pri presilovej hre a po jeho strele od modrej čiary vznikol poriadny záver pred nórskou bránou. Lars Haugen ale napokon situáciu ustál na výbornú.
50:04
Náš tím bude hrať presilovú hru. Voči pravidlám sa previnil Mats Rosseli Olsen, ktorý dostáva menší trest za podrazenie. Dúfajme, že sa nám podarí využiť početnú výhodu.
49:34
Obe mužstvá striedajú a vyzerá to tak, že sa skôr sústreďujú na pozorné bránenie, než na strelenie vedúceho gólu. Pri puku sú momentálne nórski obrancovia.
48:44
Teraz sme sledovali pomerne rozháraný úsek hry. Nepresné prihrávky sa striedali na oboch stranách, a tak sa brankári mohli na hru prizerať z úctivej vzdialenosti.
48:00
Slovensko už hrá v kompletnom zložení. Využiť sa to snažil Matej Paulovič. Útočník spod Zobora prenikol do útočného pásma a vybojoval buly pred Haugenom. Následne nórsky brankár kryje aj strelu Andreja Meszároša od modrej čiary.
47:32
Michal Krištof odviedol veľmi dobrú prácu pri bránení a nepustil nórskeho útočníka do nášho pásma. Navyše, vyzerá to tak, že sa ubránime aj ďalšiemu oslabeniu pri vylúčení Petra Čerešňáka.
47:00
Jeden z domácich obrancov vystrelil síce veľmi tvrdo, ale zároveň aj nepresne. Branislav Konrád puk napokon netečoval, a tak sa hra presťahuje do stredného pásma.
46:22
Slovenskí hokejisti sa dokázali oslobodiť, no následne sa Nóri vrátili späť do nášho pásma. K strele z ľavého kruhu sa dostal Patrick Thoresen, ale jeho pokus bol zlblokovaný.
45:38
Opäť budeme hrať v početnom oslabení. Peter Čerešňák hokejkou zasiahol tvár prenikajúceho nórskeho útočníka, a tak dostáva menší trest za hru vysokou hokejkou.
45:11
Michel Miklík dnes nahradil v zostave Tomáša Surového a teraz mohol streliť úvodný gól zápasu. Strieľal z priestoru medzi kruhmi, ale našiel len pripraveného Larsa Haugena.
44:22
Opäť hráme dlhší časový úsek bez prerušenia. Teraz sa aktívne snažili napádať členovia tretej útočnej formácie, ale Michal Krištof ani Matej Paulovič puk nezískali.
43:03
Andrej Kudrna je dnes pri streleckej chuti. Opäť sa nebál vystreliť, no podobne ako pred pár sekundami netrafil priestor súperovej svätyne.
42:22
Po aktívnom napádaní sa do šance dostali aj slovenskí hokejisti. Celú akciu napokon ukončila strela Dominika Graňáka, ktorú si s menším problémami postrážil brankár Lars Haugen.
41:56
Peter Ölvecký lacno prišiel o puk v strednom pásme. Využiť sa to snažil Kristian Forsberg, prenikol po ľavej strane do útočnej tretiny, ale jeho zakončenie takisto neprekvapilo Branislava Konráda.
41:16
Anders Bastiansen teraz dostal až príliš veľa priestoru od našich obrancov. Napokon vystrelil spoza obrancu, ale našiel len vyrážačku slovenského brankára.
40:34
Andrej Kudrna sa snažil presadiť individuálne. Napokon sa dostal k strele bekhendom, ale myslím, že ani netrafil priestor súperovej brány.
40:16
Druhá útočná formácia nášho tímu okamžite prenikla do útočnej tretiny, no veľmi rýchlo o puk prišla. Následne zviedol súboj Ivan Baranka s Jonas Holøsom, po ktorom skončil mu na tribúne.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Druhá tretina bola o niečo zaujímavejšia, no gól ani v nej nepadol. Už po trinástich sekundách nebezpečne strieľal Andrej Kudrna a veľa nechýbalo k tomu, aby puk prešiel cez bránkovú čiaru. V polovici zápasu mal šancu Mats Rosseli Olsen, no podobne ako Andrej Meszároš o niekoľko sekúnd neskôr minul bránu. V závere sme prežili aj oslabenie po nedovolenom zákroku Adama Jánošika. Tretia tretina sa začne o 18:48 hod.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:24
Mats Rosseli Olsen sa krásne uvoľnil cez Ivana Baranku. Jednou rukou si potiahol puk na forhend, následne aj vystrelil, no ďalší úspešný zákrok si pripisuje Branislav Konrád.
39:00
Už len minúta zostáva do konca druhej časti hry. Eirik Salsten svojim telom zaľahol puk pri mantineli, a tak bude nasledovať vhadzovanie v obrannom pásme súpera.
38:04
Zbytočná chyba v našom obrannom pásme. Po nepresnom pase strieľal jeden z domácich hokejistov, ale Branislav Konrád predviedol dobrý zákrok betónom. Následne sa Eirik Salsten už k strele nedostal.
37:27
Teraz sme mali aj trošku šťastia. Erlend Lesund bol osamotený na modrej čiare, puk smeroval priamo na jeho hokejku, ale našťastie ho domáci obranca nedokázal spracovať a následne vystreliť.
36:12
Miloš Bubela bol tiesnený hráčmi súpera, ale napriek tomu dokázal švihom vystreliť. Jeho pokus bol ale nepresný, a tak Lars Haugen opäť zasahovať nemusel.
35:45
Adam Jánošík skočil na ľadovú plochu, a tak sme sa ubránili ďalšej presilovke súpera. Teraz sa hra upokojí, keďže po nórskom ofsajde sa bude vhadzovať v strednom pásme.
35:13
Aleksander Reichenberg sa dostal k strele z priestoru medzi kruhmi. Jeho pokus bol niekoľkokrát tečovaný, ale napokon puk končí iba v lapačke nášho brankára.
34:32
Nóri poslali na ľad svoju elitnú formáciu, ale ani tá sa nedokázala presadiť. Branislav Konrád zostáva stále bez zákroku a jeho spoluhráči vyhadzujú puk cez všetky čiary.
33:56
Domáci hokejisti spravili menšiu chybičku v rozohrávke. Naši hráči sa tak dostali do brejku, ktorú napokon zakončil strelou Oldrich Kotvan. Po jeho strele končí puk na ochrannej sieti.
33:29
Nórski hokejisti budú hrať presilovú hru. Henrik Ødegaard prenikol do útočného pásma, kde ho len za cenu držania zastavil náš obranca Adam Jánošík.
33:13
Ďalší nepríjemný moment. Adam Jánošík strieľal od modrej čiary, ale jeho strelu švihom vlastnou hlavou zblokoval Matúš Sukeľ. Našťastie, na hráčsku lavicu odchádza po vlastných.
32:22
Branislav Konrád teraz nemusel zasahovať, keďže strela od pravého mantinelu smerovala nad bránu. Následne sme sa dostali do brejku, ale ani Lars Haugen sa s pukom nestretol.
31:34
Druhá tretina má spád a príliš sa neprerušuje. Okrem niekoľkých šancí ale veľa vzruchu nevidíme a hrá sa prevažne v strednom pásme, kde často končia útočné akcie.
30:19
importantAndrej Meszároš vynikajúcim spôsobom zachytil rozohrávku súpera. Následne zakončoval osamotený z priestoru medzi kruhmi, ale obranca bratislavského Slovana zahodil šancu na strelenie vedúceho gólu.
30:00
Dnešný zápas sa nám prehupol do svojej druhej polovice. Po dobrom úvode druhej tretiny sme troška zvoľnili a režisérsku taktovku opäť preberajú domáci hokejisti.
29:21
importantDomáci hokejisti mohli streliť úvodný gól zápasu. Branislav Konrád len vyrazil strelu od modrej čiary, k dorážke sa dostal Mats Rosseli Olsen, ale priestor brány z dobrej pozície minul.
28:34
Prvý slovenský útok sa teraz síce usadil v útočnom pásme, ale hralo sa viac-menej len pri mantineli. Napokon z tohto súboja vyšiel víťazne Christian Bull a poslal puk do bezpečia.
28:02
Od pravého mantinelu vystrelil Miloš Bubela. Jeho strela síce nemala veľa šancí na úspech, no hokejista spod Urpína vybojoval pre náš tím aspoň vhadzovanie v útočnej tretine.
27:36
Michel Miklík teraz šikovne zaviezol puk do útočného pásma. Pred ňou hľadal ešte Petra Ölveckého, ale ten sa už do zakončenia nepredral.
26:12
Nórski hokejisti sa tlačili pred naše bránkovisko, ale jeden z hráčov v bielom drese z tesnej blízkosti netrafil priestor brány. Každopádne, pripravený už bol aj brankár Konrád.
25:32
Slovenskí hokejisti si teraz nerozumeli v rozohrávke, a tak sa po zakázanom uvoľnení bude vhadzovať po pravej ruke Branislava Konráda.
24:33
Hráme pomerne dlho bez prerušenia. Už pri rovnovážnom počte hráčov na ľade sa dostával k strele Patrik Lamper, no jeho pokus bol zblokovaný a neohrozil Larsa Haugena.
23:25
importantNóri dokázali zaútočiť aj vo vlastnom oslabení. Patrick Thoresen hľadal pred bránou Kena Andrého Olimba, no ten bol tiesnený a napokon nedokázal prekonať Branislava Konráda.
22:58
Adamovi Jánošíkovi teraz ušiel do stredného pásma. Jeho zaváhanie sa ešte snažil využiť Kristian Forsberg, ale našťastie nemal vpredu dostatočnú podporu spoluhráčov.
22:26
Strela, respektíve nahodenie Miloša Bubelu bolo zblokované, a tak prichádzame o výhodu útočného pásma. Tento čas takisto využívame aj na prestriedanie.
21:54
Peter Ölvecký vybojoval pre slovenský tím presilovú hru. Peknou individuálnou akciou sa dostával cez Andersa Bastiansena, ktorý ho zastavil len za cenu hákovania.
21:31
Lars Haugen pred pár sekundami spoľahlivo zneškodnil strelu Andreja Meszároša. Slováci vstúpili do druhej časti oveľa aktívnejšie, z čoho pramení zakázané uvoľnenie súpera.
20:45
Slovenský tím sa dostal do ďalšej dobrej akcie. Libor Hudáček sa snažil zakombinovať s Andrejom Kudrnom, ale tentokrát sa do koncovky hráči druhej útočnej formácie nedostali.
20:13
importantHneď na začiatku druhej tretiny sme mali veľkú gólovú šancu. Lars Haugen neudržal strelu Andreja Kudrnu, ale následne sme už nedokázali dotlačiť puk za bránkovú čiaru.
20:01
Začala sa druhá tretina.
V nórskom Hamare sme veľa hokejovej krásy počas prvej časti hry nevideli. Každý tím mal k dispozícii jednu početnú výhodu, ale Branislav Konrád ani Lars Haugen neinkasovali. O niečo aktívnejší boli domáci hokejisti, ale vážnejšiu gólovú príležitosť si nevypracovali. Druhá tretina sa začne približne o 17:51 hod.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:21
Andrej Kudrna sa snažil vystreliť spoza nórskeho obrancu. Napokon ho ale trafil, a tak mohol bez najmenších problémov vyhodiť puk cez všetky čiary Ken André Olimb.
18:42
Po strele Andreja Kudrnu sa dostal k strele aj Ivan Baranka. Podobne kvalitnú strelu ako v súboji s Francúzskom ale nevyprodukoval, a tak stále čakáme na úvodný gól zápasu.
18:14
Henrik Ødegaard to teraz spravil veľmi šikovne a dokázal poslať puk cez všetky čiary. Ďalšiu útočnú akciu tak musíme začínať až od brány Branislava Konráda.
17:49
Slovensko si zahrá prvú presilovú hru v dnešnom zápase. Menší trest za podrazenie dostáva Niklas Roest. Dúfajme, že si na trestnej lavici neodsedí celý dvojminútový trest.
16:58
Teraz sme videli možno 20-sekundový úsek hry, keď bol puk pritlačený k mantinelu. Napokon rozhodcovia stratili trpezlivosť, prerušili hru a pokračovať budeme vhadzovaním v strednom pásme.
15:33
Aleksander Reichenberg získal puk za našou bránou. Následnou prihrávkou hľadal Andersa Bastiansena, ale ten bol tiesnený jedným z našich obrancov, a tak sa do zakončenia nepretlačil.
15:08
Nóri sa previnili zakázaným uvoľnením, ale nič sme z toho nedokázali vyťažiť. Po prehranom buly sa domáci dostali von z vlastného obranného pásma a mohli ísť v pokoji striedať.
14:30
Ďalšia pekná rýchla akcia našej tretej formácie. Po rýchlom prechode modrou čiarou strieľal z pravej strany Matej Paulovič, no reflexívne stihol zasiahnuť skúsený Lars Haugen.
14:15
Tommy Kristiansen sa dostal k puku tesne pred našim bránkoviskom. Peter Čerešňák si ho nepostrážil, ale nórsky útočník mieril len do miest, kde stál slovenský brankár.
13:22
Erlend Lesund strieľal od modrej čiary, ale jeho pokus neprešiel až k brankárovi Branislavovi Konrádovi. Následne je hra prerušená a vhadzovať sa bude v strednom pásme.
12:49
Hlavný rozhodca prerušuje hru kvôli prihrávke rukou. Vhadzovať sa tak bude v strednom pásme, ale až o chvíľu, keďže na rade je druhá reklamná prestávka.
12:24
Po dlhšom čase sme sa dostali do útočného pásma. Po rýchlej akcii strieľal Andrej Kudrna, ale jeho pokus z ľavého kruhu na vhadzovanie bol zblokovaný obrancom Nórska.
11:16
Dostávame puk z obrannej tretiny a vyzerá to tak, že sa dokážeme ubrániť prvej presilovej hre súpera. Veľa striel sme zblokovali a takisto Nóri často mierili vedľa brány.
10:49
Nórski hokejisti sú veľmi dlho v útočnom pásme, ale príliš veľa toho zatiaľ nevymysleli. Za zmienku možno spomenúť len nepresné zakončenie Mathisa Olimba z pravej strany.
10:18
Slovenskí hokejisti sa dokázali oslobodiť a poslali puk cez všetky čiary. Na ľad tak môže naskočiť opäť prvá útočná formácia domáceho tímu s Olimbovcami a Thoresenom.
09:35
Slovensko bude hrať prvýkrát v oslabení. Na trestnú lavicu smeruje Tomáš Hrnka za hákovanie. Okrem toho pochválime Branislava Konráda, ktorý pri avizovanom treste chytil strelu Patricka Thoresena.
08:55
Branislav Konrád predviedol veľmi dobrý zákrok. Po prihrávke spoza brány zakončoval pohotovou strelou z medzi kruhov Ken André Olimb, ale našťastie mieril len do nášho brankára.
08:38
Po jednoduchom nahodení puku na nórsku bránu sme získali útočné pásmo. Následne vhadzovanie ale Tomáš Hrnka nevyhral, a tak môžu ísť dopredu domáci hokejisti.
08:15
Tak toto je nepríjemný moment, najmä pre jedného z čiarových rozhodcov. V súboji pri mantineli ho smolne zasiahol hokejkou do tváre Ivan Śvárny. Ten dokonca krváca z nosa, a tak smeruje do šatne.
07:36
Domáci hokejisti dostali náš tím pod tlak. K nebezpečnej dorážke sa dostal Kristian Forsberg, ale našťastie predviedol kvalitný zákrok slovenský brankár Branislav Konrád.
07:05
Eirik Salsten teraz tvrdým spôsobom poslal na ľad Matúša Sukeľa. Hlavní rozhodcovia na to ale nereagujú, a tak pokračujeme v hre bez udelenia menšieho trestu.
06:38
Druhý útok domáceho tímu nám opäť robil problémy. Pred bránou bol aktívny Anders Bastiansen a veľa nechýbalo k tomu, aby sa dostal do nájdeného zakončenia z tesnej blízkosti.
05:44
Nórski hokejisti si teraz nerozumeli pri prechode do útočného pásma. Pramení z toho len ďalšie postavenie mimo hry, a tak sa bude vhadzovať v strednom pásme.
05:20
Nórsky brankár musel opäť zasahovať. Tentokrát ho preveril strelou od pravého mantinelu obranca Oldrich Kotvan. Naďalej tak zostávame v útočnom pásme a môžeme ohroziť bránu súpera.
04:47
Pekná útočná akcia tretej formácie slovenského tímu. Michal Krištof posunul hru do ľavej strany, kam si nakorčuľoval Adam Jánošík. Jeho tvrdá strela ale mierila len do Larsa Haugena.
04:02
Libor Hudáček stratil puk vo vlastnom obrannom pásme, čo by sa rozhodne nemalo stávať. Mats Rosseli Olsen sa dostal k pohotovej strele z priestoru medzi kruhmi, no našťastie minul bránu.
03:25
Branislav Konrád sa teraz stihol presunúť na pravú stranu a stihol vyraziť strelu Patricka Thoresena z ťažkého uhla. Každopádne, v úvode musíme konštatovať väčšiu aktivitu súpera.
02:14
Slovenskí hokejisti si teraz nerozumeli v rozohrávke, a tak sa po zakázanom uvoľnení preťahuje hra pred slovenského brankára Branislava Konráda.
01:42
Prvýkrát v zápase musel zasahovať nórsky brankár Lars Haugen. So strelou od pravého mantinelu ale nemal problém a následne dokázal rozohrať novú nórsku akciu.
00:56
Druhý slovenský útok sa snažil prejsť do útočného pásma, ale jeho aktivita sa zastavila len na úrovni modrej čiary. Zatiaľ čakáme na prvý strelecký pokus smerom na bránu.
00:24
V úvode zápasu sa dostali do útočného pásma Nóri, ale ohroziť Branislava Konráda nedokázali. Následne vyhadzuje puk cez všetky čiary Peter Čerešňák, no zakázané uvoľnenie sa nepíska.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Nórsko: Haugen (Haukeland) – Holøs, Bull, Johannesen, Sørvik, Espeland, Ødegaard, Valkvae Olsen, Lesund – Thoresen, M. Olimb, K.A. Olimb – Rosseli Olsen, Bastiansen, Reichenberg – Kristiansen, Forsberg, Salsten – Hoff, Roest, Røymark.

Slovensko: Konrád (Godla) – Čerešňák, Graňák, Baranka, Starosta, Jánošík, Meszároš, Kotvan, Švárny – Lamper, Hrnka, Cingel – Kudrna, Bubela, L. Hudáček – Paulovič, Krištof, Sukeľ – Skalický, Ölvecký, Miklík.

Rozhodcovia: Johan Magnusson, Robert Hallin – Tobias Norlander a Rune Solholm Bakken.
Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní textového prenosu z posledného vystúpenia slovenskej hokejovej reprezentácie pred februárovými olympijskými hrami. V nórskom Hamare si na koniec turnaja zmeria sily s domácou reprezentáciou.

NÓRSKO

Hokejisti Nórska odohrali na domácom turnaji dve kvalitné stretnutia. S ruským olympijským výberom síce prehrali 3:4 po predĺžení, no predviedli sympatický výkon. Trikrát v zápase viedli, ale napokon to na víťazstvo nestačilo. Plného bodového zisku sa dočkali až včera, keď Francúzom uštedrili debakel 6:0. Do listiny strelcov sa zapísal poltucet rôznych hráčov, čo svedčí o vyrovnanosti nórskeho kádra. Zverenci Pettera Thoresena sú momentálne na prvom mieste tabuľky, no vedia, že ak v popoludňajšom zápase získa Rusko všetky body, bude sa radovať z celkového prvenstva. Najväčšou hviezdou tímu je Patrick Thoresen, ktorý sa v decembri vrátil do SKA Petrohrad. S bilanciou 2+1 je najproduktívnejším hráčom domácej krajiny Mathis Olimb, no rovnaký počet bodov získal aj jeho brat Ken André Olimb. V posledných dvoch vzájomných zápasoch Vikingovia neuspeli, keď na konci apríla podľahli v rámci Euro Hockey Challenge nášmu tímu 2:3 a 0:3.

SLOVENSKO

Slovenskí hokejisti majú po dvoch zápasoch na konte rovnaký počet bodov ako Nórsko. Zverenci Craiga Ramsayho vo štvrtok zdolali Francúzsko 4:2, no včera sa museli skloniť pred silou ruského B-tímu. Zborná bola počas zápasu lepším tímom a aj vďaka 25 zákrokom Júliusa Hudáčka dospel duel až do predĺženia. Nečakaným hrdinom sa stal obranca Mikhail Naumenkov, ktorý v aktuálnej sezóne KHL nezaznamenal ani jeden gól. Dá sa predpokladať, že kanadský tréner bude opäť rotovať brankárov, a tak dnes nastúpi Branislav Konrád. To sa však nedá povedať o Vladimírovi Draveckom, ktorý za porušenie životosprávy musel opustiť mužstvo. Na rozdiel od Nemeckého pohára máme skúsenejší tím, posilnený o hráčov bratislavského Slovana či napríklad o kapitána Tomáša Surového. Ten v dvoch zápasoch nazbieral štyri body, keď raz skóroval a na ďalšie tri góly prihral. Hráč Banskej Bystrice je dokonca lídrom produktivity celého turnaja, čím si výrazne pýta olympijskú miestenku.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovensko zdolalo Nórsko po nájazdoch, na turnaji obsadilo druhé miesto