Halák vychytal víťazstvo New York Islanders, v Detroite rozhodlo predĺženie

Jaroslav Halák inkasoval jeden gól.
Jaroslav Halák inkasoval jeden gól. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|12. dec 2017 o 06:02

Pozrite si výsledky zápasov zámorskej NHL z noci na utorok.

NEW YORK. Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili nad hráčmi Washingtonu Capitals 3:1 v pondelňajšom stretnutí zámorskej NHL.

V bránke Islanders sa predstavil Jaroslav Halák. Slovenský gólman odchytal celý duel, inkasoval jeden gól a pripísal si 31 úspešných zákrokov.

Fenomenálny výkon Haláka

Za svoj výkon si vyslúžil honor prvej hviezdy zápasu. Aj jeho zásluhou Islanders prestrihli šnúru troch prehier.

"Samozrejme, bolo by pekné vychytať nulu, ale myslím si, že víťazstvo je víťazstvo. Bol to naozaj dobrý zápas s prispením každého, kto bol na ľade. Každý mal svoju rolu a úspešne sa jej zhostil," povedal rodák z Bratislavy pre nhl.com.

Islanders sa ujali vedenia v 3. min zásluhou Brocka Nelsona. V II. tretine zvýšili dvomi gólmi v rozpätí 58 sekúnd na 3:0, skórovali Andrew Ladd a John Tavares.

Halák bol skvelý. Najmä v druhej tretine predviedol plejádu skvelých zásahov. A keď sme mali dvojgólové vedenie, nedovolil súperovi priblížiť sa. Jeho výkon bol fenomenálny.

Andrew Ladd, hráč NY Islanders

Dmitrij Orlov v 49. min iba znížil na konečných 1:3 z pohľadu Capitals.

"Halák bol skvelý. Najmä v druhej tretine predviedol plejádu skvelých zásahov. A keď sme mali dvojgólové vedenie, nedovolil súperovi priblížiť sa. Jeho výkon bol fenomenálny," pochválil slovenského brankára jeden zo strelcov gólov Islanders Andrew Ladd.

Detroit nestačil na Floridu

Florida aj vďaka 34 úspešným zákrokom Jamesa Reimera zdolala Detroit 2:1 po predĺžení.

Red Wings v zostave s Tomášom Tatarom prehrali už deviaty zápas z ostatných desiatich.

"Musíme zistiť, čo robíme dobre, čo nie a pracovať na zlepšení. Potrebujeme tie dva body," poznamenal jediný strelec Red Wings v meraní síl Henrik Zetterberg.

"Vytvárame si šance, ale nedokážeme ich premeniť. Platí to v hre 5 na 5 a rovnako aj v presilovkách. V útočnom pásme sme v posledných dvoch zápasoch hrali dobre, ale strelili sme iba dva góly," vyjadril sa aj tréner Detroitu Jeff Blashill.

Do zostavy Red Wings sa po desaťzápasovej suspendácii vrátil útočník Luke Witkowski, inkasoval desať trestných minút za dve bitky s Michealom Haleym.

Daňo v zostave nefiguroval

Winnipeg triumfoval nad Vancouverom 5:1. Tromi bodmi (2+1) sa na desiatom domácom víťazstve Jets z posledných jedenástich duelov podieľal útočník Mathieu Perreault.

"Doma sa nám istým spôsobom darí. Nie som si istý, čím to je, ale vyzerá to tak, že v našej aréne sa cítime pohodlne a hráme dobré zápasy. Toto bol ďalší príklad," povedal Perreault.

Okrem neho skórovali aj Dmitrij Kulikov, Nikolaj Ehlers a Josh Morrissey, jediným strelcom Canucks bol Brock Boeser. Marko Daňo v zostave Jets opäť nefiguroval.

NHL 2017/2018 - výsledky (12.12.2017):

New York Islanders - Washington Capitals 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 3. Nelson (Clutterbuck, Chimera), 21. Ladd (De Haan, Eberle), 22. Tavares (Josh Bailey, A. Lee) - 49. Orlov (Stephenson, Beagle)

Slovenský brankár Jaroslav Halák (New York Islanders) odchytal celý zápas, kryl 31 z 32 striel hráčov Washingtonu s úspešnosťou 96,9%.

New York Rangers - Dallas Stars 1:2 po samostatných nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0, 0:0, 1:2)

Góly: 57. Rick Nash (Skjei, Bučnevič) - 27. Honka (Lindell, Jamie Benn), rozhodujúci nájazd Spezza

Pittsburgh Penguins - Colorado Avalanche 1:2. (0:0, 0:0, 1:2)

Góly: 60. P. Kessel (Malkin, Guentzel) - 47. Barberio, 59. Comeau (E. Johnson)

Detroit Red Wings - Florida Panthers 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1, 0:1)

Góly: 19. Zetterberg (Daley) - 51. Trocheck (Huberdeau, Barkov), 63. Matheson (Bjugstad)

Slovenský útočník Tomáš Tatar (Detroit Red Wings) strávil na ľade 17:12 min. a päťkrát ohrozil bránku súpera.

Winnipeg Jets - Vancouver Canucks 5:1 (1:1, 2:0, 2:0)

Góly: 2. Kulikov (Scheifele, Connor), 25. Perreault (Armia, Bryan Little), 35. Ehlers (Myers, Perreault), 52. Morrissey (Lowry, Copp), 60. Perreault (Hendricks) - 7. Boeser (H. Sedin, D. Sedin)

Anaheim Ducks - Carolina Hurricanes 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Góly: 6. D. Grant (L. Shaw), 40. Silfverberg, 42. L. Shaw (Welinski, Vermette) - 2. Williams (T. Van Riemsdyk, D. Ryan), 58. V. Rask (Skinner, T. van Riemsdyk)

Domov»Hokej»NHL»Halák vychytal víťazstvo New York Islanders, v Detroite rozhodlo predĺženie