Českí hokejisti sa vytrápili s Juhokórejčanmi, vyhrali iba tesne o gól

Česko dokonca v úvode zápasu prehrávalo.

Juhokórejčan Bryan William Young vráža do Martina Erata.Juhokórejčan Bryan William Young vráža do Martina Erata.(Zdroj: TASR/AP)

PJONGČANG. Hokejisti Česka vstúpili do zimných olympijských hier v Pjongčangu tesným víťazstvom 2:1 nad Kórejskou republikou.

Domáci reprezentanti sa v prvej tretine ujali vedenia, ale góly Kovářa v presilovke a Řepíka v oslabení znamenali skóre 2:1, ktoré sa od 17. minúty už nezmenilo.

Česi nastúpia na ďalší zápas v sobotu od 4.10 SEČ proti Kanade, domáci reprezentanti sa v rovnaký deň od 8.40 stretnú so Švajčiarskom.

Online prenos Zimná olympiáda 2018 (ZOH, hokej): Česko - Južná Kórea

Olympijské Hry - muži Skupina A 2017/2018
15. February 2018 o 13:10 | Gangneung Hockey Centre, Gangneung
ČeskoČesko
2:1
60' minúta
Koniec
J. KóreaJ. Kórea
Stats
Góly a asistencie: 12. Jan Kovář (Řepík, Sekáč), 17. Řepík (Birner, Francouz) – 8. Min-Ho Čo (Radunske, Swift). Rozhodca: Mark Lemelin (USA), Linus Ohlund (SWE) – Henrik Pihlblad (SWE), Sakari Suominen (FIN).
Prenos
Kto by to bol pred začiatkom duelu čakal. Českí hokejisti pri svojom prvom zápase na olympijských hrách zdolávajú domáci výber Južnej Kórey len veľmi tesne 2:1. Všetky tri góly sme videli ešte v prvej dvadsaťminútovke. Česi síce mali v priebehu celého duelu pomerne výrzanú prevahu, niekoľkokrát však stroskotali na vynikajúcom brankárovi kórejského tímu Mattovi Daltonovi. Juhokórejčania však predviedli mimoriadne sympatický výkon, keď sa s favoritom nebáli hrať a každú naskytnutú príležitosť sa snažili využiť na ohrozenie Pavla Francouza. Napokon to však na zisk bodu nestačilo, domáca reprezentácia však môže na dnešnom výkone stavať. V ďalších stretnutiach sa však bude musieť vyvarovať niektorých až komických taktických chýb. To je pre túto chvíľu odo mňa všetko, majte pekný zvyšok dňa!
Koniec zápasu.
59:59Juhokórejčanom sa napokon podarilo vytvoriť poriadny tlak pred Pavlom Francouzom, ktorý musel zasahovať ešte aj súčasne so sirénou, no tvrdú strelu od modrej čiary kryje a českí hokejisti sa tak pretrápia k víťazstvu.
59:15Dobre zapracoval pri mantineli Jan Kováŕ, ktorému sa podarilo dostať puk popri stredačkách až do obrannej tretinny Južnej Kórey.
58:57Juhokórejčania už stavili všetko na jednu kartu, do útočného pásma prenikol Min-Ho Čo, Pavel Francouz jeho tvrdú kryje. Domáci kouč si berie oddychový čas a Matt Dalton zostáva na striedačke.
58:18Kórejčania vytvorili veľký tlak na Pavla Francouza, nebezpečne nahadzoval puk Ki-song Kim, český gólman bol dezorientovaný, no puk napokon v jeho bránke neskončil.
57:14Kórejčanom sa podarilo vyhrať vhadzovanie, no strelu od Won-čon Kima Pavel Francou napokon kryje.
57:11Čechom sa nepodarilo založiť útok z vlastnej obrannej tretiny, a tak sa hra vráti opäť pred Pavla Francouza.
57:04Juhokórejčania konečne vyrazili do rýchleho protiútoku, znova si však nerozumeli pri prechode útočnou modrou čiarou, a tak je z toho ďalší ofsajd.
56:22Po vyhratom vhadzovaní rozohrali Česi krátku kombináciu, puk poslal na Daltona Michal Jordán, no nepomohlo ani clonenie od Romana Horáka.
56:16Na opačnej strane však Juhokórejčanom poriadne podkúrila štvrtá česká formácia a domáci hokejisti sa dokázali oslobodiť len za cenu zakázaného uvoľnenia.
55:36Juhokórejčania sa usadili v útočnom pásme, Pavlovi Francouzovi síce vypadol puk z hokejky Won Jun Kima z lapačky, českí obrancovia však túto situáciu dokázali vyriešiť.
54:48Matt Dalton by mal byť dnes vyhlásený za národného hrdinu Južnej Kórey. Tento naturalizovaný Kanaďan totiž dnes nepustil za svoj chrbát snáď sedem či osem stopercentných príležitostí Čechov. Tentokrát na ňom po obrovskej chybe v kórejskej rozohrávke v samostatnom nájazde od modrej čiary stroskotal Roman Červenka!
54:32Michal Jordán zaujímavo nahadzoval puk od modrej čiary, kde sa ho ešte snažil tečovať Roman Horák, hokejku však nenasmeroval ideálne.
54:01Neuveriteľnú taktickú chybu práve predviedol Eric Regan, ktorý si akoby nevšimol jedného zo svojich spolurháčov pomerne hlboko v útočnom pásme a s pukom prešiel cez útočnú modrú čiaru. Bol tak z toho ďalší doslova školácky ofsajd v podaní domácej reprezentácie.
53:16V týchto momentoch už sledujeme klasický obrázok zo záveru prvých dvoch tretín. Zdá sa mi, akoby Kórejčania trochu strácali fyzické sily a Česi si s nimi v útočnom pásme začínajú robiť doslova, čo chcú. Tomáš Zohorna však teraz nespracoval ťažkú prihrávku Petra Koukala z pravej strany tak, ako by si predstavoval.
52:45Vynikajúci Matt Dalton! Brankár domáceho tímu predvádza dnes neuveriteľne spoľahlivý výkon, keď teraz dvoma bravúrnymi zákrokmi rozosmutnil Romana Červenku.
52:05Zaujímavé momenty na oboch stranách, keď najskôr stroskotal Jiří Sekáč a následne Mike Testwuide ešte zbytočne hľadal v dobrej pozícii niektorého zo svojich spoluhráčov.
51:35Česi nedokázali dostať puk ani na polovicu súpera, ten sa dostal na hokejku Won-čong Kima, ktorý pálil len do tela Pavla Francouza.
51:18Po pravom krádle sa rozbehol Alex Plante, no niektorý z jeho spoluhráčov bol rýchlejší, a tak sa znova píska postavenie mimo hry v podaní Južnej Kórey.
50:34Juhokórejčania nešpekulovali a okamžite vyslali do rýchleho protiútoku Brocka Radunskeho, ten strieľal spoza obrancu do chráničov Pavla Francouza.
50:25Pekná individuálna akcia od Romana Horáka, ktorý sa hneď za modrou čiarou zbavil súpera a napálil puk smer brána, ani jeden z jeho spoluhráčov ho však doraziť za Daltonov chrbát nedokázal.
50:01Teraz Kórejčania úplne zabudli medzi kruhmi na Michala Řepíka, ktorý z jasnej príležitosti z osi ihriska páli opäť len do skvelého Matta Daltona!
49:55Jeden z kórejských hokejistov vypichol puk Romanovi Čevenkovi takým spôsobom, až ho poslal na zakázané uvoľnenie. Veľmi ťažké desiatky sekúnd pre Juhokórejčanov tak pokračujú.
49:09
49:09Obrovský tlak českého tímu pokračoval a po niekoľkých nevyužitých príležitostiach sa píska postavenie Romana Červenku v bránkovisku. Hra je vykázaná do stredného pásma.
48:45Teraz to už však od Čechov vyzeralo veľmi nádejne. Roman Červenka však spomedzi kruhov napálil puk len do hornej žŕdky Daltonovej bránky!
48:17Prvá polovica presilovej hry sa Čechom vôbec nevydarila. Keď sa im konečne podarilo dostať do útočného pásma, tak prišla zbytočne prudká prihrávka Jakuba Nakládala na Vojtěcha Mozíka.
47:17Presilová hra českého tímu sa síce skončila, no vďaka tlaku v útočnom pásme si okamžite vybojovali ďalšiu, keď za podrazenie inkasuje dve minúty Čong-u Čon.
46:45Českí hokejisti hrajú túto presilovú hru fantasticky. zatiaľ však v zakončení neuspeli ani Martin Erat, ani nadvakrát Michal Řepík. Skvelý výkon Matta Daltona pokračuje.
45:08Pomer hráčov na oboch stranách sa na pár sekúnd vyrovná, keeďže sa nedovoleným zákrokom v útočnom pásme previnil Jong-čon So. Dve minúty za hru s vysokou hokejkou.
44:50Kórejčanom síce trochu dlhšie trvalo, kým sa usadili v útočnom pásme, no teraz už nebezpečne pálil Sang-uk Kim, puk nedokázal tečovať Mike Testwuide.
43:54Úplne zbytočným faulom sa teraz prezentoval Jakuba Nakládala, ktorého sme do týchto chvíľ zatiaľ len chválili. Teraz však skúsený český bek predviedol nezmyselný zákrok mimo hry na Sang-u Šina a odchádza za hrubosť na dve minúty na trestnú lavicu.
43:15Martin Erat sa obtočil okolo bránky súpera a následne to skúšal namieriť k bližšej pravej žrdke, no Matt Dalton si to postrážil a puk vytlačil na mantinel.
42:48Českí hokejisti sa nepresnou prihrávkou Michala Vondrku vyhnali z útočného pásma a následne dokonca musel Pavel Francouz proti dobiedzaujúcemu súperovi prikryť puk vo svojej lapačke.
42:20Michal Jordán nabil na modrej čiare Jakubovi Nakládalovi, ktorého delovka bola ešte aj tečovaná, no Matt Dalton si napriek tomu dokázal s týmto pokusom poradiť. Následne Kórejčania vyhadzujú na zakázané uvoľnenie.
41:13Neuveriteľný závar pred Pavlom Francouzom! Spôsobil ho svojim zakončením Brock Radunske, napokon proti Min-Ho Čoovi pomohol Pavlovi Francouzovi najmä Adam Polášek.
40:38Kórejčania síce hrajú v úvode tretej tretiny presilovú hru, no znova mali problém už pri zakladaní útoku z vlastného obranného pásma, čo takmer na strelenie gólu využil Petr Koukal, jeho strela z tesnej blízkosti však nenašla cieľ.
40:01Začala sa tretia tretina.
V druhej tretine zápasu medzi hokejistami Česka a Južnej Kórey sme gól síce nevideli, ale sledovali sme mimoriadne atraktívny hokej s množstvom príležitostí na oboch stranách. Juhokórejčania predvádzajú mimoriadne bojovný výkon, no treba povedať, že ich dnes už niekoľkokrát výrazne podržal ich brankár Matt Dalton. Na druhej strane, úplne jednoduchý zápas to nie je ani pre Pavla Francouza, ktorý síce nemá veľa práce, no keď už musí nejakú situáciu riešiť, tak to skutočne stojí za to. Rozdiel v skóre je len jednogólový, a tak je aj pred treťou tretinou všetko stále otvorené.
40:00Druhá tretina sa skončila.
39:59Českí hokejisti však vyhrali vhadzovanie, puk dostal na hokejku Vojtěch Mozík. V tejto tretine sa tak už nič nestane.
39:31Ondřej Nemec sa pri pokuse odobrať puk jednému z kórejských útočníkov dopustil nedovoleného zákroku, a tak musí v závere druhej tretiny odísť na trestnú lavicu.
39:31V odloženom treste pre Ondřeja Nemca sa v stopercentnej príležitosti ocitol Ki-song Kim, ktorý však z blízkosti bránkoviska len veľmi tesne netrafil bránku Pavla Francouza!
38:31Nádejný tlak si vytvorila druhá formácia Čechov, keď až dvakrát z dobrej pozície dvakrát nepresne pálil Michal Vondrka a následne Tomáš Mertl vystavil svoj tím do ofsajdovej pozície.
37:45Hra dostáva v závere druhej tretiny znova vysoké tempo, Jiří Sekáč však nepresnou prihrávkou na modrú čiaru vyháňa Čechov z dlhého pobytu v útočnom pásme.
36:12No tak teraz Pavel Francouz výrazne podržal svoj tím, keď v priebehu snáď desiatich sekúnd zneškodnil tri dobré príležitosti Juhokórejčanov. Pálili napríklad Won-čong Kim či Ton-ko I.
35:55Českí hokejisti stroskotali v útočnom pásme a Juhokórejčania sa okamžite presunuli na opačnú stranu klziska, kde však od mantinelu nedokázal puk dostať Won-čong Kim.
34:41Vynikajúci Matt Dalton zatiaľ drží svoj tím v hre, keď teraz v priebehu pár sekúnd zneškodnil dve veľmi zaujímavé pozície Michala Vondrku po individuálnej akcii českého útočníka.
34:25Napokon sa vhadzovalo pred Mattom Daltonom, po vyhratom buly pálil znova dnes mimoriadne aktívny Jakub Nakládal, ktorý zatiaľ patrí k najlepším hráčom tohto duelu.
34:17Jan Kolář tentoraz pálil veľmi tvrdo od modrej čiary, Matt Dalton zasahuje a Roman Červenka pri snahe o dorážku posunul bránku domáceho celku.
33:07Min-Ho Čo dnes už po niekoľkýkrát neprekonal Pavla Francouza, no a o pár sekúnd neskôr už Česi takmer využili dieru v defenzíve súpera, keď sa v jasnej príležitosti ocitol dokonca obranca Jan Kolář, no Matt Dalton vytiahol fantastický zákrok svojim ľavým betónom.
32:34No tak v týchto momentoch to je poriadne rozhárané z oboch strán. Nevýrazná pasáž hry sa končí postavením mimo hry v podaní Čechov, keď Lukáš Radil bol trochu rýchlejší pri prechode modrou čiarou ako Jakub Nakládal.
31:30Juhokórejčania dlho držali puk pri mantineli za vlastnou bránkou, odkiaľ ho nevedela dvojica českých hokejistov vymaniť. Potom však zapracoval Jan Kovář, ktorý ho vybojoval pre Vojtěcha Mozíka a ten preveril Matta Daltona.
30:28Nervozita v českom tábore stúpa. Jan Kovář v tomto momente zbytočne "zašiel" do Mikea Testwuidea, rozhodcovia pre istotu prerušujú hru a následne musia rozdeliť hneď niekoľko nervóznych "kohútov" na kope.
30:19Česi vyhrali vhadzovanie, prenikli až do útočného pásma, no ich akcia sa napokon končí len strelou z ľavej strany od Romana Horáka do tela Matta Daltona.
30:05Sang-Woo Shin spôsoboval opäť veľmi nepríjemný na bránkovisku Pavla Francouza, odkiaľ ho musela doslova odpratať Vojtěch Mozík.
29:33Domáci hokejisti sa v druhej tretine sympaticky snažia využívať každú dieru v defenzíve Čechov, teraz mimoriadne tvrdo pálil z vrcholu ľavého kruhu na vhadzovanie Sang-Woo Shin.
29:17Michal Vondrka prenikol po ľavom mantineli a už spoza bránky prihral veľmi pekne na os ihriska Romanovi Červenkovi, no ten trafil len Matta Daltona.
28:24Juhokórejčania zatlačili českých hokejistov vo vlastnej obrannej tretine, no po vhadzovaní pred Pavlom Francouzom manévrovali s pukom len v málo nebezpečných priestoroch.
27:23Martin Erat si veľmi pekne vypýtal puk na os ihriska, prenikol pomedzi dvojicu obrancov súpera, no Matt Dalton si veľmi dobre počkal na jeho blafák a skórovať mu nedovolil.
27:04V závere presilovej hry Južnej Kórey obrovský závah pred bránkou Pavla Francouza! Ani nadvakrát ho neprekonal Min-Ho Cho, ktorý si tak na svoj druhý gól v dnešnom dueli musí ešte počkať.
26:08Juhokórejčania hrajú túto presilovú hru oveľa lepšie ako tú prvú a Pavel Francouz musel riešiť už niekoľko mimoriadne nebezpečných streleckých pokusov, keď z tesnej blízkosti zakončoval napríklad Mike Testwuide.
25:08Akonáhle sa juhokórejskí hokejisti dostanú do útočného pásma, defenzíva Čechov má obrovské problémy. Tlak domácich hráčov sa v tejto chvíli skončil len nedovoleným zákrokom Jakuba Nakládala, ktorý odchádza na trestnú lavicu za napadnutie.
24:30Keď sa však už Kórejčania dostanú do útočného pásma, tak to tam poriadne horí. Pred malou chvíľou pálil veľmi nebezpečne Won-Jun Kim, o pár sekúnd musel Pavel Francouz zasahovať aj proti strele z tesnej blízkosti.
23:36Na hre juhokórejských hokejistov je v niektorých momentoch vidieť badať doslova obrovské taktické chyby. Teraz sa Jung-Woo Jeon dostal do na prvý pohľad absurdného postavenia mimo hry.
23:10Potom, čo Česi prišli o puk v útočnom pásme a odišli striedať, zakladali Juhokórejčania svoju akciu spoza vlastnej bránky, no pokus o kolmicu až na modrú čiaru im nevyšiel a hra sa tak presunie späť pred ich gólmana.
22:12No tak teraz to bol zo strany Čechov poriadny kolotoč v útočnom pásme. Mimoriadne aktívny je dnes zatiaľ Jakub Nakládal, ktorý sa v tejto chvíli dokonca ocitol sám pred Mattom Daltonom na bránkovisku. Neskóroval a následne sa Česi dostali do postavenia mimo hry.
21:15Zaujímavú spoluprácu teraz predviedla trojica Vitásek-Erat-Kovář, no Jan Kovář si puk od svojho kapitána na útočnej modrej nedokázal spracovať.
20:38No tak druhú tretinu začali pomerne rozpačito oba tímy. O niečo viac na to doplatili Česi, ktorí pri zakladaní útoku z vlastnej polovice po nedorozumení vyrobili zbytočné zakázané uvoľnenie.
20:01Začala sa druhá tretina.
Veľmi sympatický výkon podali vo svojej úvodnej tretine na olympijských hrách hokejisti usporiadateľskej krajiny z Južnej Kórey. Tí zaskočili favorizovaných Čechov svojou mimoriadne aktívnou hrou, za ktorú boli odmenení v 8. minúte otváracím gólom zápasu z hokejky Min-Ho Choa. Následne však český tím dostal presilovú hru za nedovolený zákrok, ktorý nezachytili ani televízne kamery a okamžite ju dokázali využiť na vyrovnanie zásluhou Jana Kovářa. Potom si už v početnej výhode zahrali konečne aj domáci hokejisti, no tá im absolútne nevyšla, keď ich za sériu chýb v rozohrávke potrestal vedúcim gólom Michal Řepík. Každopádne si však dovolím tvrdiť, že zatiaľ sledujeme pomerne vyrovnaný duel a juhokórejskí hokejisti rozhodne nie sú bez šance na prekvapenie.
20:00Prvá tretina sa skončila.
19:20Juhokórejčania sa snažia ešte v závere prvej tretiny napádať českú rozohrávku vo dvojici už v útočnom pásme, no a Čechom to spôsobuje pomerne výrazné problémy, keď majú problém dostať puk aspoň do neutrálnej tretiny.
18:51Michal Vondrka sa pokúsil individuálne preniknúť do útočného pásma, no bolo to príliš kostrbaté a český útočník sa dokonca sám vystavil postaveniu mimo hry.
18:25Pavel Francouz poslal spoza vlastnej bránky puk po mantineli na hokejku len jednému z juhokórejských hokejistov, no ten ho napokon nedokázal nasmerovať na českú bránku.
17:18V útočnom pásme sa predsa len snažili zakombinovať Ki-Sung Kim s Mikeom Testwuideom, no ich spolupráca stroskotala a Petr Koukal vyhadzuje puk až za Matta Daltona.
16:35Kórejčania teda túto presilovú hru absolútne nezvládajú. Teraz pri prechode do útočného pásma boli až príliš netrpezliví a spôsobili tak postavenie mimo hry.
16:18
16:18Česko dalo gól!
Toto sú tie skúsenosti. Juhokórejčania robili pri zakladaní útoku vo vlastnej presilovke jednu chybu za druhou, napokon si na modrej čiare na dobrý odraz puku počkal MICHAL ŘEPÍK, ktorý napokon vo svojom samostatnom nájazde nadvakrát prekonáva Matta Daltona. Pri tomto góle si za fantastickú prácu s hokejkou pripisuje asistenciu dokonca aj český brankár Pavel Francouz, ktorý bol na začiatku protiútoku svojho tímu. Asistencie: Birner, Francouz.
15:41Česi to už teraz trochu prehnali so svojou agresivitou na bránkovisku. Menovite to bol Lukáš Radil, ktorý tak za nedovolené bránenie brankárovi Daltonovi musí odísť na trestnú lavicu.
14:35Vyzerá to tak, že Česi zvyšujú obrátky. Teraz v priebehu pár sekúnd Matt Dalton riešil až tri veľmi nebezpečné pokusy z hokejok Adama Poláška, Martina Erata aj Jiřího Sekáča.
13:53Po ubránenej akcii Kórejčanov, kedy mal opäť prácu Francouz sa Česi presunuli do útoku a napokon sa domáci výber dokázal ubrániť len za cenu zakázaného uvoľnenia.
12:35Juhokórejčania ale pokračujú vo veľmi aktívnom výkone a Pavel Francouz musel riešiť ďalšiu skrytú strelu z pravého kruhu z hokejky Mikea Testwuidea.
11:59
11:59Česko dalo gól!
Tak tot sú naozaj kruté momenty pre sympaticky hrajúcich Kórejčanov. Tí z darovanej presilovej hry pre český tím inkasujú vyrovnávajúci gól, keď sa po dorážke z hranice bránkoviska presadil JAN KOVÁŘ. Asistencie: Řepík, Sekáč.
11:16Tak teraz ani réžia priameho prenosu nevie, čo práve odpískali rozhodcovia dnešného zápasu. Podľa všetkého to totiž vyzeralo, že na trestnú lavicu pôjde za hru vysokou hokejkou Lukáš Radil, no napokon je z toho vylúčenie Briana Williama Younga.
10:54Po vyhratom buly pálil z prvej Lukáš Radil, no Matt Dalton vyrazil puk z jeho hokejky do rohu klziska.
10:44Neuveriteľné, čo teraz zahodil Roman Červenka! Skúsený český útočník sa dokonca dvakrát v priebehu snáď štyroch sekúnd ocitol úplne sám pred Mattom Daltonom, no v druhom príapde netrafil ani jeho absolútne odkrytú bránku!
10:13Matt Radunske si takmer prebral dlhú prihrávku z vlastnej obrannej tretiny až na útočnú modrú čiaru, no napokon je z toho predsa len zakázané uvoľnenie v podaní Južnej Kórey.
10:00Máme za sebou presne polovicu prvej tretiny. Do útočného pásma sa prebíjal Martin Erat, no jeden z jeho spoluhráčov bol pri prechode modrou čiarou rýchlejší a je z toho postavenie mimo hry.
09:30Čechom teraz dokonca rozhodcovia pravdepodobne odpustili zlé striedanie. Vznikla z toho situácia, kedy sa na pravom krídle úplne nestrážený ocitol opäť Min-Ho Cho, no tentokrát Pavla Francouza neprekonal.
08:46Česi sa však okamžite po inkasovanom góle pokúsili o vyrovnanie, Michal Vondrka však nedokázal doraziť za Matta Daltona nahodený puk od Romana Červenku.
07:34
07:34Južná Kórea dala gól! Tak toto je obrovský šok! Českí hokejisti prepadli v útočnom pásme, nestihli sa vrátiť k Pavlovi Francouzovi, ideálnu prihrávku na os ihriska v strednom pásme dostal MIN-HO CHO a Kórejčania idú do prekvapujúceho, no zaslúženého vedenia! Asistencie: Radunske, Swift.
07:24Jan Kovář nahodil puk len do Matta Daltona, ktorý takéto strely bez najmenších problémov chytá a zápas bude pokračovať v obannom pásme Južnej Kórey po prvej reklamnej prestávke.
06:38Vynikajúca práca juhokórejkých hokejistov, ktorí veľmi dobre dokážu vytláčať svojich súperov len k mantinelom, odkiaľ sa góly dávajú len veľmi ťažko.
05:43Českým hokejistom zatiaľ robí veľké problémy zakldanie útoku z vlastnej obrannej tretiny, v tomto momente sa previnili už tretím zakázaným uvoľnením od úvodu zápasu.
05:20Česi manévrovali s pukom za Daltonovou bránkou, odkiaľ ho nedokázali dostať do nebezpečnejšej zóny, Won-Jung Kim ho však následne dokázal len nahodiť na Pavla Francouza, ktorý nemusel ani len prerušiť hru.
04:33Česi by sa mali čo najrýchlejšie zobudiť z pomerne nezáživného výkonu v úvode zápasu. Teraz sa o to pokúšal dvakrát Jakub Nakládal, no Martin Erat ani raz nedokázal tečovať jeho nahodenie. Matt Dalton napokon prerušuje hru po strele do stredu bránky od Jiřího Sekáča.
03:36No a veľká aktivita reprezentantov usporiadateľskej krajiny pokračuje, Česi vyhadzujú puk už po druhýkrát len na zakázané uvoľnenie.
03:15No a Kórejčania mali obrovskú príležitosť dostať sa do vedenia, keď Pavel Francouz fantastickým zákrokom zachránil Čechov pred jasným gólom z hokejky Ki-Sung Kima!
02:52Juhokórejčania dokázali českých obrancov svojim aktívnym napádaním v útočnom pásme vyhodiť puk až na zakázané uvoľnenie, hra sa vráti pred Pavla Francouza.
02:13Matt Dalton po prvýkrát prerušuje hru, keď vo svojej lapačke prikryl pomerne nevydarenú strelu Tomáša Zohornu z ľavého kruhu na vhadzovanie.
01:55Po Eratovej strelee zostali českí hokejisti v útočnom pásme, po nepresnosti v prihrávke na modrú čiaru sa však po puk až na vlastnú polovicu musel vrátiť Vojtěch Mozík.
00:54Juhokórejčania síce začali zápas pomerne aktívne v útočnom pásme, Česi sa však po zisku puku vydali na opačnú stranu ihriska a Matt Dalton musel riešiť strelecký pokus Martina Erata.
00:01Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Česko: Francouz (Furch) – Polášek, Nakládal, Kolář (A), Mozík, O. Němec, Vitásek, Jordán – Jan Kovář (A), Sekáč, M. Erat (C) – Červenka, Vondrka, Mertl – Koukal, Radil, T. Zohorna – Birner, Horák, Řepík – Martin Růžička.

Južná Kórea: Dalton (Sung-Je Park) – Young, Won-Jun Kim, Regan, Don-Ku Lee, Yeong-Jun Seo, Plante (A), Hyun-Ho Oh – Ki-Sung Kim, Sang-Wook Kim, Testwuide – Swift, Radunske, Min-Ho Cho – Won-Jung Kim (A), Woo-Sang Park (C), Sang-Woo Shin – Jung-Woo Jeon, Young-Jun Lee, Sang-Hoon Shin – Jin-Kyu Park.

Rozhodca: Mark Lemelin (USA), Linus Ohlund (SWE) – Henrik Pihlblad (SWE), Sakari Suominen (FIN).
Vážení fanúšikovia!

V priebehu druhého hracieho dňa olympijského hokejového turnaja vstúpi do bojov v základnej A-skupine aj domáci tím Južnej Kórey. Od 13:10 nášho času bude ich súperom vysoko favorizované Česko.

ČESKO

Čechom príliš nevyšla posledná olympiáda v Soči 2014, kde obsadili až šiestu pozíciu, čo je na tím ašpirujúci vždy na tie najvyššie priečky mierne sklamanie. Do Pjongčangu si však aj podľa slov mimoriadne skúseného kapitána Martina Erata prišli po medailu a každý iný výsledok by bol pre nich veľkým sklamaním. Trénerovi Josefovi Jandačovi sa podarilo vyskladať veľmi zaujímavý tím plný hokejistov so skúsenosťami z KHL či majstrovstiev sveta. Najznámejšími menami v českej nominácii sú okrem už spomínaného kapitána Erata aj Roman Červenka, Jan Kovář, Jiří Sekáč, Jakub Nakládal či Michal Birner. Trojica českých reprezentantov si v KHL zahrala v drese bratislavského Slovana. V tej poslednej sezóne to bol útočník Michal Řepík, pred ním si fanúšilkovia slovenského klubu dobre spomínajú aj na Tomáša Kundrátka či Michala Vondrku. Josef Jandač si bude mať z čohho vyberať aj na brankárskom poste. Vo veľkej forme na olympiádiu prichádzajú obaja gólmani Pavel Francouz s Dominikom Furchom. Český tím pred začiatkom turnaja absolvoval jediný prípravný zápas, v ktorom však po zbabranej druhej tretine podľahol Fínsku 0:2.

JUŽNÁ KÓREA

Usporiadateľská krajina XXIII. Zimných olympijských hier prežíva historické obdobie z hľadiska výsledkov svojho hokejového tímu. Za výdatnej pomoci hráčov a odborníkov so zámoria sa totiž Južná Kórea vlani úspešne prebojovala do A-kategórie majstrovstiev sveta, v ktorej sa predstaví už tento rok v Dánsku. Ešte predtým však tím trénera Chi Sun Paeka ukáže svoje kvality na domácom olympijskom turnaji. V kádri Juhokórejčanov nájdeme šesť hokejistov narodených v zámorí, ktorí však získali kórejské občianstvo a rozhodli sa tak pomôcť rozvinúť hokej v tejto ázijskej krajine. Jedným z nich je brankár Matt Dalton, ktorý bol veľkou oporou tímu aj na minuloročných MS B-kategórie. Ďalej sú to obrancovia Alex Plante s Ericom Reganom, no a v útoku Brock Radunske, Michael Swift a jediný rodený Američan Mike Testwuide. Okrem týchto hokejistov by k oporám domáceho tímu na olympijských hrách mali patriť aj mená ako Ki Sung Kim, Sang Wook Kim či Woo-Sang Park, no a defenzívnymi lídrami by mali byť Won-Jun Kim či Don Ku Lee. Juhokórejčania pred svojou veľkou olympijskou premiérou odohrali až štyri prípravné duely, v ktorých však dosiahli len jediné víťazstvo nad Kazachstanom. Podľahli napríklad 1:2 Slovinsku či vysoko 1:8 výberu olympijských športovcov z Ruska.
Rozpis
Česko
Zostavy :
Francouz
Furch
Polášek
Nakládal
Kolář
Mozík
Vitásek
Němec
Jordán
Sekáč
Kovář
Erat (C)
Červenka
Mertl
Vondrka
Zohorna
Koukal
Radil
Birner
Horák
Řepík
Růžička
Zoradenie : Francouz (Furch) – Polášek, Nakládal, Kolář (A), Mozík, Vitásek, O. Němec, Jordán – Sekáč, Jan Kovář (A), M. Erat (C) – Červenka, Mertl, Vondrka – T. Zohorna, Koukal, Radil – Birner, Horák, Řepík – Martin Růžička.
Lavička :
Južná Kórea
Zostavy :
Dalton
Park
Young
Kim
I
Regan
Plante
So
O
Kim
Kim
Testwuide
Swift
Čo
Radunske
Šin
Paj (C)
Kim
Pak
I
Šin
Čon
Zoradenie : Dalton (Sung-Je Park) – Young, Won-čon Kim, Ton-ko I, Regan, Plante (A), Jong-čon So, Hjon-ho O – Sang-uk Kim, Ki-song Kim, Testwuide – Swift, Min-Ho Čo, Radunske – Sang-u Šin, U-sang Paj (C), Won-čong Kim (A) – Čin-kjo Pak, Jong-čon I, Sang-hun Šin – Čong-u Čon.
Lavička :
Rozhodcovia
Mark Lemelin (USA), Linus Ohlund (SWE) – Henrik Pihlblad (SWE), Sakari Suominen (FIN)

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?
 2. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
 3. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
 4. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
 5. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku
 6. Šanca pre mladé talenty z oblasti umenia, vedy či športu
 7. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online
 8. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime
 9. Stotisíc ľudí rozhodlo: Nadácia banky rozdelí štvrť milióna eur
 10. Slovensko má historicky najvyšší počet ľudí bankujúcich online
 1. Reportáž: Takto sa na Slovensku vyrábajú cestoviny
 2. Ako založiť spoločnosť v Rakúsku
 3. Tatranská mliekareň prosperuje aj vďaka spolupráci s Tescom
 4. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť
 5. Noerr advised on WebSupport deal
 6. Čo sa stalo s mojimi úsporami v druhom pilieri?
 7. Podnikanie a významné ukazovatele v roku 2019
 8. Smartfóny Samsung Galaxy S priniesli množstvo inovácií
 9. eKasa prichádza na Slovensko
 10. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu
 1. Darček, s ktorým si na vás spomenie 365 dní v roku 14 551
 2. Na dôchodok si možno sporíte zle. Šesť zásad správneho šetrenia 13 215
 3. Zážitky z Pobaltia: Objavte Tallinn a Rigu 12 907
 4. Je lepšie menučko, alebo domáca strava? Týždeň sme varili doma 6 451
 5. Predpremiéra vynoveného VW Passat: Viac IQ, viac online 5 018
 6. Premýšľate o aute do 10 000 eur? Poradíme vám, ako nenaletieť 4 963
 7. Hotovosť je na ústupe. Karty akceptujú aj v kostole či na ulici 4 939
 8. First moment: Španielske pobrežie patrí medzi najpredávanejšie 4 236
 9. Top destinácie a hotely na exotickú dovolenku v zime 3 646
 10. Šanca pre mladé talenty z oblasti umenia, vedy či športu 2 533

Téma: Hokej


Hlavné správy zo Sme.sk

Dobré ráno

Dobré ráno: Smer ukázal Pellegrinimu, kto je šéf

Ako sa cez víkend zmenila situácia.

STĹPČEK PETRA TKAČENKA

Rebel bez príčiny

Fico sa mentálne zasekol v roku 2013.

Neprehliadnite tiež

Boston - San Jose.
Jürgen Klopp a Virgil van Dijk.

Mesto šampiónov sa nevie dočkať. Topoľčany sú svetový unikát

Vychovali reprezentantov, na ligu čakajú márne.

Tréner Ľubomír Hurtaj (v strede so založenými rukami).
Petra Vlhová v objatí s Mikaelou Shiffrinovou.
Henrieta Farkašová (vľavo) a Natália Šubrtová.